Seznam držav po bruto domačemu proizvodu

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Seznam držav po bruto domačemu proizvodu (BDP) za leto 2014 vsebuje dva seznama "nominalni" in po kupni moči ("PPP")

Slovenija po nominalnem BDP (49,506 milijard $) zasega 82. mesto, po kupni moči (61,1 milijard $) pa 97. mesto.

Vir: Mednarodni denarni sklad (IMF)

Seznam nominalnega BDP (2014)[1] Seznam BDP po kupni moči (2014)[2]
Uvrstitev Država/regija Nominalni BDP (v milijonih am. dolarjev)
 Svet 700777301958000000077.301.958[3]
9999999 Zastava Evrope Evropska unija[n 1] 700718495349000000018.495.349
1 Flag of the United States ZDA 700717418925000000017.418.925
2 Zastava Ljudske republike Kitajske Kitajska 700710380380000000010.380.380
3 Zastava Japonske Japonska 70064616335000000004.616.335
4 Zastava Nemčije Nemčija 70063859547000000003.859.547
5 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo 70063056499000000003.056.499
6 Zastava Francije Francija 70062846889000000002.846.889
7 Zastava Brazilije Brazilija 70062353025000000002.353.025
8 Zastava Italije Italija 70062147952000000002.147.952
9 Zastava Indije Indija 70062049501000000002.049.501
10 Zastava Rusije Rusija 70061857461000000001.857.461
11 Zastava Kanade Kanada 70061788717000000001.788.717
12 Zastava Avstralije Avstralija 70061444189000000001.444.189
13 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 70061416949000000001.416.949
14 Zastava Španije Španija 70061406855000000001.406.855
15 Zastava Mehike Mehika 70061282725000000001.282.725
16 Zastava Indonezije Indonezija 7005888648000000000888.648
17 Zastava Nizozemske Nizozemska 7005866354000000000866.354
18 Zastava Turčije Turčija 7005806108000000000806.108
19 Zastava Saudove Arabije Saudova Arabija 7005752459000000000752.459
20 Zastava Švice Švica 7005712050000000000712.050
21 Zastava Nigerije Nigerija 7005573652000000000573.652
22 Zastava Švedske Švedska 7005570137000000000570.137
23 Zastava Poljske Poljska 7005546644000000000546.644
24 Zastava Argentine Argentina 7005540164000000000540.164
25 Zastava Belgije Belgija 7005534672000000000534.672
26 Zastava Republike Kitajske Tajvan 7005529550000000000529.550
27 Zastava Norveške Norveška 7005500244000000000500.244
28 Zastava Avstrije Avstrija 7005437123000000000437.123
29 Zastava Irana Iran 7005404132000000000404.132
30 Flag of the United Arab Emirates Združeni arabski emirati 7005401647000000000401.647
31 Zastava Kolumbije Kolumbija 7005384901000000000384.901
32 Zastava Tajske Tajska 7005373804000000000373.804
33 Zastava Južne Afrike Republika Južna Afrika 7005350082000000000350.082
34 Zastava Danske Danska 7005340806000000000340.806
35 Zastava Malezije Malezija 7005326933000000000326.933
36 Zastava Singapura Singapur 7005308051000000000308.051
37 Zastava Izraela Izrael 7005303771000000000303.771
9999999 Zastava Hong Konga Hong Kong 7005289628000000000289.628
38 Zastava Egipta Egipt 7005286435000000000286.435
39 Flag of the Philippines Filipini 7005284927000000000284.927
40 Zastava Finske Finska 7005271165000000000271.165
41 Zastava Čila Čile 7005257968000000000257.968
42 Zastava Pakistana Pakistan 7005250136000000000250.136
43 Zastava Irske Irska 7005246438000000000246.438
44 Zastava Grčije Grčija 7005238023000000000238.023
45 Zastava Portugalske Portugalska 7005230012000000000230.012
46 Zastava {{{alias2}}} Irak 7005221130000000000221.130
47 Zastava Alžirije Alžirija 7005214080000000000214.080
48 Zastava Kazahstana Kazakhstan 7005212260000000000212.260
49 Zastava Katarja Katar 7005210002000000000210.002
50 Zastava Venezuele Venezuela 7005205787000000000205.787
51 Zastava Češke Češka republika 7005205658000000000205.658
52 Zastava Peruja Peru 7005202948000000000202.948
53 Zastava Romunije Romunija 7005199950000000000199.950
54 Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 7005198118000000000198.118
55 Zastava Vietnama Vietnam 7005186049000000000186.049
56 Zastava Bangladeša Bangladeš 7005185415000000000185.415
57 Zastava Kuvajta Kuvajt 7005172350000000000172.350
58 Zastava Madžarske Madžarska 7005137104000000000137.104
59 Zastava Ukrajine Ukrajina 7005130660000000000130.660
60 Zastava Angole Angola 7005128564000000000128.564
61 Zastava Maroka Maroko 7005109201000000000109.201
62 Zastava Ekvadorja Ekvador 7005100755000000000100.755
63 Zastava Slovaške Slovaška 700499971000000000099.971
64 Zastava {{{alias2}}} Oman 700477755000000000077.755
65 Zastava Belorusije Belorusija 700476139000000000076.139
66 Zastava Šrilanke Šri Lanka 700474588000000000074.588
67 Zastava Azerbajdžana Azerbajdžan 700474145000000000074.145
68 Zastava Sudana Sudan 700473816000000000073.816
69 Zastava Sirije Syria 700471998000000000071.998[n 2]
70 Zastava Dominikanske republike Dominikanska republika 700464077000000000064.077
71 Zastava Mjanmara Burma 700462802000000000062.802
72 Zastava Uzbekistana Uzbekistan 700462619000000000062.619
73 Zastava Luksemburga Luksemburg 700462395000000000062.395
74 Zastava Kenije Kenija 700460770000000000060.770
75 Zastava Gvatemale Gvatemala 700460422000000000060.422
76 Zastava Hrvaške Hrvaška 700457159000000000057.159
77 Zastava Bolgarije Bolgarija 700455837000000000055.837
78 Zastava Urugvaja Urugvaj 700455143000000000055.143
79 Zastava Etiopije Etiopija 700452335000000000052.335
80 Zastava Libanona Libanon 700449919000000000049.919
81 Zastava Slovenije Slovenija 700449506000000000049.506
82 Zastava Tunizije Tunizija 700448553000000000048.553
83 Zastava Litve Litva 700448232000000000048.232
84 Zastava Kostarike Costa Rica 700448144000000000048.144
85 Zastava {{{alias2}}} Turkmenistan 700447932000000000047.932
86 Zastava {{{alias2}}} Tanzanija 700447932000000000047.932
87 Zastava Srbije Srbija 700443866000000000043.866
88 Zastava Paname Panama 700443784000000000043.784
89 Zastava Jemna Jemen 700443229000000000043.229
90 Zastava Libije Libija 700441148000000000041.148
91 Zastava Gane Gana 700438648000000000038.648
92 Zastava Jordanije Jordanija 700435765000000000035.765
93 Flag of the Democratic Republic of the Congo Demokratična republika Kongo 700434677000000000034.677
94 Zastava Bolivije Bolivija 700434425000000000034.425
95 Zastava Slonokoščene obale Slonokoščena obala 700433956000000000033.956
96 Zastava Bahrajna Bahrajn 700433862000000000033.862
97 Zastava Latvije Latvija 700431970000000000031.970
98 Zastava Kameruna Kamerun 700431669000000000031.669
99 Zastava Paragvaja Paragvaj 700429704000000000029.704
100 Zastava Trinidada in Tobaga Trinidad in Tobago 700428788000000000028.788
101 Zastava Ugande Uganda 700427616000000000027.616
102 Zastava Zambije Zambija 700426758000000000026.758
103 Zastava Estonije Estonija 700425953000000000025.953
104 Zastava {{{alias2}}} El Salvador 700425329000000000025.329
105 Zastava Cipra Ciper 700423269000000000023.269
106 Zastava Afganistana Afganistan 700420312000000000020.312
107 Zastava Nepala Nepal 700419637000000000019.637
108 Zastava Hondurasa Honduras 700419511000000000019.511
109 Zastava Bosne in Hercegovine Bosna in Hercegovina 700417977000000000017.977
110 Zastava {{{alias2}}} Gabon 700417182000000000017.182
111 Zastava Islandije Islandija 700416693000000000016.693
112 Zastava Mozambika Mozambik 700416684000000000016.684
113 Zastava Gruzije Gruzija 700416535000000000016.535
114 Zastava Kambodže Kambodža 700416551000000000016.551
115 Zastava Papue Nove Gvineje Papua Nova Gvineja 700416060000000000016.060
116 Zastava Bocvane Bocvana 700415789000000000015.789
117 Zastava Senegala Senegal 700415584000000000015.584
118 Zastava Bruneja Brunej 700415102000000000015.102
119 Zastava Ekvatorialne Gvineje Ekvatorialna Gvineja 700414308000000000014.308
120 Zastava Čada Čad 700413947000000000013.947
121 Zastava Jamajke Jamajka 700413787000000000013.787
122 Zastava Zimbabveja Zimbabve 700413672000000000013.672
123 Flag of the Republic of the Congo Republika Kongo 700413502000000000013.502
124 Zastava {{{alias2}}} Namibija 700413353000000000013.353
125 Zastava Albanije Albanija 700413262000000000013.262
126 Zastava Mavricijusa Mauritius 700413240000000000013.240
127 Zastava {{{alias2}}} South Sudan 700412833000000000012.833
128 Zastava Burkine Faso Burkina Faso 700412503000000000012.503
129 Zastava Mongolije Mongolija 700411981000000000011.981
130 Zastava Malija Mali 700411915000000000011.915
131 Zastava {{{alias2}}} Nikaragva 700411707000000000011.707
132 Zastava Laosa Laos 700411676000000000011.676
133 Flag of the Republic of Macedonia Makedonija 700411342000000000011.342
134 Zastava Madagaskarja Madagaskar 700410595000000000010.595
135 Zastava Malte Malta 700410582000000000010.582
136 Zastava Armenije Armenija 700410279000000000010.279
137 Zastava Tadžikistana Tadžikistan 70039242000000000009.242
138 Zastava Haitija Haiti 70038711000000000008.711
139 Zastava Benina Benin 70038701000000000008.701
140 Flag of the Bahamas Bahami 70038657000000000008.657
141 Zastava {{{alias2}}} Niger 70038025000000000008.025
142 Zastava Ruande Ruanda 70038012000000000008.012
143 Zastava Moldavije Moldavija 70037944000000000007.944
144 Zastava Kirgizistana Kirgizistan 70037402000000000007.402
145 Zastava Kosova Kosovo 70037318000000000007.318
146 Zastava Gvineje Gvineja 70036529000000000006.529
147 Zastava Surinama Surinam 70035297000000000005.297
148 Zastava {{{alias2}}} Mavretanija 70035079000000000005.079
149 Zastava Sierre Leone Sierra Leone 70035033000000000005.033
150 Zastava Toga Togo 70034604000000000004.604
151 Zastava Vzhodnega Timorja Timor-Leste 70034478000000000004.478
152 Zastava Črne gore Črna gora 70034462000000000004.462
153 Zastava Barbadosa Barbados 70034348000000000004.348
154 Zastava Malavija Malawi 70034263000000000004.263
155 Zastava {{{alias2}}} Fidži 70034212000000000004.212
156 Zastava {{{alias2}}} Eritreja 70033858000000000003.858
157 Zastava {{{alias2}}} Swaziland 70033676000000000003.676
158 Zastava Burundija Burundi 70033094000000000003.094
159 Zastava Gvineje Gvineja 70032997000000000002.997
160 Zastava {{{alias2}}} Maldives 70032854000000000002.854
161 Zastava {{{alias2}}} Lesoto 70032159000000000002.159
162 Zastava Butana Butan 70032092000000000002.092
163 Zastava Liberije Liberija 70032028000000000002.028
164 Zastava Zelenortskih otokov Cape Verde 70031899000000000001.899
165 Zastava San Marina San Marino 70031786000000000001.786
166 Zastava {{{alias2}}} Central African Republic 70031786000000000001.786
167 Zastava {{{alias2}}} Belize 70031693000000000001.693
168 Zastava {{{alias2}}} Džibuti 70031589000000000001.589
169 Zastava {{{alias2}}} Sejšeli 70031420000000000001.420
170 Zastava {{{alias2}}} Saint Lucia 70031356000000000001.356
171 Zastava Antigve in Barbude Antigva in Barbuda 70031242000000000001.242
172 Zastava {{{alias2}}} Salomonovi otoki 70031155000000000001.155
173 Zastava {{{alias2}}} Gvineja Bissau 70031024000000000001.024
174 Zastava Grenade Grenada 7002862000000000000862
175 Zastava {{{alias2}}} Saint Kitts in Nevis 7002841000000000000841
176 Zastava {{{alias2}}} Samoa 7002826000000000000826
177 Zastava Gambije Gambija 7002825000000000000825
178 Zastava {{{alias2}}} Vanuatu 7002812000000000000812
179 Zastava {{{alias2}}} Saint Vincent and the Grenadines 7002731000000000000731
180 Zastava Komorov Comoros 7002717000000000000717
181 Zastava {{{alias2}}} Dominika 7002526000000000000526
182 Zastava {{{alias2}}} Tonga 7002454000000000000454
183 Zastava {{{alias2}}} São Tomé and Príncipe 7002341000000000000341
184 Zastava {{{alias2}}} Federated States of Micronesia 7002315000000000000315
185 Zastava {{{alias2}}} Palau 7002269000000000000269
186 Zastava {{{alias2}}} Maršalovi otoki 7002193000000000000193
187 Zastava {{{alias2}}} Kiribati 7002181000000000000181
188 Zastava {{{alias2}}} Tuvalu 700138000000000000038
Uvrstitev Država/regija BDP po kupni moči (v milijonih am. dolarjev)
 Svet 7008108036500000000108.036.500
9999999 Zastava Evrope Evropska unija[n 3] 700718526500000000018.526.500
1 Zastava Ljudske republike Kitajske Kitajska 700717617300000000017.617.300
2 Flag of the United States ZDA 700717418900000000017.418.900
3 Zastava Indije Indija 70067375900000000007.375.900
4 Zastava Japonske Japonska 70064750800000000004.750.800
5 Zastava Nemčije Nemčija 70063721600000000003.721.600
6 Zastava Brazilije Brazilija 70063663800000000003.663.800
7 Zastava Rusije Rusija 70063564500000000003.564.500
8 Zastava Indonezije Indonezija 70062676100000000002.676.100
9 Zastava Francije Francija 70062580800000000002.580.800
10 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo 70062548900000000002.548.900
11 Zastava Mehike Mehika 70062140600000000002.140.600
12 Zastava Italije Italija 70062127700000000002.127.700
13 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 70061778800000000001.778.800
14 Zastava Saudove Arabije Saudova Arabija 70061605700000000001.605.700
15 Zastava Kanade Kanada 70061591600000000001.591.600
16 Zastava Španije Španija 70061566400000000001.566.400
17 Zastava Turčije Turčija 70061508100000000001.508.100
18 Zastava Irana Iran 70061334300000000001.334.300
19 Zastava Avstralije Avstralija 70061095400000000001.095.400
20 Zastava Republike Kitajske Tajvan 70061074500000000001.074.500
21 Zastava Nigerije Nigerija 70061049100000000001.049.100
22 Zastava Tajske Tajska 7005985500000000000985.500
23 Zastava Poljske Poljska 7005954500000000000954.500
24 Zastava Argentine Argentina 7005947600000000000947.600
25 Zastava Egipta Egipt 7005943100000000000943.100
26 Zastava Pakistana Pakistan 7005882300000000000882.300
27 Zastava Nizozemske Nizozemska 7005798600000000000798.600
28 Zastava Malezije Malezija 7005746100000000000746.100
29 Zastava Južne Afrike Republika Južna Afrika 7005704500000000000704.500
30 Flag of the Philippines Filipini 7005692200000000000692.200
31 Zastava Kolumbije Kolumbija 7005640100000000000640.100
32 Flag of the United Arab Emirates Združeni arabski emirati 7005599800000000000599.800
33 Zastava Alžirije Alžirija 7005551800000000000551.800
34 Zastava Venezuele Venezuela 7005538900000000000538.900
35 Zastava Bangladeša Bangladeš 7005533700000000000533.700
36 Zastava {{{alias2}}} Irak 7005522700000000000522.700
37 Zastava Vietnama Vietnam 7005510700000000000510.700
38 Zastava Belgije Belgija 7005481500000000000481.500
39 Zastava Švice Švica 7005472800000000000472.800
40 Zastava Singapura Singapur 7005452700000000000452.700
41 Zastava Švedske Švedska 7005448200000000000448.200
42 Zastava Kazahstana Kazakhstan 7005418500000000000418.500
43 Zastava Čila Čile 7005409300000000000409.300
Zastava Hong Konga Hong Kong 7005397500000000000397.500
44 Zastava Avstrije Avstrija 7005395500000000000395.500
45 Zastava Romunije Romunija 7005392800000000000392.800
46 Zastava Peruja Peru 7005371300000000000371.300
47 Zastava Ukrajine Ukrajina 7005370800000000000370.800
48 Zastava Norveške Norveška 7005345200000000000345.200
49 Zastava Katarja Katar 7005320500000000000320.500
50 Zastava Češke Češka republika 7005314600000000000314.600
51 Zastava Grčije Grčija 7005284300000000000284.300
52 Zastava Kuvajta Kuvajt 7005284000000000000284.000
53 Zastava Portugalske Portugalska 7005280400000000000280.400
54 Zastava Izraela Izrael 7005268500000000000268.500
55 Zastava Maroka Maroko 7005252400000000000252.400
56 Zastava Danske Danska 7005249500000000000249.500
57 Zastava Madžarske Madžarska 7005246400000000000246.400
58 Zastava Mjanmara Mjanmar 7005242000000000000242.000
59 Zastava Irske Irska 7005226800000000000226.800
60 Zastava Finske Finska 7005221000000000000221.000
61 Zastava Šrilanke Šri Lanka 7005217400000000000217.400
62 Zastava Ekvadorja Ekvador 7005180200000000000180.200
63 Zastava Angole Angola 7005175600000000000175.600
64 Zastava Belorusije Belorusija 7005172000000000000172.000
65 Zastava Uzbekistana Uzbekistan 7005171700000000000171.700
66 Zastava Azerbajdžana Azerbajdžan 7005165300000000000165.300
67 Zastava {{{alias2}}} Oman 7005162400000000000162.400
68 Zastava Sudana Sudan 7005159100000000000159.100
69 Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 7005158900000000000158.900
70 Zastava Slovaške Slovaška 7005152600000000000152.600
71 Zastava Etiopije Etiopija 7005144600000000000144.600
72 Zastava Dominikanske republike Dominikanska republika 7005138000000000000138.000
73 Zastava Kenije Kenija 7005132400000000000132.400
74 Zastava Bolgarije Bolgarija 7005128600000000000128.600
75 Zastava {{{alias2}}} Tanzanija 7005127100000000000127.100
76 Zastava Tunizije Tunizija 7005124300000000000124.300
77 Zastava Sirije Sirija 7005121400000000000121.400[n 4]
78 Zastava Gvatemale Gvatemala 7005119100000000000119.100
79 Zastava Gane Gana 7005108300000000000108.300
80 Zastava Jemna Jemen 7005103600000000000103.600
81 Zastava Libije Libija 700497600000000000097.600
82 Zastava Srbije Srbija 700495500000000000095.500
83 Zastava Hrvaške Hrvaška 700488500000000000088.500
84 Zastava {{{alias2}}} Turkmenistan 700482100000000000082.100
85 Zastava Libanona Libanon 700481100000000000081.100
86 Zastava Litve Litva 700479600000000000079.600
87 Zastava Jordanije Jordanija 700479600000000000079.600
88 Zastava Ugande Uganda 700476900000000000076.900
89 Zastava Paname Panama 700476400000000000076.400
90 Zastava Slonokoščene obale Slonokoščena obala 700471100000000000071.100
91 Zastava Kostarike Costa Rica 700471000000000000071.000
92 Zastava Bolivije Bolivija 700470000000000000070.000
93 Zastava Urugvaja Urugvaj 700470000000000000070.000
94 Zastava Kameruna Kamerun 700467200000000000067.200
95 Zastava Nepala Nepal 700466800000000000066.800
96 Zastava Bahrajna Bahrajn 700461900000000000061.900
97 Zastava Slovenije Slovenija 700461100000000000061.100
98 Zastava Zambije Zambija 700461000000000000061.000
99 Zastava Afganistana Afganistan 700460600000000000060.600
100 Zastava Paragvaja Paragvaj 700458300000000000058.300
101 Flag of the Democratic Republic of the Congo Demokratična republika Kongo 700455800000000000055.800
102 Zastava Luksemburga Luksemburg 700451400000000000051.400
103 Zastava {{{alias2}}} El Salvador 700450900000000000050.900
104 Zastava Kambodže Kambodža 700450000000000000050.000
105 Zastava Latvije Latvija 700448200000000000048.200
106 Zastava Trinidada in Tobaga Trinidad in Tobago 700443400000000000043.400
107 Zastava Hondurasa Honduras 700439100000000000039.100
108 Zastava Bosne in Hercegovine Bosna in Hercegovina 700438100000000000038.100
109 Zastava {{{alias2}}} Gabon 700436300000000000036.300
110 Zastava Estonije Estonija 700435600000000000035.600
111 Zastava Mongolije Mongolija 700434800000000000034.800
112 Zastava Laosa Laos 700434400000000000034.400
113 Zastava Gruzije Gruzija 700434200000000000034.200
114 Zastava Madagaskarja Madagaskar 700433900000000000033.900
115 Zastava Bocvane Bocvana 700433700000000000033.700
116 Zastava Senegala Senegal 700433600000000000033.600
117 Zastava Albanije Albanija 700431600000000000031.600
118 Zastava Mozambika Mozambik 700431100000000000031.100
119 Zastava Bruneja Brunei Darussalam 700430200000000000030.200
120 Zastava Čada Čad 700429500000000000029.500
121 Zastava {{{alias2}}} Nikaragva 700429500000000000029.500
122 Zastava Burkine Faso Burkina Faso 700429300000000000029.300
123 Flag of the Republic of the Congo Republika Kongo 700428000000000000028.000
124 Flag of the Republic of Macedonia Makedonija 700427600000000000027.600
125 Zastava Cipra Ciper 700427400000000000027.400
126 Zastava Malija Mali 700427300000000000027.300
127 Zastava Zimbabveja Zimbabve 700427100000000000027.100
128 Zastava {{{alias2}}} South Sudan 700426000000000000026.000
129 Zastava Ekvatorialne Gvineje Ekvatorialna Gvineja 700425100000000000025.100
130 Zastava Armenije Armenija 700424300000000000024.300
131 Zastava Jamajke Jamajka 700424100000000000024.100
132 Zastava {{{alias2}}} Namibija 700423600000000000023.600
133 Zastava Mavricijusa Mauritius 700423400000000000023.400
134 Zastava Tadžikistana Tadžikistan 700422300000000000022.300
135 Zastava Benina Benin 700419800000000000019.800
136 Zastava Kirgizistana Kirgizistan 700419200000000000019.200
137 Zastava Ruande Ruanda 700418800000000000018.800
138 Zastava Haitija Haiti 700418300000000000018.300
139 Zastava Papue Nove Gvineje Papua Nova Gvineja 700418100000000000018.100
140 Zastava {{{alias2}}} Niger 700417900000000000017.900
141 Zastava Moldavije Moldavija 700417700000000000017.700
142 Zastava Kosova Kosovo 700416900000000000016.900
143 Zastava {{{alias2}}} Mavretanija 700415500000000000015.500
144 Zastava Gvineje Gvineja 700415000000000000015.000
145 Zastava Islandije Islandija 700414200000000000014.200
146 Zastava Malte Malta 700414100000000000014.100
147 Zastava Malavija Malavi 700413700000000000013.700
148 Zastava Sierre Leone Sierra Leone 700412600000000000012.600
149 Zastava Toga Togo 700410100000000000010.100
150 Zastava Črne gore Črna Gora 70039360000000000009.360
151 Zastava Surinama Surinam 70039190000000000009.190
152 Flag of the Bahamas Bahami 70039020000000000009.020
153 Zastava {{{alias2}}} Swaziland 70038620000000000008.620
154 Zastava Burundija Burundi 70038380000000000008.380
155 Zastava {{{alias2}}} Eritreja 70037810000000000007.810
156 Zastava {{{alias2}}} Fidži 70037290000000000007.290
157 Zastava Vzhodnega Timorja Timor-Leste 70036070000000000006.070
158 Zastava Butana Butan 70035860000000000005.860
159 Zastava Gvajane Gvajana 70035510000000000005.510
160 Zastava {{{alias2}}} Lesoto 70035280000000000005.280
161 Zastava {{{alias2}}} Maldivi 70034920000000000004.920
162 Zastava Barbadosa Barbados 70034520000000000004.520
163 Zastava Liberije Liberija 70033690000000000003.690
164 Zastava Zelenortskih otokov Cape Verde 70033280000000000003.280
165 Zastava Gambije Gambija 70033080000000000003.080
166 Zastava {{{alias2}}} Belize 70032940000000000002.940
167 Zastava {{{alias2}}} Džibuti 70032870000000000002.870
168 Zastava {{{alias2}}} Central African Republic 70032860000000000002.860
169 Zastava {{{alias2}}} Gvineja Bissau 70032500000000000002.500
170 Zastava {{{alias2}}} Sejšeli 70032410000000000002.410
171 Zastava Antigve in Barbude Antigva in Barbuda 70031990000000000001.990
172 Zastava {{{alias2}}} Saint Lucia 70031970000000000001.970
173 Zastava San Marina San Marino 70031910000000000001.910
174 Zastava Grenade Grenada 70031270000000000001.270
175 Zastava {{{alias2}}} Saint Kitts in Nevis 70031260000000000001.260
176 Zastava Komorov Comoros 70031200000000000001.200
177 Zastava {{{alias2}}} Saint Vincent and the Grenadines 70031180000000000001.180
178 Zastava {{{alias2}}} Solomon Islands 70031090000000000001.090
179 Zastava {{{alias2}}} Samoa 7002990000000000000990
180 Zastava {{{alias2}}} Dominika 7002760000000000000760
181 Zastava {{{alias2}}} Vanuatu 7002690000000000000690
182 Zastava {{{alias2}}} São Tomé and Príncipe 7002620000000000000620
183 Zastava {{{alias2}}} Tonga 7002500000000000000500
184 Zastava {{{alias2}}} Micronesia 7002310000000000000310
185 Zastava {{{alias2}}} Palau 7002290000000000000290
186 Zastava {{{alias2}}} Kiribati 7002190000000000000190
187 Zastava {{{alias2}}} Maršalovi otoki 7002180000000000000180
188 Zastava {{{alias2}}} Tuvalu 700140000000000000040

Sklici[uredi | uredi kodo]

  1. ^ The European Union (EU) is an economic and political union of Predloga:EUnum member states that are located primarily in Europe. As the EU is not a country the United States is the first ranked country on the list.
  2. ^ Data for Syria's 2013 GDP is from the September 2011 WEO Database the latest available from the IMF.
  3. ^ Napaka pri navajanju: Neveljavna oznaka <ref>; sklici poimenovani EU note ne vsebujejo besedila (glej stran pomoči).
  4. ^ Data for Syria's 2014 GDP is from the September 2011 WEO Database, the latest available from the IMF.

Glej tudi[uredi | uredi kodo]