Seznam držav po porabi in proizvodnji električne energije

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Seznam držav po porabi in proizvodnji električne energije: Ena gigavatna ura (GW-h) je enaka milijon kilovatnih ur (kW-h).

Slovenija po porabi zaseda 75. mesto, ne leto porabi 14700 GW·h. Povprečna poraba na prebivalca je 815 W.

Slovenija po proizvodnji zaseda 83. mesto, skupno proizvede 14762 GW·h na leto, kar je skoraj isto kot poraba.

Seznam držav po porabi električne energije[uredi | uredi kodo]

Uvrstitev Država Poraba el. energije (GW·h/leto) Datum podatka Vir Število prebivalcev Leto Povprečna poraba el. energ. (v vatih)
Svet 19.320.360 2002-10 7.155.700.000 2014 313
001 Zastava Ljudske republike Kitajske Kitajska 5.463.800 2014 National Energy Administration [1] 1.360.720.000 2013 458
002 Flag of the United States ZDA 4.686.400 2013 US DoE 317.848.000 2014 1683
Zastava Evrope Evropska unija 3.037.000 2009 CIA 503.492.041 2012 688
003 Zastava Indije Indija 1.111.722 2012 MOSPI[2] 1.242.660.000 2014 90
004 Zastava Rusije Rusija 1.016.500 2012 Ministrstvo za energijo[3] 146.019.512 2014 808
005 Zastava Japonske Japonska 859.700 2012 CIA 127.120.000 2014 774
006 Zastava Nemčije Nemčija 582.500 2012 CIA 80.716.000 2013 861
007 Zastava Kanade Kanada 499.900 2010 CIA 35.344.962 2014 1871
008 Zastava Francije Francija 462.900 2012 CIA 65.864.000 2014 804
009 Zastava Brazilije Brazilija 455.800 2010 CIA 201.032.714 2013 268
010 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 455.100 2011 CIA 50.219.669 2013 1038
011 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo 323.300 2013 CIA 63.705.000 2012 622
012 Zastava Italije Italija 307.200 2012 CIA 60.021.955 2013 581
013 Zastava Španije Španija 249.700 2011 CIA 46.609.700 2013 645
014 Zastava Turčije Turčija 246.360 2013 [4] 76,667,864 2013 366
015 Zastava Republike Kitajske Tajvan 242.200 2011 CIA 23.315.822 2012 1080
016 Zastava Južne Afrike JAR 234.200 2012 CIA 54.002.000 2014 495
017 Zastava Avstralije Avstralija 213.500 2010 CIA 23.060.903 2013 1114
018 Zastava Irana Iran 199.800 2011 CIA 77.356.669 2013 305
019 Zastava Saudove Arabije Saudova Arabija 190.900 2010 CIA 29.195.895 2012 681
020 Zastava Ukrajine Ukrajina 175.300 2012 CIA 44.854.065 2012 461
021 Zastava Mehike Mehika 134.600 2009 CIA 117.409.830 2013 131
022 Zastava Poljske Poljska 132.200 2008 CIA 38.501.000 2011 391
023 Zastava Švedske Švedska 132.100 2008 CIA 9.555.893 2012 1576
024 Zastava Tajske Tajska 131.600 2008 CIA 66.720.153 2011 225
025 Zastava Indonezije Indonezija 126.100 2008 CIA 247.424.598 2013 61
026 Zastava Norveške Norveška 115.600 2008 CIA 5.063.709 2013 2603
027 Zastava Nizozemske Nizozemska 112.500 2008 CIA 16.788.973 2013 764
028 Zastava Egipta Egipt 109.100 2008 CIA 84.550.000 2013 147
029 Zastava Argentine Argentina 104.700 2008 CIA 41.737.066 2012 286
030 Zastava Vietnama Vietnam 101.000 2011 CIA 90.388.000 2012 127
031 Zastava Malezije Malezija 93.800 2009 CIA 28.334.135 2010 377
032 Zastava Kazahstana Kazakhstan 88.110 2011 CIA 16.967.000 2013 593
033 Zastava Venezuele Venezuela 85.850 2011 CIA 28.946.101 2011 338
034 Zastava Belgije Belgija 84.780 2008 CIA 11.035.948 2012 876
035 Zastava Finske Finska 83.090 2008 CIA 5.421.827 2012 1747
036 Zastava Pakistana Pakistan 74.350 2010 CIA 186.143.000 2013 47
037 Flag of the United Arab Emirates Združeni arabski emirati 70.580 2008 CIA 8.264.070 2010 974
038 Zastava Avstrije Avstrija 65.670 2009 CIA 8.414.638 2011 890
039 Zastava Grčije Grčija 59.530 2008 CIA 10.815.197 2011 627
040 Zastava Češke Češka republika 59.260 2010 CIA 10.513.209 2012 643
041 Zastava Švice Švica 57.500 2009 CIA 8.014.000 2012 818
042 Zastava Čila Čile 56.350 2008 CIA 17.402.630 2012 369
043 Zastava {{{alias2}}} Irak 55.660 2010 CIA 31.129.225 2012 204
044 Flag of the Philippines Filipini 54.400 2009 CIA 103.775.517 2013 60
045 Zastava Romunije Romunija 51.460 2010 CIA 20.121.600 2013 315
046 Zastava Portugalske Portugalska 48.270 2008 CIA 10.581.949 2012 520
047 Zastava Izraela Izrael 47.160 2008 CIA 8.002.300 2013 672
048 Zastava Hong Konga Hong Kong 43.140 2011 CIA 7.061.200 2010 696
049 Zastava Kuvajta Kuvajt 42.580 2008 CIA 2.818.042 2012 1723
050 Zastava Madžarske Madžarska 42.570 2010 CIA 9.942.000 2012 488
051 Zastava Singapura Singapur 41.200 2010 CIA 5.312.400 2012 884
052 Zastava Uzbekistana Uzbekistan 40.100 2009 CIA 29.559.100 2012 155
053 Zastava Bangladeša Bangladeš 39.100 2012 BP[5] 161.083.804 2012 28
054 Zastava Kolumbije Kolumbija 38.820 2008 CIA 47.072.915 2012 94
055 Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 38.564 2012 MBIE[6] 4.468.200 2013 985
056 Zastava Srbije Srbija 35.500 2011 CIA 7.186.862 2011 563
057 Zastava Peruja Peru 34.250 2011 CIA 30.475.144 2013 128
058 Zastava Danske Danska 32.070 2010 CIA 5.687.591 2012 643
059 Zastava Belorusije Belorusija 31.070 2008 CIA 9.457.500 2012 375
060 Zastava Alžirije Alžirija 30.500 2008 CIA 37.900.000 2012 92
060 Zastava Sirije Sirija 28.990 2008 CIA 22.530.746 2012 147
061 Zastava Slovaške Slovakia 28.760 2010 CIA 5.410.836 2012 606
062 Zastava Bolgarije Bolgarija 28.300 2009 CIA 7.364.570 2011 438
063 Zastava Irske Irska 26.100 2011 CIA 4.588.252 2011 648
064 Zastava Libije Libija 22.890 2008 CIA 6.202.000 2013 460
065 Zastava Maroka Maroko 21.470 2008 CIA 32.878.400 2012 74
066 Zastava Portorika Puerto Rico 19.460 2008 CIA 3.667.084 2012 605
067 Zastava Hrvaške Hrvaška 18.870 2010 CIA 4.284.889 2011 502
068 Zastava Severna Koreje Severna Koreja 18.850 2008 CIA 24.554.000 2011 88
069 Zastava Azerbajdžana Azerbajdžan 18.800 2008 CIA 9.356.500 2013 229
070 Zastava Katarja Katar 18.790 2008 CIA 1.903.447 2013 1125
071 Zastava Nigerije Nigerija 18.140 2008 CIA 170.123.740 2012 12
072 Zastava Tadžikistana Tadžikistan 16.700 2009 CIA 7.616.000 2011 250
073 Zastava Islandije Islandija 16.480 2009 CIA 321.857 2012 5837
074 Zastava Ekvadorja Ekvador 14.920 2008 CIA 15.223.680 2011 112
075 Zastava Slovenije Slovenija 14.700 2009 CIA 2.055.496 2012 815
076 Zastava Kube Kuba 14.200 2008 CIA 11.163.934 2012 145
077 Zastava {{{alias2}}} Oman 13.250 2008 CIA 2.773.479 2010 545
078 Zastava {{{alias2}}} Turkmenistan 13.000 2009 CIA 5.125.693 2012 289
079 Zastava Dominikanske republike Dominikanska republika 12,870 2008 CIA 9.445.281 2010 155
080 Zastava Tunizije Tunizija 12.490 2008 CIA 10.732.900 2012 136

Seznam držav po proizvodnji električne energije[uredi | uredi kodo]

Uvrstitev Država Proizvodnja elek. energije (GWh)
Svet (skupno) 700723127000000000023.127.000[7]
Zastava Evrope Evropska unija 70063259900000000003.259.900
1 Kitajska} 70065649500000000005.649.500
2 Flag of the United States ZDA 70064260400000000004.260.400
3 Zastava Indije Indija 70062610060000000002.610.060
4 Zastava Japonske Japonska 70061088100000000001.088.100
5 Zastava Rusije Rusija 70061069300000000001.069.300
6 Zastava Nemčije Nemčija 7005633600000000000633.600
7 Zastava Kanade Kanada 7005626800000000000626.800
8 Zastava Francije Francija 7005568300000000000568.300
9 Zastava Brazilije Brazilija 7005557400000000000557.400
10 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 7005534700000000000534.700
11 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo 7005356800000000000356.800
12 Zastava Mehike Mehika 7005293600000000000293.600
13 Zastava Saudove Arabije Saudova Arabija 7005292200000000000292.200
14 Zastava Italije Italija 7005288400000000000288.400
15 Zastava Španije Španija 7005285300000000000285.300
16 Zastava Irana Iran 7005263400000000000263.400
17 Zastava Južne Afrike JAR 7005256100000000000256.100
18 Zastava Republike Kitajske Tajvan 7005252000000000000252.000
19 Zastava Avstralije Avstralija 7005244800000000000244.800
20 Zastava Turčije Turčija 7005239300000000000239.300
21 Zastava Indonezije Indonezija 7005216200000000000216.200
22 Zastava Ukrajine Ukrajina 7005193800000000000193.800
23 Zastava Tajske Tajska 7005164800000000000164.800
24 Zastava Poljske Poljska 7005164400000000000164.400
25 Zastava Švedske Švedska 7005160400000000000160.400
26 Zastava Egipta Egipt 7005148500000000000148.500
27 Zastava Argentine Argentina 7005138800000000000138.800
28 Zastava Norveške Norveška 7005134200000000000134.200
29 Zastava Venezuele Venezuela 7005131700000000000131.700
30 Zastava Malezije Malezija 7005131600000000000131.600
31 Zastava Vietnama Vietnam
32 Flag of the United Arab Emirates Združeni arabski emirati 7005111300000000000111.300
33 Zastava Nizozemske Nizozemska 700495100000000000095.100
34 Zastava Pakistana Pakistan 700493200000000000093.200
35 Zastava Kazahstana Kazakhstan 700491900000000000091.900
36 Zastava Češke Češka republika 700487100000000000087.100
37 Zastava Belgije Belgija 700485100000000000085.100
38 Flag of the Philippines Filipini 700476000000000000076.000
39 Zastava Švice Švica 700473400000000000073.400
40 Zastava Čila Čile 700472400000000000072.400
41 Zastava Finske Finska 700471200000000000071.200
42 Zastava Avstrije Avstrija 700467700000000000067.700
43 Zastava Izraela Izrael 700463000000000000063.000
44 Zastava Kuvajta Kuvajt 700462900000000000062.900
45 Zastava Kolumbije Kolumbija 700462200000000000062.200
46 Zastava Romunije Romunija 700459400000000000059.400
47 Zastava Alžirije Alžirija 700459000000000000059.000
48 Zastava Grčije Grčija 700458300000000000058.300
49 Zastava Paragvaja Paragvaj 700457050000000000057.050
50 Zastava Uzbekistana Uzbekistan 700454207000000000054.207
51 Zastava Portugalske Portugalska 700452700000000000052.700
52 Zastava {{{alias2}}} Irak 700451193000000000051.193
53 Zastava Bangladeša Bangladeš 700450544000000000050.544
54 Zastava Singapura Singapur 700447948000000000047.948
55 Zastava Bolgarije Bolgarija 700444040000000000044.040
56 Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 700443153000000000043.153
57 Zastava Peruja Peru 700439668000000000039.668
58 Zastava Hong Konga Hong Kong 700439063000000000039.063
59 Zastava Sirije Sirija 700438778000000000038.778
60 Zastava Katarja Katar 700438439000000000038.439
61 Zastava Srbije Srbija 700435892000000000035.892
62 Zastava Danske Danska 700434581000000000034.581
63 Zastava Belorusije Belorusija 700431200000000000031.200
64 Zastava Madžarske Madžarska 700430312000000000030.312
65 Zastava Slovaške Slovakia 700428590000000000028.590
66 Zastava Libije Libija 700425957000000000025.957
67 Zastava Nigerije Nigerija 700425695000000000025.695
68 Zastava Irske Irska 700425313000000000025.313
69 Zastava Maroka Maroko 700423652000000000023.652
70 Zastava Ekvadorja Ekvador 700423258000000000023.258
71 Zastava Azerbajdžana Azerbajdžan 700423214000000000023.214
72 Zastava Severna Koreje Severna Koreja 700420992000000000020.992
73 Zastava {{{alias2}}} Oman 700420073000000000020.073
74 Zastava Portorika Puerto Rico 700420015000000000020.015
75 Zastava {{{alias2}}} Turkmenistan 700418696000000000018.696
76 Zastava Islandije Islandija 700417191000000000017.191
77 Zastava Kube Kuba 700416745000000000016.745
78 Zastava Mozambika Mozambik 700416661000000000016.661
79 Zastava Tadžikistana Tadžikistan 700416035000000000016.035
80 Zastava Libanona Libanon 700415423000000000015.423
81 Zastava Tunizije Tunizija 700415225000000000015.225
82 Zastava Kirgizistana Kirgizistan 700414956000000000014.956
83 Zastava Slovenije Slovenija 700414762000000000014.762
84 Zastava Bosne in Hercegovine Bosna in Hercegovina 700414582000000000014.582
85 Zastava Jordanije Jordanija 700413770000000000013.770
86 Zastava Dominikanske republike Dominikanska republika 700413086000000000013.086
87 Zastava Bahrajna Bahrain 700412998000000000012.998
88 Zastava Laosa Laos 700412242000000000012.242
89 Zastava Estonije Estonija 700411655000000000011.655
90 Zastava Zambije Zambija 700411338000000000011.338

Glej tudi[uredi | uredi kodo]

Sklici[uredi | uredi kodo]