Odprto prvenstvo ZDA 2008 - ženske dvojice

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Rezultati Odprtega prvenstva ZDA 2008 v tenisu za ženske dvojice.

Postavljene igralke[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Cara Black in Liezel Huber sta postali prvakinji, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.
  1. Zastava Zimbabveja Cara Black / Flag of the United States Liezel Huber (prvakinji)
  2. Zastava Češke Kveta Peschke / Zastava Avstralije Rennae Stubbs (prvi krog)
  3. Zastava Kitajskega Tajpeja Yung-jan Chan / Zastava Kitajskega Tajpeja Chia-jung Chuang (prvi krog)
  4. Zastava Slovenije Katarina Srebotnik / Zastava Japonske Ai Sugijama (polfinale)
  5. Zastava Španije Anabel Medina Garrigues / Zastava Španije Virginia Ruano Pascual (polfinale)
  6. Zastava Belorusije Viktorija Azarenka / Zastava Izraela Shahar Pe'er (prvi krog)
  7. Zastava Ukrajine Alona Bondarenko / Zastava Ukrajine Katerina Bondarenko (tretji krog)
  8. Zastava Ljudske republike Kitajske Zi Yan / Zastava Ljudske republike Kitajske Jie Zheng (četrtfinale)
  1. Zastava Francije Nathalie Dechy / Zastava Avstralije Casey Dellacqua (prvi krog)
  2. Flag of the United States Lisa Raymond / Zastava Avstralije Samantha Stosur (finale)
  3. Zastava Slovaške Janette Husarova / Zastava Ljudske republike Kitajske Shuai Peng (tretji krog)
  4. Zastava Češke Iveta Benešova / Zastava Rusije Galina Voskoboeva (drugi krog)
  5. Zastava Rusije Jelena Vesnina / Zastava Rusije Vera Zvonareva (drugi krog)
  6. Zastava Španije Nuria Llagostera Vives / Zastava Španije Maria Jose Martinez Sanchez (drugi krog)
  7. Zastava Rusije Marija Kirilenko / Zastava Italije Flavia Pennetta (prvi krog)
  8. Zastava Češke Eva Hrdinova / Zastava Češke Vladimira Uhlirova (prvi krog)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Legenda
  • Q = kvalifikantki
  • WC = s povabilom
  • LL = srečni poraženki
  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščeni kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj
  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                                       
  1  Zastava Zimbabveja Cara Black
 Flag of the United States Liezel Huber
6 6    
8  Zastava Ljudske republike Kitajske Zi Yan
 Zastava Ljudske republike Kitajske Jie Zheng
4 3    
  1  Zastava Zimbabveja Cara Black
 Flag of the United States Liezel Huber
6 6    
  5  Zastava Španije Anabel Medina Garrigues
 Zastava Španije Virginia Ruano Pascual
1 4    
   Flag of the United States Raquel Kops-Jones
 Flag of the United States Abigail Spears
6 3 62
  5  Zastava Španije Anabel Medina Garrigues
 Zastava Španije Virginia Ruano Pascual
2 6 7  
    1  Zastava Zimbabveja Cara Black
 Flag of the United States Liezel Huber
6 7  
  10  Flag of the United States Lisa Raymond
 Zastava Avstralije Samantha Stosur
3 66  
     Zastava Slovaške Dominika Cibulkova
 Zastava Francije Virginie Razzano
1 6 3  
4  Zastava Slovenije Katarina Srebotnik
 Zastava Japonske Ai Sugijama
6 4 6  
  4  Zastava Slovenije Katarina Srebotnik
 Zastava Japonske Ai Sugijama
5 1  
  10  Flag of the United States Lisa Raymond
 Zastava Avstralije Samantha Stosur
7 6    
10  Flag of the United States Lisa Raymond
 Zastava Avstralije Samantha Stosur
7 6  
     Zastava Nove Zelandije Marina Erakovic
 Zastava Hrvaške Jelena Kostanić Tošić
63 0    

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
1  Zastava Zimbabveja C Black
 Flag of the United States L Huber
6 6    
   Zastava Češke P Cetkovska
 Zastava Belgije Y Wickmayer
0 4       1  Zastava Zimbabveja C Black
 Flag of the United States L Huber
6 6    
   Zastava Češke L Hradecka
 Zastava Češke R Voracova
7 6        Zastava Češke L Hradecka
 Zastava Češke R Voracova
4 1    
WC  Flag of the United States C Fusano
 Flag of the United States S Perry
64 2         1  Zastava Zimbabveja C Black
 Flag of the United States L Huber
6 6    
WC  Flag of the United States J Ditty
 Flag of the United States C Gullickson
7 6         WC  Flag of the United States J Ditty
 Flag of the United States C Gullickson
2 2    
   Zastava Kazahstana J Švedova
 Zastava Tajske T Tanasugarn
5 1       WC  Flag of the United States J Ditty
 Flag of the United States C Gullickson
7 6  
   Zastava Italije T Garbin
 Zastava Avstrije T Paszek
4 6 6      Zastava Italije T Garbin
 Zastava Avstrije T Paszek
5 4    
15  Zastava Rusije M Kirilenko
 Zastava Italije F Pennetta
6 3 4       1  Zastava Zimbabveja C Black
 Flag of the United States L Huber
6 6  
11  Zastava Slovaške J Husarova
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Peng
6 6         8  Zastava Ljudske republike Kitajske Z Yan
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
4 3  
   Zastava Švedske S Arvidsson
 Zastava Tunizije S Sfar
4 1       11  Zastava Slovaške J Husarova
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Peng
7 6    
   Zastava Latvije L Dekmeijere
 Zastava Bolgarije C Pironkova
7 6        Zastava Latvije L Dekmeijere
 Zastava Bolgarije C Pironkova
5 1    
WC  Flag of the United States A Haynes
 Flag of the United States A Rolle
5 2         11  Zastava Slovaške J Husarova
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Peng
6 3 1
   Zastava Češke L Safarova
 Zastava Italije M Santangelo
6 6         8  Zastava Ljudske republike Kitajske Z Yan
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
4 6 6  
   Zastava Združenega kraljestva A Keothavong
 Zastava Rusije A Pavljučenkova
3 4          Zastava Češke L Safarova
 Zastava Italije M Santangelo
2 4  
   Zastava Poljske A Radwanska
 Zastava Poljske U Radwanska
6 3 2   8  Zastava Ljudske republike Kitajske Z Yan
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
6 6    
8  Zastava Ljudske republike Kitajske Z Yan
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
3 6 6  

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
3  Zastava Kitajskega Tajpeja Y-j Chan
 Zastava Kitajskega Tajpeja C-j Chuang
5 1    
   Flag of the United States R Kops-Jones
 Flag of the United States A Spears
7 6          Flag of the United States R Kops-Jones
 Flag of the United States A Spears
w/o      
   Zastava Rusije J Lihovceva
 Zastava Rusije J Rodina
6 65 6      Zastava Rusije J Lihovceva
 Zastava Rusije J Rodina
       
   Zastava Kolumbije C Castano
 Zastava Estonije K Kanepi
2 7 4          Flag of the United States R Kops-Jones
 Flag of the United States A Spears
6 7    
   Zastava Španije C Suarez Navarro
 Zastava Španije A Parra Santonja
3 4            Zastava Francije S Foretz
 Zastava Francije C Pin
4 61    
WC  Flag of the United States T Lin
 Flag of the United States R Zalameda
6 6       WC  Flag of the United States T Lin
 Flag of the United States R Zalameda
3 3  
   Zastava Francije S Foretz
 Zastava Francije C Pin
4 6 6      Zastava Francije S Foretz
 Zastava Francije C Pin
6 6    
16  Zastava Češke E Hrdinova
 Zastava Češke V Uhlirova
6 2 4          Flag of the United States R Kops-Jones
 Flag of the United States A Spears
6 3 62
9  Zastava Francije N Dechy
 Zastava Avstralije C Dellacqua
6 2 3       5  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije V Ruano Pascual
2 6 7
   Zastava Poljske K Jans
 Zastava Poljske A Rosolska
1 6 6        Zastava Poljske K Jans
 Zastava Poljske A Rosolska
7 2 6  
WC  Flag of the United States A Muhammad
 Flag of the United States M Oudin
1 4        Zastava Romunije S Cirstea
 Zastava Romunije M Niculescu
66 6 2  
   Zastava Romunije S Cirstea
 Zastava Romunije M Niculescu
6 6            Zastava Poljske K Jans
 Zastava Poljske A Rosolska
3 3  
   Zastava Poljske M Domachowska
 Zastava Danske C Wozniacki
6 6         5  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije V Ruano Pascual
6 6    
   Zastava Avstrije S Bammer
 Zastava Nemčije M Muller
1 4          Zastava Poljske M Domachowska
 Zastava Danske C Wozniacki
2 3  
   Zastava Japonske R Fujiwara
 Zastava Kitajskega Tajpeja S-w Hsieh
64 4     5  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije V Ruano Pascual
6 6    
5  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije V Ruano Pascual
7 6    

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
6  Zastava Belorusije V Azarenka
 Zastava Izraela S Pe'er
5 6 2  
   Zastava Rusije N Petrova
 Zastava Italije F Schiavone
7 3 6        Zastava Rusije N Petrova
 Zastava Italije F Schiavone
7 4 65  
   Zastava Nemčije A-L Grönefeld
 Zastava Švice P Schnyder
7 6        Zastava Nemčije A-L Grönefeld
 Zastava Švice P Schnyder
63 6 7  
   Flag of the United States V King
 Zastava Rusije A Kudrjavceva
5 3            Zastava Nemčije A-L Grönefeld
 Zastava Švice P Schnyder
2 4    
   Zastava Švice T Bacsinszky
 Zastava Francije A Cornet
6 5 3          Zastava Slovaške D Cibulkova
 Zastava Francije V Razzano
6 6    
   Zastava Slovaške D Cibulkova
 Zastava Francije V Razzano
1 7 6        Zastava Slovaške D Cibulkova
 Zastava Francije V Razzano
7 4 7
   Zastava Češke P Kvitova
 Zastava Češke G Navratilova
7 2 2   12  Zastava Češke I Benešova
 Zastava Rusije G Voskoboeva
5 6 65  
12  Zastava Češke I Benešova
 Zastava Rusije G Voskoboeva
5 6 6          Zastava Slovaške D Cibulkova
 Zastava Francije V Razzano
1 6 3
13  Zastava Rusije J Vesnina
 Zastava Rusije V Zvonareva
7 6         4  Zastava Slovenije K Srebotnik
 Zastava Japonske A Sugijama
6 4 6
   Flag of the United States J Craybas
 Zastava Belorusije O Govorcova
5 2       13  Zastava Rusije J Vesnina
 Zastava Rusije V Zvonareva
5 1    
   Zastava Ukrajine M Koryttseva
 Zastava Ukrajine T Perebiynis
2 61        Flag of the United States L Davenport
 Zastava Slovaške D Hantuchova
7 6    
   Flag of the United States L Davenport
 Zastava Slovaške D Hantuchova
6 7            Flag of the United States L Davenport
 Zastava Slovaške D Hantuchova
2 3  
   Zastava Nemčije S Lisicki
 Zastava Francije A Rezai
6 65 6       4  Zastava Slovenije K Srebotnik
 Zastava Japonske A Sugijama
6 6    
   Zastava Slovaške M Rybarikova
 Zastava Turčije I Senoglu
3 7 4        Zastava Nemčije S Lisicki
 Zastava Francije A Rezai
64 4  
   Zastava Italije S Errani
 Zastava Italije K Knapp
2 3     4  Zastava Slovenije K Srebotnik
 Zastava Japonske A Sugijama
7 6    
4  Zastava Slovenije K Srebotnik
 Zastava Japonske A Sugijama
6 6    

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
7  Zastava Ukrajine A Bondarenko
 Zastava Ukrajine K Bondarenko
7 6    
   Zastava Uzbekistana A Amanmuradova
 Zastava Belorusije D Kustova
5 1       7  Zastava Ukrajine A Bondarenko
 Zastava Ukrajine K Bondarenko
3 6 6  
   Zastava Južne Afrike N Grandin
 Zastava Kanade A Wozniak
1 2        Zastava Rusije A Klejbanova
 Zastava Rusije J Makarova
6 2 2  
   Zastava Rusije A Klejbanova
 Zastava Rusije J Makarova
6 6         7  Zastava Ukrajine A Bondarenko
 Zastava Ukrajine K Bondarenko
6 3    
   Zastava Rusije V Duševina
 Zastava Belorusije E Dzehalevich
6 6         10  Flag of the United States L Raymond
 Zastava Avstralije S Stosur
7 6    
   Zastava Grčije E Daniilidou
 Zastava Nemčije J Woehr
1 2          Zastava Rusije V Duševina
 Zastava Belorusije E Dzehalevich
4 4  
   Zastava Francije E Loit
 Zastava Francije P Parmentier
4 1     10  Flag of the United States L Raymond
 Zastava Avstralije S Stosur
6 6    
10  Flag of the United States L Raymond
 Zastava Avstralije S Stosur
6 6         10  Flag of the United States L Raymond
 Zastava Avstralije S Stosur
7 6  
14  Zastava Španije N Llagostera Vives
 Zastava Španije MJ Martinez Sanchez
6 6            Zastava Nove Zelandije M Erakovic
 Zastava Hrvaške J Kostanić Tošić
63 0  
WC  Flag of the United States G Brodsky
 Flag of the United States M Cecil
1 0       14  Zastava Španije N Llagostera Vives
 Zastava Španije MJ Martinez Sanchez
6 3 2  
   Zastava Belorusije T Pouček
 Zastava Avstralije A Rodionova
6 7        Zastava Belorusije T Pouček
 Zastava Avstralije A Rodionova
3 6 6  
   Zastava Češke B Zahlavova Strycova
 Zastava Češke K Zakopalova
3 63            Zastava Belorusije T Pouček
 Zastava Avstralije A Rodionova
3 3  
   Zastava Italije ME Camerin
 Zastava Argentine G Dulko
6 6            Zastava Nove Zelandije M Erakovic
 Zastava Hrvaške J Kostanić Tošić
6 6    
WC  Flag of the United States J Hampton
 Flag of the United States C Vandewghe
3 2          Zastava Italije ME Camerin
 Zastava Argentine G Dulko
4 3  
   Zastava Nove Zelandije M Erakovic
 Zastava Hrvaške J Kostanić Tošić
6 3 7      Zastava Nove Zelandije M Erakovic
 Zastava Hrvaške J Kostanić Tošić
6 6    
2  Zastava Češke K Peschke
 Zastava Avstralije R Stubbs
4 6 5