Odprto prvenstvo Francije 2012 - ženske dvojice

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje
Odprto prvenstvo Francije 2012
Zmagov.   Zastava Italije Sara Errani
Zastava Italije Roberta Vinci
Final.   Zastava Rusije Marija Kirilenko
Zastava Rusije Nadja Petrova
Rezultat finala   4–6, 6–4, 6–2
Turnirji
Posamično   moški   ženske
Dvojice   moške   ženske   mešane
Odprto prvenstvo Francije 2012 - ženske dvojice
< 2011 2013 >

Rezultati Odprtega prvenstva Francije 2012 v tenisu za ženske dvojice.

Postavljene igralce[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Sara Errani in Roberta Vinci sta postali prvakinji, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.
  1. Flag of the United States Liezel Huber / Flag of the United States Lisa Raymond (prvi krog)
  2. Zastava Češke Květa Peschke / Zastava Slovenije Katarina Srebotnik (četrtfinale)
  3. Flag of the United States Vania King / Zastava Kazahstana Jaroslava Švedova (četrtfinale)
  4. Zastava Italije Sara Errani / Zastava Italije Roberta Vinci (prvakinji)
  5. Zastava Češke Andrea Hlaváčková / Zastava Češke Lucie Hradecká (polfinale)
  6. Zastava Rusije Jekaterina Makarova / Zastava Rusije Jelena Vesnina (četrtfinale)
  7. Zastava Rusije Marija Kirilenko / Zastava Rusije Nadja Petrova (finale)
  8. Zastava Češke Iveta Benešová / Zastava Češke Barbora Záhlavová-Strýcová (prvi krog)
  1. Zastava Južne Afrike Natalie Grandin / Zastava Češke Vladimíra Uhlířová (drugi krog)
  2. Flag of the United States Raquel Kops-Jones / Flag of the United States Abigail Spears (drugi krog)
  3. Zastava Španije Anabel Medina Garrigues / Zastava Španije Arantxa Parra Santonja (tretji krog)
  4. Zastava Španije Nuria Llagostera Vives / Zastava Španije María José Martínez Sánchez (polfinale)
  5. Zastava Rusije Svetlana Kuznecova / Zastava Rusije Vera Zvonareva (odstop)
  6. Zastava Avstralije Jarmila Gajdošová / Zastava Avstralije Anastasia Rodionova (četrtfinale)
  7. Flag of the United States Bethanie Mattek-Sands / Zastava Indije Sania Mirza (prvi krog)
  8. Zastava Nove Zelandije Marina Erakovic / Zastava Romunije Monica Niculescu (drugi krog)
  9. Zastava Argentine Gisela Dulko / Zastava Argentine Paola Suárez (drugi krog)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Legenda[uredi | uredi kodo]

  • Q = kvalifikantki
  • WC = s povabilom
  • LL = srečni poraženki
  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščeni kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj
  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                                       
  14  Zastava Avstralije Jarmila Gajdošová
 Zastava Avstralije Anastasia Rodionova
2 3    
12  Zastava Španije Nuria Llagostera Vives
 Zastava Španije María José Martínez Sánchez
6 6    
  12  Zastava Španije Nuria Llagostera Vives
 Zastava Španije María José Martínez Sánchez
4 2  
  4  Zastava Italije Sara Errani
 Zastava Italije Roberta Vinci
6 6  
4  Zastava Italije Sara Errani
 Zastava Italije Roberta Vinci
6 5 6
  6  Zastava Rusije Jekaterina Makarova
 Zastava Rusije Jelena Vesnina
4 7 4  
    4  Zastava Italije Sara Errani
 Zastava Italije Roberta Vinci
4 6 6
  7  Zastava Rusije Marija Kirilenko
 Zastava Rusije Nadja Petrova
6 4 2
  7  Zastava Rusije Marija Kirilenko
 Zastava Rusije Nadja Petrova
6 6  
3  Flag of the United States Vania King
 Zastava Kazahstana Jaroslava Švedova
3 4  
  7  Zastava Rusije Marija Kirilenko
 Zastava Rusije Nadja Petrova
4 7 7
  5  Zastava Češke Andrea Hlaváčková
 Zastava Češke Lucie Hradecká
6 5 5  
5  Zastava Češke Andrea Hlaváčková
 Zastava Češke Lucie Hradecká
6 5 77
  2  Zastava Češke Květa Peschke
 Zastava Slovenije Katarina Srebotnik
1 7 64  

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
1  Flag of the United States L Huber
 Flag of the United States L Raymond
3 5  
   Zastava Estonije K Kanepi
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Zhang
6 7      Zastava Estonije K Kanepi
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Zhang
6 6  
WC  Zastava Francije I Pavlovic
 Zastava Francije A Rezaï
6 1 2    Zastava Francije S Foretz Gacon
 Zastava Francije K Mladenovic
4 3  
   Zastava Francije S Foretz Gacon
 Zastava Francije K Mladenovic
1 6 6        Zastava Estonije K Kanepi
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Zhang
4 5  
   Zastava Avstralije C Dellacqua
 Zastava Rusije A Panova
6 6       14  Zastava Avstralije J Gajdošová
 Zastava Avstralije A Rodionova
6 7  
 Zastava Češke E Birnerová
 Zastava Češke P Cetkovská
4 4      Zastava Avstralije C Dellacqua
 Zastava Rusije A Panova
6 4 1
   Zastava Romunije I-C Begu
 Zastava Izraela S Pe'er
2 1   14  Zastava Avstralije J Gajdošová
 Zastava Avstralije A Rodionova
3 6 6  
14  Zastava Avstralije J Gajdošová
 Zastava Avstralije A Rodionova
6 6       14  Zastava Avstralije J Gajdošová
 Zastava Avstralije A Rodionova
2 3
12  Zastava Španije N Llagostera Vives
 Zastava Španije MJ Martínez Sánchez
1 6 6       12  Zastava Španije N Llagostera Vives
 Zastava Španije MJ Martínez Sánchez
6 6
   Zastava Poljske K Jans-Ignacik
 Zastava Rusije A Kudrjavceva
6 2 3     12  Zastava Španije N Llagostera Vives
 Zastava Španije MJ Martínez Sánchez
7 63 7  
   Zastava Slovaške J Husárová
 Flag of the United States C McHale
6 6    Zastava Slovaške J Husárová
 Flag of the United States C McHale
5 77 5  
 Zastava Rusije A Pavljučenkova
 Zastava Češke L Šafářová
4 4       12  Zastava Španije N Llagostera Vives
 Zastava Španije MJ Martínez Sánchez
6 2 6
   Zastava Italije F Pennetta
 Zastava Italije F Schiavone
6 2        Zastava Italije F Pennetta
 Zastava Italije F Schiavone
3 6 2  
   Zastava Romunije S Cîrstea
 Zastava Japonske A Morita
2 0r      Zastava Italije F Pennetta
 Zastava Italije F Schiavone
3 6 6
 Zastava Nemčije A Kerber
 Zastava Poljske A Radwańska
77 7    Zastava Nemčije A Kerber
 Zastava Poljske A Radwańska
6 4 2  
8  Zastava Češke I Benešová
 Zastava Češke B Záhlavová-Strýcová
64 5  

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
4  Zastava Italije S Errani
 Zastava Italije R Vinci
6 6  
   Zastava Italije A Brianti
 Zastava Avstrije P Mayr-Achleitner
1 3     4  Zastava Italije S Errani
 Zastava Italije R Vinci
6 6  
   Zastava Madžarske T Babos
 Zastava Kitajskega Tajpeja S-w Hsieh
6 6    Zastava Madžarske T Babos
 Zastava Kitajskega Tajpeja S-w Hsieh
4 2  
WC  Zastava Francije A Cornet
 Zastava Francije V Razzano
3 1       4  Zastava Italije S Errani
 Zastava Italije R Vinci
6 6  
WC  Zastava Francije C Garcia
 Zastava Francije M Johansson
6 4 1       Alt  Zastava Rusije N Bratčikova
 Zastava Romunije E Gallovits-Hall
4 2  
 Zastava Grčije E Daniilidou
 Zastava Luksemburga M Minella
0 6 6      Zastava Grčije E Daniilidou
 Zastava Luksemburga M Minella
3 2
Alt  Zastava Rusije N Bratčikova
 Zastava Romunije E Gallovits-Hall
6 4 7   Alt  Zastava Rusije N Bratčikova
 Zastava Romunije E Gallovits-Hall
6 6  
15  Flag of the United States B Mattek-Sands
 Zastava Indije S Mirza
3 6 5       4  Zastava Italije S Errani
 Zastava Italije R Vinci
6 5 6
9  Zastava Južne Afrike N Grandin
 Zastava Češke V Uhlířová
6 77       6  Zastava Rusije J Makarova
 Zastava Rusije J Vesnina
4 7 4
   Zastava Švedske S Arvidsson
 Zastava Švedske J Larsson
3 64     9  Zastava Južne Afrike N Grandin
 Zastava Češke V Uhlířová
2 4  
   Zastava Kitajskega Tajpeja H-c Chan
 Zastava Kitajskega Tajpeja Y-j Chan
6 6    Zastava Kitajskega Tajpeja H-c Chan
 Zastava Kitajskega Tajpeja Y-j Chan
6 6  
Alt  Zastava Nizozemske K Bertens
 Zastava Madžarske K Marosi
3 2        Zastava Kitajskega Tajpeja H-c Chan
 Zastava Kitajskega Tajpeja Y-j Chan
3 4
   Zastava Slovaške D Cibulková
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Zheng
6 4 6       6  Zastava Rusije J Makarova
 Zastava Rusije J Vesnina
6 6  
WC  Zastava Francije C Feuerstein
 Zastava Francije V Larrière
3 6 2      Zastava Slovaške D Cibulková
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Zheng
4 2
   Zastava Nemčije J Görges
 Zastava Avstralije S Stosur
4 2   6  Zastava Rusije J Makarova
 Zastava Rusije J Vesnina
6 6  
6  Zastava Rusije J Makarova
 Zastava Rusije J Vesnina
6 6  

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
7  Zastava Rusije M Kirilenko
 Zastava Rusije N Petrova
6 6  
   Zastava Španije L Domínguez Lino
 Zastava Švice R Oprandi
2 1     7  Zastava Rusije M Kirilenko
 Zastava Rusije N Petrova
6 6  
   Zastava Uzbekistana A Amanmuradova
 Zastava Ukrajine K Bondarenko
77 5 6    Zastava Uzbekistana A Amanmuradova
 Zastava Ukrajine K Bondarenko
4 2  
   Zastava Španije C Suárez Navarro
 Zastava Belorusije A Jakimova
62 7 3       7  Zastava Rusije M Kirilenko
 Zastava Rusije N Petrova
7 77  
   Zastava Kitajskega Tajpeja C-j Chuang
 Zastava Rusije V Duševina
4       11  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije A Parra Santonja
5 64  
 Zastava Slovenije P Hercog
 Zastava Poljske U Radwańska
1 r      Zastava Kitajskega Tajpeja C-j Chuang
 Zastava Rusije V Duševina
6 3 4
WC  Zastava Francije I Brémond
 Zastava Francije S Lefèvre
1 2   11  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije A Parra Santonja
1 6 6  
11  Zastava Španije A Medina Garrigues
 Zastava Španije A Parra Santonja
6 6       7  Zastava Rusije M Kirilenko
 Zastava Rusije N Petrova
6 6
16  Zastava Nove Zelandije M Erakovic
 Zastava Romunije M Niculescu
7 6       3  Flag of the United States V King
 Zastava Kazahstana J Švedova
3 4
WC  Zastava Francije S Beltrame
 Zastava Francije L Thorpe
5 4     16  Zastava Nove Zelandije M Erakovic
 Zastava Romunije M Niculescu
2 1  
 Zastava Ljudske republike Kitajske S Peng
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
6 6    Zastava Ljudske republike Kitajske S Peng
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
6 6  
 Zastava Nemčije M Barthel
 Flag of the United States V Lepchenko
4 1        Zastava Ljudske republike Kitajske S Peng
 Zastava Ljudske republike Kitajske J Zheng
4 2
 Zastava Romunije S Halep
 Zastava Kanade A Wozniak
6 6       3  Flag of the United States V King
 Zastava Kazahstana J Švedova
6 6  
 Zastava Romunije A Cadanțu
 Zastava Združenega kraljestva A Keothavong
2 3      Zastava Romunije S Halep
 Zastava Kanade A Wozniak
 Zastava Avstrije T Paszek
 Zastava Nemčije J Wöhr
4 3   3  Flag of the United States V King
 Zastava Kazahstana J Švedova
w/o  
3  Flag of the United States V King
 Zastava Kazahstana J Švedova
6 6  

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
5  Zastava Češke A Hlaváčková
 Zastava Češke L Hradecká
6 6  
WC  Zastava Francije J Coin
 Zastava Francije P Parmentier
0 1     5  Zastava Češke A Hlaváčková
 Zastava Češke L Hradecká
6 6  
   Zastava Madžarske G Arn
 Zastava Bolgarije T Pironkova
2 4    Zastava Nemčije A-L Grönefeld
 Zastava Hrvaške P Martić
4 3  
   Zastava Nemčije A-L Grönefeld
 Zastava Hrvaške P Martić
6 6       5  Zastava Češke A Hlaváčková
 Zastava Češke L Hradecká
6 6  
   Flag of the United States S Stephens
 Zastava Belgije Y Wickmayer
7 5 4        Zastava Latvije L Dekmeijere
 Zastava Tajske T Tanasugarn
2 4  
   Zastava Latvije L Dekmeijere
 Zastava Tajske T Tanasugarn
5 7 6      Zastava Latvije L Dekmeijere
 Zastava Tajske T Tanasugarn
6 6
   Zastava Slovenije A Klepač
 Zastava Poljske A Rosolska
3 4   10  Flag of the United States R Kops-Jones
 Flag of the United States A Spears
4 4  
10  Flag of the United States R Kops-Jones
 Flag of the United States A Spears
6 6       5  Zastava Češke A Hlaváčková
 Zastava Češke L Hradecká
6 5 77
17  Zastava Argentine G Dulko
 Zastava Argentine P Suárez
6 77       2  Zastava Češke K Peschke
 Zastava Slovenije K Srebotnik
1 7 64
   Zastava Belorusije D Kustova
 Zastava Gruzije A Tatišvili
2 64     17  Zastava Argentine G Dulko
 Zastava Argentine P Suárez
4 4  
   Zastava Češke R Voráčová
 Zastava Češke K Zakopalová
6 2 6    Zastava Češke R Voráčová
 Zastava Češke K Zakopalová
6 6  
   Zastava Japonske K Date-Krumm
 Zastava Japonske R Fujiwara
4 6 3        Zastava Češke R Voráčová
 Zastava Češke K Zakopalová
0 2
   Zastava Kazahstana K Pervak
 Zastava Ukrajine L Curenko
2 3       2  Zastava Češke K Peschke
 Zastava Slovenije K Srebotnik
6 6  
   Zastava Belorusije O Govorcova
 Zastava Kazahstana G Voskobojeva
6 6      Zastava Belorusije O Govorcova
 Zastava Kazahstana G Voskobojeva
5 1
   Zastava Nemčije K Barrois
 Zastava Hrvaške D Jurak
2 5   2  Zastava Češke K Peschke
 Zastava Slovenije K Srebotnik
7 6  
2  Zastava Češke K Peschke
 Zastava Slovenije K Srebotnik
6 7