Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki je mednarodno dvoransko atletsko tekmovanje za evropsko prvenstvo, ki ga na dve leti organizira Evropska atletska zveza od leta 1970. Med letoma 1966 in 1969 so štirikrat potekale Evropske dvoranske igre. Do leta 1990 je tekmovanje potekalo vsako leto.

Pregled prvenstev[uredi | uredi kodo]

Evropske dvoranske igre[uredi | uredi kodo]

Št. Leto Mesto Država Datum Prizorišče Dogodki Najuspešnejša država
1 1966 Dortmund Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija 27. marec Westfalenhalle 21 Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
2 1967 Praga Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška 11-12. marec Sportovni hala 23 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
3 1968 Madrid Zastava Španije Španija 9-10. marec Palacio de los Deportes 23 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
4 1969 Beograd Zastava Jugoslavije Jugoslavija 8-9. marec Hala I Beogradskog sajma 23 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika

Evropska dvoranska prvenstva[uredi | uredi kodo]

Št. Leto Mesto Država Datum Prizorišče Dogodki Države Atleti Najuspešnejša država
1 1970 Dunaj Zastava Avstrije Avstrija 14.-15. marec Stadthalle 22 22 279 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
2 1971 Sofija Zastava Bolgarije Bolgarija 13.-14. marec Festivalna 23 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
3 1972 Grenoble Zastava Francije Francija 11.-12. marec Palais des Sports 23 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
4 1973 Rotterdam Zastava Nizozemske Nizozemska 10.-11. marec Ahoy 23 Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
5 1974 Göteborg Zastava Švedske Švedska 9.-10. marec Scandinavium 21 Zastava Poljske Poljska
6 1975 Katovice Zastava Poljske Poljska 8.-9. marec Spodek 21 24 270 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
7 1976 München Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija 21.-22. februar Olympiahalle 19 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
8 1977 San Sebastián Zastava Španije Španija 12.-13. marec Velodromo de Anoeta 19 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
9 1978 Milano Zastava Italije Italija 11.-12. marec Palasport di San Siro 19 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
10 1979 Dunaj Zastava Avstrije Avstrija 24.-25. februar Ferry-Dusika-Hallenstadion 19 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
11 1980 Sindelfingen Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija 1.-2. marec Glaspalast Sindelfingen 19 Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
12 1981 Grenoble Zastava Francije Francija 21.-22. februar Palais des Sports 20 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
13 1982 Milano Zastava Italije Italija 6.-7. marec Palasport di San Siro 23 23 282 Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
14 1983 Budimpešta Zastava Madžarske Madžarska 5.-6. marec Budapest Sportcsarnok 23 24 261 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
15 1984 Göteborg Zastava Švedske Švedska 3.-4. marec Scandinavium 22 26 240 Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
16 1985 Pirej Zastava Grčije Grčija 2.-3. marec Stadion miru in prijateljstva 22 26 290 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
17 1986 Madrid Zastava Španije Španija 22.-23. februar Palacio de los Deportes 22 26 270 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
18 1987 Liévin Zastava Francije Francija 21.-22. februar Stade Couvert Régional 24 26 339 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
19 1988 Budimpešta Zastava Madžarske Madžarska 5.-6. marec Budapest Sportcsarnok 24 27 358 Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
20 1989 Haag Zastava Nizozemske Nizozemska 18.-19. februar Houtrust 24 27 323 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
21 1990 Glasgow Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo 3.-4. marec Kelvin Hall Arena 25 28 370 Zastava Sovjetske zveze Sovjetska zveza
22 1992 Genova Zastava Italije Italija 28. februar–1. marec Palasport di Genova 27 35 439 Združena ekipa Združena ekipa
23 1994 Pariz Zastava Francije Francija 11.-13. marec Palais omnisports de Paris-Bercy 27 40 499 Zastava Rusije Rusija
24 1996 Stockholm Zastava Švedske Švedska 8.-10. marec Globen 26 44 463 Zastava Nemčije Nemčija
25 1998 Valencija Zastava Španije Španija 27. februar–1. marec Palau Velódrom Lluís Puig 26 39 484 Zastava Nemčije Nemčija
26 2000 Gent Zastava Belgije Belgija 25.-27. februar Flanders Sports Arena 28 44 546 Zastava Rusije Rusija
27 2002 Dunaj Zastava Avstrije Avstrija 1.-3. marec Ferry-Dusika-Hallenstadion 28 45 558 Zastava Rusije Rusija
28 2005 Madrid Zastava Španije Španija 4.-6. marec Palacio de los Deportes 28 41 563 Zastava Rusije Rusija
29 2007 Birmingham Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo 2.-4. marec National Indoor Arena 26 47 519 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo
30 2009 Torino Zastava Italije Italija 6.-8. marec Oval Lingotto 26 45 530 Zastava Rusije Rusija
31 2011 Pariz Zastava Francije Francija 4.-6. marec Palais omnisports de Paris-Bercy 26 46 577 Zastava Francije Francija
32 2013 Göteborg Zastava Švedske Švedska 1.-3. marec Scandinavium 26 47 578 Zastava Rusije Rusija
33 2015 Praga Zastava Češke Češka 5.-8. marec O2 Arena 26 49 614 Zastava Rusije Rusija
34 2017 Beograd Zastava Srbije Srbija 3.-5. marec Beograjska arena 26 48 525 Zastava Poljske Poljska
35 2019 Glasgow Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo 1.-3. marec Commonwealth Arena 26 49 637 Zastava Poljske Poljska
36 2021 Toruń Zastava Nemčije Nemčija 5.-7. marec Arena Toruń

Pregled medalj[uredi | uredi kodo]

PozDržavaZlatoSrebroBronSkupaj
1Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza116107104327
2Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija878358228
3Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija727258202
4Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo726546183
5Zastava Poljske Poljska675675198
6Zastava Rusije Rusija595042151
7Zastava Francije Francija513969159
8Zastava Italije Italija333631100
9Zastava Španije Španija315037118
10Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška31323699
11Zastava Nemčije Nemčija293939107
12Zastava Bolgarije Bolgarija29323697
13Zastava Romunije Romunija253540100
14Zastava Švedske Švedska22242369
15Zastava Nizozemske Nizozemska18162256
16Zastava Belgije Belgija18141042
17Zastava Madžarske Madžarska16231958
18Zastava Češke Češka13141946
19Zastava Portugalske Portugalska129324
20Unified Team128727
21Zastava Švice Švica11101233
22Zastava Ukrajine Ukrajina10141842
23Zastava Finske Finska1081129
24Flag of Ireland Irska851225
25Zastava Avstrije Avstrija791329
26Zastava Belorusije Belorusija78924
27Zastava Grčije Grčija6151233
28Zastava Jugoslavije Jugoslavija661325
29Zastava Latvije Latvija5117
30Zastava Norveške Norveška45817
31Zastava Srbije Srbija4127
32Zastava Estonije Estonija3025
33Zastava Turčije Turčija2518
34Zastava Danske Danska2226
35Zastava Federativne republike Jugoslavije Jugoslavija[a]2125
Zastava Slovaške Slovaška2125
37Zastava Azerbajdžana Azerbajdžan2103
38Zastava Islandije Islandija2046
39Zastava {{{alias2}}} Potrjeni nevtralni atleti2013
40Zastava Slovenije Slovenija1337
41Zastava Cipra Ciper1203
42Zastava Litve Litva1113
43Zastava Izraela Izrael1012
44Zastava Albanije Albanija1001
45Zastava Hrvaške Hrvaška0112
46Zastava Bosne in Hercegovine Bosna in Hercegovina0101
47Zastava Armenije Armenija0011
Zastava Moldavije Moldavija0011
Skupaj (48 državas)9139049072724

Zunanje povezave[uredi | uredi kodo]