Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2006

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2006 je potekalo je v Latviji od 5. do 15. maja 2006. Prvenstvo je zmagala Švedska, ki je v finalu s 4:0 premagala Čehe. Na njem je nastopila tudi Slovenija, ki je po dveh porazih v skupini za obstanek izpadla iz elitne divizije.

Elitna divizija[uredi | uredi kodo]

Predtekmovanje[uredi | uredi kodo]

Skupina A[uredi | uredi kodo]

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
Flag of Finland.svg Finska 3 2 0 1 13 6 5
Flag of the Czech Republic.svg Češka 3 1 0 2 9 8 4
Flag of Latvia.svg Latvija 3 1 1 1 6 7 3
Flag of Slovenia.svg Slovenija 3 0 3 0 8 16 0

Po lokalnem času (UTC +3)

5. maj 2006 Finska Flag of Finland.svg 5–3 Flag of Slovenia.svg Slovenija Riga Arena
  Latvija Flag of Latvia.svg 1–1 Flag of the Czech Republic.svg Češka Riga Arena
7. maj 2006 Češka Flag of the Czech Republic.svg 5–4 Flag of Slovenia.svg Slovenija Riga Arena
  Finska Flag of Finland.svg 5–0 Flag of Latvia.svg Latvija Riga Arena
9. maj 2006 Slovenija Flag of Slovenia.svg 1–5 Flag of Latvia.svg Latvija Riga Arena
  Češka Flag of the Czech Republic.svg 3–3 Flag of Finland.svg Finska Riga Arena

Skupina B[uredi | uredi kodo]

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
Flag of Sweden.svg Švedska 3 2 0 1 12 6 5
Flag of Switzerland.svg Švica 3 2 0 1 9 6 5
Flag of Ukraine.svg Ukrajina 3 1 2 0 7 8 2
Flag of Italy.svg Italija 3 0 3 0 3 11 0

Po lokalnem času (UTC +3)

6. maj 2006 Švica Flag of Switzerland.svg 3–1 Flag of Italy.svg Italija Skonto Arena
  Ukrajina Flag of Ukraine.svg 2–4 Flag of Sweden.svg Švedska Skonto Arena
8. maj 2006 Švica Flag of Switzerland.svg 2–1 Flag of Ukraine.svg Ukrajina Skonto Arena
  Švedska Flag of Sweden.svg 4–0 Flag of Italy.svg Italija Skonto Arena
10. maj 2006 Italija Flag of Italy.svg 2–4 Flag of Ukraine.svg Ukrajina Skonto Arena
  Švedska Flag of Sweden.svg 4–4 Flag of Switzerland.svg Švica Skonto Arena

Skupina C[uredi | uredi kodo]

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
Flag of Russia.svg Rusija 3 3 0 0 17 6 6
Flag of Belarus.svg Belorusija 3 2 1 0 11 5 4
Flag of Slovakia.svg Slovaška 3 1 2 0 10 6 2
Flag of Kazakhstan.svg Kazahstan 3 0 3 0 2 23 0

Po lokalnem času (UTC +3)

6. maj 2006 Belorusija Flag of Belarus.svg 2–1 Flag of Slovakia.svg Slovaška Riga Arena
  Rusija Flag of Russia.svg 10–1 Flag of Kazakhstan.svg Kazahstan Riga Arena
8. maj 2006 Rusija Flag of Russia.svg 3–2 Flag of Belarus.svg Belorusija Riga Arena
  Slovaška Flag of Slovakia.svg 6–0 Flag of Kazakhstan.svg Kazahstan Riga Arena
10. maj 2006 Slovaška Flag of Slovakia.svg 3–4 Flag of Russia.svg Rusija Riga Arena
  Kazahstan Flag of Kazakhstan.svg 1–7 Flag of Belarus.svg Belorusija Riga Arena

Skupina D[uredi | uredi kodo]

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
Flag of Canada.svg Kanada 3 3 0 0 14 5 6
Flag of the United States.svg ZDA 3 2 1 0 7 3 4
Flag of Norway.svg Norveška 3 1 2 0 8 13 2
Flag of Denmark.svg Danska 3 0 3 0 6 14 0

Po lokalnem času (UTC +3)

5. maj 2006 ZDA Flag of the United States.svg 3–1 Flag of Norway.svg Norveška Skonto Arena
  Danska Flag of Denmark.svg 3–5 Flag of Canada.svg Kanada Skonto Arena
7. maj 2006 ZDA Flag of the United States.svg 3–0 Flag of Denmark.svg Danska Skonto Arena
  Kanada Flag of Canada.svg 7–1 Flag of Norway.svg Norveška Skonto Arena
9. maj 2006 Norveška Flag of Norway.svg 6–3 Flag of Denmark.svg Danska Skonto Arena
  Kanada Flag of Canada.svg 2–1 Flag of the United States.svg ZDA Skonto Arena

Kvalifikacije[uredi | uredi kodo]

Skupina E[uredi | uredi kodo]

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
Flag of Canada.svg Kanada 5 4 1 0 28 10 8
Flag of Finland.svg Finska 5 3 1 1 17 7 7
Flag of the United States.svg ZDA 5 3 2 0 11 10 6
Flag of the Czech Republic.svg Češka 5 2 1 2 14 12 6
Flag of Latvia.svg Latvija 5 1 3 1 7 23 3
Flag of Norway.svg Norveška 5 0 5 0 5 20 0
11. maj 2006 Kanada Flag of Canada.svg 11–0 Flag of Latvia.svg Latvija Riga Arena
12. maj 2006 Češka Flag of the Czech Republic.svg 3–1 Flag of Norway.svg Norveška Riga Arena
  Finska Flag of Finland.svg 4–0 Flag of the United States.svg ZDA Riga Arena
13. maj 2006 ZDA Flag of the United States.svg 4–2 Flag of Latvia.svg Latvija Riga Arena
14. maj 2006 Norveška Flag of Norway.svg 0–3 Flag of Finland.svg Finska Riga Arena
  Kanada Flag of Canada.svg 4–6 Flag of the Czech Republic.svg Češka Riga Arena
15. maj 2006 Finska Flag of Finland.svg 2–4 Flag of Canada.svg Kanada Riga Arena
16. maj 2006 Češka Flag of the Czech Republic.svg 1–3 Flag of the United States.svg ZDA Riga Arena
  Latvija Flag of Latvia.svg 4–2 Flag of Norway.svg Norveška Riga Arena

Skupina F[uredi | uredi kodo]

Reprezentanca OT Z PPP P DG PG TOČ
Flag of Russia.svg Rusija 5 4 0 1 22 11 9
Flag of Sweden.svg Švedska 5 2 1 2 17 15 6
Flag of Belarus.svg Belorusija 5 3 2 0 15 10 6
Flag of Slovakia.svg Slovaška 5 2 2 1 19 10 5
Flag of Switzerland.svg Švica 5 1 2 2 12 15 4
Flag of Ukraine.svg Ukrajina 5 0 5 0 4 29 0

Po lokalnem času (UTC +3)

11. maj 2006 Rusija Flag of Russia.svg 6–0 Flag of Ukraine.svg Ukrajina Riga Arena
12. maj 2006 Švica Flag of Switzerland.svg 2–2 Flag of Slovakia.svg Slovaška Skonto Arena
  Švedska Flag of Sweden.svg 4–1 Flag of Belarus.svg Belorusija Skonto Arena
13. maj 2006 Belorusija Flag of Belarus.svg 9–1 Flag of Ukraine.svg Ukrajina Skonto Arena
14. maj 2006 Rusija Flag of Russia.svg 6–3 Flag of Switzerland.svg Švica Skonto Arena
  Slovaška Flag of Slovakia.svg 5–2 Flag of Sweden.svg Švedska Skonto Arena
15. maj 2006 Švedska Flag of Sweden.svg 3–3 Flag of Russia.svg Rusija Skonto Arena
16. maj 2006 Švica Flag of Switzerland.svg 1–2 Flag of Belarus.svg Belorusija Skonto Arena
  Ukrajina Flag of Ukraine.svg 0–8 Flag of Slovakia.svg Slovaška Skonto Arena

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                           
  F1  Flag of Russia.svg Rusija 3  
E4  Flag of the Czech Republic.svg Češka 4  
  E4  Flag of the Czech Republic.svg Češka 3  
  E2  Flag of Finland.svg Finska 1  
E2  Flag of Finland.svg Finska 3
  F3  Flag of Belarus.svg Belorusija 0  
    E4  Zastava Češke Češka 0
  F2  Flag of Sweden.svg Švedska 4
  F2  Flag of Sweden.svg Švedska 6  
E3  Flag of the United States.svg ZDA 0  
  F2  Flag of Sweden.svg Švedska 5
  E1  Flag of Canada.svg Kanada 4  
E1  Flag of Canada.svg Kanada 4
  F4  Flag of Slovakia.svg Slovaška 1  

Četrtfinale[uredi | uredi kodo]

17. maj 2006 Švedska Flag of Sweden.svg 6–0 Flag of the United States.svg ZDA Riga Arena
  Kanada Flag of Canada.svg 4–1 Flag of Slovakia.svg Slovaška Riga Arena
18. maj 2006 Rusija Flag of Russia.svg 3–4 Flag of the Czech Republic.svg Češka Riga Arena
  Finska Flag of Finland.svg 3–0 Flag of Belarus.svg Belorusija Riga Arena

Polfinale[uredi | uredi kodo]

20. maj 2006 Finska Flag of Finland.svg 1–3 Flag of the Czech Republic.svg Češka Riga Arena
  Kanada Flag of Canada.svg 4–5 Flag of Sweden.svg Švedska Riga Arena

Za tretje mesto[uredi | uredi kodo]

21. maj 2006 Kanada Flag of Canada.svg 0–5 Flag of Finland.svg Finska Riga Arena

Finale[uredi | uredi kodo]

21. maj 2006 Češka Flag of the Czech Republic.svg 0–4 Flag of Sweden.svg Švedska Riga Arena

Za obstanek[uredi | uredi kodo]

Moštvo GP W L T GF GA TOČ
Flag of Denmark.svg Danska 3 2 0 1 11 5 5
Flag of Italy.svg Italija 3 1 1 1 6 10 3
Flag of Kazakhstan.svg Kazahstan 3 1 2 0 9 6 2
Flag of Slovenia.svg Slovenija 3 0 1 2 6 11 2
12. maj 2006 Slovenija Flag of Slovenia.svg 3–3 Flag of Denmark.svg Danska Riga Arena
  Italija Flag of Italy.svg 3–2 Flag of Kazakhstan.svg Kazahstan Skonto Arena
13. maj 2006 Kazahstan Flag of Kazakhstan.svg 5–0 Flag of Slovenia.svg Slovenija Riga Arena
  Italija Flag of Italy.svg 0–5 Flag of Denmark.svg Danska Skonto Arena
15. maj 2006 Slovenija Flag of Slovenia.svg 3–3 Flag of Italy.svg Italija Riga Arena
  Danska Flag of Denmark.svg 3–2 Flag of Kazakhstan.svg Kazahstan Skonto Arena

Najboljši strelci[uredi | uredi kodo]

Igralec GP G A Pts +/- PIM POS
Zastava Kanade Sidney Crosby 9 8 8 16 +7 10 FW
Zastava Kanade Patrice Bergeron 9 6 8 14 +5 2 FW
Zastava Finske Petteri Nummelin 9 3 11 14 -1 2 D
Zastava Švedske Niklas Kronwall 8 2 8 10 3 10 D
Zastava Rusije Alexander Ovechkin 7 6 3 9 +6 6 FW
Zastava Belorusije Mikhail Grabovsky 7 5 4 9 +2 2 FW
Zastava Švedske Andreas Karlsson 9 5 4 9 0 6 FW
Zastava Švedske Mikael Samuelsson 8 4 5 9 +7 4 FW
Zastava Slovenije Anže Kopitar 6 3 6 9 -2 2 FW
Zastava Rusije Evgeni Malkin 7 3 6 9 +7 6 FW
Zastava Češke David Vyborny 9 3 6 9 0 2 FW

Najboljši vratarji[uredi | uredi kodo]

Igralec MINS GA GAA SO Sv%
Zastava Finske Fredrik Norrena 326 6 1.11 3 .951
Zastava Belorusije Andrei Mezin 417 14 2.01 0 .941
Zastava Slovaške Karol Krizan 380 12 1.90 3 .915
Zastava Rusije Sergei Zvyagin 279 9 1.94 1 .914
Zastava Kanade Marc Denis 263 11 2.51 1 .911
Zastava Švedske Johan Holmqvist 420 14 2.00 2 .908

Divizija I[uredi | uredi kodo]

Skupina A[uredi | uredi kodo]

V Amiensu, Francija, 24. april30. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
Zastava Nemčije Nemčija 5 5 0 0 34 4 10
Zastava Francije Francija 5 3 1 1 17 9 7
Zastava Japonske Japonska 5 3 2 0 18 14 6
Zastava Madžarske Madžarska 5 2 2 1 20 18 5
Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo 5 1 4 0 17 17 2
Izraelska zastava Izrael 5 0 5 0 3 47 0

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Moštvo Zastava Francije Francija Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo Zastava Nemčije Nemčija Zastava Madžarske Madžarska Izraelska zastava Izrael Zastava Japonske Japonska
Zastava Francije Francija   1–0 0–5 3–3 9–0 4–1
Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo 0–1   0–8 3–4 12–0 2–4
Zastava Nemčije Nemčija 5–0 8–0   6–2 11–2 4–0
Zastava Madžarske Madžarska 3–3 4–3 2–6   8–0 3–6
Izraelska zastava Izrael 0–9 0–12 2–11 0–8   1–7
Zastava Japonske Japonska 1–4 4–2 0–4 6–3 7–1  

Skupina B[uredi | uredi kodo]

V Tallinnu, Estonija, 23. april29. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
Zastava Avstrije Avstrija 5 5 0 0 27 9 10
Zastava Litve Litva 5 3 1 1 24 14 7
Zastava Poljske Poljska 5 3 2 0 19 10 6
Zastava Estonije Estonija 5 2 3 0 19 21 4
Zastava Nizozemske Nizozemska 5 1 3 1 13 24 3
Zastava Hrvaške Hrvaška 5 0 5 0 11 35 0

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Moštvo Zastava Avstrije Avstrija Zastava Hrvaške Hrvaška Zastava Estonije Estonija Litovska zastava Litva Zastava Nizozemske Nizozemska Zastava Poljske Poljska
Zastava Avstrije Avstrija   6-0 3-1 5-3 8-2 5-3
Zastava Hrvaške Hrvaška 0-6   6-8 3-9 1-5 1-7
Zastava Estonije Estonija 1-3 8-6   2-7 7-2 1-3
Litovska zastava Litva 3-5 9-3 7-2   3-3 2-1
Zastava Nizozemske Nizozemska 2-8 5-1 2-7 3-3   1-5
Zastava Poljske Poljska 3-5 7-1 3-1 1-2 5-1  

Divizija II[uredi | uredi kodo]

Skupina A[uredi | uredi kodo]

V Sofiji, Bolgarija, 27. marec-4. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
Zastava Romunije Romunija 5 5 0 0 59 9 10
Zastava Bolgarije Bolgarija 5 3 1 1 25 17 7
Zastava Belgije Belgija 5 2 1 2 19 10 6
Zastava Srbije in Črne gore Srbija in Črna gora 5 2 2 1 23 23 5
Zastava Španije Španija 5 1 4 0 10 30 2
Zastava Južne Afrike Južna Afrika 5 0 5 0 12 59 0

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Team Zastava Belgije Belgija Zastava Bolgarije Bolgarija Zastava Španije Španija Zastava Romunije Romunija Zastava Južne Afrike Južna Afrika Zastava Srbije in Črne gore Srbija in Črna gora
Zastava Belgije Belgija   4-4 4-0 2-4 7-0 2-2
Zastava Bolgarije Bolgarija 4-4   3-1 0-9 14-1 4-2
Zastava Španije Španija 0-4 1-3   3-16 5-3 1-4
Zastava Romunije Romunija 4-2 9-0 16-3   19-3 11-1
Zastava Južne Afrike Južna Afrika 0-7 1-14 3-5 3-19   5-14
Zastava Srbije in Črne gore Srbija in Črna gora 2-2 2-4 4-1 1-11 14-5  

Skupina B[uredi | uredi kodo]

V Aucklandu, Nova Zelandija, 3. april-9. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
Zastava Čila Čile 5 4 0 1 34 11 9
Zastava Južne Koreje Južna Koreja 5 4 1 0 35 12 8
Zastava Avstralije Avstralija 5 3 1 1 27 14 7
Zastava Severna Koreja Severna Koreja 5 2 3 0 10 24 4
Zastava Mehike Mehika 5 1 4 0 9 34 2
Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 5 0 5 0 6 26 0

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Moštvo Zastava Avstralije Avstralija Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska Zastava Južne Koreje Južna Koreja Zastava Mehike Mehika Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija Zastava Severna Koreja Severna Koreja
Zastava Avstralije Avstralija   5-5 2-4 9-2 6-2 5-1
Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska 5-5   6-3 4-1 5-0 14-2
Zastava Južne Koreje Južna Koreja 4-2 3-6   15-2 8-1 5-1
Zastava Mehike Mehika 2-9 1-4 2-15   4-3 0-3
Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 2-6 0-5 1-8 3-4   0-3
Zastava Severna Koreja Severna Koreja 1-5 2-14 1-5 3-0 3-0  

Divizija III[uredi | uredi kodo]

V Reykjavíku, Islandija, 24. april-29. april
Moštvo GP W L T GF GA TOČ
Islandska zastava Islandija 4 4 0 0 27 6 8
Zastava Turčije Turčija 4 2 1 1 18 16 5
Zastava Armenije Armenija 4 2 2 0 23 19 4
Irska zastava Irska 4 1 2 1 5 17 3
Zastava Luksemburga Luksemburg 4 0 4 0 11 26 0

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Moštvo Zastava Armenije Armenija Irska zastava Irska Islandska zastava Islandija Zastava Luksemburga Luksemburg Zastava Turčije Turčija
Zastava Armenije Armenija   6-0 4-5 10-6 3-8
Irska zastava Irska 0-6   0-8 3-1 2-2
Islandska zastava Islandija 5-4 8-0   5-2 9-0
Zastava Luksemburga Luksemburg 6-10 1-3 2-5   2-8
Zastava Turčije Turčija 8-3 2-2 0-9 8-2