Pojdi na vsebino

Svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah
Zvrstkajak-kanu
Pogostostenoletno (razen v letu olimpijskih iger)
Krajrazlični
Ustanovitelj1949
PrejšnjiSvetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah 2023
NaslednjiSvetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah 2025
Udeležencimoški in ženske
OrganizatorjiMednarodna kajakaška zveza

Svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah je vsakoletno svetovno prvenstvo v kajaku in kanuju na divjih vodah, ki ga od leta 1949 organizira Mednarodna kajakaška zveza. Od leta 2002 poteka vsako leto, razen v letih poletnih olimpijskih iger, med letoma 1949 in 1999 je potekalo na dve leti. Prvenstvo leta 2001 v ZDA je bilo odpovedano zaradi terorističnih napadov 11. septembra 2001.[1]

Moške tekme v kajakih enosedih (K1) in kanujih enosedih (C1) tako posamično, kot tudi ekipno, potekajo od začetka prvenstev. Ženske tekme K1 posamično in ekipno potekajo od leta 2010, kot tudi C1 posamično, ekipno pa od leta 2011. Do leta 2018 je potekala disciplina C2 za moške.[2] Od leta 2017 potekajo tudi tekme v kajakaškem krosu.

Pregled prvenstev

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo leta 2002 v Bourg St.-Mauriceu
Prvenstvo leta 2013 v Pragi
Prvenstvo leta 2019 v La Seu d'Urgellu
Prvenstvo leta 2022 v Augsburgu
# Leto Prizorišče Država Discipline
1 1949 Ženeva   Švica 8
2 1951 Steyr  Avstrija 8
3 1953 Merano  Italija 8
4 1955 Tacen  Jugoslavija 9
5 1957 Augsburg  Zahodna Nemčija 10
6 1959 Ženeva   Švica 9
7 1961 Hainsberg  Vzhodna Nemčija 8
8 1963 Špital ob Dravi  Avstrija 9
9 1965 Špital ob Dravi  Avstrija 10
10 1967 Lipno  Češkoslovaška 9
11 1969 Bourg St.-Maurice  Francija 10
12 1971 Merano  Italija 9
13 1973 Muotathal   Švica 9
14 1975 Skopje  Jugoslavija 9
15 1977 Špital ob Dravi  Avstrija 9
16 1979 Jonquière  Kanada 8
17 1981 Bala  Združeno kraljestvo 9
18 1983 Merano  Italija 8
19 1985 Augsburg  Zahodna Nemčija 8
20 1987 Bourg St.-Maurice  Francija 8
21 1989 Savage River  ZDA 8
22 1991 Tacen  Jugoslavija 8
23 1993 Mezzana  Italija 8
24 1995 Nottingham  Združeno kraljestvo 8
25 1997 Três Coroas  Brazilija 8
26 1999 La Seu d'Urgell  Španija 8
27 2002 Bourg St.-Maurice  Francija 8
28 2003 Augsburg  Nemčija 8
29 2005 Penrith  Avstralija 7
30 2006 Praga  Češka 8
31 2007 Foz do Iguaçu  Brazilija 8
32 2009 La Seu d'Urgell  Španija 8
33 2010 Tacen  Slovenija 9
34 2011 Bratislava  Slovaška 9
35 2013 Praga  Češka 10
36 2014 Deep Creek Lake  ZDA 9
37 2015 London  Združeno kraljestvo 10
38 2017 Pau  Francija 12
39 2018 Rio de Janeiro  Brazilija 11
40 2019 La Seu d'Urgell  Španija 9
2019 Praga (ekstremno)  Češka 2
41 2021 Bratislava  Slovaška 10
42 2022 Augsburg  Nemčija 10
43 2023 London  Združeno kraljestvo 10
44 2025 Penrith  Avstralija
45 2026 Oklahoma City  ZDA

Dobitniki medalj

[uredi | uredi kodo]

Moški kanu

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Ženeva 1949 Francija Pierre d'Alençon Francija Paul Huguet Češkoslovaška Jan Brzák-Felix
Steyr 1951 Švica Charles Dussuet Češkoslovaška Jaroslav Váňa Francija Jacques Marsigny
Merano 1953 Švica Charles Dussuet Češkoslovaška Václav Nič Češkoslovaška Vladimír Jirásek
Tacen 1955 Češkoslovaška Vladimír Jirásek Češkoslovaška Luděk Beneš Vzhodna Nemčija Karl-Heinz Wozniak
Augsburg 1957 Vzhodna Nemčija Manfred Schubert Vzhodna Nemčija Emil Zimmermann Švica Jean-Claude Tochon
Ženeva 1959 Češkoslovaška Vladimír Jirásek Vzhodna Nemčija Manfred Schubert Vzhodna Nemčija Karl-Heinz Wozniak
Hainsberg 1961 Vzhodna Nemčija Manfred Schubert Češkoslovaška Bohuslav Pospíchal Vzhodna Nemčija Ingo Kirsch
Špital ob Dravi 1963 Vzhodna Nemčija Manfred Schubert Vzhodna Nemčija Gert Kleinert Švica Jean-Claude Tochon
Špital ob Dravi 1965 Vzhodna Nemčija Gert Kleinert Češkoslovaška Luděk Beneš Vzhodna Nemčija Manfred Schubert
Lipno 1967 Zahodna Nemčija Wolfgang Peters Zahodna Nemčija Harald Cuypers Češkoslovaška Karel Kumpfmüller
Bourg St.-Maurice 1969 Zahodna Nemčija Wolfgang Peters Zahodna Nemčija Reinhold Kauder Češkoslovaška Zbyněk Puleč
Merano 1971 Zahodna Nemčija Reinhold Kauder Vzhodna Nemčija Wulf Reinicke Češkoslovaška Petr Sodomka
Muotathal 1973 Vzhodna Nemčija Reinhard Eiben Češkoslovaška Karel Třešňák Vzhodna Nemčija Udo Müller
Skopje 1975 Češkoslovaška Petr Sodomka Češkoslovaška Jaroslav Radil Vzhodna Nemčija Harald Heinrich
Špital ob Dravi 1977 Češkoslovaška Petr Sodomka Vzhodna Nemčija Peter Massalski Češkoslovaška Karel Třešňák
Jonquière 1979 Združene države Amerike Jon Lugbill Združene države Amerike David Hearn Združene države Amerike Bob Robison
Bala 1981 Združene države Amerike Jon Lugbill Združene države Amerike David Hearn Francija Jean Sennelier
Merano 1983 Združene države Amerike Jon Lugbill Združene države Amerike David Hearn Socialistična federativna republika Jugoslavija Jože Vidmar
Augsburg 1985 Združene države Amerike David Hearn Združene države Amerike Jon Lugbill Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Martyn Hedges
Bourg St.-Maurice 1987 Združene države Amerike Jon Lugbill Združene države Amerike David Hearn Združene države Amerike Bruce Lessels
Savage River 1989 Združene države Amerike Jon Lugbill Združene države Amerike David Hearn Francija Thierry Humeau
Tacen 1991 Nemčija Martin Lang Združene države Amerike Adam Clawson Francija Jacky Avril
Mezzana 1993 Nemčija Martin Lang Francija Hervé Delamarre Nemčija Sören Kaufmann
Nottingham 1995 Združene države Amerike David Hearn Nemčija Sören Kaufmann Slovaška Michal Martikán
Três Coroas 1997 Slovaška Michal Martikán Češka Lukáš Pollert Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Gareth Marriott
La Seu d'Urgell 1999 Francija Emmanuel Brugvin Avstralija Robin Bell Slovaška Michal Martikán
Bourg St.-Maurice 2002 Slovaška Michal Martikán Nemčija Jan Benzien Francija Patrice Estanguet
Augsburg 2003 Slovaška Michal Martikán Francija Tony Estanguet Nemčija Stefan Pfannmöller
Penrith 2005 Avstralija Robin Bell Francija Tony Estanguet Slovaška Michal Martikán
Praga 2006 Francija Tony Estanguet Slovaška Michal Martikán Češka Stanislav Ježek
Foz do Iguaçu 2007 Slovaška Michal Martikán Francija Tony Estanguet Avstralija Robin Bell
La Seu d'Urgell 2009 Francija Tony Estanguet Slovaška Michal Martikán Nemčija Jan Benzien
Tacen 2010 Francija Tony Estanguet Slovaška Michal Martikán Španija Jordi Domenjó
Bratislava 2011 Francija Denis Gargaud Chanut Nemčija Nico Bettge Slovaška Matej Beňuš
Praga 2013 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske David Florence Slovaška Alexander Slafkovský Slovenija Benjamin Savšek
Deep Creek Lake 2014 Združene države Amerike Fabien Lefèvre Slovenija Benjamin Savšek Nemčija Franz Anton
London 2015 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske David Florence Slovenija Benjamin Savšek Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Ryan Westley
Pau 2017 Slovenija Benjamin Savšek Slovaška Alexander Slafkovský Slovaška Michal Martikán
Rio de Janeiro 2018 Nemčija Franz Anton Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Ryan Westley Nemčija Sideris Tasiadis
La Seu d'Urgell 2019 Francija Cédric Joly Španija Ander Elosegi Slovenija Luka Božič
Bratislava 2021 Češka Václav Chaloupka Slovaška Alexander Slafkovský Nemčija Franz Anton
Augsburg 2022 Nemčija Sideris Tasiadis Slovaška Alexander Slafkovský Nemčija Franz Anton
London 2023 Slovenija Benjamin Savšek Francija Nicolas Gestin Italija Paolo Ceccon

C1 ekipno

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Ženeva 1949 Pierre d'Alençon
Paul Huguet
Marcel Renaud
 Francija
Jan Brzák-Felix
Jiří Purchart
Bohuslav Karlík
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Steyr 1951 Václav Nič
Jaroslav Váňa
Jan Pecka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Jacques Marsigny
Roger Paris
Pierre Biehler
 Francija
Merano 1953 Vladimír Jirásek
Jan Šulc
Stanislav Jánský
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Jean-Paul Rössinger
Roland Bardet
Charles Dussuet
Zastava Švice Švica
Jacques Marsigny
Jacques Velard
Pierre Biehler
 Francija
Tacen 1955 Vladimír Jirásek
Jiří Hradil
Luděk Beneš
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Karl-Heinz Wozniak
Dieter Fritzsche
Manfred Schubert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Roland Bardet
Jean-Claude Tochon
Robert Inhelder
Zastava Švice Švica
Augsburg 1957 Günther Beck
Heiner Stumpf
Otto Stumpf
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Emil Zimmermann
Gert Kleinert
Manfred Schubert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Luděk Beneš
Jiří Hradil
Vladimír Jirásek
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Ženeva 1959 Luděk Beneš
Václav Janovský
Vladimír Jirásek
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Manfred Schubert
Karl-Heinz Wozniak
Gert Kleinert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jean-Claude Tochon
Marcel Roth
Roland Bardet
Zastava Švice Švica
Hainsberg 1961 Tibor Sýkora
Jaroslav Pollert
Bohuslav Pospíchal
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Karl-Heinz Wozniak
Manfred Schubert
Gert Kleinert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jean-Claude Tochon
Michel Weber
Marcel Roth
Zastava Švice Švica
Špital ob Dravi 1963 Karl-Heinz Wozniak
Gert Kleinert
Manfred Schubert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Norbert Schmidt
Heiner Stumpf
Otto Stumpf
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Jean-Claude Tochon
Heinz Grobat
Marcel Roth
Zastava Švice Švica
Špital ob Dravi 1965 Jiří Vočka
Luděk Beneš
Bohuslav Pospíchal
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Christian Kaufmann
Heiner Stumpf
Otto Stumpf
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Jochen Förster
Gert Kleinert
Manfred Schubert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Lipno 1967 Petr Sodomka
Karel Kumpfmüller
Bohuslav Pospíchal
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Jochen Förster
Manfred Schubert
Jürgen Köhler
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Harald Cuypers
Wolfgang Peters
Otto Stumpf
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Bourg St.-Maurice 1969 Wolfgang Peters
Harald Cuypers
Reinhold Kauder
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
František Kadaňka
Zbyněk Puleč
Petr Sodomka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Claude Baux
François Bonnet
Michel Trenchant
 Francija
Merano 1971 Jürgen Köhler
Wulf Reinicke
Jochen Förster
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Wolfgang Peters
Harald Cuypers
Reinhold Kauder
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Zbyněk Puleč
Karel Třešňák
Petr Sodomka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Muotathal 1973 Karel Třešňák
Petr Sodomka
Jaroslav Radil
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Reinhard Eiben
Peter Massalski
Udo Müller
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Walter Horn
Wolfgang Peters
Josef Schumacher
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Skopje 1975 Petr Sodomka
Jaroslav Radil
Karel Třešňák
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Reinhard Eiben
Peter Massalski
Harald Heinrich
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Walter Horn
Dietmar Moos
Dieter Remmlinger
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Špital ob Dravi 1977 Reinhard Eiben
Peter Massalski
Lutz Körner
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Dietmar Moos
Ernst Libuda
Walter Horn
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Jaroslav Radil
Karel Třešňák
Petr Sodomka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Jonquière 1979 Jon Lugbill
David Hearn
Bob Robison
ZDA
Jürgen Schnitzerling
Walter Horn
Udo Werner
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Milan Gába
Karel Třešňák
Karel Ťoupalík
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Bala 1981 Jon Lugbill
David Hearn
Ron Lugbill
ZDA
Hervé Madore
Jean Sennelier
Jean Salamé
 Francija
Gerald Moos
Fredi Zimmermann
Jürgen Schnitzerling
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Merano 1983 Jon Lugbill
David Hearn
Kent Ford
ZDA
Juraj Ontko
Jozef Hajdučík
Karel Ťoupalík
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Martyn Hedges
Peter Keane
Jeremy Taylor
 Združeno kraljestvo
Augsburg 1985 David Hearn
Jon Lugbill
Kent Ford
ZDA
Gerald Moos
Andreas Kübler
Ulrich Weber
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Edward Florian
Piotr Sarata
Adam Pietrasik
 Poljska
Bourg St.-Maurice 1987 Jon Lugbill
David Hearn
Bruce Lessels
ZDA
Jean Sennelier
Thierry Humeau
Jacky Avril
 Francija
Juraj Ontko
Jozef Hajdučík
Jaroslav Slúčik
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Savage River 1989 Jon Lugbill
David Hearn
Jed Prentice
ZDA
Thierry Humeau
Jacky Avril
Thierry Lepeltier
 Francija
Borut Javornik
Jože Vidmar
Boštjan Žitnik
Zastava Jugoslavije Jugoslavija
Tacen 1991 Adam Clawson
Jon Lugbill
Jed Prentice
ZDA
Jacky Avril
Hervé Delamarre
Emmanuel Brugvin
 Francija
Mark Delaney
Bill Horsman
Gareth Marriott
 Združeno kraljestvo
Mezzana 1993 Jože Vidmar
Boštjan Žitnik
Simon Hočevar
Zastava Slovenije Slovenija
Bill Horsman
Gareth Marriott
Mark Delaney
 Združeno kraljestvo
Francesco Stefani
Luca Della Libera
Renato de Monti
Zastava Italije Italija
Nottingham 1995 Vitus Husek
Sören Kaufmann
Martin Lang
 Nemčija
Danko Herceg
Zlatko Sedlar
Stjepan Perestegi
 Hrvaška
Michal Martikán
Juraj Minčík
Juraj Ontko
Zastava Slovaške Slovaška
Três Coroas 1997 Michal Martikán
Juraj Minčík
Juraj Ontko
Zastava Slovaške Slovaška
Patrice Estanguet
Tony Estanguet
Yves Narduzzi
 Francija
Simon Hočevar
Gregor Terdič
Sebastjan Linke
Zastava Slovenije Slovenija
La Seu d'Urgell 1999 Krzysztof Bieryt
Sławomir Mordarski
Mariusz Wieczorek
 Poljska
Stefan Pfannmöller
Nico Bettge
Martin Lang
 Nemčija
Patrice Estanguet
Emmanuel Brugvin
Tony Estanguet
 Francija
Bourg St.-Maurice 2002 Přemysl Vlk
Jan Mašek
Stanislav Ježek
 Češka
Sören Kaufmann
Jan Benzien
Stefan Pfannmöller
 Nemčija
Jurij Korenjak
Dejan Stevanovič
Simon Hočevar
Zastava Slovenije Slovenija
Augsburg 2003 Alexander Slafkovský
Juraj Minčík
Michal Martikán
Zastava Slovaške Slovaška
Tony Estanguet
Emmanuel Brugvin
Patrice Estanguet
 Francija
Tomáš Indruch
Jan Mašek
Stanislav Ježek
 Češka
Penrith 2005 Olivier Lalliet
Pierre Labarelle
Tony Estanguet
 Francija
Nico Bettge
Stefan Pfannmöller
Jan Benzien
 Nemčija
Tomáš Indruch
Jan Mašek
Stanislav Ježek
 Češka
Praga 2006 Stefan Pfannmöller
Nico Bettge
Jan Benzien
 Nemčija
Tomáš Indruch
Jan Mašek
Stanislav Ježek
 Češka
David Florence
Stuart McIntosh
Daniel Goodard
 Združeno kraljestvo
Foz do Iguaçu 2007 Tony Estanguet
Pierre Labarelle
Nicolas Peschier
 Francija
Jan Benzien
Nico Bettge
Lukas Hoffmann
 Nemčija
Stanislav Ježek
Tomáš Indruch
Jan Mašek
 Češka
La Seu d'Urgell 2009 Alexander Slafkovský
Michal Martikán
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Nicolas Peschier
Denis Gargaud Chanut
Tony Estanguet
 Francija
Jordi Domenjó
Jon Ergüín
Ander Elosegi
Zastava Španije Španija
Tacen 2010 Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Sideris Tasiadis
Jan Benzien
Franz Anton
 Nemčija
Stanislav Ježek
Jan Mašek
Michal Jáně
 Češka
Bratislava 2011 Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Sideris Tasiadis
Nico Bettge
Jan Benzien
 Nemčija
Stanislav Ježek
Vítězslav Gebas
Tomáš Indruch
 Češka
Praga 2013 Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Sideris Tasiadis
Jan Benzien
Franz Anton
 Nemčija
Denis Gargaud Chanut
Jonathan Marc
Nicolas Peschier
 Francija
Deep Creek Lake 2014 Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Michal Jáně
Vítězslav Gebas
Jan Mašek
 Češka
Benjamin Savšek
Luka Božič
Anže Berčič
Zastava Slovenije Slovenija
London 2015 Michal Martikán
Alexander Slafkovský
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Sideris Tasiadis
Nico Bettge
Franz Anton
 Nemčija
Benjamin Savšek
Luka Božič
Jure Lenarčič
Zastava Slovenije Slovenija
Pau 2017 Matej Beňuš
Alexander Slafkovský
Michal Martikán
Zastava Slovaške Slovaška
Ryan Westley
David Florence
Adam Burgess
 Združeno kraljestvo
Denis Gargaud Chanut
Martin Thomas
Edern Le Ruyet
 Francija
Rio de Janeiro 2018 Alexander Slafkovský
Michal Martikán
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Benjamin Savšek
Luka Božič
Anže Berčič
Zastava Slovenije Slovenija
David Florence
Ryan Westley
Adam Burgess
 Združeno kraljestvo
La Seu d'Urgell 2019 Alexander Slafkovský
Michal Martikán
Matej Beňuš
Zastava Slovaške Slovaška
Ander Elosegi
Miquel Travé
Luis Fernández
Zastava Španije Španija
Kiril Setkin
Dimitrij Hramcov
Pavel Kotov
 Rusija
Bratislava 2021 Martin Thomas
Denis Gargaud Chanut
Nicolas Gestin
 Francija
Lukáš Rohan
Václav Chaloupka
Vojtěch Heger
 Češka
Matej Beňuš
Marko Mirgorodský
Alexander Slafkovský
Zastava Slovaške Slovaška
Augsburg 2022 Benjamin Savšek
Luka Božič
Anže Berčič
Zastava Slovenije Slovenija
Matej Beňuš
Marko Mirgorodský
Alexander Slafkovský
Zastava Slovaške Slovaška
Roberto Colazingari
Raffaello Ivaldi
Paolo Ceccon
Zastava Italije Italija
London 2023 Nicolas Gestin
Jules Bernardet
Lucas Roisin
 Francija
Adam Burgess
Ryan Westley
James Kettle
 Združeno kraljestvo
Roberto Colazingari
Raffaello Ivaldi
Paolo Ceccon
Zastava Italije Italija
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Ženeva 1949 Michel Duboille
Jacques Rousseau
 Francija
Claude Neveu
Roger Paris
 Francija
Jan Brzák-Felix
Bohumil Kudrna
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Steyr 1951 Claude Neveu
Roger Paris
 Francija
Jacques Musson
André Pean
 Francija
Václav Havel
Jiří Pecka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Merano 1953 Charles Dussuet
Jean Engler
Zastava Švice Švica
Václav Nič
Jan Šulc
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Pierre d'Alençon
Jean-Luc Houssaye
 Francija
Tacen 1955 Claude Neveu
Roger Paris
 Francija
Dieter Friedrich
Horst Kleinert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
František Hrabě
Jiří Kotana
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Augsburg 1957 Dieter Friedrich
Horst Kleinert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Václav Havel
Josef Hendrych
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
František Hrabě
Jiří Kotana
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Ženeva 1959 Dieter Friedrich
Horst Kleinert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Václav Havel
Josef Hendrych
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Dieter Göthe
Lothar Schubert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Hainsberg 1961 Günther Merkel
Manfred Merkel
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Miroslav Stach
Zdeněk Valenta
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Dieter Friedrich
Horst Kleinert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Špital ob Dravi 1963 Günther Merkel
Manfred Merkel
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Natan Bernot
Dare Bernot
Zastava Jugoslavije Jugoslavija
Siegfried Lück
Jürgen Noak
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Špital ob Dravi 1965 Günther Merkel
Manfred Merkel
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jiří Dejl
Zdeněk Fifka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Fernand Götz
Wolfgang Klingebiel
Zastava Švice Švica
Lipno 1967 Miroslav Stach
Zdeněk Valenta
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Gabriel Janoušek
Milan Horyna
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Ladislav Měšťan
Zdeněk Měšťan
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Bourg St.-Maurice 1969 Jean-Claude Olry
Jean-Louis Olry
 Francija
Ladislav Měšťan
Zdeněk Měšťan
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Miroslav Stach
Zdeněk Valenta
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Merano 1971 Klaus Trummer
Jürgen Kretschmer
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Rolf-Dieter Amend
Walter Hofmann
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Uwe Franz
Ulrich Opelt
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Muotathal 1973 Jiří Krejza
Jaroslav Pollert
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Klaus Trummer
Jürgen Kretschmer
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Wilhelm Baues
Hans-Otto Schumacher
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Skopje 1975 Klaus Trummer
Jürgen Kretschmer
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Wojciech Kudlik
Jerzy Jeż
 Poljska
Antonín Brabec
František Kadaňka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Špital ob Dravi 1977 Walter Hofmann
Jürgen Kalbitz
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Miroslav Nedvěd
Pavel Schwarc
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Michael Berek
Frank Kretschmer
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jonquière 1979 Dieter Welsink
Peter Czupryna
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Pierre Calori
Jacques Calori
 Francija
Wojciech Kudlik
Jerzy Jeż
 Poljska
Bala 1981 Steve Garvis
Mike Garvis
ZDA
Dieter Welsink
Peter Czupryna
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Paul Grabow
Jefry Huey
ZDA
Merano 1983 Lecky Haller
Fritz Haller
ZDA
Pierre Calori
Jacques Calori
 Francija
Steve Garvis
Mike Garvis
ZDA
Augsburg 1985 Thomas Klein-Impelmann
Stephan Küppers
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Pierre Calori
Jacques Calori
 Francija
Günther Wolkenaer
Fredi Zimmermann
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Bourg St.-Maurice 1987 Pierre Calori
Jacques Calori
 Francija
Lecky Haller
Jamie McEwan
ZDA
Milan Kučera
Miroslav Hajdučík
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Savage River 1989 Frank Hemmer
Thomas Loose
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Jan Petříček
Tomáš Petříček
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Emmanuel del Rey
Thierry Saidi
 Francija
Tacen 1991 Frank Adisson
Wilfrid Forgues
 Francija
Jiří Rohan
Miroslav Šimek
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Emmanuel del Rey
Thierry Saidi
 Francija
Mezzana 1993 Jiří Rohan
Miroslav Šimek
 Češka
Éric Biau
Bertrand Daille
 Francija
Frank Adisson
Wilfrid Forgues
 Francija
Nottingham 1995 Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
 Poljska
Frank Adisson
Wilfrid Forgues
 Francija
Éric Biau
Bertrand Daille
 Francija
Três Coroas 1997 Frank Adisson
Wilfrid Forgues
 Francija
Michael Senft
André Ehrenberg
 Nemčija
Jiří Rohan
Miroslav Šimek
 Češka
La Seu d'Urgell 1999 Marek Jiras
Tomáš Máder
 Češka
Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
 Poljska
Éric Biau
Bertrand Daille
 Francija
Bourg St.-Maurice 2002 Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Pierre Luquet
Christophe Luquet
 Francija
Marek Jiras
Tomáš Máder
 Češka
Augsburg 2003 Marcus Becker
Stefan Henze
 Nemčija
Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
 Češka
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Penrith 2005 Christian Bahmann
Michael Senft
 Nemčija
Milan Kubáň
Marián Olejník
Zastava Slovaške Slovaška
Marcus Becker
Stefan Henze
 Nemčija
Praga 2006 Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
 Češka
Marcus Becker
Stefan Henze
 Nemčija
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Foz do Iguaçu 2007 Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Pierre Luquet
Christophe Luquet
 Francija
Andrea Benetti
Erik Masoero
Zastava Italije Italija
La Seu d'Urgell 2009 Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Ladislav Škantár
Peter Škantár
Zastava Slovaške Slovaška
Luka Božič
Sašo Taljat
Zastava Slovenije Slovenija
Tacen 2010 Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Denis Gargaud Chanut
Fabien Lefèvre
 Francija
David Florence
Richard Hounslow
 Združeno kraljestvo
Bratislava 2011 Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Denis Gargaud Chanut
Fabien Lefèvre
 Francija
Ladislav Škantár
Peter Škantár
Zastava Slovaške Slovaška
Praga 2013 David Florence
Richard Hounslow
 Združeno kraljestvo
Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
 Češka
Ladislav Škantár
Peter Škantár
Zastava Slovaške Slovaška
Deep Creek Lake 2014 Luka Božič
Sašo Taljat
Zastava Slovenije Slovenija
Pierre Picco
Hugo Biso
 Francija
Ladislav Škantár
Peter Škantár
Zastava Slovaške Slovaška
London 2015 Franz Anton
Jan Benzien
 Nemčija
Pierre Picco
Hugo Biso
 Francija
Gauthier Klauss
Matthieu Péché
 Francija
Pau 2017 Gauthier Klauss
Matthieu Péché
 Francija
Ladislav Škantár
Peter Škantár
Zastava Slovaške Slovaška
Robert Behling
Thomas Becker
 Nemčija

C2 ekipno

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Ženeva 1949 Michel Duboille in Jacques Rousseau
Claude Neveu in Roger Paris
René Gavinet in Simon Gavinet
 Francija
Jan Brzák-Felix in Bohumil Kudrna
Václav Nič in Miroslav Drastík
Jan Šulc in Karel Koníček
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Steyr 1951 Pierre d'Alençon in Jean Dreux
Jacques Musson in André Pean
Claude Neveu in Roger Paris
 Francija
Václav Nič in Jan Šulc
Bohuslav Fiala in Bohumil Berdych
Václav Havel in Jiří Pecka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Charles Dussuet in Deglise Melle
Pierre Dufour in R. Esseiva
Jean-Paul Rössinger in R. Junod
Zastava Švice Švica
Merano 1953 René Gavinet in Simon Gavinet
Claude Neveu in Roger Paris
Pierre d'Alençon in Jean-Luc Houssaye
 Francija
Jean-Paul Rössinger in R. Junod
Pierre Rössinger in Pierre Dufour
Charles Dussuet in Jean Engler
Zastava Švice Švica
Josef Hendrych in Jiří Hradil
Václav Havel in Jiří Pecka
Miroslav Čihák in Jan Pecka
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Tacen 1955 František Hrabě in Jiří Kotana
Vladimír Lánský in Josef Hendrych
Rudolf Flégr in Milan Řehoř
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Dieter Friedrich in Horst Kleinert
Dieter Göthe in Helmut Weise
Franz Brendel in Günter Grosswig
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Wolfram Steinwendtner in Bruno Kerbl
Harry Jarosch in Eduard Haider
Alfred Falkner in Richard Schauer
 Avstrija
Augsburg 1957 Rudolf Flégr in Milan Řehoř
Václav Havel in Josef Hendrych
František Hrabě in Jiří Kotana
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Charles Dussuet in Henri Kadrnka
Jean Pessina in Robert Zürcher
Jean-Paul Rössinger in Roger Tauss
Zastava Švice Švica
Franz Brendel in Günter Grosswig
Dieter Friedrich in Horst Kleinert
Dieter Göthe in Lothar Schubert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Ženeva 1959 Dieter Friedrich in Horst Kleinert
Dieter Göthe in Lothar Schubert
Manfred Glöckner in Rudolf Seifert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Miroslav Čihák in Vladimír Lánský
Václav Havel in Josef Hendrych
Milan Horyna in Milan Kný
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Charles Dussuet in Henri Kadrnka
Enz in Hiltbrand
Jean Pessina in Robert Zürcher
Zastava Švice Švica
Hainsberg 1961 Gernot Bergmann in Horst Rosenhagen
Dieter Friedrich in Horst Kleinert
Günther Merkel in Manfred Merkel
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Zdeněk Baumruk in Josef Polák
Josef Hendrych in Vladimír Lánský
Miroslav Stach in Zdeněk Valenta
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Charles Dussuet in Jean-Paul Rössinger
Jean Meichtry in Suchet
Jean Pessina in Robert Zürcher
Zastava Švice Švica
Špital ob Dravi 1963 Siegfried Lück in Jürgen Noak
Günther Merkel in Manfred Merkel
Manfred Glöckner in Rudolf Seifert
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Günter Brümmer in Hermann Roock
Jürgen Hauschild in Kurt Longrich
Wolf Dieter Seller in Günther Tuchel
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Anton Biegel in Helmut Schilhuber
Klaus Gürtelbauer in Bruno Kerbl
Alfred Haberzettl in Franz Tutschka
 Avstrija
Špital ob Dravi 1965 Ladislav Měšťan in Zdeněk Měšťan
Emil Pollert in Jaroslav Pollert
Jaroslav Brejcha in Milan Kalas
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Janez Andrejašič in Jože Gerkman
Milan Vidmar in Borut Justin
Franc Žitnik in Leon Žitnik
Zastava Jugoslavije Jugoslavija
Friedrich Bohry in Walter Gehlen
Hermann Roock in Norbert Schmidt
Wolf Dieter Seller in Günther Tuchel
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Lipno 1967 Günther Merkel in Manfred Merkel
Ulrich Hippauf in Willi Landers
Jürgen Noak in Siegfried Lück
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Zdeněk Valenta in Miroslav Stach
Gabriel Janoušek in Milan Horyna
Ladislav Měšťan in Zdeněk Měšťan
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Manfred Heß in Wolfgang Wenzel
Karl-Heinz Scheffer in Heinz-Jürgen Steinschulte
Klaus Nenninger in Gere Glück
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Bourg St.-Maurice 1969 Karl-Heinz Scheffer in Heinz-Jürgen Steinschulte
Manfred Heß in Wolfgang Wenzel
Hermann Roock in Norbert Schmidt
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Miroslav Stach in Zdeněk Valenta
Ladislav Měšťan in Zdeněk Měšťan
Jiří Dejl in Zdeněk Sklenář
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Jean-Claude Olry in Jean-Louis Olry
Alain Duvivier in Dominique Duvivier
Louis Devilleneuve in Pierre Devilleneuve
 Francija
Merano 1971 Rolf-Dieter Amend in Walter Hofmann
Klaus Trummer in Jürgen Kretschmer
Uwe Franz in Ulrich Opelt
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Karl-Heinz Scheffer in Heinz-Jürgen Steinschulte
Manfred Heß in Wolfgang Wenzel
Hans Jakob Hitz in Theo Nüsing
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Ladislav Měšťan in Zdeněk Měšťan
Antonín Brabec in František Kadaňka
Milan Horyna in Gabriel Janoušek
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Muotathal 1973 Olaf Fricke in Michael Reimann
Karl-Heinz Scheffer in Heinz-Jürgen Steinschulte
Wilhelm Baues in Hans-Otto Schumacher
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Josef Havela in Bohumír Machát
Antonín Brabec in František Kadaňka
Jiří Krejza in Jaroslav Pollert
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Jürgen Köhler in Hubert Kraeft
Peter Grabowski in Josef Raschke
Klaus Trummer in Jürgen Kretschmer
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Skopje 1975 Rolf-Dieter Amend in Walter Hofmann
Herbert Fischer in Jürgen Henze
Klaus Trummer in Jürgen Kretschmer
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Radomír Halfar in Svetomír Kmošťák
Antonín Brabec in František Kadaňka
Jiří Benhák in Ladislav Benhák
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Zbigniew Leśniak in Maciej Rychta
Jan Frączek in Ryszard Seruga
Wojciech Kudlik in Jerzy Jeż
 Poljska
Špital ob Dravi 1977 Jiří Benhák in Ladislav Benhák
Radomír Halfar in Svetomír Kmošťák
Miroslav Nedvěd in Pavel Schwarc
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Martin Wyss in Roland Wyss
Matthias Hirsch in Manfred Walter
Jiří Krejza in Jan Karel
Zastava Švice Švica
Jan Frączek in Ryszard Seruga
Wojciech Kudlik in Jerzy Jeż
Zbigniew Leśniak in Maciej Rychta
 Poljska
Jonquière 1979 Wojciech Kudlik in Jerzy Jeż
Jan Frączek in Ryszard Seruga
Zbigniew Czaja in Jacek Kasprzycki
 Poljska
Pierre Calori in Jacques Calori
Richard Hernanz in Mare Labedens
Jean Lamy in Robert Platt
 Francija
Christoph Studer in Ernst Rudin
Martin Wyss in Roland Wyss
Hardy Künzli in Peter Probst
Zastava Švice Švica
Bala 1981 Jock Young in Alistair Munro
Robert Joce in Robert Owen
Eric Jamieson in Robin Williams
 Združeno kraljestvo
Wojciech Kudlik in Jerzy Jeż
Marek Maslanka in Ryszard Seruga
Zbigniew Czaja in Jacek Kasprzycki
 Poljska
Carl Gutschick in Paul Flack
Paul Grabow in Jefry Huey
Steve Garvis in Mike Garvis
ZDA
Merano 1983 Miroslav Hajdučík in Milan Kučera
Dušan Zaťko in Ľudovít Tkáč
František Slavík in Jiří Decastelo
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Lecky Haller in Fritz Haller
Steve Garvis in Mike Garvis
Charles Harris in John Harris
ZDA
Eric Jamieson in Robin Williams
Michael Smith in Andrew Smith
Robert Joce in Robert Owen
 Združeno kraljestvo
Augsburg 1985 Jiří Rohan in Miroslav Šimek
Miroslav Hajdučík in Milan Kučera
Viktor Beneš in Ondřej Mohout
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Pierre Calori in Jacques Calori
Emmanuel del Rey in Thierry Saidi
Michel Saidi in Jérôme Daval
 Francija
Charles Harris in John Harris
Lecky Haller in Fritz Haller
Paul Grabow in Mike Garvis
ZDA
Bourg St.-Maurice 1987 Pierre Calori in Jacques Calori
Michel Saidi in Jérôme Daval
Gilles Lelievre in Jérôme Daille
 Francija
Jiří Rohan in Miroslav Šimek
Miroslav Hajdučík in Milan Kučera
Viktor Beneš in Ondřej Mohout
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Frank Hemmer in Thomas Loose
Günther Wolkenaer in Fredi Zimmermann
Stephan Bittner in Volker Nerlich
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Savage River 1989 Emmanuel del Rey in Thierry Saidi
Michel Saidi in Jérôme Daval
Gilles Lelievre in Jérôme Daille
 Francija
Jiří Rohan in Miroslav Šimek
Jan Petříček in Tomáš Petříček
Miroslav Hajdučík in Milan Kučera
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Frank Hemmer in Thomas Loose
Frank Becker in Martin Fröhlke
Stephan Bittner in Volker Nerlich
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Tacen 1991 Frank Adisson in Wilfrid Forgues
Thierry Saidi in Emmanuel del Rey
Gilles Lelievre in Jérôme Daille
 Francija
Jiří Rohan in Miroslav Šimek
Petr Štercl in Pavel Štercl
Viktor Beneš in Milan Kučera
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Michael Trummer in Manfred Berro
Stephan Bittner in Volker Nerlich
Frank Hemmer in Thomas Loose
 Nemčija
Mezzana 1993 Marek Jiras in Tomáš Máder
Petr Štercl in Pavel Štercl
Jiří Rohan in Miroslav Šimek
 Češka
Éric Biau in Bertrand Daille
Thierry Saidi in Emmanuel del Rey
Frank Adisson in Wilfrid Forgues
 Francija
Roman Štrba in Roman Vajs
Juraj Ontko in Ladislav Čáni
Viktor Beneš in Milan Kučera
Zastava Slovaške Slovaška
Nottingham 1995 Jiří Rohan in Miroslav Šimek
Petr Štercl in Pavel Štercl
Jaroslav Pospíšil in Jaroslav Pollert
 Češka
Thierry Saidi in Emmanuel del Rey
Frank Adisson in Wilfrid Forgues
Éric Biau in Bertrand Daille
 Francija
Michael Trummer in Manfred Berro
Rüdiger Hübbers in Udo Raumann
André Ehrenberg in Michael Senft
 Nemčija
Três Coroas 1997 Frank Adisson in Wilfrid Forgues
Thierry Saidi in Emmanuel del Rey
Éric Biau in Bertrand Daille
 Francija
Jiří Rohan in Miroslav Šimek
Petr Štercl in Pavel Štercl
Marek Jiras in Tomáš Máder
 Češka
Michael Trummer in Manfred Berro
André Ehrenberg in Michael Senft
Kay Simon in Robby Simon
 Nemčija
La Seu d'Urgell 1999 Marek Jiras in Tomáš Máder
Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
Jaroslav Pospíšil in Jaroslav Pollert
 Češka
Roman Štrba in Roman Vajs
Milan Kubáň in Marián Olejník
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška
Frank Adisson in Wilfrid Forgues
Éric Biau in Bertrand Daille
Philippe Quémerais in Yann Le Pennec
 Francija
Bourg St.-Maurice 2002 Pierre Luquet in Christophe Luquet
Alexandre Lauvergne in Nathanael Fouquet
Philippe Quémerais in Yann Le Pennec
 Francija
Kay Simon in Robby Simon
Kai Walter in Frank Henze
André Ehrenberg in Michael Senft
 Nemčija
Dariusz Wrzosek in Bartłomiej Kruczek
Jarosław Miczek in Wojciech Sekuła
Andrzej Wójs in Sławomir Mordarski
 Poljska
Augsburg 2003 Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
Jaroslav Pospíšil in Jaroslav Pollert
Marek Jiras in Tomáš Máder
 Češka
Marcus Becker in Stefan Henze
André Ehrenberg in Michael Senft
Kay Simon in Robby Simon
 Nemčija
Andrzej Wójs in Sławomir Mordarski
Jarosław Miczek in Wojciech Sekuła
Marcin Pochwała in Paweł Sarna
 Poljska
Penrith 2005
(brez medalj)
Christian Bahmann in Michael Senft
Kay Simon in Robby Simon
Marcus Becker in Stefan Henze
 Nemčija
Jaroslav Pospíšil in Jaroslav Pollert
Marek Jiras in Tomáš Máder
Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
 Češka
Remy Alonso in Victor Lamy
Philippe Quémerais in Yann Le Pennec
Cédric Forgit in Martin Braud
 Francija
Praga 2006 Marek Jiras in Tomáš Máder
Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
Jaroslav Pospíšil in Jaroslav Pollert
 Češka
Marcus Becker in Stefan Henze
Felix Michel in Sebastian Piersig
Kay Simon in Robby Simon
 Nemčija
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Milan Kubáň in Marián Olejník
Ľuboš Šoška in Peter Šoška
Zastava Slovaške Slovaška
Foz do Iguaçu 2007 Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
Marek Jiras in Tomáš Máder
Jaroslav Pospíšil in David Mrůzek
 Češka
Cédric Forgit in Martin Braud
Pierre Luquet in Christophe Luquet
Damien Troquenet in Mathieu Voyemant
 Francija
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Ladislav Škantár in Peter Škantár
Tomáš Kučera in Ján Bátik
Zastava Slovaške Slovaška
La Seu d'Urgell 2009 Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Ladislav Škantár in Peter Škantár
Tomáš Kučera in Ján Bátik
Zastava Slovaške Slovaška
David Schröder in Frank Henze
Marcus Becker in Stefan Henze
Robert Behling in Thomas Becker
 Nemčija
Tim Baillie in Etienne Stott
David Florence in Richard Hounslow
Daniel Goddard in Colin Radmore
 Združeno kraljestvo
Tacen 2010 Denis Gargaud Chanut in Fabien Lefèvre
Gauthier Klauss in Matthieu Péché
Pierre Picco in Hugo Biso
 Francija
Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
Tomáš Koplík in Jakub Vrzáň
Lukáš Přinda in Jan Havlíček
 Češka
Kai Müller in Kevin Müller
Robert Behling in Thomas Becker
David Schröder in Frank Henze
 Nemčija
Bratislava 2011 Gauthier Klauss in Matthieu Péché
Pierre Labarelle in Nicolas Peschier
Denis Gargaud Chanut in Fabien Lefèvre
 Francija
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Ladislav Škantár in Peter Škantár
Tomáš Kučera in Ján Bátik
Zastava Slovaške Slovaška
David Florence in Richard Hounslow
Tim Baillie in Etienne Stott
Rhys Davies in Matthew Lister
 Združeno kraljestvo
Praga 2013 Ondřej Karlovský in Jakub Jáně
Jonáš Kašpar in Marek Šindler
Jaroslav Volf in Ondřej Štěpánek
 Češka
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Ladislav Škantár in Peter Škantár
Tomáš Kučera in Ján Bátik
Zastava Slovaške Slovaška
David Florence in Richard Hounslow
Rhys Davies in Matthew Lister
Adam Burgess in Greg Pitt
 Združeno kraljestvo
Deep Creek Lake 2014 Pierre Labarelle in Nicolas Peschier
Gauthier Klauss in Matthieu Péché
Pierre Picco in Hugo Biso
 Francija
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Ladislav Škantár in Peter Škantár
Tomáš Kučera in Ján Bátik
Zastava Slovaške Slovaška
Ondřej Karlovský in Jakub Jáně
Jonáš Kašpar in Marek Šindler
Tomáš Koplík in Jakub Vrzáň
 Češka
London 2015 Pierre Picco in Hugo Biso
Gauthier Klauss in Matthieu Péché
Yves Prigent in Loïc Kervella
 Francija
Franz Anton in Jan Benzien
Robert Behling in Thomas Becker
Kai Müller in Kevin Müller
 Nemčija
David Florence in Richard Hounslow
Mark Proctor in Etienne Stott
Adam Burgess in Greg Pitt
 Združeno kraljestvo
Pau 2017
(brez medalj)
Gauthier Klauss in Matthieu Péché
Nicolas Scianimanico in Hugo Cailhol
Pierre Picco in Hugo Biso
 Francija
Robert Behling in Thomas Becker
Kai Müller in Kevin Müller
Franz Anton in Jan Benzien
 Nemčija
Ladislav Škantár in Peter Škantár
Tomáš Kučera in Ján Bátik
Pavol Hochschorner in Peter Hochschorner
Zastava Slovaške Slovaška

Moški kajak

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Ženeva 1949 Avstrija Othmar Eiterer Avstrija Hans Frühwirth Švica Werner Zimmermann
Steyr 1951 Avstrija Hans Frühwirth Avstrija Rudolf Pillwein Avstrija Rudolf Sausgruber
Merano 1953 Zahodna Nemčija Walter Kirschbaum Avstrija Rudolf Sausgruber Socialistična federativna republika Jugoslavija Milan Zadel
Tacen 1955 Zahodna Nemčija Sigi Holzbauer Švica Miloslav Duffek Socialistična federativna republika Jugoslavija Jože Ilija
Augsburg 1957 Zahodna Nemčija Manfred Vogt Češkoslovaška Dimitrij Skolil Vzhodna Nemčija Heinz Bielig
Ženeva 1959 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Paul Farrant Vzhodna Nemčija Eberhard Gläser Vzhodna Nemčija Heinz Bielig
Hainsberg 1961 Vzhodna Nemčija Eberhard Gläser Vzhodna Nemčija Roland Hahnebach Češkoslovaška Jiří Černý
Špital ob Dravi 1963 Vzhodna Nemčija Jürgen Bremer Vzhodna Nemčija Rolf Luber Češkoslovaška Jiří Černý
Špital ob Dravi 1965 Avstrija Kurt Presslmayr Vzhodna Nemčija Eberhard Gläser Zahodna Nemčija Uli Raysz
Lipno 1967 Vzhodna Nemčija Jürgen Bremer Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske David Mitchell Švica Hans Hunziker
Bourg St.-Maurice 1969 Francija Claude Peschier Švica Werner Zimmermann, Jr. Zahodna Nemčija Werner Rosener
Merano 1971 Vzhodna Nemčija Siegbert Horn Vzhodna Nemčija Christian Döring Zahodna Nemčija Ulrich Peters
Muotathal 1973 Avstrija Norbert Sattler Vzhodna Nemčija Siegbert Horn Poljska Wojciech Gawroński
Skopje 1975 Vzhodna Nemčija Siegbert Horn Zahodna Nemčija Ulrich Peters Vzhodna Nemčija Harald Gimpel
Špital ob Dravi 1977 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Albert Kerr Zahodna Nemčija Dieter Förstl Avstrija Norbert Sattler
Jonquière 1979 Avstrija Peter Fauster Avstrija Eduard Wolffhardt Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Richard Fox
Bala 1981 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Richard Fox Češkoslovaška Luboš Hilgert Francija Jean-Yves Prigent
Merano 1983 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Richard Fox Zahodna Nemčija Toni Prijon Zahodna Nemčija Peter Micheler
Augsburg 1985 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Richard Fox Zahodna Nemčija Peter Micheler Češkoslovaška Luboš Hilgert
Bourg St.-Maurice 1987 Zahodna Nemčija Toni Prijon Socialistična federativna republika Jugoslavija Jernej Abramič Socialistična federativna republika Jugoslavija Marjan Štrukelj
Savage River 1989 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Richard Fox Francija Gilles Clouzeau Socialistična federativna republika Jugoslavija Jernej Abramič
Tacen 1991 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Shaun Pearce Socialistična federativna republika Jugoslavija Marjan Štrukelj Nemčija Martin Hemmer
Mezzana 1993 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Richard Fox Združene države Amerike Richard Weiss Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Melvyn Jones
Nottingham 1995 Nemčija Oliver Fix Združene države Amerike Scott Shipley Češka Jiří Prskavec
Três Coroas 1997 Nemčija Thomas Becker Združene države Amerike Scott Shipley Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Paul Ratcliffe
La Seu d'Urgell 1999 Kanada David Ford Združene države Amerike Scott Shipley Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Paul Ratcliffe
Bourg St.-Maurice 2002 Francija Fabien Lefèvre Slovenija Miha Terdič Češka Ivan Pišvejc
Augsburg 2003 Francija Fabien Lefèvre Kanada David Ford Avstrija Helmut Oblinger
Penrith 2005 Nemčija Fabian Dörfler Francija Fabien Lefèvre Slovaška Peter Cibák
Praga 2006 Italija Stefano Cipressi
Francija Julien Billaut
 – Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Campbell Walsh
Foz do Iguaçu 2007 Francija Sébastien Combot Nemčija Fabian Dörfler Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Campbell Walsh
La Seu d'Urgell 2009 Slovenija Peter Kauzer Francija Boris Neveu Španija Carles Juanmartí
Tacen 2010 Italija Daniele Molmenti Češka Vavřinec Hradilek Slovenija Jure Meglič
Bratislava 2011 Slovenija Peter Kauzer Poljska Mateusz Polaczyk Francija Fabien Lefèvre
Praga 2013 Češka Vavřinec Hradilek Češka Jiří Prskavec Poljska Mateusz Polaczyk
Deep Creek Lake 2014 Francija Boris Neveu Francija Sébastien Combot Francija Mathieu Biazizzo
London 2015 Češka Jiří Prskavec Poljska Mateusz Polaczyk Združene države Amerike Michal Smolen
Pau 2017 Češka Ondřej Tunka Češka Vít Přindiš Slovenija Peter Kauzer
Rio de Janeiro 2018 Nemčija Hannes Aigner Češka Jiří Prskavec Rusija Pavel Eigel
La Seu d'Urgell 2019 Češka Jiří Prskavec Španija David Llorente Španija Joan Crespo
Bratislava 2021 Francija Boris Neveu Italija Marcello Beda Španija Joan Crespo
Augsburg 2022 Češka Vít Přindiš Italija Giovanni De Gennaro Francija Boris Neveu
London 2023 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Joe Clarke Češka Jiří Prskavec Maroko Mathis Soudi

K1 ekipno

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Ženeva 1949 Werner Zimmermann
Jean Engler
Eduard Kunz
Zastava Švice Švica
Hans Frühwirth
Rudolf Pillwein
Josef Danek
 Avstrija
Bohuslav Fiala
Alvin Jeschke
Jiří Valeš
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Steyr 1951 Hans Frühwirth
Rudolf Pillwein
Othmar Eiterer
 Avstrija
Albert Krais
Ernst Sonntag
Erich Seidel
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Eduard Kunz
Werner Zimmermann
Jean Engler
Zastava Švice Švica
Merano 1953 Franz Grafetsberger
Hans Herbist
Rudolf Sausgruber
 Avstrija
Dieter Frank
Helmuth Setzkorn
Hilmar Pawliczek
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Karl Bruns
Karl Rath
Günter Deuble
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Tacen 1955 Manfred Vogt
Sigi Holzbauer
Alois Würfmannsdobler
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Robert Fabian
Rudolf Klepp
Eduard Radelspöck
 Avstrija
Dimitrij Skolil
Vladimír Cibák
Zdeněk Matějovský
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Augsburg 1957 Heinz Bielig
Eberhard Gläser
Reinhard Sens
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Vladimír Cibák
Jan Pára
Dimitrij Skolil
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Manfred Vogt
Günter Kirchner
Karl Schröder
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Ženeva 1959 Eberhard Gläser
Heinz Bielig
Günther Möbius
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jan Pára
Vladimír Cibák
Zdeněk Košťál
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Manfred Vogt
Georg Samhuber
Werner Vogler
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Hainsberg 1961 Horst Wängler
Eberhard Gläser
Roland Hahnebach
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jaroslav Vyhlíd
Jiří Černý
Zdeněk Košťál
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Eugeniusz Kapłaniak
Jan Niemiec
Władysław Piecyk
 Poljska
Špital ob Dravi 1963 Eberhard Gläser
Rolf Luber
Fritz Lange
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Eugeniusz Kapłaniak
Władysław Piecyk
Bronisław Waruś
 Poljska
David Mitchell
Geoffrey Dinsdale
Martin Rohleder
 Združeno kraljestvo
Špital ob Dravi 1965 Manfred Vogt
Eugen Weimann
Horst Dieter Engelke
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Eberhard Gläser
Fritz Lange
Rolf Luber
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Robert Fabian
Manfred Hausmann
Kurt Presslmayr
 Avstrija
Lipno 1967 Jürgen Bremer
Volkmar Fleischer
Christian Döring
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Herbert Beck
Gunter Trojovsky
Eugen Weimann
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Claude Lutz
Jean-Louis Olry
Claude Peschier
 Francija
Bourg St.-Maurice 1969 Patrick Maccari
Claude Peschier
Alain Colombe
 Francija
Kenneth Langford
Raymond Calverley
John MacLeod
 Združeno kraljestvo
Jürgen Gerlach
Werner Rosener
Ulrich Peters
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Merano 1971 Kurt Presslmayr
Norbert Sattler
Hans Schlecht
 Avstrija
Jürgen Bremer
Siegbert Horn
Christian Döring
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jürgen Gerlach
Alfred Baum
Ulrich Peters
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Muotathal 1973 Wolfgang Büchner
Siegbert Horn
Christian Döring
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Jerzy Stanuch
Wojciech Gawroński
Stanisław Majerczak
 Poljska
Éric Koechlin
Michel Magdinier
Claude Peschier
 Francija
Skopje 1975 Ulrich Peters
Dieter Förstl
Bernd Dichtl
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Wojciech Gawroński
Jerzy Stanuch
Stanisław Majerczak
 Poljska
Harald Gimpel
Siegbert Horn
Christian Döring
Zastava Nemške demokratične republike Nemška demokratična republika
Špital ob Dravi 1977 Jean-Yves Prigent
Bernard Renault
Christian Frossard
 Francija
Eduard Wolffhardt
Norbert Sattler
Peter Fauster
 Avstrija
Wojciech Gawroński
Jerzy Stanuch
Kazimierz Gawlikowski
 Poljska
Jonquière 1979 Richard Fox
Albert Kerr
Allan Edge
 Združeno kraljestvo
Norbert Sattler
Peter Fauster
Eduard Wolffhardt
 Avstrija
Milo Duffek
René Zimmermann
Martin Brandenburger
Zastava Švice Švica
Bala 1981 Richard Fox
Albert Kerr
Nicolas Wain
 Združeno kraljestvo
Jürg Götz
Urs Steinmann
Milo Duffek
Zastava Švice Švica
Jean-Yves Prigent
Thierry Junquet
Bernard Renault
 Francija
Merano 1983 Richard Fox
Paul McConkey
Jim Dolan
 Združeno kraljestvo
Toni Prijon
Peter Micheler
Dirk Bovensmann
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Luboš Hilgert
Ivan Hilgert
Jiří Měchura
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Augsburg 1985 Peter Micheler
Toni Prijon
Jürgen Kübler
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Christophe Prigent
Pascal Marinot
Manuel Brissaud
 Francija
Marjan Štrukelj
Janez Skok
Jernej Abramič
Zastava Jugoslavije Jugoslavija
Bourg St.-Maurice 1987 Richard Fox
Melvyn Jones
Russell Smith
 Združeno kraljestvo
Jernej Abramič
Marjan Štrukelj
Janez Skok
Zastava Jugoslavije Jugoslavija
Christophe Prigent
Laurent Brissaud
Manuel Brissaud
 Francija
Savage River 1989 Jernej Abramič
Marjan Štrukelj
Albin Čižman
Zastava Jugoslavije Jugoslavija
Marco Caldera
Pierpaolo Ferrazzi
Ettore Ivaldi
Zastava Italije Italija
Michael Seibert
Thomas Hilger
Martin Hemmer
Zastava Zvezne republike Nemčije Zvezna republika Nemčija
Tacen 1991 Manuel Brissaud
Gilles Clouzeau
Jean-Michel Regnier
 Francija
Thomas Becker
Michael Glöckle
Michael Seibert
 Nemčija
Luboš Hilgert
Peter Nagy
Pavel Přindiš
Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Mezzana 1993 Richard Fox
Melvyn Jones
Shaun Pearce
 Združeno kraljestvo
Manuel Brissaud
Vincent Fondeviole
Sylvain Curinier
 Francija
Vojtěch Bareš
Pavel Přindiš
Luboš Hilgert
 Češka
Nottingham 1995 Jochen Lettmann
Thomas Becker
Oliver Fix
 Nemčija
Fedja Marušič
Marjan Štrukelj
Andraž Vehovar
Zastava Slovenije Slovenija
Andrew Raspin
Shaun Pearce
Ian Raspin
 Združeno kraljestvo
Três Coroas 1997 Paul Ratcliffe
Ian Raspin
Shaun Pearce
 Združeno kraljestvo
Vincent Fondeviole
Jean-Michel Regnier
Ludovic Boulesteix
 Francija
Thomas Becker
Jochen Lettmann
Holger Häffner
 Nemčija
La Seu d'Urgell 1999 Thomas Becker
Ralf Schaberg
Jakobus Stenglein
 Nemčija
Andraž Vehovar
Fedja Marušič
Miha Štricelj
Zastava Slovenije Slovenija
Tomáš Kobes
Jiří Prskavec
Vojtěch Bareš
 Češka
Bourg St.-Maurice 2002 Claus Suchanek
Thomas Becker
Thomas Schmidt
 Nemčija
Pierpaolo Ferrazzi
Matteo Pontarollo
Luca Costa
Zastava Italije Italija
Thomas Monier
Benoît Peschier
Fabien Lefèvre
 Francija
Augsburg 2003 Thomas Mosimann
Mathias Röthenmund
Michael Kurt
Zastava Švice Švica
David Backhouse
Floris Braat
Sam Oud
Zastava Nizozemske Nizozemska
Thilo Schmitt
Thomas Schmidt
Claus Suchanek
 Nemčija
Penrith 2005 Julien Billaut
Fabien Lefèvre
Benoît Peschier
 Francija
Pierpaolo Ferrazzi
Matteo Pontarollo
Daniele Molmenti
Zastava Italije Italija
Andrej Nolimal
Dejan Kralj
Peter Kauzer
Zastava Slovenije Slovenija
Praga 2006 Fabien Lefèvre
Julien Billaut
Boris Neveu
 Francija
Daniele Molmenti
Stefano Cipressi
Diego Paolini
Zastava Italije Italija
Grzegorz Polaczyk
Mateusz Polaczyk
Dariusz Popiela
 Poljska
Foz do Iguaçu 2007 Fabian Dörfler
Alexander Grimm
Erik Pfannmöller
 Nemčija
Julien Billaut
Pierre Bourliaud
Sébastien Combot
 Francija
Ivan Pišvejc
Vavřinec Hradilek
Luboš Hilgert
 Češka
La Seu d'Urgell 2009 Ivan Pišvejc
Vavřinec Hradilek
Michal Buchtel
 Češka
Campbell Walsh
Huw Swetnam
Richard Hounslow
 Združeno kraljestvo
Joan Crespo
Guillermo Díez-Canedo
Carles Juanmartí
Zastava Španije Španija
Tacen 2010 Alexander Grimm
Fabian Dörfler
Hannes Aigner
 Nemčija
Pierre Bourliaud
Boris Neveu
Fabien Lefèvre
 Francija
Daniele Molmenti
Diego Paolini
Stefano Cipressi
Zastava Italije Italija
Bratislava 2011 Sebastian Schubert
Hannes Aigner
Alexander Grimm
 Nemčija
Boris Neveu
Vivien Colober
Fabien Lefèvre
 Francija
Giovanni De Gennaro
Daniele Molmenti
Omar Raiba
Zastava Italije Italija
Praga 2013 Daniele Molmenti
Andrea Romeo
Giovanni De Gennaro
Zastava Italije Italija
Grzegorz Polaczyk
Mateusz Polaczyk
Dariusz Popiela
 Poljska
Boris Neveu
Étienne Daille
Mathieu Biazizzo
 Francija
Deep Creek Lake 2014 Mathieu Biazizzo
Sébastien Combot
Boris Neveu
 Francija
Jiří Prskavec
Vavřinec Hradilek
Vít Přindiš
 Češka
Richard Hounslow
Joseph Clarke
Thomas Brady
 Združeno kraljestvo
London 2015 Jiří Prskavec
Vavřinec Hradilek
Ondřej Tunka
 Češka
Martin Halčin
Andrej Málek
Jakub Grigar
Zastava Slovaške Slovaška
Richard Hounslow
Joseph Clarke
Bradley Forbes-Cryans
 Združeno kraljestvo
Pau 2017 Jiří Prskavec
Ondřej Tunka
Vít Přindiš
 Češka
Boris Neveu
Mathieu Biazizzo
Sébastien Combot
 Francija
Peter Kauzer
Martin Srabotnik
Žan Jakše
Zastava Slovenije Slovenija
Rio de Janeiro 2018 Joseph Clarke
Bradley Forbes-Cryans
Christopher Bowers
 Združeno kraljestvo
Dariusz Popiela
Mateusz Polaczyk
Michał Pasiut
 Poljska
Ondřej Tunka
Vít Přindiš
Jiří Prskavec
 Češka
La Seu d'Urgell 2019 David Llorente
Samuel Hernanz
Joan Crespo
Zastava Španije Španija
Jiří Prskavec
Vít Přindiš
Vavřinec Hradilek
 Češka
Dariusz Popiela
Michał Pasiut
Krzysztof Majerczak
 Poljska
Bratislava 2021 Boris Neveu
Mathieu Biazizzo
Benjamin Renia
 Francija
Jakub Grigar
Martin Halčin
Adam Gonšenica
Zastava Slovaške Slovaška
Peter Kauzer
Martin Srabotnik
Niko Testen
Zastava Slovenije Slovenija
Augsburg 2022 Hannes Aigner
Noah Hegge
Stefan Hengst
 Nemčija
Joseph Clarke
Christopher Bowers
Bradley Forbes-Cryans
 Združeno kraljestvo
Boris Neveu
Titouan Castryck
Malo Quéméneur
 Francija
London 2023 Jiří Prskavec
Vít Přindiš
Jakub Krejčí
 Češka
Boris Neveu
Titouan Castryck
Benjamin Renia
 Francija
Mateusz Polaczyk
Michał Pasiut
Dariusz Popiela
 Poljska

Kajakaški kros

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
Pau 2017 Češka Vavřinec Hradilek Francija Boris Neveu Nova Zelandija Mike Dawson
Rio de Janeiro 2018 Italija Christian De Dionigi Francija Boris Neveu Argentina Thomas Bersinger
Praga 2019 Nemčija Stefan Hengst Rusija Nikita Gubenko Brazilija Pedro Gonçalves
Bratislava 2021 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Joseph Clarke Nova Zelandija Finn Butcher Avstrija Mario Leitner
Augsburg 2022 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Joseph Clarke Francija Anatole Delassus Nemčija Stefan Hengst
London 2023 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Joseph Clarke Francija Boris Neveu Švica Martin Dougoud

Ženski kanu

[uredi | uredi kodo]
Prvenstvo Zlato Srebro Bron
La Seu d'Urgell 2009
(ekshibicija)
Avstralija Leanne Guinea Avstralija Rosalyn Lawrence Avstralija Jessica Fox
Tacen 2010 Slovaška Jana Dukátová Avstralija Leanne Guinea Avstralija Jessica Fox
Bratislava 2011 Češka Kateřina Hošková Ljudska republika Kitajska Cen Nanqin Slovaška Katarína Macová
Praga 2013 Avstralija Jessica Fox Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Mallory Franklin Francija Caroline Loir
Deep Creek Lake 2014 Avstralija Jessica Fox Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Mallory Franklin Francija Oriane Rebours
London 2015 Avstralija Jessica Fox Češka Kateřina Hošková Španija Núria Vilarrubla
Pau 2017 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Mallory Franklin Češka Tereza Fišerová Brazilija Ana Sátila
Rio de Janeiro 2018 Avstralija Jessica Fox Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Mallory Franklin Češka Tereza Fišerová
La Seu d'Urgell 2019 Nemčija Andrea Herzog Avstralija Jessica Fox Avstrija Nadine Weratschnig
Bratislava 2021 Nemčija Elena Apel Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Mallory Franklin Češka Gabriela Satková
Augsburg 2022