Svetovni pokal v smučarskih skokih 2013

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Svetovni pokal 2012/13
Disciplina Moški Ženske
Skupno Avstrija Gregor Schlierenzauer Japonska Sara Takanaši
Pokal narodov Norveška Norveška Združene države Amerike Združene države
Poleti Avstrija Gregor Schlierenzauer
Novoletna turneja Avstrija Gregor Schlierenzauer
FIS Team turneja Norveška Norveška
Tekmovanje
Sezona 34 2
Prizorišča 21 10
Posamično 27 16
Ekipno 6
Mešano 1 1
Odpovedano 2 1
Prestavljeno 1 1
← 2011/12 2013/14 →

Svetovni pokal v smučarskih skokih 2013 je bila štiriintrideseta zaporedna sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih za moške in druga za ženske.

Med moškimi je slavil Gregor Schlierenzauer in osvojil svoj drugi veliki kristalni globus. Schlierenzauer je dobil tudi posebni seštevek v poletih in tako osvojil svoj tretji mali kristalni globus v tej disciplini. Pokal narodov je šel v Norveško.

Med ženskami je slavila Sara Takanaši in prišla do svojega prvega kristalnega globusa. Pokal narodov je šel v ZDA.

Zmagovalci sezone[uredi | uredi kodo]

Tekmovanje[uredi | uredi kodo]

Moški[uredi | uredi kodo]

Koledar tekem[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalec Drugi Tretji
24.11.2012 Norveška Lillehammer Skakalnica Lysgårds HS100 Nemčija Severin Freund Avstrija Thomas Morgenstern Norveška Anders Bardal
25.11.2012 Skakalnica Lysgårds HS138 Avstrija Gregor Schlierenzauer Norveška Anders Fannemel Avstrija Thomas Morgenstern
30.11.2012 Finska Kuusamo Skakalnica Rukatunturi HS142  Nemčija
Andreas Wellinger
Michael Neumayer
Richard Freitag
Severin Freund
 Avstrija
Wolfgang Loitzl
Manuel Fettner
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
 Slovenija
Robert Kranjec
Jurij Tepeš
Jaka Hvala
Peter Prevc
01.12.2012 Nemčija Severin Freund Rusija Dimitrij Vasiljev Švica Simon Ammann
08.12.2012 Rusija Soči RusSki Gorki HS106 Avstrija Gregor Schlierenzauer Nemčija Severin Freund Avstrija Andreas Kofler
09.12.2012 Avstrija Andreas Kofler Nemčija Richard Freitag Nemčija Andreas Wellinger
15.12.2012 Švica Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 Avstrija Andreas Kofler Poljska Kamil Stoch Avstrija Gregor Schlierenzauer
16.12.2012 Avstrija Gregor Schlierenzauer Avstrija Andreas Kofler
Nemčija Andreas Wellinger
30.12.2012 Nemčija Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 Norveška Anders Jacobsen Avstrija Gregor Schlierenzauer Nemčija Severin Freund
01.01.2013 Nemčija Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze HS140 Norveška Anders Jacobsen Avstrija Gregor Schlierenzauer Norveška Anders Bardal
04.01.2013 Avstrija Innsbruck Bergiselschanze HS130 Avstrija Gregor Schlierenzauer Poljska Kamil Stoch Norveška Anders Bardal
06.01.2013 Avstrija Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 Avstrija Gregor Schlierenzauer Norveška Anders Jacobsen Avstrija Stefan Kraft
09.01.2013 Poljska Wisła Malinka HS134 Norveška Anders Bardal Nemčija Richard Freitag Norveška Rune Velta
11.01.2013 Poljska Zakopane Wielka Krokiew HS134  Slovenija
Jurij Tepeš
Robert Kranjec
Jaka Hvala
Peter Prevc
 Poljska
Piotr Żyła
Maciej Kot
Krzysztof Miętus
Kamil Stoch
 Avstrija
Wolfgang Loitzl
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
Stefan Kraft
12.01.2013 Norveška Anders Jacobsen Norveška Anders Bardal Poljska Kamil Stoch
19.01.2013 Japonska Sapporo Skakalnica Okurajama HS134 Češka Jan Matura Norveška Tom Hilde Slovenija Robert Kranjec
20.01.2013 Češka Jan Matura Slovenija Robert Kranjec Nemčija Andreas Wank
26.01.2013 Norveška Vikersund Vikersundbakken HS225 Avstrija Gregor Schlierenzauer Švica Simon Ammann Slovenija Robert Kranjec
27.01.2013 Slovenija Robert Kranjec Nemčija Michael Neumayer Avstrija Gregor Schlierenzauer
02.02.2013 Češka Harrachov Letalnica Čertak HS205 Odpovedano zaradi močnega vetra
03.02.2013 Avstrija Gregor Schlierenzauer Slovenija Robert Kranjec Češka Jan Matura
Avstrija Gregor Schlierenzauer Češka Jan Matura Slovenija Jurij Tepeš
09.02.2013 Nemčija Willingen Mühlenkopfschanze HS145  Slovenija
Jurij Tepeš
Jaka Hvala
Peter Prevc
Robert Kranjec
 Norveška
Rune Velta
Tom Hilde
Anders Bardal
Anders Jacobsen
 Nemčija
Michael Neumayer
Richard Freitag
Andreas Wellinger
Severin Freund
10.02.2013 Odpovedano zaradi močnega vetra
13.02.2013 Nemčija Klingenthal Vogtland Arena HS140 Slovenija Jaka Hvala Japonska Taku Takeuči Avstrija Gregor Schlierenzauer
16.02.2013 Nemčija Oberstdorf Letalnica Heini Klopfer HS213 Nemčija Richard Freitag Norveška Andreas Stjernen Avstrija Gregor Schlierenzauer
17.02.2013  Norveška
Anders Jacobsen
Tom Hilde
Anders Bardal
Andreas Stjernen
 Avstrija
Stefan Kraft
Wolfgang Loitzl
Martin Koch
Gregor Schlierenzauer
 Slovenija
Jurij Tepeš
Robert Kranjec
Jaka Hvala
Peter Prevc
09.03.2013 Finska Lahti Skakalnica Salpausselkä HS130  Nemčija
Andreas Wank
Michael Neumayer
Severin Freund
Richard Freitag
 Norveška
Rune Velta
Andreas Stjernen
Anders Jacobsen
Anders Bardal
 Poljska
Maciej Kot
Piotr Żyła
Krzysztof Miętus
Kamil Stoch
10.03.2013 Nemčija Richard Freitag Norveška Anders Bardal Nemčija Severin Freund
Norveška Anders Jacobsen
12.03.2013 Finska Kuopio Skakalnica Puijo HS127 Poljska Kamil Stoch Japonska Daiki Ito Nemčija Severin Freund
15.03.2013 Norveška Trondheim Granåsen HS140 Poljska Kamil Stoch Nemčija Richard Freitag Japonska Daiki Ito
17.03.2013 Norveška Oslo Holmenkollbakken HS134 Poljska Piotr Żyła
Avstrija Gregor Schlierenzauer
Slovenija Robert Kranjec
22.03.2013 Slovenija Planica Letalnica bratov Gorišek HS215 Avstrija Gregor Schlierenzauer Slovenija Peter Prevc Poljska Piotr Zyla
23.03.2013  Slovenija
Jurij Tepeš
Peter Prevc
Andraž Pograjc
Robert Kranjec
 Norveška
Rune Velta
Kim Rene Elverum Sorsell
Anders Bardal
Andreas Stjernen
 Avstrija
Wolfgang Loitzl
Stefan Kraft
Martin Koch
Gregor Schlierenzauer
24.03.2013 Slovenija Jurij Tepeš Norveška Rune Velta Slovenija Peter Prevc

Skupne uvrstitve[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
01. Avstrija Gregor Schlierenzauer 1620
02. Norveška Anders Bardal 0999
03. Poljska Kamil Stoch 0953
04. Nemčija Severin Freund 0923
05. Norveška Anders Jacobsen 0878
06. Slovenija Robert Kranjec 0802
07. Slovenija Peter Prevc 0744
08. Nemčija Richard Freitag 0736
09. Nemčija Michael Neumayer 0678
10. Češka Jan Matura 0631
11. Norveška Tom Hilde 0618
12. Avstrija Wolfgang Loitzl 0592
13. Slovenija Jurij Tepeš 0571
14. Švica Simon Ammann 0553
15. Poljska Piotr Żyła 0485
16. Slovenija Jaka Hvala 0480
17. Avstrija Andreas Kofler 0473
18. Poljska Maciej Kot 0460
19. Norveška Andreas Stjernen 0418
20. Nemčija Andreas Wellinger 0393
21. Japonska Taku Takeuči 0381
22. Rusija Dimitrij Vasiljev 0372
23. Norveška Rune Velta 0337
24. Japonska Noriaki Kasai 0328
25. Avstrija Thomas Morgenstern 0312
26. Norveška Anders Fannemel 0298
Japonska Daiki Ito 0298
Poz Skakalec Točke
28. Nemčija Andreas Wank 0287
29. Avstrija Martin Koch 0219
30. Avstrija Manuel Fettner 0211
31. Avstrija Stefan Kraft 0202
32. Rusija Denis Kornilov 0190
33. Bolgarija Wladimir Sografski 0183
34. Avstrija Michael Hayböck 0163
35. Češka Lukáš Hlava 0159
36. Poljska Dawid Kubacki 0142
37. Italija Sebastian Colloredo 0111
38. Poljska Krzysztof Miętus 0103
39. Nemčija Martin Schmitt 0098
40. Japonska Reruhi Šimicu 0094
41. Nemčija Karl Geiger 0086
42. Francija Vincent Descombes Sevoie 0085
43. Nemčija Maximilian Mechler 0066
44. Švica Gregor Deschwanden 0058
45. Češka Antonín Hájek 0056
46. Finska Lauri Asikainen 0050
47. Češka Čestmír Kožíšek 0046
48. Slovenija Matjaž Pungertar 0045
49. Češka Roman Koudelka 0040
Estonija Kaarel Nurmsalu 0040
51. Nemčija Danny Queck 0037
52. Rusija Ilja Rosljakov 0031
53. Japonska Juta Vatase 0030
54. Poljska Stefan Hula 0028
Poz Skakalec Točke
55. Kanada MacKenzie Boyd-Clowes 0027
56. Norveška Kim René Elverum Sorsell 0025
57. Slovenija Andraž Pograjc 0022
58. Finska Olli Muotka 0021
Združene države Amerike Peter Frenette 0021
60. Japonska Junširo Kobajaši 0017
61. Rusija Aleksej Romašov 0014
62. Češka Jakub Janda 0013
63. Nemčija Marinus Kraus 0012
Italija Andrea Morassi 0012
65. Poljska Jan Ziobro 0011
66. Norveška Vegard Swensen 0009
Finska Janne Happonen 0009
68. Nemčija Felix Schoft 0008
Norveška Fredrik Bjerkeengen 0008
Poljska Aleksander Zniszczoł 0008
Japonska Kento Sakujama 0008
Norveška Ole Marius Ingvaldsen 0008
73. Finska Ville Larinto 0007
Avstrija Lukas Müller 0007
75. Poljska Klemens Murańka 0006
76. Italija Davide Bresadola 0005
77. Norveška Atle Pedersen Rønsen 0004
78. Norveška Simen Grimsrud 0003
79. Rusija Anton Kaliničenko 0002
Japonska Hiroaki Vatanabe 0002
80. Poljska Krzysztof Biegun 0001

Svetovni pokal v poletih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
01. Avstrija Gregor Schlierenzauer 544
02. Slovenija Robert Kranjec 407
03. Norveška Andreas Stjernen 313
04. Slovenija Jurij Tepeš 303
05. Slovenija Peter Prevc 296
06. Češka Jan Matura 236
07. Nemčija Michael Neumayer 218
08. Poljska Piotr Żyła 200
09. Poljska Kamil Stoch 198
10. Švica Simon Ammann 194
11. Avstrija Wolfgang Loitzl 159
12. Nemčija Severin Freund 142
13. Nemčija Richard Freitag 135
14. Norveška Rune Velta 129
15. Avstrija Martin Koch 126
16. Poljska Maciej Kot 108
17 Japonska Noriaki Kasai 100
Norveška Anders Jacobsen 100
19. Slovenija Jaka Hvala 082
Norveška Anders Bardal 082

Pokal narodov[uredi | uredi kodo]

Poz Država Točke
01.  Norveška 5605
02.  Avstrija 5599
03.  Nemčija 5199
04.  Slovenija 4664
05.  Poljska 3447
06.  Japonska 2183
07.  Češka 1770
08.  Rusija 0959
09.   Švica 0636
10.  Italija 0378
11.  Finska 0287
12.  Bolgarija 0183
13.  ZDA 0121
14.  Francija 0085
15.  Estonija 0040
16.  Kanada 0027

Ženske[uredi | uredi kodo]

Koledar tekem[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalka Druga Tretja
24.11.2012 Norveška Lillehammer Skakalnica Lysgårds HS100 Japonska Sara Takanaši Združene države Amerike Sarah Hendrickson Norveška Anette Sagen
08.12.2012 Rusija Soči RusSki Gorki HS106 Združene države Amerike Sarah Hendrickson Japonska Sara Takanaši Norveška Anette Sagen
09.12.2012 Avstrija Daniela Iraschko
Francija Coline Mattel
Japonska Sara Takanaši
14.12.2012 Avstrija Ramsau Mattensprunganlage HS98 Japonska Sara Takanaši Francija Coline Mattel Avstrija Daniela Iraschko
05.01.2013 Nemčija Schonach Langenwaldschanze HS106 Japonska Sara Takanaši Italija Evelyn Insam Avstrija Daniela Iraschko
Avstrija Jacqueline Seifriedsberger
06.01.2013 Norveška Anette Sagen Avstrija Daniela Iraschko Francija Coline Mattel
12.01.2013 Nemčija Hinterzarten Rothaus-Schanze HS108 Združene države Amerike Sarah Hendrickson Japonska Sara Takanaši Francija Coline Mattel
13.01.2013 Japonska Sara Takanaši Združene države Amerike Sarah Hendrickson Avstrija Jacqueline Seifriedsberger
02.02.2013 Japonska Sapporo Skakalnica Mijanomori HS100 Francija Coline Mattel Avstrija Jacqueline Seifriedsberger Norveška Anette Sagen
03.02.2013 Avstrija Jacqueline Seifriedsberger Norveška Anette Sagen Združene države Amerike Sarah Hendrickson
09.02.2013 Japonska Jamagata Skakalnica Zao HS100 Odpovedano zaradi močnega vetra
10.02.2013 Japonska Sara Takanaši Avstrija Jacqueline Seifriedsberger Nemčija Carina Vogt
Japonska Sara Takanaši Avstrija Jacqueline Seifriedsberger Združene države Amerike Sarah Hendrickson
16.02.2013 Slovenija Ljubno Logarska Dalina HS95 Japonska Sara Takanaši Združene države Amerike Sarah Hendrickson Francija Coline Mattel
17.02.2013 Japonska Sara Takanaši Francija Coline Mattel Združene države Amerike Sarah Hendrickson
15.03.2013 Norveška Trondheim Granåsen HS105 Združene države Amerike Sarah Hendrickson Japonska Sara Takanaši Avstrija Jacqueline Seifriedsberger
17.03.2013 Norveška Oslo Holmenkollbakken HS134 Združene države Amerike Sarah Hendrickson Japonska Sara Takanaši Avstrija Jacqueline Seifriedsberger

Skupne uvrstitve[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalka Točke
01. Japonska Sara Takanaši 1297
02. Združene države Amerike Sarah Hendrickson 1047
03. Francija Coline Mattel 0823
04. Avstrija Jacqueline Seifriedsberger 0817
05. Norveška Anette Sagen 0612
06. Slovenija Katja Požun 0499
07. Nemčija Carina Vogt 0481
08. Združene države Amerike Lindsey Van 0432
09. Združene države Amerike Jessica Jerome 0422
10. Avstrija Daniela Iraschko 0390
11. Slovenija Špela Rogelj 0387
12. Italija Evelyn Insam 0373
13. Norveška Line Jahr 0348
14. Slovenija Urša Bogataj 0338
15. Slovenija Eva Logar 0284
16. Slovenija Maja Vtič 0244
17. Slovenija Anja Tepeš 0228
18. Japonska Juki Ito 0210
Poz Skakalka Točke
19. Kanada Atsuko Tanaka 0208
20. Italija Elena Runggaldier 0205
21. Združene države Amerike Abby Hughes 0160
22. Nemčija Katharina Althaus 0141
23. Norveška Maren Lundby 0133
24. Francija Léa Lemare 0122
25. Nemčija Melanie Faißt 0111
26. Kanada Alexandra Pretorius 0105
27. Združene države Amerike Alissa Johnson 0099
28. Nizozemska Wendy Vuik 0091
29. Francija Julia Clair 0088
Japonska Misaki Šigeno 0088
31. Japonska Jurika Hirajama 0079
32. Nemčija Svenja Würth 0078
33. Nemčija Ulrike Gräßler 0071
Švica Bigna Windmüller 0071
35. Kanada Taylor Henrich 0061
36. Ljudska republika Kitajska Liu Ši 0052
Poz Skakalka Točke
37. Finska Julia Kykkänen 0047
38. Nemčija Ramona Straub 0040
39. Češka Michaela Doleželová 0037
40. Japonska Ajumi Vatase 0030
41. Rusija Irina Avakumova 0028
42. Rusija Anastasija Gladiševa 0023
Italija Roberta D’Agostina 0023
44. Nemčija Juliane Seyfarth 0022
45. Japonska Jurina Jamada 0021
46. Japonska Ajuka Takeda 0016
47. Japonska Seiko Koasa 0012
48. Slovenija Barbara Klinec 0011
49. Norveška Gyda Enger 0010
50. Nemčija Anna Häfele 0008
51. Avstrija Sonja Schoitsch 0006
Italija Manuela Malsiner 0006
Avstrija Chiara Hölzl 0006
54. Japonska Aki Macuhapi 0001
Japonska Jošiko Kasai 0001

Pokal narodov[uredi | uredi kodo]

Poz Država Točke
01.  ZDA 2260
02.  Slovenija 2041
03.  Japonska 1930
04.  Norveška 1285
05.  Avstrija 1219
06.  Nemčija 1077
07.  Francija 1033
08.  Italija 0757
09.  Kanada 0374
10.  Češka 0112
11.   Švica 0096
12.  Nizozemska 0091
13.  Kitajska 0052
14.  Rusija 0051
15.  Finska 0047

Mešano[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalec Drugi Tretji
23.11.2012 Norveška Lillehammer Skakalnica Lysgårds HS100  Norveška
Maren Lundby
Tom Hilde
Anette Sagen
Anders Bardal
 Japonska
Juki Ito
Juta Vatase
Sara Takanaši
Taku Takeuči
 Italija
Elena Runggaldier
Andrea Morassi
Evelyn Insam
Sebastian Colloredo

Viri[uredi | uredi kodo]