Pojdi na vsebino

Svetovni pokal v smučarskih poletih 1997

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Svetovni pokal v poletih 1997
ZmagovalecSlovenija Primož Peterka
Pokal narodov neuradnoJaponska
Tekmovanja
Prizorišča2
Posamično4
← 1996
1998 →

Svetovni pokal v smučarskih poletih 1997 je bila sedma uradna sezona svetovnega pokala v smučarskih poletih nagrajena z malim globusom kot del iste sezone svetovnega pokala v smučarskih skokih.[1]

Koledar

[uredi | uredi kodo]

Moški

[uredi | uredi kodo]
Št. Sezona Datum Kraj Letalnica Vel. Zmagovalec Drugi Tretji Rumena majica Ref.
34 1 8. februar 1997   Avstrija Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm K185 LE Japonska Takanobu Okabe Avstrija Andreas Goldberger Slovenija Primož Peterka Japonska Takanobu Okabe [2]
35 2 9. februar 1997   Avstrija Tauplitz/Bad Mitterndorf Kulm K185 LE Slovenija Primož Peterka Avstrija Andreas Goldberger Japonska Takanobu Okabe Japonska Takanobu Okabe
Slovenija Primož Peterka
[3]
36 3 22. narec 1997   Slovenija Planica Velikanka bratov Gorišek K185 LE Japonska Takanobu Okabe Japonska Kazuyoshi Funaki Finska Jani Soininen Japonska Takanobu Okabe [4]
37 4 23. marec 1997   Slovenija Planica Velikanka bratov Gorišek K185 LE Japonska Akira Higashi Slovenija Primož Peterka Norveška Lasse Ottesen Slovenija Primož Peterka [5]

Lestvica

[uredi | uredi kodo]

Smučarski poleti

[uredi | uredi kodo]
Uvr. po 4 tekmah 08/02/1997
Kulm
09/02/1997
Kulm
22/03/1997
Planica
23/03/1997
Planica
Skupaj
1Slovenija Primož Peterka601005080290
2Japonska Takanobu Okabe10060100260
3Japonska Kazuyoshi Funaki36408045201
4Norveška Lasse Ottesen29452960163
5Avstrija Andreas Goldberger8080160
6Japonska Akira Higashi26261100153
7Finska Janne Ahonen4550932136
8Finska Jani Soininen24326011127
9Norveška Roar Ljøkelsøy22203226100
10Češka Jaroslav Sakala13454098
11Norveška Espen Bredesen15265091
12Češka Jakub Sucháček4018161690
13Avstrija Andreas Widhölzl2016143686
14Japonska Hiroya Saitō1322242281
15Norveška Tommy Ingebrigtsen323668
16Norveška Håvard Lie182918166
17Slovenija Robert Meglič50858
Nemčija Dieter Thoma401858
19Norveška Kristian Brenden1222943
20Švica Sylvain Freiholz152439
21Japonska Kazuya Yoshioka9141336
Norveška Henning Stensrud3636
23Japonska Noriaki Kasai241135
24Japonska Hideharu Miyahira1511834
25Nemčija Hansjörg Jäkle122032
26Francija Nicolas Dessum2929
27Švica Marco Steinauer131427
28Francija Jérôme Gay101525
29Finska Ville Kantee113822
30Švica Bruno Reuteler2020
31Norveška Sturle Holseter12517
32Nemčija Ralph Gebstedt1616
Avstrija Stefan Horngacher41216
34Nemčija Rico Meinel6915
35Poljska Robert Mateja1414
Slovenija Samo Gostiša7714
37Slovenija Jure Radelj10212
38Italija Roberto Cecon11011
39Finska Mika Laitinen1010
40Nemčija Olaf Hegenbarth549
41Češka Roman Křenek88
Finska Jussi Hautamäki358
43Avstrija Martin Höllwarth77
Finska Pasi Kytösaho77
45Finska Risto Jussilainen66
Norveška Simen Berntsen66
Slovenija Urban Franc66
48Poljska Adam Małysz55
49Avstrija Werner Rathmayr44
Norveška Christian Meyer314
Francija Didier Mollard44
52Slovenija Matija Stegnar33
53Češka Jakub Jiroutek22
Avstrija Adolf Grugger22
Francija Lucas Chevalier-Girod22

Pokal narodov neuradno

[uredi | uredi kodo]
Uvr. po 4 tekmah Točke
1Japan800
2Norway594
3Slovenia383
4Finland316
5Austria275
6Czech Republic198
7Germany130
8Switzerland86
9France60
10Poland19
11Italy11

Sklici in opombe

[uredi | uredi kodo]
  1. ↑ »Končna lestvica sezone svetovnega pokala v poletih 1997«. skijumping.pl. 6. maj 2016. Arhivirano iz prvotnega spletišča dne 4. marca 2016. Pridobljeno 22. maja 2016.
  2. ↑ »K185: Tauplitz«. International Ski Federation. 8. februar 1997.
  3. ↑ »K185: Tauplitz«. International Ski Federation. 9. februar 1997.
  4. ↑ »K185: Planica«. International Ski Federation. 22. marec 1997.
  5. ↑ »K185: Planica«. International Ski Federation. 23. marec 1997.