Svetovni pokal v smučarskih skokih 2002

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje

Svetovni pokal v smučarskih skokih 2002 je triindvajseta sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih.

Koledar tekem[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalec Drugi Tretji
23. november 2001 Finska Kuopio Puijo K120 Poljska Adam Małysz Nemčija Martin Schmitt Japonska Kazujoši Funaki
24. november 2001 Finska Risto Jussilainen Poljska Adam Małysz Avstrija Martin Höllwarth
1. december 2001 Nemčija Titisee-Neustadt Hochfirstschanze K120 Poljska Adam Małysz Nemčija Martin Schmitt Nemčija Stephan Hocke
2. december 2001 Nemčija Sven Hannawald Poljska Adam Małysz Avstrija Andreas Goldberger
8. december 2001 Avstrija Beljak Villacher Alpenarena K90 Poljska Adam Małysz Finska Matti Hautamäki Japonska Kazujoši Funaki
9. december 2001 Flag of Finland.svg Finska
Veli-Matti Lindström
Toni Nieminen
Matti Hautamäki
Risto Jussilainen
Zastava Japonske Japonska
Kazuja Jošioka
Hideharu Mijahira
Noriaki Kasai
Kazujoši Funaki
Zastava Poljske Poljska
Robert Mateja
Wojciech Skupień
Łukasz Kruczek
Adam Małysz
15. december 2001 Švica Engelberg Gross-Titlis-Schanze K120 Nemčija Stephan Hocke Nemčija Sven Hannawald Finska Matti Hautamäki
16. december 2001 Poljska Adam Małysz Švica Simon Ammann Avstrija Martin Koch
21. december 2001 Italija Predazzo
/Val di Fiemme
Trampolino dal Ben K120 Poljska Adam Małysz Avstrija Andreas Widhölzl Švica Simon Ammann
22. december 2001 Poljska Adam Małysz Švica Simon Ammann Avstrija Andreas Widhölzl
30. december 2001 Nemčija Oberstdorf Schattenbergschanze K115 Nemčija Sven Hannawald Avstrija Martin Höllwarth Švica Simon Ammann
1. januar 2002 Nemčija Garmisch-Part. Große Olympiaschanze K115 Nemčija Sven Hannawald Avstrija Andreas Widhölzl Poljska Adam Małysz
4. januar 2002 Avstrija Innsbruck Bergiselschanze K120 Nemčija Sven Hannawald Poljska Adam Małysz Avstrija Martin Höllwarth
6. januar 2002 Avstrija Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze K120 Nemčija Sven Hannawald Finska Matti Hautamäki Avstrija Martin Höllwarth
12. januar 2002 Nemčija Willingen Mühlenkopfschanze K130 Nemčija Sven Hannawald Finska Matti Hautamäki Finska Veli-Matti Lindström
13. januar 2002  Avstrija
Martin Höllwarth
Andreas Goldberger
Stefan Horngacher
Andreas Widhölzl
Flag of Finland.svg Finska
Veli-Matti Lindström
Tami Kiuru
Janne Ahonen
Matti Hautamäki
 Nemčija
Christof Duffner
Stephan Hocke
Sven Hannawald
Martin Schmitt
19. januar 2002 Poljska Zakopane Wielka Krokiew K116 Finska Matti Hautamäki Nemčija Sven Hannawald Avstrija Andreas Widhölzl
20. januar 2002 Poljska Adam Małysz Nemčija Sven Hannawald Finska Matti Hautamäki
24. januar 2002 Japonska Hakuba Hakuba K120 Avstrija Andreas Widhölzl Avstrija Martin Koch Avstrija Stefan Horngacher
26. januar 2002 Japonska Saporo Okurajama K120 Avstrija Andreas Widhölzl Avstrija Martin Koch Japonska Noriaki Kasai
27. januar 2002  Avstrija
Stefan Horngacher
Wolfgang Loitzl
Martin Koch
Andreas Widhölzl
Zastava Japonske Japonska
Hideharu Mijahira
Hiroki Jamada
Noriaki Kasai
Kazujoši Funaki
Flag of Finland.svg Finska
Jussi Hautamäki
Pekka Salminen
Kimmo Yliriesto
Janne Ylijärvi
1. marec 2002 Finska Lahti Salpausselkä K116 Nemčija Martin Schmitt Poljska Adam Małysz Slovenija Robert Kranjec
2. marec 2002 Finska Lahti Salpausselkä K116 Flag of Finland.svg Finska
Matti Hautamäki
Veli-Matti Lindström
Risto Jussilainen
Janne Ahonen
Zastava Slovenije Slovenija
Primož Peterka
Igor Medved
Robert Kranjec
Peter Žonta
 Nemčija
Christof Duffner
Stephan Hocke
Michael Uhrmann
Martin Schmitt
13. marec 2002 Švedska Falun Lugnet K115 Finska Matti Hautamäki Nemčija Martin Schmitt Nemčija Sven Hannawald
15. marec 2002 Norveška Trondheim Granåsen K120 Finska Matti Hautamäki Poljska Adam Małysz Nemčija Sven Hannawald
17. marec 2002 Norveška Oslo Holmenkollen K115 Švica Simon Ammann Nemčija Sven Hannawald Poljska Adam Małysz
23. marec 2002 Slovenija Planica Planiška velikanka K185 Flag of Finland.svg Finska
Matti Hautamäki
Veli-Matti Lindström
Risto Jussilainen
Janne Ahonen
 Nemčija
Christof Duffner
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Sven Hannawald
 Avstrija
Martin Koch
Andreas Widhölzl
Andreas Goldberger
Wolfgang Loitzl
24. marec 2002 Tekma odpovedana

Skupne uvrstitve[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1. Poljska Adam Małysz 1475
2. Nemčija Sven Hannawald 1259
3. Finska Matti Hautamäki 1048
4. Avstrija Andreas Widhölzl 874
5. Nemčija Martin Schmitt 795
6. Avstrija Martin Höllwarth 737
7. Švica Simon Ammann 628
8. Avstrija Martin Koch 561
9. Nemčija Stephan Hocke 508
10. Finska Risto Jussilainen 474
11. Japonska Kazujoši Funaki 460
12. Avstrija Stefan Horngacher 434
13. Avstrija Andreas Goldberger 419
14. Slovenija Peter Žonta 364
15. Finska Janne Ahonen 356
16. Slovenija Robert Kranjec 348
17. Italija Roberto Cecon 299
18. Japonska Hideharu Mijahira 279
19. Finska Veli-Matti Lindström 274
20. Združene države Amerike Alan Alborn 263
21. Rusija Valerij Kobeljev 237
22. Nemčija Christof Duffner 230
23. Japonska Noriaki Kasai 219
24. Japonska Hiroki Jamada 194
25. Slovenija Primož Peterka 180
26. Finska Jussi Hautamäki 174
27. Slovenija Damjan Fras 153
28. Nemčija Michael Uhrmann 152
29. Avstrija Wolfgang Loitzl 146
30. Švica Andreas Küttel 145
Poz Skakalec Točke
31. Finska Toni Nieminen 142
32. Češka Jakub Janda 141
33. Nemčija Alexander Herr 129
34. Nemčija Georg Späth 118
35. Norveška Roar Ljøkelsøy 117
36. Norveška Anders Bardal 109
37. Finska Tami Kiuru 101
38. Japonska Masahiko Harada 97
39. Rusija Ildar Fatkulin 96
40. Slovenija Igor Medved 69
Nemčija Jörg Ritzerfeld 69
42. Francija Nicolas Dessum 67
43. Norveška Tommy Ingebrigtsen 66
44. Finska Kimmo Yliriesto 63
45. Finska Janne Ylijärvi 57
46. Finska Janne Happonen 56
47. Združene države Amerike Clint Jones 55
48. Finska Arttu Lappi 51
49. Poljska Robert Mateja 50
50. Nemčija Dirk Else 49
51. Japonska Kazuja Jošioka 45
52. Nemčija Michael Neumayer 39
53. Japonska Akira Higaši 38
Poljska Tomasz Pochwała 38
55. Poljska Marcin Bachleda 26
56. Avstrija Stefan Kaiser 21
57. Češka Michal Doležal 20
58. Avstrija Manuel Fettner 19
59. Japonska Takanobu Okabe 18
Slovenija Blaž Vrhovnik 18
Poz Skakalec Točke
Norveška Daniel Forfang 18
62. Finska Lassi Huuskonen 15
63. Japonska Hiroja Saito 13
Finska Ville Kantee 13
65. Norveška Lars Bystøl 12
Finska Kalle Keituri 12
67. Norveška Morten Solem 10
68. Nizozemska Ingemar Mayr 9
Francija Emmanuel Chedal 9
Švedska Kristoffer Jåfs 9
71. Nemčija Frank Löffler 8
Norveška Ole Christen Enger 8
73. Poljska Tomisław Tajner 7
74. Švica Sylvain Freiholz 6
Kazahstan Stanislav Filimonov 6
Norveška Sigurd Pettersen 6
77. Poljska Łukasz Kruczek 5
Nemčija Kai Bracht 5
Južna Koreja Čoi Heung-čul 5
Finska Pekka Salminen 5
Japonska Juta Vatase 5
Slovenija Rok Benkovič 5
83. Poljska Wojciech Skupień 4
Češka Jakub Jiroutek 4
85. Japonska Sota Okamura 3
86. Francija Rémi Santiago 2
Nizozemska Christoph Kreuzer 2
88. Nemčija Hansjörg Jäkle 1
Slovenija Grega Lang 1
Norveška Olav Magne Dønnem 1

Pokal narodov[uredi | uredi kodo]

Poz Država Točke
1  Nemčija 4812
2  Avstrija 4761
3 Flag of Finland.svg Finska 4691
4 Zastava Japonske Japonska 2721
5 Zastava Slovenije Slovenija 2188
6 Zastava Poljske Poljska 2105
7 Zastava Norveške Norveška 897
8 Zastava Švice Švica 779
9  Rusija 533
10  Francija 378
11 Flag of the United States.svg ZDA 318
12 Zastava Italije Italija 299
13 Zastava Češke Češka 265
14 Zastava Kazahstana Kazahstan 56
15 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 55
16 Zastava Nizozemske Nizozemska 11
17 Zastava Švedske Švedska 9

Viri[uredi | uredi kodo]