Svetovni pokal v smučarskih skokih 1996

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Svetovni pokal v smučarskih skokih 1996 je sedemnajsta sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih.

Koledar tekem[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalec Drugi Tretji
2. december 1995 Zastava Norveške Lillehammer Lysgårds K90 Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola Zastava Japonske Masahiko Harada
3. december 1995 Lysgårds K120 Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Japonske Džinja Nišikata Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
8. december 1995 Zastava Avstrije Villach Villacher Alpenarena K90 Zastava Japonske Masahiko Harada Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
9. december 1995 Zastava Slovenije Planica Bloudkova Velikanka K120 Flag of Finland.svg Finska
Jani Soininen
Mika Laitinen
Ari-Pekka Nikkola
Janne Ahonen
Zastava Japonske Japonska
Džinja Nišikata
Kendži Suda
Hiroja Saito
Masahiko Harada
Zastava Norveške Norveška
Espen Bredesen
Eirik Halvorsen
Roar Ljøkelsøy
Lasse Ottesen
10. december 1995 Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Norveške Roar Ljøkelsøy Zastava Finske Janne Ahonen
12. december 1995 Zastava Italije Val di Fiemme / Predazzo Trampolino dal Ben K90 Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola Zastava Avstrije Andreas Goldberger
16. december 1995 Zastava Francije Chamonix Le Mont K95 Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Nemčije Ralf Gebstedt
17. december 1995 Zastava Japonske Hiroja Saito Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola Zastava Japonske Masahiko Harada
28. december 1995 Zastava Nemčije Oberhof Hans-Renner-Schanze K120 Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola Zastava Nemčije Jens Weißflog
30. december 1995 Zastava Nemčije Oberstdorf Schattenbergschanze K 115 Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Nemčije Jens Weißflog Zastava Japonske Masahiko Harada
1. januar 1996 Zastava Nemčije Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K 107 Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger Zastava Norveške Espen Bredesen Zastava Nemčije Jens Weißflog
4. januar 1996 Zastava Avstrije Innsbruck Bergiselschanze K 110 Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Nemčije Jens Weißflog Zastava Japonske Hiroja Saito
6. januar 1996 Zastava Avstrije Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze K 120 Zastava Nemčije Jens Weißflog Zastava Norveške Espen Bredesen Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
13. januar 1996 Zastava Švice Engelberg Gross-Titlis-Schanze K120 Zastava Finske Jani Soininen Zastava Japonske Džinja Nišikata Zastava Avstrije Andreas Goldberger
14. januar 1996 Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger Zastava Norveške Espen Bredesen
20. januar 1996 Zastava Japonske Sapporo Mijanomori K90 Zastava Nemčije Jens Weißflog Zastava Norveške Eirik Halvorsen Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger
21. januar 1996 Okurajama K120 Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
Zastava Avstrije Andreas Goldberger
Zastava Japonske Hiroja Saito
27. januar 1996 Zastava Poljske Zakopane Wielka Krokiew K116 Zastava Slovenije Primož Peterka Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger
28. januar 1996 Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Slovenije Primož Peterka Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
10. februar 1996 Zastava Avstrije Tauplitz / Bad Mitterndorf Kulm K 180 Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
11. februar 1996 Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Nemčije Christof Duffner Zastava Finske Janne Ahonen
17. februar 1996 Flag of the United States Iron Mountain Pine Mountain Jump K 120 Zastava Nemčije Jens Weißflog Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola
18. februar 1996 Zastava Japonske Masahiko Harada Zastava Poljske Adam Małysz Zastava Finske Kimmo Savolainen
23. februar 1996 Zastava Norveške Trondheim Granåsen K120 Flag of Finland.svg Finska
Ari-Pekka Nikkola
Jani Soininen
Janne Ahonen
Mika Laitinen
Zastava Japonske Japonska
Takanobu Okabe
Jiun Šibuja
Masahiko Harada
Hiroja Saito
Zastava Nemčije Nemčija
Gerd Siegmund
Christof Duffner
Dieter Thoma
Jens Weißflog
25. februar 1996 Tekma odpovedana
28. februar 1996 Zastava Finske Kuopio Puijo K90 Zastava Finske Kimmo Savolainen Zastava Češke Jaroslav Sakala Zastava Finske Janne Väätäinen
1. marec 1996 Zastava Finske Lahti Salpausselkä K90 Zastava Japonske Masahiko Harada Zastava Finske Mika Laitinen Zastava Poljske Adam Małysz
Zastava Slovenije Primož Peterka
2. marec 1996 Salpausselkä K114 Zastava Japonske Japonska
Takanobu Okabe
Džinja Nišikata
Masahiko Harada
Hiroja Saito
Zastava Nemčije Nemčija
Ralf Gebstedt
Christof Duffner
Dieter Thoma
Jens Weißflog
Zastava Avstrije Avstrija
Martin Höllwarth
Reinhard Schwarzenberger
Stefan Horngacher
Andreas Goldberger
3. marec 1996 Zastava Japonske Masahiko Harada Zastava Slovenije Primož Peterka Zastava Finske Jani Soininen
9. marec 1996 Zastava Češke Harrachov Letalnica Čertak K180 Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Nemčije Christof Duffner Zastava Češke Jaroslav Sakala
10. marec 1996 Tekma odpovedana
13. marec 1996 Zastava Švedske Falun Lugnet K90 Zastava Slovenije Primož Peterka Zastava Poljske Adam Małysz Zastava Nemčije Jens Weißflog
15. marec 1996 Zastava Norveške Oslo Holmenkollen K110 Zastava Avstrije Avstrija
Martin Höllwarth
Reinhard Schwarzenberger
Andreas Widhölzl
Andreas Goldberger
Zastava Norveške Norveška
Paal Hansen
Sturle Holseter
Espen Bredesen
Roar Ljøkelsøy
Zastava Nemčije Nemčija
Gerd Siegmund
Michael Uhrmann
Christof Duffner
Jens Weißflog
16. marec 1996 Zastava Poljske Adam Małysz Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Japonske Masahiko Harada

Skupne uvrstitve[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1 Zastava Avstrije Andreas Goldberger 1416
2 Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola 1384
3 Zastava Finske Janne Ahonen 1054
4 Zastava Nemčije Jens Weißflog 1028
5 Zastava Japonske Masahiko Harada 982
6 Zastava Finske Mika Laitinen 914
7 Zastava Poljske Adam Małysz 751
8 Zastava Japonske Hiroja Saito 747
9 Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger 724
10 Zastava Slovenije Primož Peterka 670
11 Zastava Finske Jani Soininen 630
12 Zastava Japonske Džinja Nišikata 623
13 Zastava Norveške Espen Bredesen 592
14 Zastava Nemčije Christof Duffner 505
15 Zastava Norveške Roar Ljøkelsøy 501
16 Zastava Norveške Eirik Halvorsen 417
17 Zastava Švice Marco Steinauer 415
18 Zastava Češke Jaroslav Sakala 367
19 Zastava Nemčije Ralf Gebstedt 342
20 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl 322
21 Zastava Finske Kimmo Savolainen 308
22 Zastava Francije Nicolas Jean-Prost 296
23 Zastava Švice Sylvain Freiholz 292
24 Zastava Japonske Kendži Suda 253
25 Zastava Nemčije Dieter Thoma 249
26 Zastava Avstrije Martin Höllwarth 244
27 Zastava Norveške Lasse Ottesen 233
28 Zastava Češke František Jež 226
29 Zastava Japonske Naoki Jasuzaki 214
30 Zastava Slovenije Urban Franc 207
31 Zastava Norveške Sturle Holseter 199
32 Zastava Švice Andreas Küttel 181
33 Zastava Japonske Kazujoši Funaki 151
Poz Skakalec Točke
34 Zastava Nemčije Gerd Siegmund 150
35 Zastava Avstrije Stefan Horngacher 134
36 Zastava Japonske Noriaki Kasai 132
37 Zastava Švice Bruno Reuteler 123
38 Zastava Norveške Kent Johanssen 122
39 Zastava Japonske Takanobu Okabe 115
40 Zastava Finske Janne Väätäinen 113
41 Zastava Slovenije Robert Meglič 108
42 Zastava Francije Didier Mollard 105
43 Zastava Japonske Jukitaka Fukita 100
44 Zastava Češke Jakub Sucháček 98
45 Zastava Italije Roberto Cecon 90
46 Zastava Francije Nicolas Dessum 77
Zastava Slovenije Samo Gostiša 77
48 Zastava Poljske Wojciech Skupień 75
49 Zastava Japonske Naoto Ito 74
50 Zastava Avstrije Matthias Wallner 73
Zastava Nemčije Michael Uhrmann 73
52 Flag of the United States Randy Weber 66
53 Zastava Norveške Arne Vorvik 58
Zastava Norveške Øyvind Berg 58
55 Zastava Slovaške Marián Bielčik 56
56 Zastava Japonske Jiun Šibuja 53
57 Zastava Norveške Tommy Ingebrigtsen 50
58 Zastava Švice Martin Trunz 49
59 Zastava Slovenije Matjaž Kladnik 46
60 Zastava Finske Tero Koponen 34
61 Zastava Nemčije Rico Meinel 32
Zastava Japonske Kazuhiro Higaši 32
63 Zastava Norveške Stein Henrik Tuff 28
64 Zastava Nemčije Hansjörg Jäkle 27
65 Zastava Slovenije Jure Radelj 24
66 Zastava Japonske Akira Higaši 22
Poz Skakalec Točke
67 Zastava Nemčije Frank Reichel 20
Zastava Finske Jesa Klinga 20
69 Zastava Češke Jakub Jiroutek 19
Zastava Japonske Jošikazu Norota 19
Zastava Slovenije Peter Žonta 19
72 Zastava Češke Jaroslav Kahánek 17
73 Zastava Japonske Noritaka Kasama 16
Zastava Češke Jiří Parma 16
75 Zastava Finske Jussi Hautamäki 13
Zastava Nemčije Alexander Herr 13
Zastava Češke Michal Doležal 13
78 Zastava Japonske Masajuki Sato 12
79 Zastava Francije Yannick Revuz 11
Zastava Japonske Kacutoši Čiba 11
81 Zastava Avstrije Karl-Heinz Dorner 10
82 Zastava Avstrije Ingemar Mayr 9
83 Zastava Norveške Simen Berntsen 8
84 Zastava Norveške Kristian Brenden 7
Zastava Avstrije Michael Kury 7
Zastava Norveške Magnus Øverby 7
87 Zastava Poljske Marek Gwozdz 6
Zastava Japonske Hitoši Sakurai 6
89 Zastava Avstrije Gerhard Schallert 5
Zastava Norveške Paal Hansen 5
91 Zastava Švedske Johan Rasmussen 4
92 Zastava Češke Robert Schlup 3
93 Zastava Češke Martin Skotak 2
Zastava Finske Toni Nieminen 2
95 Zastava Švedske Fredrik Johansson 1
Zastava Norveške Frode Håre 1
Zastava Ukrajine Volodimir Glivko 1

Svetovni pokal v skokih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1. Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola 1288
2. Zastava Avstrije Andreas Goldberger 1136
3. Zastava Japonske Masahiko Harada 982
4. Zastava Nemčije Jens Weißflog 938
5. Zastava Finske Janne Ahonen 868
6. Zastava Finske Mika Laitinen 864
7. Zastava Finske Hiroja Saito 723
8. Zastava Poljske Adam Małysz 706
9. Zastava Slovenije Primož Peterka 670
10. Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger 649
11. Zastava Finske Jani Soininen 560
12. Zastava Japonske Džinja Nišikata 554
13. Zastava Norveške Espen Bredesen 520
14. Zastava Švice Marco Steinauer 415
15. Zastava Norveške Roar Ljøkelsøy 408

Svetovni pokal v poletih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1. Zastava Avstrije Andreas Goldberger 280
2. Zastava Finske Janne Ahonen 186
3. Zastava Nemčije Christof Duffner 176
4. Zastava Slovenije Urban Franc 132
5. Zastava Finske Ari-Pekka Nikkola 96
Zastava Češke Jaroslav Sakala 96
7. Zastava Norveške Roar Ljøkelsøy 93
8. Zastava Nemčije Jens Weißflog 90
9. Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger 75
10. Zastava Norveške Espen Bredesen 72
11. Zastava Finske Jani Soininen 70
12. Zastava Japonske Džinja Nišikata 69
13. Zastava Češke Jakub Sucháček 65
14. Zastava Norveške Eirik Halvorsen 63
15. Zastava Finske Mika Laitinen 50

Pokal narodov[uredi | uredi kodo]

Poz Država Točke
1 Flag of Finland.svg Finska 5079
2 Zastava Japonske Japonska 4162
3 Zastava Avstrije Avstrija 3464
4 Zastava Nemčije Nemčija 2919
5 Zastava Norveške Norveška 2739
6 Zastava Slovenije Slovenija 1311
7 Zastava Švice Švica 1060
8 Zastava Češke Češka 851
9 Zastava Poljske Poljska 832
10 Zastava Francije Francija 579
11 Zastava Italije Italija 90
12 Flag of the United States.svg ZDA 67
13 Zastava Slovaške Slovaška 56
14 Zastava Švedske Švedska 5
15 Zastava Ukrajine Ukrajina 1

Viri[uredi | uredi kodo]