Svetovni pokal v smučarskih skokih 1996

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Svetovni pokal v smučarskih skokih 1996 je sedemnajsta sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih.

Koledar tekem[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalec Drugi Tretji
2. december 1995 Norveška Lillehammer Lysgårds K90 Finska Mika Laitinen Finska Ari-Pekka Nikkola Japonska Masahiko Harada
3. december 1995 Lysgårds K120 Finska Janne Ahonen Japonska Džinja Nišikata Finska Ari-Pekka Nikkola
8. december 1995 Avstrija Villach Villacher Alpenarena K90 Japonska Masahiko Harada Finska Mika Laitinen Finska Ari-Pekka Nikkola
9. december 1995 Slovenija Planica Bloudkova Velikanka K120 Flag of Finland.svg Finska
Jani Soininen
Mika Laitinen
Ari-Pekka Nikkola
Janne Ahonen
Zastava Japonske Japonska
Džinja Nišikata
Kendži Suda
Hiroja Saito
Masahiko Harada
Zastava Norveške Norveška
Espen Bredesen
Eirik Halvorsen
Roar Ljøkelsøy
Lasse Ottesen
10. december 1995 Finska Mika Laitinen Norveška Roar Ljøkelsøy Finska Janne Ahonen
12. december 1995 Italija Val di Fiemme / Predazzo Trampolino dal Ben K90 Finska Mika Laitinen Finska Ari-Pekka Nikkola Avstrija Andreas Goldberger
16. december 1995 Francija Chamonix Le Mont K95 Finska Ari-Pekka Nikkola Finska Janne Ahonen Nemčija Ralf Gebstedt
17. december 1995 Japonska Hiroja Saito Finska Ari-Pekka Nikkola Japonska Masahiko Harada
28. december 1995 Nemčija Oberhof Hans-Renner-Schanze K120 Finska Mika Laitinen Finska Ari-Pekka Nikkola Nemčija Jens Weißflog
30. december 1995 Nemčija Oberstdorf Schattenbergschanze K 115 Finska Mika Laitinen Nemčija Jens Weißflog Japonska Masahiko Harada
1. januar 1996 Nemčija Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K 107 Avstrija Reinhard Schwarzenberger Norveška Espen Bredesen Nemčija Jens Weißflog
4. januar 1996 Avstrija Innsbruck Bergiselschanze K 110 Avstrija Andreas Goldberger Nemčija Jens Weißflog Japonska Hiroja Saito
6. januar 1996 Avstrija Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze K 120 Nemčija Jens Weißflog Norveška Espen Bredesen Finska Ari-Pekka Nikkola
13. januar 1996 Švica Engelberg Gross-Titlis-Schanze K120 Finska Jani Soininen Japonska Džinja Nišikata Avstrija Andreas Goldberger
14. januar 1996 Avstrija Andreas Goldberger Avstrija Reinhard Schwarzenberger Norveška Espen Bredesen
20. januar 1996 Japonska Sapporo Mijanomori K90 Nemčija Jens Weißflog Norveška Eirik Halvorsen Avstrija Reinhard Schwarzenberger
21. januar 1996 Okurajama K120 Finska Ari-Pekka Nikkola
Avstrija Andreas Goldberger
Japonska Hiroja Saito
27. januar 1996 Poljska Zakopane Wielka Krokiew K116 Slovenija Primož Peterka Avstrija Andreas Goldberger Avstrija Reinhard Schwarzenberger
28. januar 1996 Avstrija Andreas Goldberger Slovenija Primož Peterka Finska Ari-Pekka Nikkola
10. februar 1996 Avstrija Tauplitz / Bad Mitterndorf Kulm K 180 Finska Janne Ahonen Avstrija Andreas Goldberger Finska Ari-Pekka Nikkola
11. februar 1996 Avstrija Andreas Goldberger Nemčija Christof Duffner Finska Janne Ahonen
17. februar 1996 Združene države Amerike Iron Mountain Pine Mountain Jump K 120 Nemčija Jens Weißflog Avstrija Andreas Widhölzl Finska Ari-Pekka Nikkola
18. februar 1996 Japonska Masahiko Harada Poljska Adam Małysz Finska Kimmo Savolainen
23. februar 1996 Norveška Trondheim Granåsen K120 Flag of Finland.svg Finska
Ari-Pekka Nikkola
Jani Soininen
Janne Ahonen
Mika Laitinen
Zastava Japonske Japonska
Takanobu Okabe
Jiun Šibuja
Masahiko Harada
Hiroja Saito
 Nemčija
Gerd Siegmund
Christof Duffner
Dieter Thoma
Jens Weißflog
25. februar 1996 Tekma odpovedana
28. februar 1996 Finska Kuopio Puijo K90 Finska Kimmo Savolainen Češka Jaroslav Sakala Finska Janne Väätäinen
1. marec 1996 Finska Lahti Salpausselkä K90 Japonska Masahiko Harada Finska Mika Laitinen Poljska Adam Małysz
Slovenija Primož Peterka
2. marec 1996 Salpausselkä K114 Zastava Japonske Japonska
Takanobu Okabe
Džinja Nišikata
Masahiko Harada
Hiroja Saito
 Nemčija
Ralf Gebstedt
Christof Duffner
Dieter Thoma
Jens Weißflog
Zastava Avstrije Avstrija
Martin Höllwarth
Reinhard Schwarzenberger
Stefan Horngacher
Andreas Goldberger
3. marec 1996 Japonska Masahiko Harada Slovenija Primož Peterka Finska Jani Soininen
9. marec 1996 Češka Harrachov Letalnica Čertak K180 Avstrija Andreas Goldberger Nemčija Christof Duffner Češka Jaroslav Sakala
10. marec 1996 Tekma odpovedana
13. marec 1996 Švedska Falun Lugnet K90 Slovenija Primož Peterka Poljska Adam Małysz Nemčija Jens Weißflog
15. marec 1996 Norveška Oslo Holmenkollen K110 Zastava Avstrije Avstrija
Martin Höllwarth
Reinhard Schwarzenberger
Andreas Widhölzl
Andreas Goldberger
Zastava Norveške Norveška
Paal Hansen
Sturle Holseter
Espen Bredesen
Roar Ljøkelsøy
 Nemčija
Gerd Siegmund
Michael Uhrmann
Christof Duffner
Jens Weißflog
16. marec 1996 Poljska Adam Małysz Finska Janne Ahonen Japonska Masahiko Harada

Skupne uvrstitve[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1 Avstrija Andreas Goldberger 1416
2 Finska Ari-Pekka Nikkola 1384
3 Finska Janne Ahonen 1054
4 Nemčija Jens Weißflog 1028
5 Japonska Masahiko Harada 982
6 Finska Mika Laitinen 914
7 Poljska Adam Małysz 751
8 Japonska Hiroja Saito 747
9 Avstrija Reinhard Schwarzenberger 724
10 Slovenija Primož Peterka 670
11 Finska Jani Soininen 630
12 Japonska Džinja Nišikata 623
13 Norveška Espen Bredesen 592
14 Nemčija Christof Duffner 505
15 Norveška Roar Ljøkelsøy 501
16 Norveška Eirik Halvorsen 417
17 Švica Marco Steinauer 415
18 Češka Jaroslav Sakala 367
19 Nemčija Ralf Gebstedt 342
20 Avstrija Andreas Widhölzl 322
21 Finska Kimmo Savolainen 308
22 Francija Nicolas Jean-Prost 296
23 Švica Sylvain Freiholz 292
24 Japonska Kendži Suda 253
25 Nemčija Dieter Thoma 249
26 Avstrija Martin Höllwarth 244
27 Norveška Lasse Ottesen 233
28 Češka František Jež 226
29 Japonska Naoki Jasuzaki 214
30 Slovenija Urban Franc 207
31 Norveška Sturle Holseter 199
32 Švica Andreas Küttel 181
33 Japonska Kazujoši Funaki 151
Poz Skakalec Točke
34 Nemčija Gerd Siegmund 150
35 Avstrija Stefan Horngacher 134
36 Japonska Noriaki Kasai 132
37 Švica Bruno Reuteler 123
38 Norveška Kent Johanssen 122
39 Japonska Takanobu Okabe 115
40 Finska Janne Väätäinen 113
41 Slovenija Robert Meglič 108
42 Francija Didier Mollard 105
43 Japonska Jukitaka Fukita 100
44 Češka Jakub Sucháček 98
45 Italija Roberto Cecon 90
46 Francija Nicolas Dessum 77
Slovenija Samo Gostiša 77
48 Poljska Wojciech Skupień 75
49 Japonska Naoto Ito 74
50 Avstrija Matthias Wallner 73
Nemčija Michael Uhrmann 73
52 Združene države Amerike Randy Weber 66
53 Norveška Arne Vorvik 58
Norveška Øyvind Berg 58
55 Slovaška Marián Bielčik 56
56 Japonska Jiun Šibuja 53
57 Norveška Tommy Ingebrigtsen 50
58 Švica Martin Trunz 49
59 Slovenija Matjaž Kladnik 46
60 Finska Tero Koponen 34
61 Nemčija Rico Meinel 32
Japonska Kazuhiro Higaši 32
63 Norveška Stein Henrik Tuff 28
64 Nemčija Hansjörg Jäkle 27
65 Slovenija Jure Radelj 24
66 Japonska Akira Higaši 22
Poz Skakalec Točke
67 Nemčija Frank Reichel 20
Finska Jesa Klinga 20
69 Češka Jakub Jiroutek 19
Japonska Jošikazu Norota 19
Slovenija Peter Žonta 19
72 Češka Jaroslav Kahánek 17
73 Japonska Noritaka Kasama 16
Češka Jiří Parma 16
75 Finska Jussi Hautamäki 13
Nemčija Alexander Herr 13
Češka Michal Doležal 13
78 Japonska Masajuki Sato 12
79 Francija Yannick Revuz 11
Japonska Kacutoši Čiba 11
81 Avstrija Karl-Heinz Dorner 10
82 Avstrija Ingemar Mayr 9
83 Norveška Simen Berntsen 8
84 Norveška Kristian Brenden 7
Avstrija Michael Kury 7
Norveška Magnus Øverby 7
87 Poljska Marek Gwozdz 6
Japonska Hitoši Sakurai 6
89 Avstrija Gerhard Schallert 5
Norveška Paal Hansen 5
91 Švedska Johan Rasmussen 4
92 Češka Robert Schlup 3
93 Češka Martin Skotak 2
Finska Toni Nieminen 2
95 Švedska Fredrik Johansson 1
Norveška Frode Håre 1
Ukrajina Volodimir Glivko 1

Svetovni pokal v skokih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1. Finska Ari-Pekka Nikkola 1288
2. Avstrija Andreas Goldberger 1136
3. Japonska Masahiko Harada 982
4. Nemčija Jens Weißflog 938
5. Finska Janne Ahonen 868
6. Finska Mika Laitinen 864
7. Finska Hiroja Saito 723
8. Poljska Adam Małysz 706
9. Slovenija Primož Peterka 670
10. Avstrija Reinhard Schwarzenberger 649
11. Finska Jani Soininen 560
12. Japonska Džinja Nišikata 554
13. Norveška Espen Bredesen 520
14. Švica Marco Steinauer 415
15. Norveška Roar Ljøkelsøy 408

Svetovni pokal v poletih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1. Avstrija Andreas Goldberger 280
2. Finska Janne Ahonen 186
3. Nemčija Christof Duffner 176
4. Slovenija Urban Franc 132
5. Finska Ari-Pekka Nikkola 96
Češka Jaroslav Sakala 96
7. Norveška Roar Ljøkelsøy 93
8. Nemčija Jens Weißflog 90
9. Avstrija Reinhard Schwarzenberger 75
10. Norveška Espen Bredesen 72
11. Finska Jani Soininen 70
12. Japonska Džinja Nišikata 69
13. Češka Jakub Sucháček 65
14. Norveška Eirik Halvorsen 63
15. Finska Mika Laitinen 50

Pokal narodov[uredi | uredi kodo]

Poz Država Točke
1 Flag of Finland.svg Finska 5079
2 Zastava Japonske Japonska 4162
3 Zastava Avstrije Avstrija 3464
4  Nemčija 2919
5 Zastava Norveške Norveška 2739
6 Zastava Slovenije Slovenija 1311
7 Zastava Švice Švica 1060
8 Zastava Češke Češka 851
9 Zastava Poljske Poljska 832
10 Zastava Francije Francija 579
11 Zastava Italije Italija 90
12 Flag of the United States.svg ZDA 67
13 Zastava Slovaške Slovaška 56
14 Zastava Švedske Švedska 5
15 Zastava Ukrajine Ukrajina 1

Viri[uredi | uredi kodo]