Odprto prvenstvo Anglije 2010 - ženske posamično

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Odprto prvenstvo Anglije 2010
Zmagov.   Združene države Amerike Serena Williams
Final.   Rusija Vera Zvonarjova
Rezultat finala   6–3, 6–2
Turnirji
Posamično   moški   ženske
Dvojice   moške   ženske   mešane
Odprto prvenstvo Anglije 2010 - ženske posamično
< 2009 2011 >

Rezultati Odprtega prvenstva Anglije 2010 v tenisu za ženske posamično.

Postavljene igralke[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Serena Williams je postala prvakinja, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.

  1. Združene države Amerike Serena Williams (prvakinja)
  2. Združene države Amerike Venus Williams (četrtfinale)
  3. Danska Caroline Wozniacki (četrti krog)
  4. Srbija Jelena Janković (četrti krog)
  5. Italija Francesca Schiavone (prvi krog)
  6. Avstralija Samantha Stosur (prvi krog)
  7. Poljska Agnieszka Radwańska (četrti krog)
  8. Belgija Kim Clijsters (četrtfinale)
  9. Ljudska republika Kitajska Li Na (četrtfinale)
  10. Italija Flavia Pennetta (tretji krog)
  11. Francija Marion Bartoli (četrti krog)
  12. Rusija Nadja Petrova (tretji krog)
  13. Izrael Shahar Pe'er (drugi krog)
  14. Belorusija Viktorija Azarenka (tretji krog)
  15. Belgija Yanina Wickmayer (tretji krog)
  16. Rusija Marija Šarapova (četrti krog)
  17. Belgija Justine Henin (četrti krog)

  1. Francija Aravane Rezaï (drugi krog)
  2. Rusija Svetlana Kuznecova (drugi krog)
  3. Rusija Dinara Safina (poškodba)
  4. Rusija Vera Zvonarjova (finale)
  5. Španija María José Martínez Sánchez (poškodba)
  6. Ljudska republika Kitajska Zheng Jie (drugi krog)
  7. Slovaška Daniela Hantuchová (drugi krog)
  8. Češka Lucie Šafářová (prvi krog)
  9. Rusija Alisa Klejbanova (tretji krog)
  10. Rusija Marija Kirilenko (tretji krog)
  11. Ukrajina Alona Bondarenko (tretji krog)
  12. Rusija Anastazija Pavljučenkova (tretji krog)
  13. Kazahstan Jaroslava Švedova (drugi krog)
  14. Romunija Alexandra Dulgheru (tretji krog)
  15. Italija Sara Errani (tretji krog)
  16. Združene države Amerike Melanie Oudin (drugi krog)
  17. Ukrajina Kateryna Bondarenko (prvi krog)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Legenda

  • Q = kvalifikantka
  • WC = s povabilom
  • LL = srečna poraženka

  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščena kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj

  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                                                   
  1  Združene države Amerike Serena Williams 7 6        
9  Ljudska republika Kitajska Li Na 5 3        
  1  Združene države Amerike Serena Williams 7 6        
     Češka Petra Kvitová 65 2        
   Češka Petra Kvitová 4 7 8    
  Q  Estonija Kaia Kanepi 6 68 6      
    1  Združene države Amerike Serena Williams 6 6      
  21  Rusija Vera Zvonarjova 3 2      
  8  Belgija Kim Clijsters 6 4 2      
21  Rusija Vera Zvonarjova 3 6 6      
21  Rusija Vera Zvonarjova 3 6 6    
     Bolgarija Tsvetana Pironkova 6 3 2      
   Bolgarija Tsvetana Pironkova 6 6      
  2  Združene države Amerike Venus Williams 2 3        

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
1  Združene države Amerike S Williams 6 6    
   Portugalska M Larcher de Brito 0 4       1  Združene države Amerike S Williams 6 6    
   Rusija A Čakvetadze 3 6 6      Rusija A Čakvetadze 0 1    
   Nemčija A Petkovic 6 4 4       1  Združene države Amerike S Williams 6 7    
   Tajska T Tanasugarn 5 1            Slovaška D Cibulková 0 5    
   Japonska A Morita 7 6          Japonska A Morita 7 62 5
   Slovaška D Cibulková 7 6        Slovaška D Cibulková 64 7 7  
25  Češka L Šafářová 65 4         1  Združene države Amerike S Williams 7 6  
24  Slovaška D Hantuchová 64 7 6       16  Rusija M Šarapova 69 4  
   Združene države Amerike V King 7 64 3     24  Slovaška D Hantuchová 6 2 4  
   Češka B Záhlavová-Strýcová 6 6        Češka B Záhlavová-Strýcová 1 6 6  
   Rusija E Vesnina 1 3            Češka B Záhlavová-Strýcová 5 3  
   Romunija IR Olaru 5 6 6       16  Rusija M Šarapova 7 6    
   Francija A Cornet 7 4 4        Romunija IR Olaru 1 4  
LL  Rusija A Pivovarova 1 0     16  Rusija M Šarapova 6 6    
16  Rusija M Šarapova 6 6    

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
9  Ljudska republika Kitajska N Li 7 6    
WC  Republika Južna Afrika C Scheepers 65 2       9  Ljudska republika Kitajska N Li 6 6    
   Kolumbija M Duque Mariño 4 2     Q  Japonska K Nara 2 4    
Q  Japonska K Nara 6 6         9  Ljudska republika Kitajska N Li 6 6    
   Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske A Keothavong 6 2 4          Avstralija A Rodionova 1 3    
   Avstralija A Rodionova 3 6 6        Avstralija A Rodionova 6 2 6
   Uzbekistan A Amanmuradova 2 7 4   19  Rusija S Kuznecova 4 6 4  
19  Rusija S Kuznecova 6 65 6       9  Ljudska republika Kitajska N Li 6 6  
32  Italija S Errani 6 6         7  Poljska A Radwańska 3 2  
   Francija J Coin 2 4       32  Italija S Errani 6 6    
   Španija A Parra Santonja 6 2 6      Španija A Parra Santonja 2 2    
   Belorusija O Govortsova 3 6 4       32  Italija S Errani 3 1  
   Italija A Brianti 6 7         7  Poljska A Radwańska 6 6    
   Združene države Amerike J Craybas 2 5          Italija A Brianti 2 0  
   Madžarska M Czink 3 3     7  Poljska A Radwańska 6 6    
7  Poljska A Radwańska 6 6    

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
3  Danska C Wozniacki 6 6    
   Italija T Garbin 1 1       3  Danska C Wozniacki 6 6    
   Nizozemska A Rus 0 6 3      Kitajski Tajpej K-c Chang 4 3    
   Kitajski Tajpej K-c Chang 6 2 6       3  Danska C Wozniacki 7 6    
   Avstrija S Bammer 3 3         29  Rusija A Pavljučenkova 5 4    
   Italija R Vinci 6 6          Italija R Vinci 2 61  
   Češka I Benešová 3 4     29  Rusija A Pavljučenkova 6 7    
29  Rusija A Pavljučenkova 6 6         3  Danska C Wozniacki 2 0  
23  Ljudska republika Kitajska J Zheng 7 6            Češka P Kvitová 6 6  
   Francija P Parmentier 5 4       23  Ljudska republika Kitajska J Zheng 4 6 2  
   Romunija S Cîrstea 2 2        Češka P Kvitová 6 2 6  
   Češka P Kvitová 6 6            Češka P Kvitová 7 6  
   Srbija B Jovanovski 6 6         14  Belorusija V Azarenka 5 0    
PR  Avstralija C Dellacqua 1 0          Srbija B Jovanovski 1 4  
Q  Hrvaška M Lučić 3 3     14  Belorusija V Azarenka 6 6    
14  Belorusija V Azarenka 6 6    

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
10  Italija F Pennetta 6 6    
   Španija A Medina Garrigues 4 0       10  Italija F Pennetta 6 6    
Q  Romunija M Niculescu 6 6     Q  Romunija M Niculescu 1 1    
   Argentina G Dulko 3 2         10  Italija F Pennetta 2 3    
   Češka K Zakopalová 61 6 6          Češka K Zakopalová 6 6    
   Avstrija Y Meusburger 7 1 0        Češka K Zakopalová 5 6 6
   Slovaška M Rybáriková 7 2 5   18  Francija A Rezaï 7 3 3  
18  Francija A Rezaï 68 6 7          Češka K Zakopalová 2 4  
31  Romunija A Dulgheru 6 63 6       Q  Estonija K Kanepi 6 6  
   Japonska K Date Krumm 2 7 1     31  Romunija A Dulgheru 6 6    
Q  Italija R Oprandi 6 1 6   Q  Italija R Oprandi 2 0    
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Watson 4 6 3       31  Romunija A Dulgheru 1 2  
   Švica T Bacsinszky 6 5 3       Q  Estonija K Kanepi 6 6    
   Romunija E Gallovits 4 7 6        Romunija E Gallovits 4 5  
Q  Estonija K Kanepi 6 6     Q  Estonija K Kanepi 6 7    
6  Avstralija S Stosur 4 4    

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

5. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
8  Belgija K Clijsters 6 6    
   Italija ME Camerin 0 3       8  Belgija K Clijsters 6 6    
   Hrvaška K Šprem 6 6        Hrvaška K Šprem 3 2    
Q  Združene države Amerike B Mattek-Sands 3 4         8  Belgija K Clijsters 6 6    
Q  Združene države Amerike S Perry 6 4 9       27  Rusija M Kirilenko 3 3    
Q  Belorusija A Yakimova 2 6 7     Q  Združene države Amerike S Perry 1 4  
   Švica S Vögele 6 4 5   27  Rusija M Kirilenko 6 6    
27  Rusija M Kirilenko 2 6 7       8  Belgija K Clijsters 2 6 6
17  Belgija J Henin 6 6         17  Belgija J Henin 6 2 3
   Latvija A Sevastova 4 3       17  Belgija J Henin 6 7    
   Nemčija K Barrois 6 6        Nemčija K Barrois 3 5    
   Ukrajina M Koryttseva 3 4         17  Belgija J Henin 6 6  
   Kitajski Tajpej Y-j Chan 6 6         12  Rusija N Petrova 1 4    
   Švica P Schnyder 0 2          Kitajski Tajpej Y-j Chan 3 4  
   Nemčija T Malek 4 3     12  Rusija N Petrova 6 6    
12  Rusija N Petrova 6 6    

6. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
15  Belgija Y Wickmayer 6 5 6  
WC  Združene države Amerike A Riske 4 7 3     15  Belgija Y Wickmayer 7 6    
LL  Kanada S Dubois 4 4        Belgija K Flipkens 69 4    
   Belgija K Flipkens 6 6         15  Belgija Y Wickmayer 4 2    
WC  Tajska N Lertcheewakarn 3 2         21  Rusija V Zvonarjova 6 6    
Q  Češka A Hlaváčková 6 6       Q  Češka A Hlaváčková 1 4  
Q  Španija N Llagostera Vives 4 1     21  Rusija V Zvonarjova 6 6    
21  Rusija V Zvonarjova 6 6         21  Rusija V Zvonarjova 6 3  
28  Ukrajina A Bondarenko 6 610 6       4  Srbija J Janković 1 0 r
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K O'Brien 3 7 4     28  Ukrajina A Bondarenko 4 6 6  
   Češka L Hradecká 4 5        Združene države Amerike V Lepchenko 6 4 3  
   Združene države Amerike V Lepchenko 6 7         28  Ukrajina A Bondarenko 0 3  
Q  Grčija E Daniilidou 5 5         4  Srbija J Janković 6 6    
   Kanada A Wozniak 7 7          Kanada A Wozniak 6 2 4
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske L Robson 3 65     4  Srbija J Janković 4 6 6  
4  Srbija J Janković 6 7    

7. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
5  Italija F Schiavone 7 5 1  
   Rusija V Duševina 60 7 6        Rusija V Duševina 3 4    
   Bolgarija T Pironkova 6 7        Bolgarija T Pironkova 6 6    
   Rusija A Lapuščenkova 0 67            Bolgarija T Pironkova 6 2    
   Rusija R Kulikova 6 6            Rusija R Kulikova 4 0 r  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske M South 1 2          Rusija R Kulikova 6 6  
   Slovenija P Hercog 1 4     30  Kazahstan J Švedova 2 4    
30  Kazahstan J Švedova 6 6            Bolgarija T Pironkova 6 6  
34  Ukrajina K Bondarenko 61 6 3       11  Francija M Bartoli 4 4  
Q  Madžarska G Arn 7 3 6     Q  Madžarska G Arn 7 6    
   Slovaška Z Kučová 2 5        Avstralija A Molik 5 4    
   Avstralija A Molik 6 7         Q  Madžarska G Arn 3 4  
   Hrvaška P Martić 2 7 6       11  Francija M Bartoli 6 6    
   Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske E Baltacha 6 5 3        Hrvaška P Martić      
   Nemčija J Görges 4 3     11  Francija M Bartoli w/o      
11  Francija M Bartoli 6 6    

8. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
13  Izrael S Pe'er 6 6    
   Srbija A Ivanović 3 4       13  Izrael S Pe'er 6 3 4  
   Indija S Mirza 4 1        Nemčija A Kerber 3 6 6  
   Nemčija A Kerber 6 6            Nemčija A Kerber 3 5    
   Češka R Voráčová 4 3            Avstralija J Groth 6 7    
   Avstralija J Groth 6 6          Avstralija J Groth 6 6  
   Nemčija A-L Grönefeld 3 0     33  Združene države Amerike M Oudin 4 3    
33  Združene države Amerike M Oudin 6 6            Avstralija J Groth 4 65  
26  Rusija A Klejbanova 6 6         2  Združene države Amerike V Williams 6 7  
   Češka S Záhlavová 2 3       26  Rusija A Klejbanova 6 6    
   Švedska S Arvidsson 4 1        Rusija A Kudrjavceva 4 2    
   Rusija A Kudrjavceva 6 6         26  Rusija A Klejbanova 4 2  
   Rusija J Makarova 6 7         2  Združene države Amerike V Williams 6 6    
   Madžarska Á Szávay 4 62          Rusija J Makarova 0 4  
   Paragvaj R de los Ríos 3 2     2  Združene države Amerike V Williams 6 6    
2  Združene države Amerike V Williams 6 6