Odprto prvenstvo Anglije 2018 - ženske posamično

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Odprto prvenstvo Anglije 2018
Zmagov.   Nemčija Angelique Kerber
Final.   Združene države Amerike Serena Williams
Rezultat finala   6–3, 6–3
Turnirji
Posamično   moški   ženske
Dvojice   moške   ženske   mešane
Odprto prvenstvo Anglije 2018 - ženske posamično
< 2017 2019 >

Rezultati Odprtega prvenstva Anglije 2018 v tenisu za ženske posamično.

Postavljene igralke[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Angelique Kerber je postala prvakinja, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.
 1.   Romunija Simona Halep (tretji krog)
 2.   Danska Caroline Wozniacki (drugi krog)
 3.   Španija Garbiñe Muguruza (drugi krog)
 4.   Združene države Amerike Sloane Stephens (prvi krog)
 5.   Ukrajina Elina Svitolina (prvi krog)
 6.   Francija Caroline Garcia (prvi krog)
 7.   Češka Karolína Plíšková (četrti krog)
 8.   Češka Petra Kvitová (prvi krog)
 9.   Združene države Amerike Venus Williams (tretji krog)
10.   Združene države Amerike Madison Keys (tretji krog)
11.   Nemčija Angelique Kerber (prvakinja)
12.   Latvija Jeļena Ostapenko (polfinale)
13.   Nemčija Julia Görges (polfinale)
14.   Rusija Darja Kasatkina (četrtfinale)
15.   Belgija Elise Mertens (tretji krog)
16.   Združene države Amerike CoCo Vandeweghe (prvi krog)
17.   Avstralija Ashleigh Barty (tretji krog)
18.   Japonska Naomi Osaka (tretji krog)
19.   Slovaška Magdaléna Rybáriková (prvi krog)
20.   Nizozemska Kiki Bertens (četrtfinale)
21.   Latvija Anastasija Sevastova (prvi krog)
22.   Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske Johanna Konta (drugi krog)
23.   Češka Barbora Strýcová (tretji krog)
24.   Rusija Marija Šarapova (prvi krog)
25.   Združene države Amerike Serena Williams (finale)
26.   Avstralija Daria Gavrilova (tretji krog)
27.   Španija Carla Suárez Navarro (tretji krog)
28.   Estonija Anett Kontaveit (tretji krog)
29.   Romunija Mihaela Buzărnescu (tretji krog)
30.   Rusija Anastazija Pavljučenkova (prvi krog)
31.   Ljudska republika Kitajska Žang Šuai (prvi krog)
32.   Poljska Agnieszka Radwańska (drugi krog)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

  • Q = kvalifikantka
  • WC = s povabilom
  • LL = srečna poraženka

  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščena kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj

  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                                       
   Slovaška Dominika Cibulková 5 4  
12  Latvija Jeļena Ostapenko 7 6  
  12  Latvija Jeļena Ostapenko 3 3  
  11  Nemčija Angelique Kerber 6 6  
14  Rusija Darja Kasatkina 3 5
  11  Nemčija Angelique Kerber 6 7  
    11  Nemčija Angelique Kerber 6 6
  25/PR  Združene države Amerike Serena Williams 3 3
  20  Nizozemska Kiki Bertens 6 5 1  
13  Nemčija Julia Görges 3 7 6  
13  Nemčija Julia Görges 2 4
  25/PR  Združene države Amerike Serena Williams 6 6  
25/PR  Združene države Amerike Serena Williams 3 6 6
   Italija Camila Giorgi 6 3 4  

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
1  Romunija S Halep 6 6  
 Japonska K Nara 2 4     1  Romunija S Halep 7 6  
PR  Ljudska republika Kitajska S Ženg 6 4 6   PR  Ljudska republika Kitajska S Ženg 5 0  
 Ljudska republika Kitajska Š Vang 3 6 1       1  Romunija S Halep 6 4 5  
 Romunija A Bogdan 1 6 6        Kitajski Tajpej S-w Hsieh 3 6 7  
 Španija L Arruabarrena 6 3 8      Španija L Arruabarrena 3 3
 Kitajski Tajpej S-w Hsieh 6 4 6    Kitajski Tajpej S-w Hsieh 6 6  
30  Rusija A Pavljučenkova 4 6 3        Kitajski Tajpej S-w Hsieh 4 1
22  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske J Konta 7 79        Slovaška D Cibulková 6 6
 Rusija N Vihljanceva 5 67     22  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske J Konta 3 4  
 Francija A Cornet 63 1    Slovaška D Cibulková 6 6  
 Slovaška D Cibulková 77 6        Slovaška D Cibulková 6 6
 Češka M Vondroušová 1 2       15  Belgija E Mertens 2 2  
 Združene države Amerike S Vickery 6 6      Združene države Amerike S Vickery 1 3
 Združene države Amerike D Collins 3 2   15  Belgija E Mertens 6 6  
15  Belgija E Mertens 6 6  

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
12  Latvija J Ostapenko 6 77  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K Dunne 3 65     12  Latvija J Ostapenko 6 6  
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Watson 4 5    Belgija K Flipkens 1 3  
 Belgija K Flipkens 6 7       12  Latvija J Ostapenko 6 6  
 Združene države Amerike S Kenin 6 1 6       Q  Rusija V Djatčenko 0 4  
 Grčija M Sakkari 4 6 1      Združene države Amerike S Kenin 4 1
Q  Rusija V Djatčenko 63 77 6   Q  Rusija V Djatčenko 6 6  
24  Rusija M Šarapova 77 63 4       12  Latvija J Ostapenko 77 6
26  Avstralija D Gavrilova 6 6        Belorusija A Sasnovich 64 0
LL  Združene države Amerike C Dolehide 2 3     26  Avstralija D Gavrilova 6 6  
 Ljudska republika Kitajska Š Peng 4 5    Avstralija S Stosur 4 1  
 Avstralija S Stosur 6 7       26  Avstralija D Gavrilova 3 1
 Francija P Parmentier 2 4        Belorusija A Sasnovich 6 6  
 Združene države Amerike T Townsend 6 6      Združene države Amerike T Townsend 0 4
 Belorusija A Sasnovich 6 4 6    Belorusija A Sasnovich 6 6  
8  Češka P Kvitová 4 6 0  

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
3  Španija G Muguruza 6 7  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske N Broady 2 5     3  Španija G Muguruza 7 2 1  
 Belgija A Van Uytvanck 6 6    Belgija A Van Uytvanck 5 6 6  
 Slovenija P Hercog 2 2        Belgija A Van Uytvanck 6 6  
 Združene države Amerike J Brady 6 64 6       28  Estonija A Kontaveit 2 3  
 Ukrajina K Kozlova 2 77 2      Združene države Amerike J Brady 2 64
 Češka D Allertová 2 2   28  Estonija A Kontaveit 6 77  
28  Estonija A Kontaveit 6 6        Belgija A Van Uytvanck 78 3 2
17  Avstralija A Barty 7 6       14  Rusija D Kasatkina 66 6 6
14  Švica S Vögele 5 3     17  Avstralija A Barty 6 7  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske G Taylor 0 6 3   Q  Kanada E Bouchard 4 5  
Q  Kanada E Bouchard 6 4 6       17  Avstralija A Barty 5 3
 Poljska M Linette 3 6 8       14  Rusija D Kasatkina 7 6  
 Kazahstan Y Putintseva 6 3 10      Kazahstan Y Putintseva 2 3
 Hrvaška J Fett 2 5   14  Rusija D Kasatkina 6 6  
14  Rusija D Kasatkina 6 7  

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
11  Nemčija A Kerber 7 6  
Q  Rusija V Zvonarjova 5 3     11  Nemčija A Kerber 3 6 6  
 Hrvaška A Konjuh 2 77 3   Q  Združene države Amerike C Liu 6 2 4  
Q  Združene države Amerike C Liu 6 62 6       11  Nemčija A Kerber 6 6  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K Boulter 6 5 6       18  Japonska N Osaka 2 4  
 Paragvaj V Cepede Royg 4 7 4     WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K Boulter 3 4
 Romunija M Niculescu 4 1   18  Japonska N Osaka 6 6  
18  Japonska N Osaka 6 6       11  Nemčija A Kerber 6 77
27  Španija C Suárez Navarro 6 6        Švica B Bencic 3 65
14  Nemčija C Witthöft 2 4     27  Španija C Suárez Navarro 6 6  
Q  Španija S Sorribes Tormo 77 6   Q  Španija S Sorribes Tormo 4 1  
 Estonija K Kanepi 65 1       27  Španija C Suárez Navarro 1 63
 Združene države Amerike A Riske 6 6        Švica B Bencic 6 77  
LL  Kolumbija M Duque Mariño 1 1      Združene države Amerike A Riske 6 610 2
 Švica B Bencic 77 6    Švica B Bencic 1 712 6  
6  Francija C Garcia 62 3  

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

5. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
7  Češka Ka Plíšková 77 2 6  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Dart 62 6 1     7  Češka Ka Plíšková 6 6  
 Rusija J Aleksandrova 64 3    Belorusija V Azarenka 3 3  
 Belorusija V Azarenka 77 6       7  Češka Ka Plíšková 3 77 6  
 Romunija I-C Begu 2 2       29  Romunija M Buzărnescu 6 63 1  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K Swan 6 6     WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K Swan 0 3
 Belorusija A Sabalenka 77 1 4   29  Romunija M Buzărnescu 6 6  
29  Romunija M Buzărnescu 63 6 6       7  Češka Ka Plíšková 3 61
20  Nizozemska K Bertens 6 6       20  Nizozemska K Bertens 6 77
Q  Češka B Štefková 3 2     20  Nizozemska K Bertens 6 6  
 Ljudska republika Kitajska J Vang 77 4 4    Rusija A Blinkova 4 0  
 Rusija A Blinkova 64 6 6       20  Nizozemska K Bertens 6 65 8
Q  Romunija A Dulgheru 6 1 6       9  Združene države Amerike V Williams 2 77 6  
 Češka Kr Plíšková 4 6 2     Q  Romunija A Dulgheru 6 0 1
 Švedska J Larsson 77 2 1   9  Združene države Amerike V Williams 4 6 6  
9  Združene države Amerike V Williams 63 6 6  

6. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
13  Nemčija J Görges 6 79  
 Portoriko M Puig 4 67     13  Nemčija J Görges 6 3 6  
 Belorusija V Lapko 5 7 7    Belorusija V Lapko 2 6 2  
 Združene države Amerike C McHale 7 5 5       13  Nemčija J Görges 77 3 10  
 Ukrajina L Tsurenko 7 6       23  Češka B Strýcová 63 6 8  
 Madžarska T Babos 5 2      Ukrajina L Tsurenko 1 4
 Rusija S Kuznecova 66 5   23  Češka B Strýcová 6 6  
23  Češka B Strýcová 78 7       13  Nemčija J Görges 6 6
31  Ljudska republika Kitajska S Žang 4 6 2        Hrvaška D Vekić 3 2
 Nemčija A Petkovic 6 4 6      Nemčija A Petkovic 4 3  
Q  Nemčija M Barthel 5 4    Belgija Y Wickmayer 6 6  
 Belgija Y Wickmayer 7 6        Belgija Y Wickmayer 62 1
 Slovaška V Kužmová 63 69        Hrvaška D Vekić 77 6  
 Švedska R Peterson 77 711      Švedska R Peterson 5 4
 Hrvaška D Vekić 6 6    Hrvaška D Vekić 7 6  
4  Združene države Amerike S Stephens 1 3  

7. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
5  Ukrajina E Svitolina 63 6 1  
 Nemčija T Maria 77 4 6      Nemčija T Maria 2 2  
 Slovaška AK Schmiedlová 7 2 2    Francija K Mladenovic 6 6  
 Francija K Mladenovic 5 6 6        Francija K Mladenovic 5 62  
WC  Češka T Smitková 63 1       25/PR  Združene države Amerike S Williams 7 77  
Q  Bolgarija V Tomova 77 6     Q  Bolgarija V Tomova 1 4
 Nizozemska A Rus 5 3   25/PR  Združene države Amerike S Williams 6 6  
25/PR  Združene države Amerike S Williams 7 6       25/PR  Združene države Amerike S Williams 6 6
19  Slovaška M Rybáriková 5 3       Q  Rusija J Rodina 2 2
14  Romunija S Cîrstea 7 6      Romunija S Cîrstea 6 3 3  
Q  Rusija J Rodina 3 7 6   Q  Rusija J Rodina 1 6 6  
Q  Nemčija A Lottner 6 5 4       Q  Rusija J Rodina 7 5 6
 Tajska L Kumkhum 4 6 6       10  Združene države Amerike M Keys 5 7 4  
 Združene države Amerike B Pera 6 2 3      Tajska L Kumkhum 4 3
 Avstralija A Tomljanović 4 2   10  Združene države Amerike M Keys 6 6  
10  Združene države Amerike M Keys 6 6  

8. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
16  Združene države Amerike C Vandeweghe 77 3 6  
 Češka K Siniaková 63 6 8      Češka K Siniaková 5 6 9  
 Švica V Golubic 6 3 3   WC  Tunizija O Jabeur 7 4 7  
WC  Tunizija O Jabeur 2 6 6        Češka K Siniaková 6 66 2  
 Srbija A Krunić 6 3 3        Italija C Giorgi 3 78 6  
 Združene države Amerike M Brengle 2 6 6      Združene države Amerike M Brengle 4 4
 Italija C Giorgi 6 2 6    Italija C Giorgi 6 6  
21  Latvija A Sevastova 1 6 4        Italija C Giorgi 6 6
32  Poljska A Radwańska 6 4 7        Rusija J Makarova 3 4
Q  Romunija E-G Ruse 3 6 5     32  Poljska A Radwańska 5 4  
 Ukrajina K Bondarenko 4 4    Češka L Šafářová 7 6  
 Češka L Šafářová 6 6        Češka L Šafářová 6 4 1
 Hrvaška P Martić 60 6 3        Rusija J Makarova 4 6 6  
 Rusija J Makarova 77 2 6      Rusija J Makarova 6 1 7
 Združene države Amerike V Lepchenko 0 3   2  Danska C Wozniacki 4 6 5  
2  Danska C Wozniacki 6 6