Odprto prvenstvo Anglije 2011 - ženske posamično

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje
Odprto prvenstvo Anglije 2011
Zmagov.   Češka Petra Kvitová
Final.   Rusija Marija Šarapova
Rezultat finala   6–3, 6–4
Turnirji
Posamično   moški   ženske
Dvojice   moške   ženske   mešane
Odprto prvenstvo Anglije 2011 - ženske posamično
< 2010 2012 >

Rezultati Odprtega prvenstva Anglije 2011 v tenisu za ženske posamično.

Postavljene igralke[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Petra Kvitová je postala prvakinja, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.

  1. Danska Caroline Wozniacki (četrti krog)
  2. Rusija Vera Zvonareva (tretji krog)
  3. Ljudska republika Kitajska Na Li (drugi krog)
  4. Belorusija Viktorija Azarenka (polfinale)
  5. Rusija Marija Šarapova (finale)
  6. Italija Francesca Schiavone (tretji krog)
  7. Združene države Amerike Serena Williams (četrti krog)
  8. Češka Petra Kvitová (prvakinja)
  9. Francija Marion Bartoli (četrtfinale)
  10. Avstralija Samantha Stosur (prvi krog)
  11. Nemčija Andrea Petkovic (tretji krog)
  12. Rusija Svetlana Kuznecova (tretji krog)
  13. Poljska Agnieszka Radwańska (drugi krog)
  14. Rusija Anastazija Pavljučenkova (drugi krog)
  15. Srbija Jelena Janković (prvi krog)
  16. Nemčija Julia Görges (tretji krog)

  1. Estonija Kaia Kanepi (prvi krog)
  2. Srbija Ana Ivanović (tretji krog)
  3. Belgija Yanina Wickmayer (četrti krog)
  4. Ljudska republika Kitajska Peng Shuai (četrti krog)
  5. Italija Flavia Pennetta (tretji krog)
  6. Izrael Shahar Pe'er (prvi krog)
  7. Združene države Amerike Venus Williams (četrti krog)
  8. Slovaška Dominika Cibulková (četrtfinale)
  9. Slovaška Daniela Hantuchová (tretji krog)
  10. Rusija Marija Kirilenko (tretji krog)
  11. Avstralija Jarmila Gajdošová (tretji krog)
  12. Rusija Jekaterina Makarova (prvi krog)
  13. Italija Roberta Vinci (tretji krog)
  14. Združene države Amerike Bethanie Mattek-Sands (prvi krog)
  15. Češka Lucie Šafářová (drugi krog)
  16. Bolgarija Tsvetana Pironkova (četrtfinale)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Legenda

  • Q = kvalifikantka
  • WC = s povabilom
  • LL = srečna poraženka

  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščena kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj

  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Pofinale Finale
                                       
  24  Slovaška Dominika Cibulková 1 1    
5  Rusija Marija Šarapova 6 6    
  5  Rusija Marija Šarapova 6 6    
  WC  Nemčija Sabine Lisicki 4 3    
WC  Nemčija Sabine Lisicki 6 64 6
  9  Francija Marion Bartoli 4 77 1  
    5  Rusija Marija Šarapova 3 4  
  8  Češka Petra Kvitová 6 6  
     Avstrija Tamira Paszek 3 1    
4  Belorusija Viktorija Azarenka 6 6    
4  Belorusija Viktorija Azarenka 1 6 2
  8  Češka Petra Kvitová 6 3 6  
8  Češka Petra Kvitová 6 65 6
  32  Bolgarija Tsvetana Pironkova 3 77 2  

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
1  Danska C Wozniacki 6 6    
   Španija A Parra Santonja 2 1       1  Danska C Wozniacki 6 6    
   Indija S Mirza 64 6 3      Francija V Razzano 1 3    
   Francija V Razzano 77 2 6       1  Danska C Wozniacki 6 6    
   Avstralija A Rodionova 1 2         27  Avstralija J Gajdošová 3 2    
   Češka A Hlaváčková 6 6          Češka A Hlaváčková 61 3  
   Ukrajina A Bondarenko 5 3   27  Avstralija J Gajdošová 77 6    
27  Avstralija J Gajdošová 7 6         1  Danska C Wozniacki 6 65 5
24  Slovaška D Cibulková 3 6 8       24  Slovaška D Cibulková 1 77 7
   Hrvaška M Lučić 6 3 6     24  Slovaška D Cibulková 6 6    
   Slovenija P Hercog 63 6 6      Slovenija P Hercog 1 2    
   Švedska J Larsson 77 3 4       24  Slovaška D Cibulková 6 1 6
   Francija M Johansson 2 6 6       16  Nemčija J Görges 4 6 3  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Watson 6 4 4        Francija M Johansson 610 2  
   Španija A Medina Garrigues 3 0     16  Nemčija J Görges 712 6    
16  Nemčija J Görges 6 6    

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
10  Avstralija S Stosur 3 4    
PR  Madžarska M Czink 6 6       PR  Madžarska M Czink 7 6    
   Belorusija A Yakimova 4 6 6      Belorusija A Yakimova 5 3    
   Švedska S Arvidsson 6 2 1       PR  Madžarska M Czink 2 65    
   Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske E Baltacha 6 6         20  Ljudska republika Kitajska S Peng 6 77    
Q  Nemčija M Barthel 2 4          Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske E Baltacha 6 2 5
   Belgija K Flipkens 0 4   20  Ljudska republika Kitajska S Peng 4 6 7  
20  Ljudska republika Kitajska S Peng 6 6         20  Ljudska republika Kitajska S Peng 4 2  
31  Češka L Šafářová 2 6 6       5  Rusija M Šarapova 6 6  
   Češka L Hradecká 6 3 3     31  Češka L Šafářová 0 77 4  
   Češka K Zakopalová 6 5 8      Češka K Zakopalová 6 63 6  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske E Webley-Smith 3 7 6          Češka K Zakopalová 2 3  
   Nemčija A Kerber 6 64 3       5  Rusija M Šarapova 6 6    
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske L Robson 4 77 6     WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske L Robson 64 3  
   Rusija A Čakvetadze 2 1     5  Rusija M Šarapova 77 6    
5  Rusija M Šarapova 6 6    

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
3  Ljudska republika Kitajska N Li 6 6    
   Rusija A Kudrjavceva 3 3       3  Ljudska republika Kitajska N Li 6 4 6  
WC  Nemčija S Lisicki 6 6     WC  Nemčija S Lisicki 3 6 8  
   Latvija A Sevastova 1 1         WC  Nemčija S Lisicki 6 6  
   Ljudska republika Kitajska J Zheng 7 6         Q  Japonska M Doi 4 2  
   Češka Z Ondrášková 5 0          Ljudska republika Kitajska J Zheng 3 1  
Q  Japonska M Doi 6 5 7   Q  Japonska M Doi 6 6    
30  Združene države Amerike B Mattek-Sands 4 7 5       WC  Nemčija S Lisicki 77 6  
18  Srbija A Ivanović 6 6            Češka P Cetkovská 63 1  
   Združene države Amerike M Oudin 0 1       18  Srbija A Ivanović 6 6    
   Združene države Amerike C Vandeweghe 4 4     WC  Grčija E Daniilidou 3 0    
WC  Grčija E Daniilidou 6 6         18  Srbija A Ivanović 2 60  
   Nemčija K Barrois 2 7 2          Češka P Cetkovská 6 77    
   Češka P Cetkovská 6 5 6        Češka P Cetkovská 3 77 6
   Belorusija O Govortsova 0 0 r   13  Poljska A Radwańska 6 65 4  
13  Poljska A Radwańska 6 3    

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
9  Francija M Bartoli 6 6    
Q  Češka K Plíšková 0 2       9  Francija M Bartoli 4 7 6  
   Španija L Domínguez Lino 6 6        Španija L Domínguez Lino 6 5 2  
   Italija R Oprandi 0 1         9  Francija M Bartoli 5 6 9  
   Rusija E Rodina 6 7         21  Italija F Pennetta 7 4 7  
   Republika Južna Afrika C Scheepers 3 5          Rusija E Rodina 4 2  
   Romunija I-C Begu 63 6 2   21  Italija F Pennetta 6 6    
21  Italija F Pennetta 77 4 6       9  Francija M Bartoli 6 78  
26  Rusija M Kirilenko 6 6         7  Združene države Amerike S Williams 3 66  
   Italija A Brianti 2 1       26  Rusija M Kirilenko 7 7    
Q  Tajska T Tanasugarn 6 6     Q  Tajska T Tanasugarn 5 5    
   Kazahstan J Švedova 2 3         26  Rusija M Kirilenko 3 2
   Romunija S Halep 6 6         7  Združene države Amerike S Williams 6 6  
   Srbija B Jovanovski 1 2          Romunija S Halep 6 2 1
   Francija A Rezaï 3 6 1   7  Združene države Amerike S Williams 3 6 6  
7  Združene države Amerike S Williams 6 3 6  

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

5. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
6  Italija F Schiavone 6 1 6  
 Avstralija J Dokić 4 6 3     6  Italija F Schiavone 7 6  
 Češka B Záhlavová-Strýcová 79 6    Češka B Záhlavová-Strýcová 5 3  
Q  Kanada A Wozniak 67 4       6  Italija F Schiavone 6 4 9  
 Japonska A Morita 7 3 0        Avstrija T Paszek 3 6 11  
 Avstrija T Paszek 5 6 6      Avstrija T Paszek 6 6
 Združene države Amerike C McHale 2 6 8    Združene države Amerike C McHale 4 1  
28  Rusija J Makarova 6 1 6        Avstrija T Paszek 6 2 6
22  Izrael S Pe'er 7 4 4        Rusija K Pervak 2 6 3
 Rusija K Pervak 5 6 6      Rusija K Pervak 6 1 6  
 Romunija S Cîrstea 1 3    Francija P Parmentier 2 6 3  
 Francija P Parmentier 6 6        Rusija K Pervak 6 77
Q  Združene države Amerike I Falconi 2 2       11  Nemčija A Petkovic 4 62  
LL  Kanada S Dubois 6 6     LL  Kanada S Dubois 3 6 3
LL  Francija S Foretz Gacon 3 4   11  Nemčija A Petkovic 6 4 6  
11  Nemčija A Petkovic 6 6  

6. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
14  Rusija A Pavljučenkova 6 77  
Q  Ukrajina L Tsurenko 4 63     14  Rusija A Pavljučenkova 3 3  
 Rusija V Dolonts 3 4    Rusija N Petrova 6 6  
 Rusija N Petrova 6 6        Rusija N Petrova 6 6  
 Ukrajina K Bondarenko 7 6        Ukrajina K Bondarenko 3 2  
 Francija A Cornet 5 2      Ukrajina K Bondarenko 6 5 6
 Italija S Errani 6 6    Italija S Errani 4 7 2  
17  Estonija K Kanepi 1 4        Rusija N Petrova 2 2
25  Slovaška D Hantuchová 4 77 6       4  Belorusija V Azarenka 6 6
Q  Rusija V Diatchenko 6 65 3     25  Slovaška D Hantuchová 6 6  
Q  Kitajski Tajpej K-c Chang 4 2   Q  Nova Zelandija M Erakovic 3 1  
Q  Nova Zelandija M Erakovic 6 6       25  Slovaška D Hantuchová 3 6 2
 Češka S Záhlavová 6 3 6       4  Belorusija V Azarenka 6 3 6  
 Češka I Benešová 3 6 8      Češka I Benešová 0 3
 Slovaška M Rybáriková 4 2r   4  Belorusija V Azarenka 6 6  
4  Belorusija V Azarenka 6 3  

7. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
8  Češka P Kvitová 6 6  
Q  Združene države Amerike A Glatch 2 2     8  Češka P Kvitová 6 6  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske N Broady 2 4    Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske A Keothavong 2 1  
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske A Keothavong 6 6       8  Češka P Kvitová 6 6  
 Kanada R Marino 6 77       29  Italija R Vinci 3 3  
 Avstrija P Mayr-Achleitner 3 65      Kanada R Marino 63 2
 Rusija V Duševina 5 2   29  Italija R Vinci 77 6  
29  Italija R Vinci 7 6       8  Češka P Kvitová 6 6
19  Belgija Y Wickmayer 7 6       19  Belgija Y Wickmayer 0 2
 Združene države Amerike V Lepchenko 5 3     19  Belgija Y Wickmayer 3 6 6  
 Rusija A Pivovarova 6 2 3    Gruzija A Tatishvili 6 4 2  
 Gruzija A Tatishvili 3 6 6       19  Belgija Y Wickmayer 4 6 6
 Združene države Amerike J Craybas 2 4       12  Rusija S Kuznecova 6 3 4  
 Romunija A Dulgheru 6 6      Romunija A Dulgheru 0 2
 Ljudska republika Kitajska S Zhang 6 3 4   12  Rusija S Kuznecova 6 6  
12  Rusija S Kuznecova 3 6 6  

8. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
15  Srbija J Janković 7 4 3  
 Španija MJ Martínez Sánchez 5 6 6      Španija MJ Martínez Sánchez 6 6  
 Romunija M Niculescu 6 6    Romunija M Niculescu 3 0  
 Avstrija S Bammer 1 1        Španija MJ Martínez Sánchez 0 2  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske K O'Brien 0 5       23  Združene države Amerike V Williams 6 6  
 Japonska K Date Krumm 6 7      Japonska K Date Krumm 78 3 6
 Uzbekistan A Amanmuradova 3 1   23  Združene države Amerike V Williams 66 6 8  
23  Združene države Amerike V Williams 6 6       23  Združene države Amerike V Williams 2 3
32  Bolgarija T Pironkova 6 6       32  Bolgarija T Pironkova 6 6
Q  Italija C Giorgi 2 1     32  Bolgarija T Pironkova 6 6  
 Združene države Amerike V King 7 2 2    Hrvaška P Martić 1 4  
 Hrvaška P Martić 5 6 6       32  Bolgarija T Pironkova 6 6
 Rusija E Vesnina 6 6       2  Rusija V Zvonareva 2 3  
 Španija L Pous Tió 4 3      Rusija E Vesnina 1 65
 Združene države Amerike A Riske 0 6 3   2  Rusija V Zvonareva 6 77  
2  Rusija V Zvonareva 6 3 6