Odprto prvenstvo Francije 2004 - ženske posamično

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje
Odprto prvenstvo Francije 2004
Zmagov.   Rusija Anastazija Miskina
Final.   Rusija Jelena Dementjeva
Rezultat finala   6–1, 6–2
Turnirji
Posamično   moški   ženske
Dvojice   moške   ženske   mešane
Odprto prvenstvo Francije 2004 - ženske posamično
< 2003 2005 >

Rezultati Odprtega prvenstva Francije 2004 v tenisu za ženske posamično.

Postavljene igralke[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Anastazija Miskina je postala prvakinja, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.
  1. Belgija Justine Henin-Hardenne (drugi krog)
  2. Združene države Amerike Serena Williams (četrtfinale)
  3. Francija Amélie Mauresmo (četrtfinale)
  4. Združene države Amerike Venus Williams (četrtfinale)
  5. Združene države Amerike Lindsay Davenport (četrti krog)
  6. Rusija Anastazija Miskina (prvakinja)
  7. Združene države Amerike Jennifer Capriati (polfinale)
  8. Rusija Nadja Petrova (tretji krog)
  9. Rusija Jelena Dementjeva (finale)
  10. Rusija Vera Igorjevna Zvonarjova (tretji krog)
  11. Rusija Svetlana Kuznecova (četrti krog)
  12. Japonska Ai Sugijama (drugi krog)
  13. -
  14. Argentina Paola Suarez (polfinale)
  15. Italija Silvia Farina Elia (drugi krog)
  16. Švica Patty Schnyder (drugi krog)
  1. Italija Francesca Schiavone (četrti krog)
  2. Rusija Marija Šarapova (četrtfinale)
  3. Izrael Anna Smashnova (tretji krog)
  4. Španija Conchita Martínez (drugi krog)
  5. Bolgarija Magdalena Malejeva (četrti krog)
  6. Hrvaška Karolina Sprem (prvi krog)
  7. Kolumbija Fabiola Zuluaga (četrti krog)
  8. Srbija in Črna gora Jelena Dokić (prvi krog)
  9. Rusija Jelena Bovina (tretji krog)
  10. Francija Nathalie Dechy (prvi krog)
  11. Grčija Eleni Daniilidou (prvi krog)
  12. Združene države Amerike Lisa Raymond (drugi krog)
  13. Madžarska Petra Mandula (drugi krog)
  14. Francija Mary Pierce (tretji krog)
  15. Francija Emilie Loit (drugi krog)
  16. Rusija Dinara Safina (drugi krog)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Legenda

  • Q = kvalifikantka
  • WC = s povabilom
  • LL = srečna poraženka

  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščena kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj

  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                                       
  14  Argentina Paola Suarez 6 6    
18  Rusija Marija Šarapova 1 3    
  14  Argentina Paola Suarez 0 5    
  9  Rusija Jelena Dementjeva 6 7    
3  Francija Amélie Mauresmo 4 3  
  9  Rusija Jelena Dementjeva 6 6    
    9  Rusija Jelena Dementjeva 1 2  
  6  Rusija Anastazija Miskina 6 6  
  6  Rusija Anastazija Miskina 6 6    
4  Združene države Amerike Venus Williams 3 4    
  6  Rusija Anastazija Miskina 6 6  
  7  Združene države Amerike Jennifer Capriati 2 2    
7  Združene države Amerike Jennifer Capriati 6 2 6
  2  Združene države Amerike Serena Williams 3 6 3  

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
1  Belgija Henin-Hardenne 6 6    
WC  Francija Testud 4 4       1  Belgija Henin-Hardenne 5 4    
 Italija Garbin 6 6      Italija Garbin 7 6    
 Španija Martinez-Granados 1 2          Italija Garbin 7 61 2  
 Ljudska republika Kitajska Zheng 6 5 6        Ljudska republika Kitajska Zheng 5 77 6  
 Madagaskar Randriantefy 1 7 4      Ljudska republika Kitajska Zheng 6 6  
31  Francija Loit 6 6     31  Francija Loit 4 1    
 Češka Kleinova 4 4          Ljudska republika Kitajska Zheng 4 5  
 Ukrajina Perebiynis 6 6         14  Argentina Suarez 6 7  
24  Srbija in Črna gora Dokić 4 1        Ukrajina Perebiynis 6 6    
 Združene države Amerike Harkleroad 6 6      Združene države Amerike Harkleroad 1 3    
 Argentina Diaz-Oliva 2 1          Ukrajina Perebiynis 3 3  
 Rusija Duševina 6 5 6       14  Argentina Suarez 6 6    
 Japonska Obata 1 7 4      Rusija Duševina 1 4  
14  Argentina Suarez 6 6     14  Argentina Suarez 6 6    
 Venezuela Sequera 3 4    

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
10  Rusija Zvonarjova 6 6    
Q  Slovaška Kucova 0 2       10  Rusija Zvonarjova 5 6 6  
 Španija Serna 6 3 8    Španija Serna 7 1 4  
 Japonska Morigami 3 6 6       10  Rusija Zvonarjova 3 63    
 Italija Grande 79 6         18  Rusija Šarapova 6 77    
 Slovaška Nagyova 67 1        Italija Grande 2 0  
18  Rusija Šarapova 6 6     18  Rusija Šarapova 6 6    
 Avstrija Schwartz 3 0         18  Rusija Šarapova 6 6  
 Nemčija Weingartner 6 6          Nemčija Weingartner 3 1  
27  Grčija Daniilidou 3 3        Nemčija Weingartner 4 6 6  
 Italija Camerin 6 6      Italija Camerin 6 4 4  
 Združene države Amerike Frazier 3 2          Nemčija Weingartner 6 6  
Q  Ukrajina Fedak 6 6         8  Rusija Petrova 3 2    
 Italija Santangelo 3 1       Q  Ukrajina Fedak 0 1  
8  Rusija Petrova 6 6     8  Rusija Petrova 6 6    
 Kolumbija Castano 2 3    

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
3  Francija Mauresmo 6 6    
 Slovaška Cervanova 3 3       3  Francija Mauresmo 6 4 6  
 Španija Medina Garrigues 6 6      Španija Medina Garrigues 0 6 1  
 Združene države Amerike Craybas 2 1         3  Francija Mauresmo 6 6    
 Španija Parra-Santonja 7 6          Španija Parra-Santonja 3 2    
 Ukrajina Vakulenko 5 2        Španija Parra-Santonja 6 6  
28  Združene države Amerike Raymond 0 7 6   28  Združene države Amerike Raymond 4 0    
 Slovaška Kurhajcova 6 5 3       3  Francija Mauresmo 6 6  
21  Bolgarija Malejeva 6 6         21  Bolgarija Malejeva 2 1  
 Nemčija Barna 2 2       21  Bolgarija Malejeva 7 63 7  
 Španija Marrero 6 4 9    Španija Marrero 5 77 5  
WC  Avstralija Wheeler 2 6 7       21  Bolgarija Malejeva 6 77  
 Združene države Amerike Shaughnessy 6 6          Združene države Amerike Shaughnessy 3 63    
 Združene države Amerike Reeves 4 3        Združene države Amerike Shaughnessy 6 3 9
15  Italija Farina Elia 4 6 6   15  Italija Farina Elia 3 6 7  
 Srbija in Črna gora Janković 6 0 2  

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
9  Rusija Dementjeva 77 1 6  
 Bosna in Hercegovina Jugic-Salkic 64 6 4     9  Rusija Dementjeva 6 6    
 Avstralija Pratt 6 6      Avstralija Pratt 2 2    
 Slovenija Pisnik 4 2         9  Rusija Dementjeva 0 77 0  
 Češka Koukalova 77 77         19  Izrael Smashnova 6 62 1  
 Francija Golovin 64 62        Češka Koukalova 1 5  
19  Izrael Smashnova 6 6     19  Izrael Smashnova 6 7    
 Italija Pennetta 1 4         9  Rusija Dementjeva 6 6  
32  Rusija Safina 7 64 6       5  Združene države Amerike Davenport 1 3  
Q  Nemčija Schruff 5 77 3     32  Rusija Safina 65 2    
Q  Združene države Amerike Irvin 6 6     Q  Združene države Amerike Irvin 77 6    
 Združene države Amerike Snyder 2 0         Q  Združene države Amerike Irvin 1 4  
 Španija Sanchez Lorenzo 6 7         5  Združene države Amerike Davenport 6 6    
Q  Hrvaška Mamic 4 5        Španija Sanchez Lorenzo 4 1  
5  Združene države Amerike Davenport 6 6     5  Združene države Amerike Davenport 6 6    
WC  Francija Pichet 4 2    

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

5. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
6  Rusija Miskina 4 6 6  
 Avstralija Molik 6 3 4     6  Rusija Miskina 6 6    
 Češka Strycova 6 6      Češka Strycova 0 4    
 Belgija Callens 3 2         6  Rusija Miskina 6 77    
 Češka Chladkova 6 6          Češka Chladkova 3 63    
WC  Francija Beltrame 4 3        Češka Chladkova 6 6  
29  Madžarska Mandula 5 6 6   29  Madžarska Mandula 2 3    
Q  Združene države Amerike McCain 7 4 1       6  Rusija Miskina 1 6 8
 Švica Casanova 7 6         11  Rusija Kuznecova 6 4 6
22  Hrvaška Sprem 5 2        Švica Casanova 6 2 6  
 Venezuela Vento-Kabchi 6 6      Venezuela Vento-Kabchi 4 6 3  
 Združene države Amerike Lee-Waters 4 2          Švica Casanova 6 3 4
Q  Nemčija Rittner 6 6         11  Rusija Kuznecova 3 6 6  
 Avstrija Schett 3 3       Q  Nemčija Rittner 1 4  
11  Rusija Kuznecova 6 77     11  Rusija Kuznecova 6 6    
Q  Bolgarija Bacheva 0 62    

6. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
Q  Združene države Amerike Perry 6 6    
LL  Izrael Obziler 4 3       Q  Združene države Amerike Perry 4 3    
 Slovenija Srebotnik 6 6      Slovenija Srebotnik 6 6    
 Zimbabve Black 3 3          Slovenija Srebotnik 7 2 3  
 Rusija Lihovceva 6 1 7       23  Kolumbija Zuluaga 5 6 6  
 Rusija Židkova 2 6 5      Rusija Lihovceva 5 7 1
23  Kolumbija Zuluaga 6 6     23  Kolumbija Zuluaga 7 5 6  
 Slovaška Sucha 2 1         23  Kolumbija Zuluaga 1 63  
30  Francija Pierce 6 6         4  Združene države Amerike Williams 6 77  
 Luksemburg Schaul 2 3       30  Francija Pierce 6 6    
 Španija Leon Garcia 6 6      Španija Leon Garcia 1 1    
 Združene države Amerike Granville 4 1         30  Francija Pierce 3 1  
 Hrvaška Kostanic 6 6         4  Združene države Amerike Williams 6 6    
WC  Francija Pin 4 3        Hrvaška Kostanic 3 3  
4  Združene države Amerike Williams 6 6     4  Združene države Amerike Williams 6 6    
 Tajska Tanasugarn 2 4    

7. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
7  Združene države Amerike Capriati 6 4 6  
 Ukrajina Beygelzimer 2 6 4     7  Združene države Amerike Capriati 7 6    
Q  Češka Peschke 77 6     Q  Češka Peschke 5 3    
LL  Češka Birnerova 65 0         7  Združene države Amerike Capriati 6 3 6  
 Nemčija Groenefeld 6 6         25  Rusija Bovina 2 6 4  
 Avstralija Stosur 2 0        Nemčija Groenefeld 2 r.  
25  Rusija Bovina 7 6     25  Rusija Bovina 3      
Q  Italija Vinci 5 1         7  Združene države Amerike Capriati 7 6  
17  Italija Schiavone 6 6         17  Italija Schiavone 5 1  
 Francija Cohen-Aloro 1 2       17  Italija Schiavone 6 4 6  
WC  Francija Razzano 6 77     WC  Francija Razzano 1 6 3  
 Portoriko Brandi 3 64         17  Italija Schiavone 6 6  
 Španija Ruano Pascual 6 6          Španija Ruano Pascual 2 3    
 Madžarska Czink 4 2        Španija Ruano Pascual 64 6 6
12  Japonska Sugijama 6 6     12  Japonska Sugijama 77 2 1  
 Francija Bartoli 4 3    

8. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrti krog
16  Švica Schnyder 6 6    
 Madžarska Kapros 4 1       16  Švica Schnyder 5 6 4  
 Japonska Asagoe 6 6      Japonska Asagoe 7 3 6  
 Slovaška Hantuchova 1 3          Japonska Asagoe 7 4 6  
 Argentina Dulko 6 6          Argentina Dulko 5 6 4  
WC  Združene države Amerike Navratilova 1 3        Argentina Dulko 6 7  
20  Španija Martínez 6 6     20  Španija Martínez 4 5    
Q  Združene države Amerike Ashley 2 4          Japonska Asagoe 3 1  
WC  Francija Foretz 1 7 6       2  Združene države Amerike Williams 6 6  
26  Francija Dechy 6 5 1     WC  Francija Foretz 6 68 2  
 Hrvaška Talaja 6 6      Hrvaška Talaja 2 710 6  
 Švica Gagliardi 3 4          Hrvaška Talaja 0 4  
 Rusija Kirilenko 7 77         2  Združene države Amerike Williams 6 6    
 Švica Mikaelian 5 65        Rusija Kirilenko 6 2 4
2  Združene države Amerike Williams 6 6     2  Združene države Amerike Williams 4 6 6  
 Češka Benesova 2 2    

Viri[uredi | uredi kodo]

  • "Roland-Garros 2004 (Grand Slam) - Women singles" (PDF). Teniška zveza Francije (angleščina). Pridobljeno dne 26. novembra 2014.