Svetovno mladinsko prvenstvo v smučarskih skokih

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje

Svetovno mladinsko prvenstvo v smučarskih skokih je vsakoletno tekmovanje mladih smučarskih skakalcev. Tekmovanje moških poteka od leta 1979 z izjemo v letu 2000, ko je posamična tekma odpadla in so izpeljali le ekipno. V letu 2006 je bila prvič organizirana posamična tekma za ženske, leta 2012 ekipna, leta 2016 pa tekma mešanih ekip.

Moški[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Leto Prizorišče Skakalnica Prvak Drugi Tretji
1979 Kanada Lac-Beauport Mont Sainte-Anne Kanada Horst Bulau Vzhodna Nemčija Ulrich Pscherra Japonska Hirojasu Aizava
1980 Švedska Örnsköldsvik Paradiskullen Kanada Steve Collins Sovjetska zveza Vladimir Bojarincev Avstrija Andreas Felder
1981 Nemčija Schonach Langenwaldschanze Finska Matti Nykänen Avstrija Ernst Vettori Kanada Steve Collins
1982 Avstrija Murau Gumpoldschanze Avstrija Ernst Vettori Finska Markku Pusenius Avstrija Bernhard Zauner
1983 Finska Kuopio Puijo Avstrija Franz Wiegele Norveška Ole Christian Eidhammer Finska Tuomo Ylipulli
1984 Norveška Trondheim Granåsen Češkoslovaška Martin Švagerko Socialistična federativna republika Jugoslavija Janez Štirn Češkoslovaška Miroslav Polák
1985 Švica Täsch Mattertalschanze Avstrija Werner Haim Finska Jussi Karjalainen Avstrija Günther Stranner
1986 Združene države Amerike Lake Placid MacKenzie/Intervale Italija Ivan Lunardi Nemčija Christian Rimmel Norveška Clas-Brede Bråthen
1987 Italija Asiago Trampolino di Pakstall Finska Ari-Pekka Nikkola Vzhodna Nemčija Mike Arnold Nemčija Dieter Thoma
1988 Avstrija Saalfelden Bibergschanze Avstrija Heinz Kuttin Švedska Staffan Tällberg Avstrija Manfred Steiner
1989 Norveška Hamar Lierberget Hoppbakken Norveška Kent Johanssen Avstrija Andi Rauschmeier Švedska Staffan Tällberg
1990 Češkoslovaška Štrbské Pleso MS 1970 B Avstrija Heinz Kuttin Italija Roberto Cecon Češkoslovaška Tomáš Raszka
1991 Nemčija Reit im Winkl Franz-Haslberger-Schanze Avstrija Martin Höllwarth Češkoslovaška Tomáš Goder Socialistična federativna republika Jugoslavija Damjan Fras
1992 Finska Vuokatti Hyppyrimäki Finska Toni Nieminen Švica Sylvain Freiholz Avstrija Martin Höllwarth
1993 Češka Harrachov Čertak Finska Janne Ahonen Avstrija Andreas Widhölzl Nemčija Alexander Herr
1994 Avstrija Breitenwang Raimund-Ertl-Schanze Finska Janne Ahonen Francija Nicolas Dessum Češka Zbyněk Krompolc
1995 Švedska Gällivare Dundretkullen Norveška Tommy Ingebrigtsen Avstrija Reinhard Schwarzenberger Francija Lucas Chevalier-Girod
1996 Italija Asiago Trampolino di Pakstall Nemčija Michael Uhrmann Slovenija Primož Peterka Švica Andreas Küttel
1997 Kanada Canmore Alberta Ski Jump Area Norveška Wilhelm Brenna Finska Jussi Hautamäki Avstrija Falko Krismayr
1998 Švica Sankt Moritz Olympiaschanze Avstrija Wolfgang Loitzl Japonska Kazuhiro Nakamura Finska Matti Hautamäki
1999 Avstrija Saalfelden Bibergschanze Japonska Kazuki Nišišita Slovaška Michal Pšenko Avstrija Stefan Kaiser
2000 Slovaška Štrbské Pleso MS 1970 B Ni bilo tekmovanja
2001 Poljska Karpacz Orlinek Finska Veli-Matti Lindström Avstrija Manuel Fettner Avstrija Florian Liegl
2002 Nemčija Schonach Langenwaldschanze Finska Janne Happonen Japonska Daiki Ito Finska Kalle Keituri
2003 Švedska Sollefteå Hallstabacken Avstrija Thomas Morgenstern Slovenija Rok Benkovič Češka Jan Mazoch
2004 Norveška Stryn Björkelibakken Poljska Mateusz Rutkowski Avstrija Thomas Morgenstern Finska Olli Pekkala
2005 Finska Rovaniemi Ounasvaara Finska Joonas Ikonen Avstrija Arthur Pauli Slovenija Jurij Tepeš
2006 Slovenija Kranj Bauhenk Avstrija Gregor Schlierenzauer Slovenija Jurij Tepeš Italija Andrea Morassi
2007 Italija Tarvisio Fratelli Nogara Češka Roman Koudelka Japonska Šohei Točimoto Avstrija Thomas Thurnbichler
2008 Poljska Zakopane Średnia Krokiew Nemčija Andreas Wank Japonska Šohei Točimoto Avstrija Andreas Strolz
2009 Slovaška Štrbské Pleso MS 1970 B Avstrija Lukas Müller Poljska Maciej Kot Finska Ville Larinto
2010 Nemčija Hinterzarten Adlerschanze Avstrija Michael Hayböck Slovenija Peter Prevc Italija Diego Dellasega
2011 Estonija Otepää Tehvandi Bolgarija Vladimir Zografski Avstrija Stefan Kraft Estonija Kaarel Nurmsalu
2012 Turčija Erzurum Kiremittepe Ski Jump Slovenija Nejc Dežman Slovenija Jaka Hvala
Poljska Aleksander Zniszczoł
2013 Češka Liberec Ještěd Slovenija Jaka Hvala Poljska Klemens Muranka Avstrija Stefan Kraft
2014 Italija Predazzo Trampolino Dal Ben Poljska Jakub Wolny Avstrija Patrick Streitler Rusija Jevgenij Klimov
2015 Kazahstan Almati Gornyj Gigant Norveška Johann André Forfang Nemčija Andreas Wellinger Norveška Phillip Sjøen
2016 Romunija Râșnov Trambulină Valea Cărbunării Nemčija David Siegel Slovenija Domen Prevc Japonska Rjoju Kobajaši
2017 Združene države Amerike Park City Utah Olympic Park Jumps Češka Viktor Polášek Italija Alex Insam Nemčija Constantin Schmid
2018 Švica Kandersteg Nationales Nordisches Skizentrum Norveška Marius Lindvik Nemčija Constantin Schmid Avstrija Clemens Leitner
2019 Finska Lahti Salpausselkä Norveška Thomas Aasen Markeng Nemčija Luca Roth Kazahstan Sergej Tkačenko
2020 Nemčija Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen Avstrija Peter Resinger Norveška Sander Vossan Eriksen Slovenija Mark Hafnar
2021 Finska Lahti Salpausselkä Avstrija Niklas Bachlinger Avstrija David Haagen Švica Dominik Peter
2022 Poljska Zakopane Średnia Krokiew Avstrija Daniel Tschofenig Avstrija David Haagen Avstrija Markus Müller

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1.  Avstrija 14 11 13 38
2.  Finska 8 3 5 16
3.  Norveška 6 1 3 10
4.  Nemčija 3 4 3 10
5.  Slovenija 2 6 2 10
6.  Poljska 2 3 - 5
7.  Češka 2 2 2 6
8.  Kanada 2 - 1 3
9.  Japonska 1 4 2 7
10.  Italija 1 2 2 5
11.  Češkoslovaška 1 1 2 4
12.  Bolgarija 1 - - 1
13.  Vzhodna Nemčija - 2 - 2
14.   Švica - 1 2 3
15.  Švedska - 1 1 2
.  Jugoslavija - 1 1 2
.  Francija - 1 1 2
18.  Slovaška - 1 - 1
.  Sovjetska zveza - 1 - 1
.  Estonija - - 1 1
.  Rusija - - 1 1
.  Kazahstan - - 1 1

Ekipno[uredi | uredi kodo]

Leto Prizorišče Prvaki Drugi Tretji
1986 Združene države Amerike Lake Placid  Nemčija
Friedrich Brau, Robert Leonhard,
Christian Rimmel, Dieter Thoma
 Italija
Virginio Lunardi, Carlo Pinzani,
Paolo Rigoni, (ni znano)
 Sovjetska zveza
Sergej Badenko, Jurij Durinov,
Michail Jesin, Jevgenij Vašurin
1987 Italija Asiago  Vzhodna Nemčija
Mike Arnold, Ingo Züchner,
Roy Koch, (ni znano)
 Nemčija
Steffen Bartschat, Robert Leonhard,
Dieter Thoma, Ludwig Biller
 Finska
Jarkko Heikkelä, Ari-Pekka Nikkola,
Erkki Nykänen, Sasu Happonen
1988 Avstrija Saalfelden  Avstrija
Andi Rauschmeier, Günter Schöffmann,
Markus Steiner, Heinz Kuttin
 Norveška
Tor-Helge Bakken, Øyvind Berg,
Kåre Herrem, Kent Johanssen
 Češkoslovaška
Jan Kukačka, Jiří Rázl,
Tomáš Raszka, František Jež
1989 Norveška Vang i Hedmark  Avstrija
Andi Rauschmeier, Alexander Pointner,
Markus Steiner, Heinz Kuttin
 Jugoslavija
Goran Janus, Marjan Kropar,
Franci Petek, Primož Kopač
 Norveška
Øyvind Berg, Erlend Schumann,
Henning Wold, Kent Johanssen
1990 Češkoslovaška Štrbské Pleso  Avstrija
Heinz Kuttin, Werner Rathmayr,
Herwig Millonig, Alexander Pointner
 Finska
Esa Könönen, Riku Äyri,
Mika Laitinen, Marko Haarala
 Jugoslavija
Damjan Fras, Sašo Komovec,
Tomaž Knafelj, Franci Petek
1991 Nemčija Reit im Winkl  Češkoslovaška
Milan Kučera, Tomáš Goder,
Roman Lukeš, David Jiroutek
 Finska
Mika Laitinen, Janne Väätäinen,
Riku Äyri, Pekka Niemelä
 Francija
Sébastien Frénot, Grégory Renand,
Régis Bajard, Xavier Arpin
1992 Finska Vuokatti  Finska
Jani Salo, Olli Happonen,
Janne Väätäinen, Toni Nieminen
 Norveška
Jørgen Halvorsen, Bengt Heiestad,
Knut Müller, Lasse Ottese
 Nemčija
Rico Meinel, Timo Wangler,
Ronny Hornschuh, Sven Hannawald
1993 Češka Harrachov  Finska
Risto Jussilainen, Janne Ahonen,
Olli Happonen, Tuomo Kykkänen
 Avstrija
Gerhard Schallert, Ingemar Mayr,
Thomas Kuglitsch, Andreas Widhölzl
 Nemčija
Stephan Pettersohn, Ronny Hornschuh,
Bernd Börnig, Alexander Herr
1994 Avstrija Breitenwang  Finska
Jani Mattila, Olli Happonen,
Tero Koponen, Janne Ahonen
 Češka
Jaroslav Balcar, Jakub Sucháček,
Jaroslav Kahánek, Zbyněk Krompolc
 Avstrija
Andreas Widhölzl, Reinhard Schwarzenberger,
Richard Foldl, Andreas Beck
1995 Švedska Gällivare  Nemčija
Michael Schreiber, Mathias Witter,
Michael Uhrmann, Alexander Herr
 Avstrija
Werner Schernthaner, Martin Zimmermann,
Karl-Heinz Dorner, Reinhard Schwarzenberger
 Japonska
Juzo Ikeda, Kazuja Jošioka,
Suguru Mijazaki, Sota Okamura
1996 Italija Asiago  Nemčija
Frank Reichel, Kai Bracht,
Michael Uhrmann, Alexander Herr
 Avstrija
Michael Kury, Markus Eigentler,
Martin Zimmermann, Karl-Heinz Dorner
 Slovenija
Matija Stegnar, Jaka Grosar,
Peter Žonta, Primož Peterka
1997 Kanada Canmore  Slovenija
Miha Rihtar, Grega Lang,
Blaž Vrhovnik, Peter Žonta
 Finska
Lauri Hakola, Lassi Huuskonen,
Jussi Hautamäki, Matti Hautamäki
 Avstrija
Thomas Hörl, Falko Krismayr,
Karl-Heinz Dorner, Wolfgang Loitzl
1998 Švica Sankt Moritz  Nemčija
Frank Löffler, Georg Späth,
Stefan Pieper, Michael Wagner
 Japonska
Homare Kišimoto, Keita Umezaki,
Kazuki Nišišita, Kazuhiro Nakamura
 Finska
Pekka Salminen, Hannu Alakunnas,
Jani Mylläri, Matti Hautamäki
1999 Avstrija Saalfelden  Avstrija
Thomas Hörl, Stefan Kaiser,
Martin Koch, Florian Liegl
 Finska
Matti Hautamäki, Pekka Salminen,
Jani Mylläri, Veli-Matti Lindström
 Nemčija
Uli Basler, Marcel Schaffrath,
Benjamin Hauber, Georg Späth
2000 Slovaška Štrbské Pleso  Avstrija
Martin Koch, Christian Nagiller,
Florian Liegl, Stefan Kaiser
 Norveška
Thomas Lobben, Erik Leine Wangen,
David Andersen, Anders Bardal
 Finska
Veli-Matti Lindström, Juha-Matti Ruuskanen,
Akseli Lajunen, Kimmo Yliriesto
2001 Poljska Karpacz  Finska
Kimmo Yliriesto, Janne Happonen,
Akseli Kokkonen, Veli-Matti Lindström
 Avstrija
Florian Liegl, Manuel Fettner,
Balthasar Schneider, Stefan Kaiser
 Nemčija
Jörg Ritzerfeld, Florian Krumbacher,
Markus Winterhalter, Maximilian Mechler
2002 Nemčija Schonach  Finska
Janne Happonen, Harri Olli,
Arttu Lappi, Akseli Kokkonen
 Avstrija
Balthasar Schneider, Christoph Strickner,
Christian Nagiller, Manuel Fettner
 Slovenija
Bine Zupan, Zvonko Kordež,
Rok Benkovič, Jaka Oblak
2003 Švedska Sollefteå  Avstrija
Manuel Fettner, Christoph Strickner,
Roland Müller, Thomas Morgenstern
 Slovenija
Rok Benkovič, Jure Bogataj,
Rok Urbanc, Jaka Oblak
 Finska
Jarkko Heikkonen, Antti Pesonen,
Olli Pekkala, Harri Olli
2004 Norveška Stryn  Avstrija
Roland Müller, Christoph Lenz,
Nicolas Fettner, Thomas Morgenstern
 Poljska
Kamil Stoch, Dawid Kowal,
Stefan Hula, Mateusz Rutkowski
 Nemčija
Patrick Kaltenbach, Tobias Bogner,
Mark Krauspenhaar, Julian Musiol
2005 Finska Rovaniemi  Slovenija
Mitja Mežnar, Matevž Šparovec,
Jurij Tepeš, Nejc Frank
 Poljska
Paweł Urbański, Wojciech Topór,
Piotr Żyła, Kamil Stoch
 Finska
Anssi Koivuranta, Jere Kykkänen,
Olli Pekkala, Joonas Ikonen
2006 Slovenija Kranj  Avstrija
Mario Innauer, Thomas Thurnbichler,
Arthur Pauli, Gregor Schlierenzauer
 Slovenija
Jurij Tepeš, Primož Roglič,
Robert Hrgota, Jernej Košnjek
 Japonska
Naoja Tojama, Juhei Sasaki,
Kenširo Ito, Šohej Točimoto
2007 Slovenija Planica  Slovenija
Robert Hrgota, Primož Roglič,
Jurij Tepeš, Mitja Mežnar
 Japonska
Šohej Točimoto, Cubasa Čonan,
Jumu Harada, Kenširo Ito
 Finska
Mika Kauhanen, Lauri Asikainen,
Sami Niemi, Olli Muotka
2008 Poljska Zakopane  Nemčija
Felix Schoft, Severin Freund,
Pascal Bodmer, Andreas Wank
 Avstrija
Thomas Thurnbichler, Manuel Poppinger,
David Unterberger, Andreas Strolz
 Poljska
Krzysztof Miętus, Dawid Kowal,
Maciej Kot, Łukasz Rutkowski
2009 Slovaška Štrbské Pleso  Avstrija
Michael Hayböck, Florian Schabereiter,
Lukas Müller, Thomas Thurnbichler
 Nemčija
Felix Schoft, Tobias Bogner,
Danny Queck, Pascal Bodmer
 Poljska
Maciej Kot, Jakub Kot,
Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny
2010 Nemčija Hinterzarten  Avstrija
Michael Hayböck, Florian Schabereiter,
Lukas Müller, Mario Innauer
 Nemčija
Tobias Bogner, Pascal Bodmer,
Stephan Leyhe, Felix Schoft
 Slovenija
Peter Prevc, Jaka Hvala,
Matic Kramaršič, Dejan Judež
2011 Estonija Otepää  Avstrija
Michael Hayböck, Stefan Kraft,
Markus Schiffner, Thomas Lackner
 Nemčija
Richard Freitag, Daniel Wenig,
Marinus Kraus, Stephan Leyhe
 Norveška
Espen Røe, Mats Søhagen Berggaard,
Anders Fannemel, Sigmund Hagehaugen
2012 Turčija Erzurum  Norveška
Espen Røe, Mats Søhagen Berggaard,
Simen Grimsrud, Phillip Sjøen
 Poljska
Klemens Murańka, Tomasz Byrt,
Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł
 Avstrija
Christoph Stauder, Ulrich Wohlgenannt,
Stefan Kraft, Lukas Müller
2013 Češka Liberec  Slovenija
Anže Semenič, Ernest Prišlič,
Cene Prevc, Jaka Hvala
 Poljska
Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun,
Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka
 Nemčija
Karl Geiger, Michael Dreher,
Tobias Löffler, Andreas Wellinger
2014 Italija Predazzo  Poljska
Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł,
Krzysztof Biegun, Klemens Murańka
 Avstrija
Simon Greiderer, Ulrich Wohlgenannt,
Elias Tollinger, Patrick Streitler
 Norveška
Daniel-André Tande, Johann Andre Forfang,
Hans Peter Bergquist, Mats Søhagen Berggaard
2015 Kazahstan Almati  Norveška
Joacim Ødegård Bjøreng, Halvor Egner Granerud
Phillip Sjøen, Johann André Forfang
 Nemčija
Paul Winter, Martin Hamann
Sebastian Bradatsch, Andreas Wellinger
 Avstrija
Elias Tollinger, Patrick Streitler
Philipp Aschenwald, Simon Greiderer
2016 Romunija Râșnov  Nemčija
Jonathan Siegel, Adrian Sell
Tim Fuchs, David Siegel
 Norveška
Marius Lindvik, Are Sumstad
Robin Pedersen, Halvor Egner Granerud
 Japonska
Masamicu Ito, Juken Ivasa
Naoki Nakamura, Rjoju Kobajaši
2017 Združene države Amerike Park City  Slovenija
Žiga Jelar, Tilen Bartol
Aljaž Osterc, Bor Pavlovčič
 Nemčija
Martin Hamann, Tim Fuchs
Felix Hoffmann, Constantin Schmid
 Avstrija
Markus Rupitsch, Mika Schwann
Clemens Leitner, Janni Reisenauer
2018 Švica Kandersteg  Nemčija
Philipp Raimund, Justin Lisso
Cedrik Weigel, Constantin Schmid
 Avstrija
Mika Schwann, Jan Hörl
Maximilian Lienher, Clemens Leitner
 Norveška
Fredrik Villumstad,Jesper Ødegaard
Thomas Aasen Markeng, Marius Lindvik
2019 Finska Lahti  Nemčija
Luca Roth, Kilian Märkl
Philipp Raimund, Constantin Schmid
 Norveška
Fredrik Villumstad, Anders Ladehaug
Sander Vossan Eriksen, Thomas Aasen Markeng
 Slovenija
Aljaž Osterc, Jan Bombek
Jernej Presečnik, Žak Mogel
2020 Nemčija Oberwiesenthal  Slovenija
Žak Mogel, Jan Bombek
Jernej Presečnik, Mark Hafnar
 Avstrija
Peter Resinger, Josef Ritzer
David Haagen, Marco Wörgötter
 Nemčija
Luca Roth, Claudio Haas
Kilian Märkl, Philipp Raimund
2021 Finska Lahti  Avstrija
Niklas Bachlinger, David Haaten
Daniel Tschofenig, Elias Medwed
 Slovenija
Žak Mogel, Jan Bombek
Rok Masle, Jernej Presečnik
 Rusija
Ilja Mankov, Maksim Kolobov
Danil Sadrejev, Mihail Purtov
2022 Poljska Zakopane  Avstrija
David Haagen, Markus Müller
Jonas Schuster, Daniel Tschofenig
 Norveška
Adrian Thon Gundersrud, Johannes Årdal
Sindre Ulven Jørgensen, Iver Olaussen
 Nemčija
Finn Braun, Ben Bayer
Simon Spiewok, Luca Geyer

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1.  Avstrija 13 9 5 27
2.  Nemčija 8 6 8 22
3.  Slovenija 6 3 4 13
4.  Finska 5 4 6 15
5.  Norveška 2 6 4 12
6.  Poljska 1 4 2 7
7.  Češkoslovaška 1 - 1 2
8.  Vzhodna Nemčija 1 - - 1
9.  Japonska - 2 3 5
10.  Jugoslavija - 1 1 2
11.  Italija - 1 - 1
.  Češka - 1 - 1
13.  Francija - - 1 1
.  Sovjetska zveza - - 1 1
.  Rusija - - 1 1

Ženske[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Leto Prizorišče Prvakinja Druga Tretja
2006 Slovenija Kranj Nemčija Juliane Seyfarth Kanada Atsuko Tanaka Italija Elena Runggaldier
2007 Slovenija Planica Italija Lisa Demetz Kanada Katie Willis Slovenija Maja Vtič
2008 Poljska Zakopane Avstrija Jacqueline Seifriedsberger Italija Elena Runggaldier Slovenija Katja Požun
2009 Slovaška Štrbské Pleso Nemčija Magdalena Schnurr Nemčija Anna Häfele Francija Coline Mattel
2010 Nemčija Hinterzarten Italija Elena Runggaldier Francija Coline Mattel Združene države Amerike Sarah Hendrickson
2011 Estonija Otepää Francija Coline Mattel Slovenija Špela Rogelj Japonska Juki Ito
2012 Turčija Erzurum Japonska Sara Takanaši Združene države Amerike Sarah Hendrickson Nemčija Carina Vogt
2013 Poljska Liberec Japonska Sara Takanaši Italija Evelyn Insam Slovenija Katja Požun
2014 Italija Predazzo Japonska Sara Takanaši Francija Coline Mattel Norveška Maren Lundby
2015 Kazahstan Almati Rusija Sofija Tihonova Avstrija Elisabeth Raudaschl Avstrija Chiara Hölzl
2016 Romunija Râșnov Avstrija Chiara Hölzl Nemčija Katharina Althaus Rusija Sofija Tihonova
2017 Združene države Amerike Park City Italija Manuela Malsiner Slovenija Ema Klinec Slovenija Nika Križnar
2018 Švica Kandersteg Slovenija Nika Križnar Slovenija Ema Klinec Norveška Anna Odine Strøm
2019 Finska Lahti Rusija Ana Špineva Rusija Lidija Jakovljeva Italija Lara Malsiner
2020 Nemčija Oberwiesenthal Avstrija Marita Kramer Norveška Thea Minyan Bjørseth Italija Lara Malsiner
2021 Finska Lahti Norveška Thea Minyan Bjørseth Francija Joséphine Pagnier Slovenija Jerneja Brecl
2022 Poljska Zakopane Slovenija Nika Prevc Slovenija Taja Bodlaj Kanada Alexandria Loutitt

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1.  Italija 3 2 3 8
2.  Avstrija 3 1 1 5
3.  Japonska 3 1 4
4.  Slovenija 2 4 5 11
5.  Nemčija 2 2 1 5
6.  Rusija 2 1 1 4
7.  Francija 1 3 1 5
8.  Norveška 1 1 2 4
9.  Kanada 2 1 3
10.  ZDA 1 1 2

Ekipno[uredi | uredi kodo]

Leto Prizorišče Prvakinje Druge Tretje
2012 Turčija Erzurum  Japonska
Juki Ito, Jurina Jamada,
Kaori Ivabuči, Sara Takanaši
 Nemčija
Ramona Straub, Svenja Würth,
Katharina Althaus, Carina Vogt
 Slovenija
Urša Bogataj, Ema Klinec,
Špela Rogelj, Katja Požun
2013 Poljska Liberec  Slovenija
Urša Bogataj, Ema Klinec,
Špela Rogelj, Katja Požun
 Francija
Léa Lemare, Océane Avocat Gros,
Julia Clair, Coline Mattel
 Nemčija
Ramona Straub, Pauline Heßler,
Svenja Würth, Katharina Althaus
2014 Italija Predazzo  Japonska
Juki Ito, Haruka Ivasa,
Jurina Jamada, Sara Takanaši
 Slovenija
Urša Bogataj, Barbara Klinec,
Anja Javoršek, Špela Rogelj
 Francija
Léa Lemare, Marie Hoyau,
Julia Clair, Coline Mattel
2015 Kazahstan Almati  Nemčija
Henriette Kraus, Pauline Heßler,
Anna Rupprecht, Gianina Ernst
 Rusija
Sofija Tihonova, Aleksandra Kustova,
Marija Jakovleva, Darja Grušina
 Japonska
Nozomi Marujama, Jurina Jamada,
Šihori Oi, Juka Seto
2017 Združene države Amerike Park City  Nemčija
Agnes Reisch, Luisa Görlich
Pauline Hessler, Gianina Ernst
 Slovenija
Jerneja Brecl, Katra Komar
Nika Križnar, Ema Klinec
 Avstrija
Claudia Purker, Sophie Mair
Elisabeth Raudaschl, Julia Huber
2018 Švica Kandersteg  Slovenija
Jerneja Brecl, Nika Križnar
Katra Komar, Ema Klinec
 Rusija
Ksenija Kablukova, Aleksandra Kustova
Lidija Jakovleva, Sofija Tihonova
 Francija
Oceane Paillard, Josephine Pagnier
Romane Dieu, Lucile Morat
2019 Finska Lahti  Rusija
Marija Jakovljeva, Aleksandra Baranceva
Ana Špineva, Lidija Jakovljeva
 Nemčija
Jenny Nowak, Josephin Laue
Selina Freitag, Agnes Reisch
 Avstrija
Marita Kramer, Lisa Hirner
Claudia Purker, Lisa Eder
2020 Nemčija Oberwiesenthal  Avstrija
Lisa Eder, Vanessa Moharitsch
Julia Mühlbacher, Marita Kramer
 Slovenija
Jerneja Brecl, Lara Logar
Jerneja Repinc Zupančič, Katra Komar
 Nemčija
Michelle Göbel, Josephin Laue
Pia Kübler, Selina Freitag
2021 Finska Lahti  Avstrija
Hannah Wiegele, Vanessa Moharitsch
Julia Muehlbacher, Lisa Eder
 Rusija
Ana Špineva, Aleksandra Baranceva
Anastazija Subotina, Irma Mahinia
 Slovenija
Nika Prevc, Nika Vetrih
Jerneja Repinc Zupančič, Jerneja Brecl
2022 Poljska Zakopane  Slovenija
Jerneja Repinc Zupančič, Lara Logar
Taja Bodlaj, Nika Prevc
 Japonska
Nagomi Nakajama, Ringo Mijadžima
Hina Cušida, Haruka Kasai
 Nemčija
Michelle Göbel, Pia Lilian Kübler
Anna-Fay Scharfenberg, Christina Feicht

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1.  Slovenija 3 3 2 8
1.  Nemčija 2 2 3 7
3.  Japonska 2 1 1 4
4.  Avstrija 2 0 2 4
5.  Rusija 1 3 0 4
4.  Francija 0 1 2 3

Tekma mešanih ekip[uredi | uredi kodo]

Leto Prizorišče Prvakinje Druge Tretje
2016 Romunija Râșnov  Slovenija
Nika Križnar, Bor Pavlovčič,
Ema Klinec, Domen Prevc
 Avstrija
Claudia Purker, Maximilian Steiner,
Chiara Hölzl, Janni Reisenauer
 Nemčija
Katharina Althaus, Tim Fuchs,
Anna Rupprecht, David Siegel
2017 Združene države Amerike Park City  Slovenija
Nika Križnar, Tilen Bartol,
Ema Klinec, Žiga Jelar
 Nemčija
Agnes Reisch, Martin Hamann,
Gianina Ernst, Constantin Schmid
 Japonska
Minami Vanatabe, Masamicu Ito,
Fumika Segava, Juken Ivasa
2018 Švica Kandersteg  Norveška
Silje Opseth, Fredrik Villumstad
Anna Odine Strøm, Marius Lindvik
 Nemčija
Luisa Görlich, Justin Lisso
Gianina Ernst, Constantin Schmid
 Avstrija
Claudia Purker, Jan Hörl
Sophie Mair, Clemens Leitner
2019 Finska Lahti  Rusija
Ana Špineva, Mihail Purtov
Lidija Jakovljeva, Maksim Sergejev
 Norveška
Ingebjørg Saglien Bråten, Fredrik Villumstad
Silje Opseth, Thomas Aasen Markeng
 Nemčija
Agnes Reisch, Luca Roth
Selina Freitag, Constantin Schmid
2020 Nemčija Oberwiesenthal  Avstrija
Lisa Eder, Marco Wörgötter
Marita Kramer, Peter Resinger
 Norveška
Eirin Maria Kvandal, Bendik Jakobsen Heggli
Thea Minyan Bjørseth, Sander Vossan Eriksen
 Slovenija
Jerneja Brecl, Jan Bombek
Katra Komar, Mark Hafnar
2022 Poljska Zakopane  Avstrija
Lisa Eder, Daniel Tschofenig
Julia Mühlbacher, Vanessa Moharitsch
 Slovenija
Taja Bodlaj, Marcel Stržinar
Nika Prevc, Maksim Bartolj
 Norveška
Nora Midtsundstad, Johannes Aardal
Heidi Dyhre Traaserud, Iver Olaussen

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1.  Slovenija 2 1 1 4
.  Avstrija 2 1 1 4
3.  Norveška 1 1 2 4
4.  Rusija 1 0 0 1
5.  Nemčija 0 2 2 4
6.  Japonska 0 0 1 1

Zunanje povezave[uredi | uredi kodo]