Odprto prvenstvo Anglije 2016 - ženske dvojice

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Odprto prvenstvo Anglije 2016
Zmagov.   Združene države Amerike Serena Williams
Združene države Amerike Venus Williams
Final.   Madžarska Tímea Babos
Kazahstan Jaroslava Švedova
Rezultat finala   6–3, 6–4
Turnirji
Posamično   moški   ženske
Dvojice   moške   ženske   mešane
Odprto prvenstvo Anglije 2016 - ženske dvojice
< 2015 2017 >

Rezultati Odprtega prvenstva Anglije 2016 v tenisu za ženske dvojice.

Postavljene igralke[uredi | uredi kodo]

Seznam postavljenih igralk. Serena Williams in Venus Williams sta postali prvakinji, za ostale je v oklepaju navedeno kdaj so izpadle.
 1.   Švica Martina Hingis / Indija Sania Mirza (četrtfinale)
 2.   Francija Caroline Garcia / Francija Kristina Mladenovic (četrtfinale)
 3.   Kitajski Tajpej Chan Hao-ching / Kitajski Tajpej Chan Yung-jan (drugi krog)
 4.   Rusija Jekaterina Makarova / Rusija Jelena Vesnina (četrtfinale)
 5.   Madžarska Tímea Babos / Kazahstan Jaroslava Švedova (finale)
 6.   Češka Andrea Hlaváčková / Češka Lucie Hradecká (tretji krog)
 7.   Združene države Amerike Bethanie Mattek-Sands / Češka Lucie Šafářová (prvi krog)
 8.   Nemčija Julia Görges / Češka Karolína Plíšková (polfinale)
 9.   Ljudska republika Kitajska Xu Yifan / Ljudska republika Kitajska Zheng Saisai (prvi krog)
10.   Združene države Amerike Raquel Atawo / Združene države Amerike Abigail Spears (polfinale)
11.   Slovenija Andreja Klepač / Slovenija Katarina Srebotnik (prvi krog)
12.   Rusija Margarita Gasparjan / Romunija Monica Niculescu (prvi krog)
13.   Združene države Amerike Vania King / Rusija Ala Kudrjavceva (drugi krog)
14.   Španija Anabel Medina Garrigues / Španija Arantxa Parra Santonja (tretji krog, odstop)
15.   Italija Sara Errani / Gruzija Oksana Kalashnikova (prvi krog)
16.   Nizozemska Kiki Bertens / Švedska Johanna Larsson (drugi krog)

Rezultati[uredi | uredi kodo]

  • Q = kvalifikantki
  • WC = s povabilom
  • LL = srečni poraženki

  • Alt = zamenjava
  • SE = oproščeni kvalifikacij
  • PR = zaščiten položaj

  • w/o, b.b. = brez boja
  • r = predaja
  • d = diskvalifikacija

Zaključni boji[uredi | uredi kodo]

  Četrtfinale Polfinale Finale
                                       
  1  Švica Martina Hingis
 Indija Sania Mirza
2 4  
5  Madžarska Tímea Babos
 Kazahstan Jaroslava Švedova
6 6  
  5  Madžarska Tímea Babos
 Kazahstan Jaroslava Švedova
6 6  
  10  Združene države Amerike Raquel Atawo
 Združene države Amerike Abigail Spears
4 2  
PR  Nemčija Anna-Lena Grönefeld
 Češka Květa Peschke
4 2
  10  Združene države Amerike Raquel Atawo
 Združene države Amerike Abigail Spears
6 6  
    5  Madžarska Tímea Babos
 Kazahstan Jaroslava Švedova
3 4
   Združene države Amerike Serena Williams
 Združene države Amerike Venus Williams
6 6
   Združene države Amerike Serena Williams
 Združene države Amerike Venus Williams
77 4 6  
4  Rusija Jekaterina Makarova
 Rusija Jelena Vesnina
61 6 2  
 Združene države Amerike Serena Williams
 Združene države Amerike Venus Williams
77 6
  8  Nemčija Julia Görges
 Češka Karolína Plíšková
63 4  
8  Nemčija Julia Görges
 Češka Karolína Plíšková
711 6
  2  Francija Caroline Garcia
 Francija Kristina Mladenovic
69 3  

Zgornji del[uredi | uredi kodo]

1. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
1  Švica M Hingis
 Indija S Mirza
6 7  
 Nemčija A-L Friedsam
 Nemčija L Siegemund
2 5     1  Švica M Hingis
 Indija S Mirza
6 6  
 Nemčija M Barthel
 Kitajski Tajpej C-j Chuang
3 3    Japonska E Hozumi
 Japonska M Kato
3 1  
 Japonska E Hozumi
 Japonska M Kato
6 6       1  Švica M Hingis
 Indija S Mirza
6 6  
 Ukrajina L Kichenok
 Združene države Amerike V Lepchenko
6 3 1        Združene države Amerike C McHale
 Latvija J Ostapenko
1 0  
 Združene države Amerike C McHale
 Latvija J Ostapenko
3 6 6      Združene države Amerike C McHale
 Latvija J Ostapenko
6 6
 Japonska N Hibino
 Poljska A Rosolska
6 1 3   13  Združene države Amerike V King
 Rusija A Kudrjavceva
1 4  
13  Združene države Amerike V King
 Rusija A Kudrjavceva
3 6 6       1  Švica M Hingis
 Indija S Mirza
2 4
9  Ljudska republika Kitajska Y Xu
 Ljudska republika Kitajska S Zheng
66 6 5       5  Madžarska T Babos
 Kazahstan Y Švedova
6 6
 Hrvaška D Jurak
 Avstralija An Rodionova
78 2 7      Hrvaška D Jurak
 Avstralija An Rodionova
4 1  
 Belgija K Flipkens
 Nemčija A Petkovic
4 6 4    Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske J Konta
 Združene države Amerike M Sanchez
6 6  
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske J Konta
 Združene države Amerike M Sanchez
6 3 6        Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske J Konta
 Združene države Amerike M Sanchez
6 1 5
Q  Japonska S Aoyama
 Japonska M Ninomiya
6 6       5  Madžarska T Babos
 Kazahstan Y Švedova
4 6 7  
 Ukrajina N Kichenok
 Ukrajina L Tsurenko
1 1     Q  Japonska S Aoyama
 Japonska M Ninomiya
1 3
 Združene države Amerike M Keys
 Združene države Amerike S Stephens
2 4   5  Madžarska T Babos
 Kazahstan Y Švedova
6 6  
5  Madžarska T Babos
 Kazahstan Y Švedova
6 6  

2. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
3  Kitajski Tajpej H-c Chan
 Kitajski Tajpej Y-j Chan
6 6  
WC  Avstralija A Barty
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske L Robson
4 2     3  Kitajski Tajpej H-c Chan
 Kitajski Tajpej Y-j Chan
2 6 2  
 Španija L Arruabarrena
 Črna gora D Kovinić
5 65    Srbija J Janković
 Srbija A Krunić
6 4 6  
 Srbija J Janković
 Srbija A Krunić
7 77        Srbija J Janković
 Srbija A Krunić
4 4  
PR  Nemčija A-L Grönefeld
 Češka K Peschke
5 6 6       PR  Nemčija A-L Grönefeld
 Češka K Peschke
6 6  
 Rusija S Kuznecova
 Italija R Vinci
7 2 1     PR  Nemčija A-L Grönefeld
 Češka K Peschke
6 6
 Romunija I-C Begu
 Romunija R Olaru
3 4   16  Nizozemska K Bertens
 Švedska J Larsson
4 1  
16  Nizozemska K Bertens
 Švedska J Larsson
6 6       PR  Nemčija A-L Grönefeld
 Češka K Peschke
4 2
10  Združene države Amerike R Atawo
 Združene države Amerike A Spears
6 6       10  Združene države Amerike R Atawo
 Združene države Amerike A Spears
6 6
Q  Kitajski Tajpej C-w Chan
 Ljudska republika Kitajska X Han
1 4     10  Združene države Amerike R Atawo
 Združene države Amerike A Spears
6 6  
 Združene države Amerike M Brengle
 Nemčija T Maria
6 6    Združene države Amerike M Brengle
 Nemčija T Maria
3 0  
WC  Slovaška D Hantuchová
 Hrvaška D Vekić
1 3       10  Združene države Amerike R Atawo
 Združene države Amerike A Spears
6 6
 Slovenija P Hercog
 Hrvaška M Lučić-Baroni
5 3        Avstralija D Gavrilova
 Rusija D Kasatkina
3 3  
 Japonska M Doi
 Ukrajina E Svitolina
7 6      Japonska M Doi
 Ukrajina E Svitolina
6 3 1
 Avstralija D Gavrilova
 Rusija D Kasatkina
6 0 7    Avstralija D Gavrilova
 Rusija D Kasatkina
3 6 6  
7  Združene države Amerike B Mattek-Sands
 Češka L Šafářová
2 6 5  

Spodnji del[uredi | uredi kodo]

3. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
6  Češka A Hlaváčková
 Češka L Hradecká
77 3 9  
 Ljudska republika Kitajska C Liang
 Ljudska republika Kitajska Y Wang
63 6 7     6  Češka A Hlaváčková
 Češka L Hradecká
6 62 7  
 Ukrajina K Bondarenko
 Ukrajina O Savchuk
6 4 3    Francija A Cornet
 Švica X Knoll
3 77 5  
 Francija A Cornet
 Švica X Knoll
4 6 6       6  Češka A Hlaváčková
 Češka L Hradecká
4 3  
 Združene države Amerike I Falconi
 Združene države Amerike N Gibbs
63 1        Združene države Amerike S Williams
 Združene države Amerike V Williams
6 6  
Q  Belgija E Mertens
 Belgija A-S Mestach
77 6     Q  Belgija E Mertens
 Belgija A-S Mestach
4 4
 Združene države Amerike S Williams
 Združene države Amerike V Williams
7 6    Združene države Amerike S Williams
 Združene države Amerike V Williams
6 6  
11  Slovenija A Klepač
 Slovenija K Srebotnik
5 3        Združene države Amerike S Williams
 Združene države Amerike V Williams
77 4 6
15  Italija S Errani
 Gruzija O Kalashnikova
6 5 2       4  Rusija J Makarova
 Rusija J Vesnina
61 6 2
 Nizozemska M Krajicek
 Češka B Strýcová
4 7 6      Nizozemska M Krajicek
 Češka B Strýcová
78 6  
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske T Moore
 Švica C Perrin
0 5    Kolumbija M Duque Mariño
 Portoriko M Puig
66 4  
 Kolumbija M Duque Mariño
 Portoriko M Puig
6 7        Nizozemska M Krajicek
 Češka B Strýcová
3 4
 Združene države Amerike L Chirico
 Združene države Amerike A Riske
7 61 5       4  Rusija J Makarova
 Rusija J Vesnina
6 6  
 Nemčija A Beck
 Belgija Y Wickmayer
5 77 7      Nemčija A Beck
 Belgija Y Wickmayer
6 3 1
WC  Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske J Rae
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske A Smith
5 6 4   4  Rusija J Makarova
 Rusija J Vesnina
4 6 6  
4  Rusija J Makarova
 Rusija J Vesnina
7 4 6  

4. del[uredi | uredi kodo]

Prvi krog   Drugi krog   Tretji krog   Četrtfinale
8  Nemčija J Görges
 Češka Ka Plíšková
6 6  
 Češka D Allertová
 Slovaška AK Schmiedlová
2 1     8  Nemčija J Görges
 Češka Ka Plíšková
6 6  
 Argentina M Irigoyen
 Poljska P Kania
3 6 4    Kazahstan Y Putintseva
 Slovaška M Rybáriková
1 4  
 Kazahstan Y Putintseva
 Slovaška M Rybáriková
6 2 6       8  Nemčija J Görges
 Češka Ka Plíšková
77 60 6  
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske N Broady
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Watson
77 6        Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske N Broady
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Watson
65 77 3  
 Turčija Ç Büyükakçay
 Poljska K Jans-Ignacik
64 4      Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske N Broady
 Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske H Watson
79 712
 Rusija A Panova
 Združene države Amerike S Rogers
4 6 6    Rusija A Panova
 Združene države Amerike S Rogers
67 610  
12  Rusija M Gasparjan
 Romunija M Niculescu
6 4 3       8  Nemčija J Görges
 Češka Ka Plíšková
711 6
14  Španija A Medina Garrigues
 Španija A Parra Santonja
4 6 6       2  Francija C Garcia
 Francija K Mladenovic
69 3
 Češka B Krejčíková
 Češka K Siniaková
6 4 3     14  Španija A Medina Garrigues
 Španija A Parra Santonja
4 77 6  
 Kanada G Dabrowski
 Španija MJ Martínez Sánchez
6 6    Kanada G Dabrowski
 Španija MJ Martínez Sánchez
6 64 3  
 Kanada E Bouchard
 Nemčija S Lisicki
4 2       14  Španija A Medina Garrigues
 Španija A Parra Santonja
3r
 Kitajski Tajpej S-w Hsieh
 Združene države Amerike N Melichar
4 3       2  Francija C Garcia
 Francija K Mladenovic
5  
PR  Ljudska republika Kitajska S Peng
 Ljudska republika Kitajska S Zhang
6 6     PR  Ljudska republika Kitajska S Peng
 Ljudska republika Kitajska S Zhang
6 3 4
Q  Nizozemska D Schuurs
 Češka R Voráčová
2 2   2  Francija C Garcia
 Francija K Mladenovic
0 6 6  
2  Francija C Garcia
 Francija K Mladenovic
6 6