Smučarski skoki na Zimskih olimpijskih igrah 2010 - srednja skakalnica posamično

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Smučarski skoki na Zimskih olimpijskih igrah 2010 - srednja skakalnica posamično. Svojo tretjo zlato olimpijsko medaljo je osvojil Simon Ammann, srebrno Adam Małysz, bronasto pa Gregor Schlierenzauer.

Rezultati[uredi | uredi kodo]

Kvalifikacije[uredi | uredi kodo]

Poz Št Skakalec Država Dolžina (m) Toč. za dolž. Toč. za slog Skupaj Opombe
1 51 Michael Uhrmann Zastava Nemčije Nemčija 106,0 82,0 56,5 138,5 kvalificiran
2 44 Jakub Janda Zastava Češke Češka 105,0 80,0 55,5 135,5 kvalificiran
3 45 Michael Neumayer Zastava Nemčije Nemčija 105,5 81,0 54,0 135,0 kvalificiran
4 43 Antonín Hájek Zastava Češke Češka 105,0 80,0 54,5 134,5 kvalificiran
5 49 Daiki Ito Zastava Japonske Japonska 104,5 79,0 55,5 134,5 kvalificiran
6 46 Noriaki Kasai Zastava Japonske Japonska 105,5 81,0 52,5 133,5 kvalificiran
7 48 Harri Olli Zastava Finske Finska 105,0 80,0 53,5 133,5 kvalificiran
8 24 Janne Happonen Zastava Finske Finska 104,5 79,0 54,0 133,0 kvalificiran
9 40 Martin Schmitt Zastava Nemčije Nemčija 103,5 77,0 55,5 132,5 kvalificiran
10 41 Tom Hilde Zastava Norveške Norveška 103,5 77,0 55,0 132,0 kvalificiran
11 35 Kalle Keituri Zastava Finske Finska 103,0 76,0 54,0 130,0 kvalificiran
12 42 Kamil Stoch Zastava Poljske Poljska 103,0 76,0 51,5 127,5 kvalificiran
13 29 Peter Prevc Zastava Slovenije Slovenija 101,5 73,0 54,0 127,0 kvalificiran
13 47 Emmanuel Chedal Zastava Francije Francija 102,0 74,0 53,0 127,0 kvalificiran
15 34 Krzysztof Mietus Zastava Poljske Poljska 101,5 73,0 53,5 126,5 kvalificiran
15 38 Jernej Damjan Zastava Slovenije Slovenija 102,5 75,0 51,5 126,5 kvalificiran
17 22 Stefan Hula Zastava Poljske Poljska 101,5 73,0 52,5 125,5 kvalificiran
18 23 Vincent Descombes Sevoie Zastava Francije Francija 100,5 71,0 52,5 123,5 kvalificiran
18 25 Roman Koudelka Zastava Češke Češka 100,0 70,0 53,5 123,5 kvalificiran
18 50 Pascal Bodmer Zastava Nemčije Nemčija 100,5 71,0 52,5 123,5 kvalificiran
21 33 Anders Bardal Zastava Norveške Norveška 99,5 69,0 53,5 122,5 kvalificiran
22 17 Hyun-Ki Kim Zastava Južne Koreje Južna Koreja 99,0 68,0 53,5 121,5 kvalificiran
23 5 Volodimir Boščuk Zastava Ukrajine Ukrajina 99,0 68,0 52,5 120,5 kvalificiran
23 37 Andreas Kuettel Zastava Švice Švica 99,0 68,0 52,5 120,5 kvalificiran
25 8 David Lazzaroni Zastava Francije Francija 97,5 65,0 52,5 117,5 kvalificiran
26 26 Denis Kornilov Zastava Rusije Rusija 97,5 65,0 52,0 117,0 kvalificiran
27 27 Primož Pikl Zastava Slovenije Slovenija 97,5 65,0 51,5 116,5 kvalificiran
27 28 Pavel Karelin Zastava Rusije Rusija 97,5 65,0 51,5 116,5 kvalificiran
29 15 Aleksej Koroljev Zastava Kazahstana Kazahstan 97,0 64,0 52,0 116,0 kvalificiran
30 7 Peter Frenette Flag of the United States ZDA 97,0 64,0 51,0 115,0 kvalificiran
31 18 Nikolaj Karpenko Zastava Kazahstana Kazahstan 97,0 64,0 50,5 114,5 kvalificiran
32 30 Andrea Morassi Zastava Italije Italija 96,5 63,0 51,0 114,0 kvalificiran
33 20 Dimitrij Ipatov Zastava Rusije Rusija 96,0 62,0 51,5 113,5 kvalificiran
33 31 Taku Takeuči Zastava Japonske Japonska 96,0 62,0 51,5 113,5 kvalificiran
35 13 Nicholas Alexander Flag of the United States ZDA 96,0 62,0 51,0 113,0 kvalificiran
35 36 Sebastian Colloredo Zastava Italije Italija 96,0 62,0 51,0 113,0 kvalificiran
37 21 Vitalij Šumbarec Zastava Ukrajine Ukrajina 95,5 61,0 51,0 112,0 kvalificiran
37 32 Lukáš Hlava Zastava Češke Češka 95,5 61,0 51,0 112,0 kvalificiran
39 39 Šohei Točimoto Zastava Japonske Japonska 95,0 60,0 51,0 111,0 kvalificiran
40 2 Anders Johnson Flag of the United States ZDA 93,5 57,0 51,5 108,5 kvalificiran
40 14 Heung-Chul Choi Zastava Južne Koreje Južna Koreja 93,5 57,0 51,5 108,5 kvalificiran
42 4 Tomas Zmoray Zastava Slovaške Slovaška 94,0 58,0 49,5 107,5
43 10 Yong-Jik Choi Zastava Južne Koreje Južna Koreja 93,5 57,0 50,0 107,0
44 9 MacKenzie Boyd-Clowes Zastava Kanade Kanada 92,5 55,0 50,0 105,0
45 19 Ilja Rosljakov Zastava Rusije Rusija 92,0 54,0 50,5 104,5
46 6 Trevor Morrice Zastava Kanade Kanada 92,0 54,0 49,5 103,5
47 3 Stefan Read Zastava Kanade Kanada 91,5 53,0 50,0 103,0
48 12 Oleksander Lazarovič Zastava Ukrajine Ukrajina 90,5 51,0 49,0 100,0
49 1 Eric Mitchell Zastava Kanade Kanada 89,0 48,0 50,5 98,5
50 11 Alexandre Mabboux Zastava Francije Francija 89,0 48,0 49,5 97,5
* 52 Robert Kranjec Zastava Slovenije Slovenija 102,0 74,0 predkvalificiran
* 53 Bjørn Einar Romøren Zastava Norveške Norveška 97,5 65,0 predkvalificiran
* 54 Anders Jacobsen Zastava Norveške Norveška ni skakal
predkvalificiran
* 55 Janne Ahonen Zastava Finske Finska 102,0 74,0 predkvalificiran
* 56 Adam Małysz Zastava Poljske Poljska 105,0 81,0 predkvalificiran
* 57 Wolfgang Loitzl Zastava Avstrije Avstrija 103,5 77,0 predkvalificiran
* 58 Andreas Kofler Zastava Avstrije Avstrija 105,0 80,0 predkvalificiran
* 59 Thomas Morgenstern Zastava Avstrije Avstrija 105,5 81,0 predkvalificiran
* 60 Gregor Schlierenzauer Zastava Avstrije Avstrija 107,0 84,0 predkvalificiran
* 61 Simon Ammann Zastava Švice Švica 103,0 76,0 predkvalificiran
16 Roberto Dellasega Zastava Italije Italija 0,0 0,0 0,0 0,0 diskvalificiran

Glavna tekma[uredi | uredi kodo]

Poz Št Skakalec Država Prva serija Finalna serija Skupaj
Dolžina Točke Poz Dolžina Točke Poz
1 51 Simon Ammann Zastava Švice Švica 105,0 135,5 1 108,0 141,0 1 276,5
2 46 Adam Małysz Zastava Poljske Poljska 103,5 132,5 3 105,0 137,0 3 269,5
3 50 Gregor Schlierenzauer Zastava Avstrije Avstrija 101,5 128,0 7 106,5 140,0 2 268,0
4 45 Janne Ahonen Zastava Finske Finska 102,0 129,5 5 104,0 133,5 5 263,0
5 41 Michael Uhrmann Zastava Nemčije Nemčija 103,5 133,0 2 102,0 129,5 10 262,5
6 42 Robert Kranjec Zastava Slovenije Slovenija 102,0 129,0 6 102,5 130,5 8 259,5
7 19 Peter Prevc Zastava Slovenije Slovenija 100,0 124,0 13 104,5 135,0 4 259,0
8 49 Thomas Morgenstern Zastava Avstrije Avstrija 102,0 130,0 4 101,5 128,5 11 258,5
9 44 Anders Jacobsen Zastava Norveške Norveška 99,5 123,5 15 104,0 133,5 5 257,0
10 30 Martin Schmitt Zastava Nemčije Nemčija 99,5 123,0 16 103,5 133,0 7 256,0
11 47 Wolfgang Loitzl Zastava Avstrije Avstrija 100,0 124,5 12 102,5 130,5 8 255,0
12 31 Tom Hilde Zastava Norveške Norveška 100,0 124,0 13 101,5 128,0 12 252,0
12 15 Roman Koudelka Zastava Češke Češka 101,5 127,0 9 100,5 125,0 13 252,0
14 34 Jakub Janda Zastava Češke Češka 101,0 127,5 8 99,5 123,0 18 250,5
15 39 Daiki Ito Zastava Japonske Japonska 100,5 125,0 10 100,0 124,5 14 249,5
16 35 Michael Neumayer Zastava Nemčije Nemčija 101,0 125,0 10 99,5 122,0 19 247,0
17 36 Noriaki Kasai Zastava Japonske Japonska 99,0 120,5 19 100,5 124,0 15 244,5
18 23 Anders Bardal Zastava Norveške Norveška 98,0 118,5 22 100,0 124,0 15 242,5
19 48 Andreas Kofler Zastava Avstrije Avstrija 98,0 121,0 17 98,5 120,5 21 241,5
19 14 Janne Happonen Zastava Finske Finska 97,5 117,5 25 100,0 124,0 15 241,5
21 33 Antonin Hajek Zastava Češke Češka 98,5 121,0 17 98,0 118,5 22 239,5
22 25 Kalle Keituri Zastava Finske Finska 97,0 116,0 27 99,5 122,0 19 238,0
23 43 Bjørn Einar Romøren Zastava Norveške Norveška 98,5 120,5 19 96,0 114,5 27 235,0
24 37 Emmanuel Chedal Zastava Francije Francija 99,0 120,0 21 96,5 114,5 27 234,5
24 17 Primož Pikl Zastava Slovenije Slovenija 97,5 117,5 25 97,5 117,0 23 234,5
26 16 Denis Kornilov Zastava Rusije Rusija 98,0 118,5 22 96,5 114,0 29 232,5
27 32 Kamil Stoch Zastava Poljske Poljska 98,5 118,5 22 96,5 113,5 30 232,0
28 13 Vincent Descombes Sevoie Zastava Francije Francija 96,0 113,5 29 97,0 116,5 24 230,0
29 26 Sebastian Colloredo Zastava Italije Italija 96,0 114,0 28 96,5 115,0 26 229,0
29 9 Nikolaj Karpenko Zastava Kazahstana Kazahstan 96,0 113,0 30 97,0 116,0 25 229,0
31 40 Pascal Bodmer Zastava Nemčije Nemčija 95,5 112,5 31 112,5
31 12 Stefan Hula Zastava Poljske Poljska 95,0 112,5 31 112,5
33 18 Pavel Karelin Zastava Rusije Rusija 95,0 111,5 33 111,5
34 21 Taku Takeuči Zastava Japonske Japonska 94,5 110,5 34 110,5
35 27 Andreas Küttel Zastava Švice Švica 94,0 110,0 35 110,0
36 24 Krzysztof Mietus Zastava Poljske Poljska 94,0 109,0 36 109,0
37 29 Šohei Točimoto Zastava Japonske Japonska 93,5 108,5 37 108,5
38 28 Jernej Damjan Zastava Slovenije Slovenija 93,5 108,0 38 108,0
38 22 Lukas Hlava Zastava Češke Češka 94,0 108,0 38 108,0
40 8 Hyun-Ki Kim Zastava Južne Koreje Južna Koreja 93,0 107,0 30 107,0
41 5 Nicholas Alexander Flag of the United States ZDA 93,5 106,5 41 106,5
41 3 Peter Frenette Flag of the United States ZDA 93,0 106,5 41 106,5
43 20 Andrea Morassi Zastava Italije Italija 92,5 106,0 43 106,0
44 7 Aleksej Koroljev Zastava Kazahstana Kazahstan 93,0 105,0 44 105,0
45 11 Vitalij Šumbarec Zastava Ukrajine Ukrajina 92,0 104,5 45 104,5
46 10 Dimitrij Ipatov Zastava Rusije Rusija 91,0 102,5 46 102,5
47 4 David Lazzaroni Zastava Francije Francija 90,5 101,0 47 101,0
48 6 Heung-Chul Choi Zastava Južne Koreje Južna Koreja 87,5 95,0 48 95,0
49 1 Anders Johnson Flag of the United States ZDA 86,5 92,5 49 92,5
50 2 Volodimir Boščuk Zastava Ukrajine Ukrajina 87,5 91,5 50 91,5
38 Harri Olli Zastava Finske Finska diskvalificiran