Svetovni pokal v smučarskih skokih 2000

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Svetovni pokal v smučarskih skokih 2000 je enaindvajseta sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih.

Koledar tekem[uredi | uredi kodo]

Datum Prizorišče Skakalnica Zmagovalec Drugi Tretji
27. november 1999 Zastava Finske Kuopio Puijo K120 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Finske Matti Hautamäki
28. november 1999 Zastava Finske Ville Kantee Zastava Finske Risto Jussilainen Zastava Italije Roberto Cecon
4. december 1999 Zastava Italije Val di Fiemme/Predazzo Trampolino dal Ben K120 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Avstrije Andreas Goldberger
5. december 1999 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Finske Jani Soininen Zastava Finske Risto Jussilainen
12. december 1999 Zastava Avstrije Beljak Villacher Alpenarena K90 Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Avstrije Andreas Widhölzl
18. december 1999 Zastava Poljske Zakopane Wielka Krokiew K116 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Norveške Lasse Ottesen
19. december 1999 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Avstrije Andreas Widhölzl
29. december 1999 Zastava Nemčije Oberstdorf Schattenbergschanze K115 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Avstrije Andreas Goldberger Zastava Avstrije Andreas Widhölzl
1. januar 2000 Zastava Nemčije Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K115 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Japonske Masahiko Harada Zastava Finske Janne Ahonen
3. januar 2000 Zastava Avstrije Innsbruck Bergiselschanze K110 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen
6. januar 2000 Zastava Avstrije Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze K120 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Nemčije Martin Schmitt
8. januar 2000 Zastava Švice Engelberg Gross-Titlis-Schanze K120 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Avstrije Andreas Widhölzl
9. januar 2000 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Nemčije Sven Hannawald Zastava Finske Janne Ahonen
22. januar 2000 Zastava Japonske Sapporo Okurajama K120 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Finske Risto Jussilainen
23. januar 2000 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Jani Soininen Zastava Japonske Hiroja Saito
25. januar 2000 Zastava Japonske Hakuba Hakuba K120 Flag of Finland.svg Finska
Janne Ahonen
Risto Jussilainen
Ville Kantee
Jani Soininen
Zastava Nemčije Nemčija
Sven Hannawald
Hansjörg Jäkle
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Zastava Avstrije Avstrija
Andreas Goldberger
Wolfgang Loitzl
Stefan Horngacher
Andreas Widhölzl
26. januar 2000 Zastava Finske Jani Soininen Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Finske Ville Kantee
5. februar 2000 Zastava Nemčije Willingen Mühlenkopfschanze K120 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Nemčije Martin Schmitt
6. februar 2000 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen
19. februar 2000 Zastava Avstrije Bad Mitterndorf/Tauplitz Kulm K180 Zastava Nemčije Sven Hannawald Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Norveške Tommy Ingebrigtsen
20. februar 2000 Tekma odpovedana
26. februar 2000 Flag of the United States Iron Mountain Pine Mountain Jump K120 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Norveške Tommy Ingebrigtsen Zastava Avstrije Stefan Horngacher
27. februar 2000 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Avstrije Andreas Widhölzl Zastava Avstrije Andreas Goldberger
4. marec 2000 Zastava Finske Lahti Salpausselkä K90 Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Nemčije Sven Hannawald Zastava Norveške Lasse Ottesen
4. marec 2000 Zastava Finske Lahti Salpausselkä K116 Flag of Finland.svg Finska
Risto Jussilainen
Ville Kantee
Jani Soininen
Janne Ahonen
Zastava Avstrije Avstrija
Andreas Goldberger
Stefan Horngacher
Martin Höllwarth
Andreas Widhölzl
Zastava Nemčije Nemčija
Michael Uhrmann
Frank Löffler
Sven Hannawald
Martin Schmitt
5. marec 2000 Zastava Finske Lahti Salpausselkä K116 Zastava Nemčije Martin Schmitt Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Avstrije Andreas Goldberger
10. marec 2000 Zastava Norveške Trondheim Granåsen K120 Zastava Nemčije Sven Hannawald Zastava Finske Ville Kantee Zastava Finske Janne Ahonen
12. marec 2000 Zastava Norveške Oslo Holmenkollen K115 Zastava Nemčije Sven Hannawald Zastava Finske Ville Kantee Zastava Finske Janne Ahonen
18. marec 2000 Zastava Slovenije Planica Planiška velikanka K185 Zastava Nemčije Nemčija
Sven Hannawald
Michael Uhrmann
Martin Schmitt
Hansjörg Jäkle
Flag of Finland.svg Finska
Ville Kantee
Risto Jussilainen
Jani Soininen
Janne Ahonen
Zastava Japonske Japonska
Takanobu Okabe
Kazujoši Funaki
Hideharu Mijahira
Noriaki Kasai
19. marec 2000 Zastava Nemčije Sven Hannawald Zastava Finske Janne Ahonen Zastava Avstrije Andreas Goldberger

Skupne uvrstitve[uredi | uredi kodo]

Posamično[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1. Zastava Nemčije Martin Schmitt 1833
2. Zastava Avstrije Andreas Widhölzl 1452
3. Zastava Finske Janne Ahonen 1437
4. Zastava Nemčije Sven Hannawald 1065
5. Zastava Avstrije Andreas Goldberger 1034
6. Zastava Finske Ville Kantee 836
7. Zastava Finske Jani Soininen 734
8. Zastava Avstrije Stefan Horngacher 624
Zastava Finske Risto Jussilainen 624
10. Zastava Japonske Hideharu Mijahira 567
11. Zastava Japonske Masahiko Harada 545
12. Zastava Norveške Lasse Ottesen 535
13. Zastava Norveške Tommy Ingebrigtsen 494
14. Zastava Japonske Kazujoši Funaki 475
15. Zastava Japonske Noriaki Kasai 436
16. Zastava Avstrije Martin Höllwarth 347
17. Zastava Finske Matti Hautamäki 341
18. Zastava Nemčije Michael Uhrmann 283
19. Zastava Francije Nicolas Dessum 282
20. Zastava Japonske Hiroja Saito 264
21. Zastava Nemčije Hansjörg Jäkle 262
22. Zastava Avstrije Wolfgang Loitzl 251
23. Zastava Italije Roberto Cecon 236
24. Zastava Slovenije Peter Žonta 234
25. Zastava Finske Mika Laitinen 232
26. Zastava Finske Jussi Hautamäki 230
27. Zastava Češke Michal Doležal 220
Poz Skakalec Točke
28. Zastava Poljske Adam Małysz 214
29. Zastava Norveške Roar Ljøkelsøy 213
30. Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger 208
31. Zastava Nemčije Frank Löffler 193
32. Zastava Japonske Kazuki Nišišita 172
33. Zastava Japonske Takanobu Okabe 130
34. Zastava Nemčije Gerd Siegmund 114
35. Zastava Nemčije Alexander Herr 109
36. Zastava Norveške Henning Stensrud 96
37. Zastava Finske Tami Kiuru 93
38. Zastava Poljske Wojciech Skupień 86
39. Zastava Finske Pekka Salminen 81
40. Zastava Švice Marco Steinauer 75
41. Zastava Slovenije Damjan Fras 74
42. Zastava Rusije Dimitrij Vasiljev 67
43. Zastava Avstrije Bernhard Metzler 53
44. Zastava Poljske Robert Mateja 52
45. Zastava Južne Koreje Čoi Heung-čul 46
Zastava Norveške Morten Ågheim 46
Zastava Švice Simon Ammann 46
48. Zastava Francije Jérôme Gay 45
Zastava Avstrije Martin Koch 37
Zastava Italije Ivan Lunardi 37
Zastava Slovenije Primož Urh-Zupan 37
Zastava Nemčije Christof Duffner 37
53. Zastava Švice Sylvain Freiholz 35
54. Flag of the United States Alan Alborn 34
Poz Skakalec Točke
55. Zastava Švice Bruno Reuteler 33
56. Zastava Češke Jakub Hlava 32
57. Zastava Švice Andreas Küttel 26
58. Zastava Slovenije Bine Norčič 23
59. Zastava Avstrije Thomas Hörl 22
60. Zastava Slovenije Blaž Vrhovnik 21
61. Zastava Japonske Kazuja Jošioka 20
62. Zastava Nemčije Ronny Hornschuh 19
63. Zastava Poljske Łukasz Kruczek 18
64. Zastava Japonske Juta Vatase 16
65. Zastava Norveške Arne Sneli 14
Zastava Češke Jakub Sucháček 14
67. Zastava Slovenije Primož Peterka 13
Zastava Češke Jaroslav Sakala 13
69. Zastava Avstrije Fabian Ebenhoch 10
70. Zastava Francije Emmanuel Chedal 8
Zastava Češke Jakub Janda 8
Zastava Norveške David Andersen 8
73. Zastava Norveške Jon Petter Sandaker 6
Zastava Norveške Olav Magne Dønnem 6
75. Flag of the United States Brendan Doran 5
76. Zastava Južne Koreje Kim Hjun-ki 4
Zastava Norveške Tore Sneli 4
Zastava Japonske Kazuhiro Nakamura 4
79. Zastava Norveške Wilhelm Brenna 1
Zastava Avstrije Reinhard Eberl 1
Zastava Norveške Espen Bredesen 1

Svetovni pokal v skokih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1 Zastava Nemčije Martin Schmitt 1791
2 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl 1372
3 Zastava Finske Janne Ahonen 1317
4 Zastava Avstrije Andreas Goldberger 938
5 Zastava Nemčije Sven Hannawald 865
6 Zastava Finske Ville Kantee 800
7 Zastava Finske Jani Soininen 706
8 Zastava Finske Risto Jussilainen 665
9 Zastava Avstrije Stefan Horngacher 589
10 Zastava Japonske Hideharu Mijahira 523
11 Zastava Japonske Masahiko Harada 509
12 Zastava Norveške Lasse Ottesen 478
13 Zastava Japonske Kazujoši Funaki 426
14 Zastava Japonske Noriaki Kasai 390
15 Zastava Norveške Tommy Ingebrigtsen 384

Svetovni pokal v poletih[uredi | uredi kodo]

Poz Skakalec Točke
1 Zastava Nemčije Sven Hannawald 200
2 Zastava Finske Janne Ahonen 120
3 Zastava Norveške Tommy Ingebrigtsen 110
4 Zastava Avstrije Andreas Goldberger 96
5 Zastava Avstrije Andreas Widhölzl 80
6 Zastava Avstrije Reinhard Schwarzenberger 68
7 Zastava Avstrije Martin Höllwarth 58
8 Zastava Norveške Lasse Ottesen 57
9 Zastava Japonske Kazujoši Funaki 49
10 Zastava Japonske Noriaki Kasai 46
Zastava Francije Nicolas Dessum 46
12 Zastava Japonske Hideharu Mijahira 44
Zastava Italije Roberto Cecon 44
14 Zastava Nemčije Martin Schmitt 42
15 Zastava Japonske Masahiko Harada 36
Zastava Finske Ville Kantee 36
Zastava Poljske Adam Małysz 36

Pokal narodov[uredi | uredi kodo]

Poz Država Točke
1 Flag of Finland.svg Finska 5219
2 Zastava Avstrije Avstrija 4409
3 Zastava Nemčije Nemčija 4395
4 Zastava Japonske Japonska 2938
5 Zastava Norveške Norveška 1625
6 Zastava Poljske Poljska 530
7 Zastava Slovenije Slovenija 482
8 Zastava Francije Francija 335
9 Zastava Švice Švica 305
10 Zastava Češke Češka 287
11 Zastava Italije Italija 273
12 Zastava Rusije Rusija 67
13 Zastava Južne Koreje Južna Koreja 50
14 Zastava Združenih držav Amerike ZDA 39

Viri[uredi | uredi kodo]