Wikipedija:Predlogi za izbrani članek/Zgodovina Rimskega imperija

Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Zgodovina Rimskega imperija[uredi | uredi kodo]

Zgodovina Rimskega imperija
Predlagatelj članka: Prof. dr.nejc
Utemeljitev: ustreza merilom pič
Avtor članka: Octopus (dodal največ besedila)
Trajanje glasovanja: 700127000000000000027 dni (končano)
Rezultat glasovanja: Z dvema (2) glasovoma podpore in dvema (2) glasovoma proti ter brez doseženega soglasja glede spodaj navedenih problemov članek ni sprejet med izbrano vsebino.--Archangel 11:22, 7. november 2015 (CET)[odgovori]
  • Za Zelena lučka. (pogovor) Po moje bi lahko pustili članek tak kot je. Bizantinsko cesarstvo je prav gotovo obogatitev tega 14.poglavja, po pravici se mi zdi, da ni vse popolnoma enakovredno obravnavano. Glede na članek Italija je zgodovina rimskega cesarstva izčrpno izhodišče. Bizantinsko cesarstvo pa ponovno čudovit članek. Sam mislim le, da imata premalo istih povezav.
  • bolj kot ne Proti Glede 14. poglavja se absolutno strinjam. Časovni okvir rimskega cesarstva kot enega od obdobij v Antičnem Rimu je jasen in se prične leta 27 pr. n. št., ko senat Oktavijanu podeli moč in pooblastila ter pridobi naziv avgust, s čimer se uradno konča obdobje rimske republike, konča pa z odstavitvijo Romula Avgustula leta 476.
Ne moremo stlačiti zraven Bizantinskega cesarstva (v takem obsegu, kot je v članku), ker gre za entiteto s svojo kulturo, vero in politiko in s svojim vzponom ter padcem, v skladu s tem pa ga moramo ločiti od klasičnega Rimskega cesarstva. Poleg tega bi morala biti uradna razglasitev rimskega imperija jasneje obrazložena (tj. problem je tudi 1. poglavje). Celoten tok članka mi je tako bolj kot ne podoben na romantično prekomponirano skladbo, kjer se ena vsebina stavka preliva v drugo, kar pa je tudi posledica pomanjkljivega, nejasno začrtanega uvoda. Ponekod manjkajo medvrstični sklici.
Glede na merila članek ne zadostuje predvsem točkam 2a in 4. Vse napisano seveda ne pomeni, da je članek slab; članek je dober, vsebinsko bogat in ima rdečo nit, treba je samo začrtati začetek in konec (skupaj z uvodom in povzetkom 14. poglavja).--Archangel 12:12, 4. november 2015 (CET)[odgovori]