Evropsko prvenstvo v atletiki 1971

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Evropsko prvenstvo v atletiki 1971 je deseto evropsko prvenstvo v atletiki, ki je potekalo med 10. in 15. avgustom 1971 na olimpijskem stadionu v Helsinkih, Finska, v štiriindvajsetih disciplinah za moške in štirinajstih za ženske.

Dobitniki medalj[uredi | uredi kodo]

Tekaške discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal-2008OB.svg Zlato Silver medal-2008OB.svg Srebro Bronze medal-2008OB.svg Bron
100 m Flag of the Soviet Union Valerij Borzov 10,26 Zastava Zahodne Nemčije Gerhard Wucherer 10,48 Zastava Grčije Vasilis Papageorgopoulos 10,56
200 m Flag of the Soviet Union Valerij Borzov 20,30 Zastava Zahodne Nemčije Franz-Peter Hofmeister 20,71 Flag of the German Democratic Republic Jörg Pfeifer 20,72
400 m Zastava Združenega kraljestva David Jenkins 45,45 Zastava Italije Marcello Fiasconaro 45,49 Zastava Poljske Jan Werner 45,56
800 m Flag of the Soviet Union Jevgenij Aržanov 1:45,60 Flag of the German Democratic Republic Dieter Fromm 1:46,00 Zastava Združenega kraljestva Andy Carter 1:46,20
1500 m Zastava Italije Francesco Arese 3:38,40 Zastava Poljske Henryk Szordykowski 3:38,70 Zastava Združenega kraljestva Brendan Foster 3:39,20
5000 m Zastava Finske Juha Väätäinen 13:32,60 Zastava Francije Jean Wadoux 13:33,60 Zastava Zahodne Nemčije Harald Norpoth 13:34,57
10000 m Zastava Finske Juha Väätäinen 27:52,80 Flag of the German Democratic Republic Jürgen Haase 27:53,40 Flag of the Soviet Union Rašid Šarafetdinov 27:56,40
Maraton Zastava Belgije Karel Lismont 2:13:09 Zastava Združenega kraljestva Trevor Wright 2:13:59 Zastava Združenega kraljestva Ron Hill 2:14:34
Hitra hoja na 20 km Flag of the Soviet Union Nikolaj Smaga 1:27:20 Flag of the German Democratic Republic Gerhard Sperling 1:27:29 Zastava Združenega kraljestva Paul Nihill 1:27:34
Hitra hoja na 50 km Flag of the Soviet Union Venjamin Soldatenko 4:02:22 Flag of the German Democratic Republic Christoph Höhne 4:04:45 Flag of the German Democratic Republic Peter Selzer 4:06:11
110 m z ovirami Flag of the German Democratic Republic Frank Siebeck 14,00 Zastava Združenega kraljestva Alan Pascoe 14,09 Zastava Češkoslovaške Lubomír Nádeníček 14,30
400 m z ovirami Zastava Francije Jean-Claude Nallet 49,20 Flag of the German Democratic Republic Christian Rudolph 49,30 Flag of the Soviet Union Dimitrij Stukalov 50,00
3000 m z ovirami Zastava Francije Jean-Paul Villain 8:25,20 Zastava Češkoslovaške Dušan Moravčík 8:26,20 Flag of the Soviet Union Pavel Sisojev 8:26,40
Štafeta 4x100 m Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Ladislav Kříž
Juraj Demeč
Jiří Kynos
Ludvík Bohman
39,30 Zastava Poljske Poljska
Gerard Gramse
Tadeusz Cuch
Zenon Nowosz
Marian Dudziak
39,70 Zastava Italije Italija
Vincenzo Guerini
Pietro Mennea
Pasqualino Abeti
Ennio Preatoni
39,80
Štafeta 4x400 m Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija
Horst-Rüdiger Schlöske
Thomas Jordan
Martin Jellinghaus
Hermann Köhler
3:02,90 Zastava Poljske Poljska
Andrzej Badeński
Jan Balachowski
Waldemar Korycki
Jan Werner
3:03,60 Zastava Italije Italija
Lorenzo Cellerino
Giacomo Puosi
Sergio Bello
Marcello Fiasconaro
3:04,60

Tehnične discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal-2008OB.svg Zlato Silver medal-2008OB.svg Srebro Bronze medal-2008OB.svg Bron
Skok v višino Flag of the Soviet Union Kęstutis Šapka 2,20 Zastava Romunije Csaba Dosa 2,20 Flag of the Soviet Union Rustam Ahmetov 2,20
Skok v daljino Flag of the German Democratic Republic Max Klauß 7,92 Flag of the Soviet Union Igor Ter-Ovanesjan 7,91 Zastava Poljske Stanisław Szudrowicz 7,87
Skok ob palici Flag of the German Democratic Republic Wolfgang Nordwig 5,35 Zastava Švedske Kjell Isaksson 5,30 Zastava Italije Renato Dionisi 5,30
Troskok Flag of the German Democratic Republic Jörg Drehmel 17,16 Flag of the Soviet Union Viktor Sanejev 17,10 Zastava Romunije Carol Corbu 16,87
Met kopja Flag of the Soviet Union Jānis Lūsis 90,68 Flag of the Soviet Union Jānis Doniņš 85,30 Flag of the German Democratic Republic Wolfgang Hanisch 84,22
Met diska Zastava Češkoslovaške Ludvík Daněk 63,90 Flag of the German Democratic Republic Lothar Milde 61,62 Zastava Madžarske Géza Fejér 61,54
Suvanje krogle Flag of the German Democratic Republic Hartmut Briesenick 21,08 Flag of the German Democratic Republic Heinz-Joachim Rothenburg 20,47 Zastava Poljske Władysław Komar 20,04
Met kladiva Zastava Zahodne Nemčije Uwe Beyer 72,36 Flag of the German Democratic Republic Reinhard Theimer 71,80 Flag of the Soviet Union Anatolij Bondarčuk 71,40
Deseteroboj Flag of the German Democratic Republic Joachim Kirst 8196 Zastava Švedske Lennart Hedmark 8038 Zastava Zahodne Nemčije Hans-Joachim Walde 7951

Dobitnice medalj[uredi | uredi kodo]

Tekaške discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal-2008OB.svg Zlato Silver medal-2008OB.svg Srebro Bronze medal-2008OB.svg Bron
100 m Flag of the German Democratic Republic Renate Stecher 11,40 Zastava Zahodne Nemčije Ingrid Mickler 11,50 Zastava Zahodne Nemčije Elfgard Schittenhelm 11,50
200 m Flag of the German Democratic Republic Renate Stecher 22,70 Zastava Madžarske Györgyi Balogh 23,20 Zastava Poljske Irena Szewińska 23,30
400 m Flag of the German Democratic Republic Helga Seidler 52,10 Zastava Zahodne Nemčije Inge Bödding 52,90 Flag of the German Democratic Republic Ingelore Lohse 52,90
800 m Zastava Jugoslavije Vera Nikolić 2:00,00 Zastava Združenega kraljestva Pat Lowe 2:01,70 Zastava Združenega kraljestva Rosemary Stirling 2:02,10
1500 m Flag of the German Democratic Republic Karin Burneleit 4:09,60 Flag of the German Democratic Republic Gunhild Hoffmeister 4:10,30 Zastava Zahodne Nemčije Ellen Tittel 4:10,40
100 m z ovirami Flag of the German Democratic Republic Karin Balzer 12,94 Flag of the German Democratic Republic Annelie Ehrhardt 13,00 Zastava Poljske Teresa Sukniewicz 13,20
Štafeta 4x100 m Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija
Elfgard Schittenhelm
Inge Helten
Annegret Irrgang
Ingrid Mickler
43,30 Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija
Karin Balzer
Renate Stecher
Petra Vogt
Ellen Stropahl
43,60 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Ljudmila Žarkova
Galina Buharina
Marina Sidorova
Nadežda Besfamilna
44,50
Štafeta 4x400 m Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija
Rita Kühne
Ingelore Lohse
Helga Seidler
Monika Zehrt
3:29,30 Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija
Annette Rückes
Christel Frese
Hildegard Falck
Inge Bödding
3:33,00 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Raisa Nikaronova
Vera Popkova
Nadežda Kolesnikova
Nadežda Čistjakova
3:34,10

Tehnične discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal-2008OB.svg Zlato Silver medal-2008OB.svg Srebro Bronze medal-2008OB.svg Bron
Skok v višino Zastava Avstrije Ilona Gusenbauer 1,87 Zastava Romunije Cornelia Popescu 1,85 Zastava Združenega kraljestva Barbara Inkpen 1,85
Skok v daljino Flag of the German Democratic Republic Ingrid Mickler 6,76 Zastava Švice Meta Antenen 6,73 Zastava Zahodne Nemčije Heide Rosendahl 6,66
Met kopja Zastava Poljske Daniela Jaworska 61,00 Zastava Zahodne Nemčije Ameli Koloska 59,40 Flag of the German Democratic Republic Ruth Fuchs 59,16
Met diska Flag of the Soviet Union Faina Melnik 64,22 Zastava Zahodne Nemčije Liesel Westermann 61,68 Flag of the Soviet Union Lyudmila Muravyova 59,48
Suvanje krogle Flag of the Soviet Union Nadežda Čižova 20,16 Flag of the German Democratic Republic Marita Lange 19,25 Flag of the German Democratic Republic Margitta Gummel 19,22
Peteroboj Zastava Zahodne Nemčije Heide Rosendahl 4675 Flag of the German Democratic Republic Burglinde Pollak 4638 Flag of the German Democratic Republic Margrit Herbst 4570

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1 Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija 13 13 7 33
2 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza 9 3 8 20
3 Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija 4 7 5 16
4 Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška 2 1 1 4
5 Zastava Francije Francija 2 1 0 3
6 Zastava Finske Finska 2 0 0 2
7 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo 1 3 6 10
8 Zastava Poljske Poljska 1 3 5 9
9 Zastava Italije Italija 1 1 3 5
10 Zastava Avstrije Avstrija 1 0 0 1
Zastava Belgije Belgija 1 0 0 1
Zastava Jugoslavije Jugoslavija 1 0 0 1
13 Zastava Romunije Romunija 0 2 1 3
14 Zastava Švedske Švedska 0 2 0 2
15 Zastava Madžarske Madžarska 0 1 1 2
16 Zastava Švice Švica 0 1 0 1
17 Zastava Grčije Grčija 0 0 1 1

Viri[uredi | uredi kodo]