Evropsko prvenstvo v atletiki 1978

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Evropsko prvenstvo v atletiki 1978 je dvanajsto evropsko prvenstvo v atletiki, ki je potekalo med 29. in 3. septembrom 1978 na stadionu Evžena Rošického v Pragi, Češkoslovaška, v štiriindvajsetih disciplinah za moške in šestnajstih za ženske.

Dobitniki medalj[uredi | uredi kodo]

Tekaške discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
100 m Zastava Italije Pietro Mennea 10,27 Flag of the German Democratic Republic Eugen Ray 10,36 Flag of the Soviet Union Vladimir Ignatenko 10,37
200 m Zastava Italije Pietro Mennea 20,16 Flag of the German Democratic Republic Olaf Prenzler 20,61 Zastava Švice Peter Muster 20,64
400 m Zastava Zahodne Nemčije Franz-Peter Hofmeister 45,73 Zastava Češkoslovaške Karel Kolář 45,77 Zastava Francije Francois Demarthon 45,97
800 m Flag of the German Democratic Republic Olaf Beyer 1:43,84 Zastava Združenega kraljestva Steve Ovett 1:44,09 Zastava Združenega kraljestva Sebastian Coe 1:44,76
1500 m Zastava Združenega kraljestva Steve Ovett 3:35,59 Flag of Ireland Eamonn Coghlan 3:36,57 Zastava Združenega kraljestva David Moorcroft 3:36,70
5000 m Zastava Italije Venanzio Ortis 13:28,57 Zastava Švice Markus Ryffel
Flag of the Soviet Union Aleksander Fedotkin
13:28,66
10000 m Zastava Finske Martti Vainio 27:30,99
(DR)
Zastava Italije Venanzio Ortis 27:31,48 Flag of the Soviet Union Aleksandras Antipovas 27:31,50
Maraton Flag of the Soviet Union Leonid Mosejev 2:11:57,5 Flag of the Soviet Union Nikolaj Penzin 2:11:59,0 Zastava Belgije Karel Lismont 2:12:07,7
110 m z ovirami Flag of the German Democratic Republic Thomas Munkelt 13,44 Zastava Poljske Jan Pusty 13,55 Zastava Finske Arto Bryggare 13,56
400 m z ovirami Zastava Zahodne Nemčije Harald Schmid 48,51 Flag of the Soviet Union Dimitrij Stukalov 49,72 Flag of the Soviet Union Vasil Arhipenko 49,77
3000 m z ovirami Zastava Poljske Bronislaw Malinowski 8:15,08 Zastava Zahodne Nemčije Patriz Ilg 8:16,92 Zastava Finske Ismo Toukonen 8:18,29
Hitra hoja na 20 km Flag of the German Democratic Republic Roland Wieser 1:23:11,5 Flag of the Soviet Union Pjotr Počenčuk 1:23:43,0 Flag of the Soviet Union Anatolij Solomin 1:24:11,5
Hitra hoja na 50 km Zastava Španije Jorge Llopart 3:53:29,9 Flag of the Soviet Union Venjamin Soldatenko 3:55:12,1 Zastava Poljske Jan Ornoch 3:55:15,9
Štafeta 4x100 m Zastava Poljske Poljska
Zenon Nowosz
Zenon Licznerski
Leszek Dunecki
Marian Woronin
38,58 Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija
Manfred Kokot
Eugen Ray
Olaf Prenzler
Alexander Thieme
38,78 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
SergeJ Vladimirsev
Nikolaj Kolesnikov
Aleksander Aksinin
Vladimir Ignatenko
38,82
Štafeta 4x400 m Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija
Martin Weppler
Franz-Peter Hofmeister
Bernd Herrmann
Harald Schmid
3:02,03 Zastava Poljske Poljska
Jerzy Włodarczyk
Zbigniew Jaremski
Cezary Łapiński
Ryszard Podlas
3:03,62 Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška
Josef Lomický
František Brečka
Miroslav Tulis
Karel Kolář
3:04,99

Tehnične discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
Skok v višino Flag of the Soviet Union Vladimir Jaščenko 2,30 Flag of the Soviet Union Aleksander Grigorjev 2,28 Flag of the German Democratic Republic Rolf Beilschmidt 2,28
Skok v daljino Zastava Francije Jacques Rousseau 8,18 Zastava Jugoslavije Nenad Stekić 8,12 Flag of the Soviet Union Vladimir Cepeljov 8,01
Skok ob palici Flag of the Soviet Union Vladimir Trofimenko 5,55 Zastava Finske Antti Kalliomäki 5,50 Zastava Finske Rauli Pudas 5,45
Troskok Zastava Jugoslavije Miloš Srejović 16,94 Flag of the Soviet Union Viktor Sanejev 16,93 Flag of the Soviet Union Anatolij Piskulin 16,87
Suvanje krogle Flag of the German Democratic Republic Udo Beyer 21,08 Flag of the Soviet Union Jevgenij Mironov 20,87 Flag of the Soviet Union Aleksander Barišnikov 20,68
Met diska Flag of the German Democratic Republic Wolfgang Schmidt 66,82 Zastava Finske Markku Tuokko 64,90 Zastava Češkoslovaške Imrich Bugár 64,66
Met kopja Zastava Zahodne Nemčije Michael Wessing 89,12 Flag of the Soviet Union Nikolaj Grebnjev 87,82 Flag of the German Democratic Republic Wolfgang Hanisch 87,66
Met kladiva Flag of the Soviet Union Jurij Sedih 77,28 Flag of the German Democratic Republic Roland Steuk 77,24 Zastava Zahodne Nemčije Karl-Hans Riehm 77,02
Deseteroboj Flag of the Soviet Union Aleksander Grebenjuk 8340 Zastava Združenega kraljestva Daley Thompson 8289 Flag of the German Democratic Republic Siegfried Stark 8208

Dobitnice medalj[uredi | uredi kodo]

Tekaške discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
100 m Flag of the German Democratic Republic Marlies Göhr 11,13 Zastava Švedske Linda Haglund 11,29 Flag of the Soviet Union Ljudmila Maslakova 11,31
200 m Flag of the Soviet Union Ljudmila Kondratjeva 22,52 Flag of the German Democratic Republic Marlies Göhr 22,53 Flag of the German Democratic Republic Carla Bodendorf 22,64
400 m Flag of the German Democratic Republic Marita Koch 48,94 Flag of the German Democratic Republic Christina Brehmer 50,38 Zastava Poljske Irena Szewińska 50,40
800 m Flag of the Soviet Union Tatjana Providohina 1:55,80 Flag of the Soviet Union Nadežda Mušta 1:55,82 Flag of the Soviet Union Zoja Rigel 1:56,57
1500 m Flag of the Soviet Union Giana Romanova 3:59,01 Zastava Romunije Natalia Marasescu 3:59,77 Zastava Bolgarije Totka Petrova 4:00,15
3000 m Flag of the Soviet Union Svetlana Ulmasova 8:33,16 Zastava Romunije Natalia Marasescu 8:33,53 Zastava Norveške Grete Waitz 8:34,33
100 m z ovirami Flag of the German Democratic Republic Johanna Klier 12,62 Flag of the Soviet Union Tatjana Anisimova 12,67 Flag of the German Democratic Republic Gudrun Berend 12,73
400 m z ovirami Flag of the Soviet Union Tatjana Zelencova 54,89 Zastava Zahodne Nemčije Silvia Hollmann 55,14 Flag of the German Democratic Republic Karin Roßley 55,36
Štafeta 4x100 m Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Vera Anisimova
Ljudmila Maslakova
Ljudmila Kondratjeva
Ljudmila Storoškova
42,54 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo
Beverley Goddard
Kathy Smallwood
Sharon Colyear
Sonia Lannaman
42,72 Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija
Johanna Klier
Monika Hamann
Carla Bodendorf
Marlies Göhr
43,07
Štafeta 4x400 m Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija
Christiane Marquardt
Barbara Krug
Christina Brehmer
Marita Koch
3:21,20 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Tatjana Proročenko
Nadežda Mušta
Tatjana Providohina
Marija Kulčunova
3:22,53 Zastava Poljske Poljska
Małgorzata Grajewska
Krystyna Kacperczyk
Genowefa Błaszak
Irena Szewińska
3:26,76

Tehnične discipline[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
Skok v višino Zastava Italije Sara Simeoni 2,01 Flag of the German Democratic Republic Rosemarie Ackermann 1,99 Zastava Zahodne Nemčije Brigitte Holzapfel 1,95
Skok v daljino Flag of the Soviet Union Vilma Bardauskienė 6,88 Flag of the German Democratic Republic Angela Voigt 6,79 Zastava Češkoslovaške Jarmila Nygrýnová 6,69
Suvanje krogle Flag of the German Democratic Republic Ilona Slupianek 21,41 Zastava Češkoslovaške Helena Fibingerová 20,86 Flag of the German Democratic Republic Margitta Droese 20,58
Met diska Flag of the German Democratic Republic Evelin Jahl 66,98 Flag of the German Democratic Republic Margitta Droese 64,04 Flag of the Soviet Union Natalija Gorbačova 63,58
Met kopja Flag of the German Democratic Republic Ruth Fuchs 69,16 Zastava Združenega kraljestva Tessa Sanderson 62,40 Flag of the German Democratic Republic Ute Hommola 62,32
Peteroboj Zastava Madžarske Margit Papp 4655 Flag of the German Democratic Republic Burglinde Pollak 4600 Flag of the German Democratic Republic Kristine Nitzsche 4599

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza 12 12 11 35
2 Flag of the German Democratic Republic Vzhodna Nemčija 12 10 10 32
3 Zastava Zahodne Nemčije Zahodna Nemčija 4 2 2 8
4 Zastava Italije Italija 4 1 0 5
5 Zastava Poljske Poljska 2 2 3 7
6 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo 1 4 2 7
7 Zastava Finske Finska 1 2 3 6
8 Zastava Jugoslavije Jugoslavija 1 1 0 2
9 Zastava Francije Francija 1 0 1 2
10 Zastava Madžarske Madžarska 1 0 0 1
Zastava Španije Španija 1 0 0 1
12 Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška 0 2 3 5
13 Zastava Romunije Romunija 0 2 0 2
14 Zastava Švice Švica 0 1 1 2
15 Zastava Irske Irska 0 1 0 1
Zastava Švedske Švedska 0 1 0 1
17 Zastava Belgije Belgija 0 0 1 1
Zastava Bolgarije Bolgarija 0 0 1 1
Zastava Norveške Norveška 0 0 1 1

Viri[uredi | uredi kodo]