Seznam slovenskih tekmovalcev poletnih olimpijskih iger

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Seznam slovenskih tekmovalcev poletnih olimpijskih iger. Slovenski športniki so nastopali za Avstro-ogrsko in Jugoslavijo, sedaj pa za Slovenijo. Skupno je na poletnih olimpijskih iger do vključno leta 2016 nastopilo 422 slovenskih tekmovalcev, največ 93 v atletiki. Kot prvi je nastopil Rudolf Cvetko leta 1912 in tudi osvojil srebrno medaljo v sabljanju ekipno. Rajmond Debevec je z osmimi nastopi med letoma 1984 in 2012 slovenski rekorder po številu nastopov. Igor Radin je kot edini slovenski tekmovalec natopil tako na poletnih, kot tudi zimskih olimpijskih igrah, leta 1960 v veslanju in leta 1964 v hokeju na ledu.

Seznam[uredi | uredi kodo]

Rudolf Cvetko, prvi slovenski udeleženec poletnih olimpijskih iger in prvi dobitnik medalje
Rajmond Debevec, slovenski rekorder po številu nastopov na poletnih olimpijskih igrah
Primož Kozmus, prvi slovenski olimpijski prvak v atletiki
Urška Žolnir, prva slovenska dobitnika olimpijske medalje v judu
Srečko Katanec, prvi slovenski dobitnik olimpijske medalje v nogometu
Stane Derganc, dobitnik dveh bronastih medalj v gimnastiki
Marjan Pengov, sabljač na poletnih olimpijskih igrah 1936
Športnik/-ca Šport Olimpijske igre
Abramič, JernejJernej Abramič Kajak-kanu 1996
Acman, UrbanUrban Acman Atletika 2000
Ambrožič, RomanRoman Ambrožič Veslanje 1988
Anić, FrankaFranka Anić Taekvondo 2012
Andrejašič, JanezJanez Andrejašič Kajak-kanu 1972
Antosiewicz, EdvardEdvard Antosiewicz Gimnastika 1928
Babič, LavraLavra Babič Plavanje 2004
Bajc, AlojzAlojz Bajc Kolesarstvo 1960
Banfro, TetteyTettey Banfro Rokomet 2000
Barut, JadranJadran Barut Veslanje 1964
Batagelj, PolonaPolona Batagelj Kolesarstvo 2012, 2016
Bau, MartinMartin Bau Plavanje 2016
Bedekovič, BrankoBranko Bedekovič Rokomet 2000
Belak, TejaTeja Belak Gimnastika 2016
Berc, JožeJože Berc Veslanje 1964, 1972
Bezjak, MarkoMarko Bezjak Rokomet 2016
Bežan, UršaUrša Bežan Plavanje 2012
Bikar, AlenkaAlenka Bikar Atletika 1996, 2000, 2004
Bilač, BorutBorut Bilač Atletika 1992
Bilač, BrittaBritta Bilač Atletika 1992, 1996
Blagotinšek, BlažBlaž Blagotinšek Rokomet 2016
Bojovič, VladoVlado Bojovič Rokomet 1976
Bole, GregaGrega Bole Kolesarstvo 2012
Bombač, DeanDean Bombač Rokomet 2016
Bonča, ValterValter Bonča Kolesarstvo 1988, 1992
Božič, BorutBorut Božič Kolesarstvo 2008, 2012
Božič, IztokIztok Božič Tenis 1992
Božič, LukaLuka Božič Kajak-kanu 2012, 2016
Brajkovič, JaniJani Brajkovič Kolesarstvo 2012
Brinovec, VladoVlado Brinovec Plavanje 1960
Brodnik, JanezJanez Brodnik Gimnastika 1964, 1968, 1972
Brodnik, JožeJože Brodnik Atletika 1960
Brumen, MatjažMatjaž Brumen Rokomet 2004
Buč, BoštjanBoštjan Buč Atletika 2004, 2008
Bučar, JureJure Bučar Plavanje 1992, 1996, 2000
Bukovec, BrigitaBrigita Bukovec Atletika 1992, 1996
Butia, AlmaAlma Butia Atletika 1948
Cankar, GregorGregor Cankar Atletika 1996, 2000, 2004
Ceraj, MatjažMatjaž Ceraj Judo 2008, 2012
Cerar, MiroslavMiroslav Cerar Gimnastika 1960, 1964, 1968
Cerer, ToneTone Cerer Plavanje 1936, 1948
Cingesar, DarkoDarko Cingesar Rokomet 2016
Colja, AlojzAlojz Colja Veslanje 1964
Corneo, SigridSigrid Corneo Kolesarstvo 2008
Cuderman, AlenkaAlenka Cuderman Rokomet 1984
Cuderman, MarkoMarko Cuderman Kolesarstvo 1984
Cuk, ŠtefanŠtefan Cuk Judo 1992
Cvetko, RudolfRudolf Cvetko Sabljanje 1912
Cvijič, GregorGregor Cvijič Rokomet 2000
Čarman, AnjaAnja Čarman Plavanje 2004, 2008, 2012
Čarman, TinaTina Čarman Atletika 2004
Čelešnik, MilenaMilena Čelešnik Atletika 1960
Čeplak, JolandaJolanda Čeplak Atletika 2000, 2004
Čerin, PrimožPrimož Čerin Kolesarstvo 1984
Černe–Novak, NežaNeža Černe–Novak Gimnastika 1948
Černe, TejaTeja Černe Jadranje 2004, 2012
Červan, FrancFranc Červan Atletika 1964
Čižman, AlbinAlbin Čižman Kajak-kanu 1992
Čop, IztokIztok Čop Veslanje 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012
Čopi, TomažTomaž Čopi Jadranje 1996, 2000, 2004
Černjul, MarušaMaruša Černjul Atletika 2016
Daneu, IvoIvo Daneu Košarka 1960, 1964, 1968
Debevec, RajmondRajmond Debevec Streljanje 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012
Dekleva Paoli, VesnaVesna Dekleva Paoli Jadranje 1996, 2004, 2008
Delorenzo, EdvardEdvard Delorenzo Streljanje 1952
Derganc, StaneStane Derganc Gimnastika 1924, 1928
Dolenec, JureJure Dolenec Rokomet 2016
Dornik, PolonaPolona Dornik Košarka 1984, 1988
Drakšič, RokRok Drakšič Judo 2008, 2012, 2016
Drašler, RokRok Drašler Kolesarstvo 2000
Dugonjič, DamirDamir Dugonjič Plavanje 2008, 2012, 2016
Dvoršak, ŽivaŽiva Dvoršak Streljanje 2012, 2016
Đukić, VesnaVesna Đukić Judo 2012
Eiselt, VitalVital Eiselt Košarka 1964
Elsner, MarkoMarko Elsner Nogomet 1984
Fafangel, MarioMario Fafangel Jadranje 1952, 1960
Fistravec, GašperGašper Fistravec Veslanje 2008
Forte, MiroslavMiroslav Forte Gimnastika 1936
Frelih, PolonaPolona Frelih Namizni tenis 1992
Fridrih, BoštjanBoštjan Fridrih Atletika 2000
Fuks, MiranMiran Fuks Vaterpolo 1936
Furlan, DušanDušan Furlan Gimnastika 1952
Gaber, MatejMatej Gaber Rokomet 2016
Gabršček, MetodMetod Gabršček Kajak-kanu na mirnih vodah 1936
Gartner, FrancFranc Gartner Kolesarstvo 1936
Gerbec, VidaVida Gerbec Gimnastika 1948
Glavina, DavorDavor Glavina Jadranje 2004
Godec, JernejJernej Godec Plavanje 2004, 2008
Godina, TanjaTanja Godina Plavanje 1992
Golčer, JureJure Golčer Kolesarstvo 2008
Golob, SašaSaša Golob Gimnastika 2012
Gomboc, AdrianAdrian Gomboc Judo 2016
Goropenko, AnčkaAnčka Goropenko Gimnastika 1936
Goršek, EmilEmil Goršek Atletika 1936
Govejšek, NastjaNastja Govejšek Plavanje 2012
Grandovec, DanejaDaneja Grandovec Atletika 2016
Gregorka, BorisBoris Gregorka Gimnastika 1928, 1936
Grilc, KonradKonrad Grilc Gimnastika 1936, 1948
Guzelj, PeterPeter Guzelj Kajak-kanu 1972
Hafner, FrancFranc Hafner Atletika 1960
Hauptman, AndrejAndrej Hauptman Kolesarstvo 2000, 2004
Henigman, NikNik Henigman Rokomet 2016
Hercog, PolonaPolona Hercog Tenis 2012, 2016
Hlastan, SlavkoSlavko Hlastan Gimnastika 1924
Hmeljak, KarloKarlo Hmeljak Jadranje 2008, 2012
Hočevar, SimeonSimeon Hočevar Kajak-kanu 1996, 2000, 2004
Hočevar, ToneTone Hočevar Kajak-kanu 1972
Horvat, BoštjanBoštjan Horvat Atletika 2000
Hrabar, AndrejAndrej Hrabar Veslanje 2004
Hribar, KatarinaKatarina Hribar Gimnastika 1936
Hvastja, MartinMartin Hvastja Kolesarstvo 2000
Ingolič, BorutBorut Ingolič Atletika 1960
Isaković, SaraSara Isaković Plavanje 2004, 2008, 2012
Janc, BlažBlaž Janc Rokomet 2016
Janež, KarelKarel Janež Gimnastika 1948, 1952
Janežič, LukaLuka Janežič Atletika 2016
Janjušević, SlavkoSlavko Janjušević Veslanje 1964
Janša, MilanMilan Janša Veslanje 1988, 1992, 1996, 2000
Janša, MilošMiloš Janša Veslanje 1972
Javornik, BorutBorut Javornik Kajak-kanu 1992
Javornik, HelenaHelena Javornik Atletika 1996, 2000, 2004
Jelovac, VinkoVinko Jelovac Košarka 1972, 1976
Jereb, SašoSašo Jereb Judo 2004
Jereb, ŽanaŽana Jereb Atletika 2012
Jovičić, ZoranZoran Jovičić Rokomet 2000, 2004
Jurše, JanezJanez Jurše Veslanje 2008
Jurše, JernejJernej Jurše Veslanje 2008
Kandus, MarjanMarjan Kandus Košarka 1960
Kastelic, AndrejAndrej Kastelic Rokomet 2000, 2004
Katanec, SrečkoSrečko Katanec Nogomet 1984, 1988
Kauzer, PeterPeter Kauzer Kajak-kanu 2008, 2012, 2016
Kavčič, BlažBlaž Kavčič Tenis 2012
Kavtičnik, VidVid Kavtičnik Rokomet 2004, 2016
Kejžar, AlenkaAlenka Kejžar Plavanje 1996, 2000, 2004
Kejžar, NatašaNataša Kejžar Plavanje 2000
Kejžar, RomanRoman Kejžar Atletika 2000, 2004, 2008
Kersnič, MilenkoMilenko Kersnič Gimnastika 1968, 1972
Klavora, BorisBoris Klavora Veslanje 1964
Klemenčič, BlažaBlaža Klemenčič Gorsko kolesarstvo 2008, 2012
Klemenčič, JaniJani Klemenčič Veslanje 1992, 1996, 2000, 2004
Klepač, AndrejaAndreja Klepač Tenis 2012
Kleva, LucijanLucijan Kleva Veslanje 1964
Klinar, AnjaAnja Klinar Plavanje 2004, 2008, 2012, 2016
Kobe, PrimožPrimož Kobe Atletika 2012
Kocmur, JanezJanez Kocmur Plavanje 1960
Kocuvan st., MiroMiro Kocuvan st. Atletika 1972
Kocuvan ml., MiroMiro Kocuvan ml. Atletika 1996
Kodelja, UrošUroš Kodelja Kajak-kanu 2004
Kolander, RokRok Kolander Veslanje 2000, 2008
Kolarič, NinaNina Kolarič Atletika 2008
Kolman, LojzeLojze Kolman Gimnastika 1988, 1992
Kolnik, MirkoMirko Kolnik Atletika 1960
Kopitar, RokRok Kopitar Atletika 1980, 1988
Koprivnikar, PeterPeter Koprivnikar Lokostrelstvo 1996, 2000
Koršič, MirkoMirko Koršič Sabljanje 1936
Kosmač, AntonAnton Kosmač Atletika 2016
Kosmatin, JosipJosip Kosmatin Kolesarstvo 1924
Kosmina, JankoJanko Kosmina Jadranje 1960
Kosmina, MitjaMitja Kosmina Jadranje 1992
Kotlušek, NadaNada Kotlušek Atletika 1952, 1956
Kozlina, MiladinMiladin Kozlina Rokomet 2004
Kozmus, PrimožPrimož Kozmus Atletika 2000, 2004, 2008, 2012
Koželj, MatjažMatjaž Koželj Plavanje 1992
Kragelj, UršaUrša Kragelj Kajak-kanu 2016
Kralj, DejanDejan Kralj Kajak-kanu 2000
Kranjc, MatijaMatija Kranjc Atletika 2008, 2012
Krevs, IveIve Krevs Atletika 1936
Kristančič, BorisBoris Kristančič Košarka 1960
Krivokapić, RadivojRadivoj Krivokapić Rokomet 1976
Križan, TinaTina Križan Tenis 1992, 2000, 2004
Krumpestar, MatevžMatevž Krumpestar Lokostrelstvo 1996
Lah, AlojzAlojz Lah Konjeništvo 1984
Lampič, JanezJanez Lampič Kolesarstvo 1984
Langerholc, BrigitaBrigita Langerholc Atletika 2000, 2008
Lapajne–Benedetič, LidijaLidija Lapajne–Benedetič Atletika 1980, 1984
Lapajne, BenoBeno Lapajne Rokomet 2000, 2004
LaRue, BrentBrent LaRue Atletika 2012
Lesjak, UrbanUrban Lesjak Rokomet 2016
Leščak, FilipFilip Leščak Judo 1984, 1988, 1992
Lešek, RomanRoman Lešek Atletika 1960, 1964
Likavec, JaniJani Likavec Rokomet 2000
Lipokatić, JosipJosip Lipokatić Kajak-kanu na mirnih vodah 1952
Lipolt, AndražAndraž Lipolt Streljanje 2000
Lokar, MihaMiha Lokar Košarka 1960
Longyka, MiroMiro Longyka Gimnastika 1948
Lorenci–Babošek, BredaBreda Lorenci–Babošek Atletika 1972
Lorger, StankoStanko Lorger Atletika 1952, 1956, 1960
Lovec, JožeJože Lovec Veslanje 1960
Lubej, MarijanaMarijana Lubej Atletika 1968
Lubej, ZoranZoran Lubej Rokomet 2000
Lušnic, KarinKarin Lušnic Tenis 1992
Macarol, VeronikaVeronika Macarol Jadranje 2016
Maček, BoštjanBoštjan Maček Streljanje 2012, 2016
Mačus, MetaMeta Mačus Atletika 2000
Mahne, PeterPeter Mahne Rokomet 1980
Majcen, IgorIgor Majcen Plavanje 1988, 1992, 1996
Majcen, NaceNace Majcen Plavanje 1992
Malej, AntonAnton Malej Gimnastika 1928
Mali, NadaNada Mali Kajak-kanu 2000, 2004
Mandič, MarkoMarko Mandič Veslanje 1964, 1972
Mankoč, PeterPeter Mankoč Plavanje 1996, 2000, 2004, 2008, 2012
Margon, MitjaMitja Margon Jadranje 1996, 2000
Marion, EdvardEdvard Marion Sabljanje 1936
Markič, MatjažMatjaž Markič Plavanje 2008
Marušič, FedjaFedja Marušič Kajak-kanu 1996, 2000
Matevžič, MajaMaja Matevžič Tenis 2004
Maučec, KlaraKlara Maučec Jadranje 2000, 2004, 2008
Mavec, DušanDušan Mavec Konjeništvo 1984
Mavrič, MojcaMojca Mavrič Gimnastika 2000
Medved, SamoSamo Medved Lokostrelstvo 1992,1996
Medvešek, BlažBlaž Medvešek Plavanje 2000, 2004
Melink, TejaTeja Melink Atletika 2004
Mihalinec, MajaMaja Mihalinec Atletika 2016
Mihelčič, MaksMaks Mihelčič Nogomet 1928
Miklavčič, DavidDavid Miklavčič Rokomet 2016
Milek, LeopoldLeopold Milek Atletika 1968
Milenkovič, MarkoMarko Milenkovič Plavanje 2000, 2004
Mirjanič, SašoSašo Mirjanič Veslanje 1988, 1992
Mizerit, DavorDavor Mizerit Veslanje 2004
Moderc, StojanStojan Moderc Konjeništvo 1984
Mohorič, MatejMatej Mohorič Kolesarstvo 2016
More, MarcelMarcel More Teakwando 2000
Mrak, TinaTina Mrak Jadranje 2012, 2016
Mujkić, SadikSadik Mujkić Veslanje 1988, 1992, 1996
Murn, UrošUroš Murn Kolesarstvo 2000, 2004
Natek, JureJure Natek Rokomet 2004
Nareks, PetraPetra Nareks Judo 2004
Nevečny, MitjaMitja Nevečny Jadranje 2008
Očko, FrancFranc Očko Judo 1980, 1984
Oder, TjašaTjaša Oder Plavanje 2012, 2016
Orel, AlenkaAlenka Orel Jadranje 1996
Orel, JanjaJanja Orel Jadranje 1996, 2000
Osovnikar, MaticMatic Osovnikar Atletika 2000, 2004, 2008
Oswald, MihaelMihael Oswald Gimnastika 1924
Oštir, MarkoMarko Oštir Rokomet 2004
Ottey, MerleneMerlene Ottey Atletika 2004
Pajovič, AlešAleš Pajovič Rokomet 2000, 2004
Papež, SandiSandi Papež Kolesarstvo 1988
Pavlič, JureJure Pavlič Kolesarstvo 1984
Pavšič, MatijaMatija Pavšič Veslanje 2004
Pečar, ZdravkoZdravko Pečar Atletika 1972
Pelhan, CirilCiril Pelhan Plavanje 1948
Pengov, MarjanMarjan Pengov Sabljanje 1936
Perc, JernejaJerneja Perc Atletika 1996
Pergar, BredaBreda Pergar Atletika 1980
Perpar, StaneStane Perpar Atletika 1924
Perše, ŠpelaŠpela Perše Plavanje 2016
Peternel, FrancFranc Peternel Streljanje 1976, 1980
Petkovšek, MitjaMitja Petkovšek Gimnastika 2000, 2008
Petrič, BorutBorut Petrič Plavanje 1976, 1980, 1984
Petrič, DarjanDarjan Petrič Plavanje 1980, 1984, 1988
Pintar, JanezJanez Pintar Veslanje 1960
Pintar, TjašaTjaša Pintar Plavanje 2016
Pintarič, RobertRobert Pintarič Kolesarstvo 1996
Pirih, MihaMiha Pirih Veslanje 2000, 2004, 2008
Pirih, TomažTomaž Pirih Veslanje 2004, 2008
Pirmajer, JosipJosip Pirmajer Nogomet 1964
Pisnik, TinaTina Pisnik Tenis 2000, 2004
Podlesek, FrancFranc Podlesek Rokoborba 1988
Podpečan, DušanDušan Podpečan Rokomet 2004
Pogačnik, NevenkaNevenka Pogačnik Gimnastika 1960
Pohar, MajaMaja Pohar Badminton 2000
Polanc, JanJan Polanc Kolesarstvo 2016
Polavder, LucijaLucija Polavder Judo 2004, 2008, 2012
Poljšak, RastkoRastko Poljšak Gimnastika 1924
Polončič, VinkoVinko Polončič Kolesarstvo 1980
Ponomarenko, ŠpelaŠpela Ponomarenko Kajak-kanu na mirnih vodah 2008, 2012, 2016
Porenta, JanezJanez Porenta Gimnastika 1924, 1928
Postružnik, BojanBojan Postružnik Lokostrelstvo 1976
Poteko, VidVid Poteko Rokomet 2016
Potočnik, JureJure Potočnik Veslanje 1972
Predikaka, KsenijaKsenija Predikaka Atletika 1996
Prednik, NatalijaNatalija Prednik Streljanje 2000
Prelog, MatejMatej Prelog Veslanje 2000
Prelovšek, DamjanDamjan Prelovšek Kajak-kanu 1972
Prešern, BojanBojan Prešern Veslanje 1988
Prezelj, RožleRožle Prezelj Atletika 2004, 2008, 2012
Primc, IgorIgor Primc Atletika 1996, 2004
Primožič, JožeJože Primožič Gimnastika 1924, 1928, 1936
Pristov, JanezJanez Pristov Gimnastika 1936
Prokofjev, SašaSaša Prokofjev Atletika 2000
Puc, IztokIztok Puc Rokomet 1988, 2000
Puh, DušanDušan Puh Jadranje 1984
Pungartnik, RomanRoman Pungartnik Rokomet 2000
Pustišek, MartaMarta Pustišek Gimnastika 1936
Pušnik, RolandoRolando Pušnik Rokomet 1984, 1988, 2000
Račič, MarkoMarko Račič Atletika 1948
Radin, IgorIgor Radin Veslanje 1960
Rajher, NušaNuša Rajher Taekvondo 2012
Ratej, MartinkaMartinka Ratej Atletika 2008, 2012, 2016
Razgor, SimonSimon Razgor Rokomet 2016
Renner, RobertRobert Renner Atletika 2016
Roglič, PrimožPrimož Roglič Kolesarstvo 2016
Roman, SonjaSonja Roman Atletika 2008, 2012
Ropret, BojanBojan Ropret Kolesarstvo 1976, 1980, 1984
Rovan, JurijJurij Rovan Atletika 2004, 2008
Rozman, RokRok Rozman Veslanje 2008
Rozman, SonjaSonja Rozman Gimnastika 1952
Rožman, MilicaMilica Rožman Gimnastika 1952
Rudolf, ŽanŽan Rudolf Atletika 2016
Rupnik, LidijaLidija Rupnik Gimnastika 1936
Rutenka, SergejSergej Rutenka Rokomet 2004
Saunik, BojanBojan Saunik Kajak-kanu na mirnih vodah 1936
Savšek, BenjaminBenjamin Savšek Kajak-kanu 2012, 2016
Sedej, AljažAljaž Sedej Judo 2008, 2012
Sagmeister, MojcaMojca Sagmeister Plavanje 2012
Sitar, DamjanDamjan Sitar Atletika 2008
Seunig, VladimirVladimir Seunig Konjeništvo 1928
Skalak, VekoslavVekoslav Skalak Veslanje 1960, 1964
Skok, JanezJanez Skok Kajak-kanu 1992
Skok, MatevžMatevž Skok Rokomet 2016
Smole, JožeJože Smole Kolesarstvo 1988
Smolnikar–Bešter, AdaAda Smolnikar–Bešter Gimnastika 1952
Sosič, GoranGoran Sosič Jadranje 1992
Sovinek, NinaNina Sovinek Atletika 2008
Sparavec, MetkaMetka Sparavec Plavanje 1996
Sračnjek, GregorGregor Sračnjek Veslanje 2000, 2004
Sraka, RašaRaša Sraka Judo 2004, 2012
Srebotnik, KatarinaKatarina Srebotnik Tenis 2000, 2004, 2012
Stamejčič–Pokovec, DragaDraga Stamejčič–Pokovec Atletika 1960, 1964
Stepišnik, MilanMilan Stepišnik Atletika 1936
Strašek, RenataRenata Strašek Atletika 1996
Šajn, AdelaAdela Šajn Gimnastika 2008
Šalamon, SergejSergej Šalamon Atletika 2000
Šebenik, RobertRobert Šebenik Kolesarstvo 1988
Šegel, JanjaJanja Šegel Plavanje 2016
Šerbec, UrošUroš Šerbec Rokomet 2000
Šestak, MarijaMarija Šestak Atletika 2008, 2012
Šestak, MatijaMatija Šestak Atletika 2000, 2004
Šimic, MatejaMateja Šimic Triatlon 2012, 2016
Šikovec–Luncer, OlgaOlga Šikovec–Luncer Atletika 1960
Šimunič, BoštjanBoštjan Šimunič Atletika 2004
Škerlj, FrancFranc Škerlj Kolesarstvo 1968
Škof, GorazdGorazd Škof Rokomet 2016
Šmid, TanjaTanja Šmid Plavanje 2012
Šolar, JosipJosip Šolar Kolesarstvo 1928
Šoštarič, DragoDrago Šoštarič Gimnastika 1972
Špan, SlavkoSlavko Špan Atletika 1964
Špik, LukaLuka Špik Veslanje 1996, 2000, 2004, 2008, 2012
Špilak, SimonSimon Špilak Kolesarstvo 2008, 2016
Špiler, BarbaraBarbara Špiler Atletika 2012
Šporn, StaneStane Šporn Atletika 1936
Šrot, MartinMartin Šrot Gimnastika 1964, 1968
Štrajhar, KlemenKlemen Štrajhar Lokostrelstvo 2012
Štrancar, PrimožPrimož Štrancar Kolesarstvo 2000
Štangelj, GorazdGorazd Štangelj Kolesarstvo 2004
Štorga, EufemijaEufemija Štorga Atletika 2000
Štrukelj, MarjanMarjan Štrukelj Kajak-kanu 1992
Štukelj, LeonLeon Štukelj Gimnastika 1924, 1928, 1936
Šubelj, JakobJakob Šubelj Gimnastika 1948
Šušteršič, MaticMatic Šušteršič Atletika 2000
Šutej, TinaTina Šutej Atletika 2012, 2016
Tahirovič, EmilEmil Tahirovič Plavanje 2004
Tajnikar, PiaPia Tajnikar Atletika 2008
Taljat, SašoSašo Taljat Kajak-kanu 2012, 2016
Tavčar, AnžeAnže Tavčar Plavanje 2016
Tavčar, IvkaIvka Tavčar Sabljanje 1936
Tavčar, StaneStane Tavčar Nogomet 1920
Terčelj, EvaEva Terčelj Kajak-kanu 2012
Terdič, GregorGregor Terdič Kajak-kanu 1996
Težak–Biber, MarijaMarija Težak–Biber Gimnastika 1972
Tokič, BojanBojan Tokič Namizni tenis 2008, 2012, 2016
Tomić, MarinaMarina Tomić Atletika 2012
Tomšič, TomažTomaž Tomšič Rokomet 2000, 2004
Topolčnik, StankoStanko Topolčnik Judo 1972
Trajkovič, IvanIvan Trajkovič Taekvondo 2012
Trupej, BlažBlaž Trupej Tenis 1992
Trstenjak, TinaTina Trstenjak Judo 2016
Tul, ErikErik Tul Veslanje 1996
Tuma, DušanDušan Tuma Kajak-kanu 1972
Tvrdy, MajaMaja Tvrdy Badminton 2008, 2012
Udovič, BojanBojan Udovič Kolesarstvo 1980
Umek, KarloKarlo Umek Streljanje 1960
Urankar, JožeJože Urankar Dvigovanje uteži 1972
Urbančič–Bezjak, NatašaNataša Urbančič–Bezjak Atletika 1968, 1972
Usenik–Bernard, MilenaMilena Usenik–Bernard Atletika 1956, 1960
Vadnov, JožeJože Vadnov Gimnastika 1936
Valant, AnjaAnja Valant Atletika 2000
Valant, IvanIvan Valant Kolesarstvo 1936
Valenčič, JožeJože Valenčič Kolesarstvo 1972
Valenčič, RudiRudi Valenčič Kolesarstvo 1968
Valjavec, TadejTadej Valjavec Kolesarstvo 2000, 2004, 2008
Važič, SimoSimo Važič Atletika 1964
Vehovar, AndražAndraž Vehovar Kajak-kanu 1996
Veit, SabinaSabina Veit Atletika 2008, 2016
Velenšek, AnamariAnamari Velenšek Judo 2012, 2016
Vidakovič, StojanStojan Vidakovič Jadranje 1992
Vidmajer, IvanIvan Vidmajer Judo 1976
Vidmar, JožeJože Vidmar Kajak-kanu 1992
Vilfan, DraškoDraško Vilfan Plavanje 1936
Vinčec, GašperGašper Vinčec Jadranje 2004, 2008
Vindiš, MirkoMirko Vindiš Atletika 1988, 1992
Vodovnik, MiroslavMiroslav Vodovnik Atletika 2004, 2008
Vojsk, RužaRuža Vojsk Gimnastika 1948
Vozel, TjašaTjaša Vozel Plavanje 2012, 2016
Vratič, MilošMiloš Vratič Gimnastika 1968, 1972
Vrhovšek, DanijelDanijel Vrhovšek Plavanje 1968
Vrtačič, JožeJože Vrtačič Atletika 2000
Vugrinec, RenatoRenato Vugrinec Rokomet 2000, 2004
Zakotnik, JanezJanez Zakotnik Kolesarstvo 1972
Zarabec, MihaMiha Zarabec Rokomet 2016
Zdešar, BojanBojan Zdešar Plavanje 2004
Zdovc, JureJure Zdovc Košarka 1988
Ziherl, BrankoBranko Ziherl Skoki v vodo 1936
Zlatnar, DamjanDamjan Zlatnar Atletika 2004, 2008
Zorman, UrošUroš Zorman Rokomet 2004, 2016
Zupan, TeaTea Zupan Plavanje 2008
Zupanc, JanezJanez Zupanc Veslanje 2008
Zupanc, PeterPeter Zupanc Atletika 2004
Žakelj, TanjaTanja Žakelj Gorsko kolesarstvo 2012, 2016
Žbogar, RobertRobert Žbogar Plavanje 2012, 2016
Žbogar, VasilijVasilij Žbogar Jadranje 2000, 2004, 2008, 2012, 2016
Žerjal, DaniloDanilo Žerjal Atletika 1948
Žgank, MihaelMihael Žgank Judo 2016
Žilič, StaneStane Žilič Gimnastika 1924
Žirovnik, JanezJanez Žirovnik Kolesarstvo 1960
Žitnik, BoštjanBoštjan Žitnik Kajak-kanu 1992
Žitnik, FrancFranc Žitnik Kajak-kanu 1972
Žolnir, UrškaUrška Žolnir Judo 2004, 2008, 2012
Žorga, AljošaAljoša Žorga Košarka 1968
Žvegelj, DenisDenis Žvegelj Veslanje 1992, 1996
Žvižej, LukaLuka Žvižej Rokomet 2004
Župančič Regent, JernejJernej Župančič Regent Kajak-kanu na mirnih vodah 2004, 2008

Udeleženci po športu[uredi | uredi kodo]

Šport M Ž Sk.
Atletika 50 43 93
Badminton 0 2 2
Cestno kolesarstvo 36 3 39
Dviganje uteži 1 0 1
Gimnastika 27 16 43
Gorsko kolesarstvo 2 3 5
Jadranje 14 8 22
Judo 12 8 20
Kajak-kanu na divjih vodah 27 3 30
Kajak-kanu na mirnih vodah 4 2 6
Konjeništvo 4 0 4
Košarka 8 1 9
Lokostrelstvo 5 0 5
Namizni tenis 1 3 4
Nogomet 5 0 5
Plavanje 25 22 47
Rokoborba 1 0 1
Rokomet 44 1 45
Sabljanje 4 1 5
Skoki v vodo 1 0 1
Streljanje 7 3 10
Taekwondo 2 2 4
Tenis 3 8 11
Triatlon 0 2 2
Vaterpolo 1 0 1
Veslanje 36 0 36
Skupaj 320 131 451

Viri[uredi | uredi kodo]