Dušan Pagon

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Dušan Pagon
Rojstvo 18. julij 1955({{padleft:1955|4|0}}-{{padleft:7|2|0}}-{{padleft:18|2|0}}) (63 let)
Državljanstvo Flag of Slovenia.svg Slovenija
Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg SFRJ
Poklic matematik, univerzitetni profesor

Dušan Pagon, slovenski matematik, * 18. julij 1955, Ljubljana.

Diplomiral je leta 1979 in doktoriral leta 1982 na MGU Lomonosov v Moskvi. V letih od 1983 do 1985 je delal na Inštitutu Jožef Stefan v Ljubljani, od leta 1985 pa kot docent (1986), izredni profesor (1990) in redni profesor (2005) za matematiko na Oddelku za matematiko in računalništvo Pedagoške fakultete oziroma Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru.

Njegova raziskovalna področja so algebra, geometrija in simbolni račun. Kot gostujoči profesor je pol leta predaval na Moskovski državni univerzi M. V. Lomonosov (2000). Rezultate svojih raziskav je strnil v treh monografijah, jih predstavil na več kot 30 mednarodnih znanstvenih srečanjih ter jih objavil v različnih znanstvenih in strokovnih revijah.

Osebna bibliografija - 1.01 Izvirni znanstveni članki[uredi | uredi kodo]

  1. PAGON, Dušan. O deformacijah nil´potentnyh graduirovannyh algebr Li. Vestn. Mosk. univ., Ser. 1 Mat. meh., 1981, 4, str. 50-54.
  2. PAGON, Dušan. Graduirovannye deformacii počti svobodnyh algebr Li. Vestn. Mosk. univ., Ser. 1 Mat. meh., 1982, 5, str. 66-70.
  3. PAGON, Dušan. On cohomologies of coinduced modules of modular Lie algebras. Znan. rev., Naravosl. mat., 1990, let. 2, št. 1, str. 103-109.
  4. BAKHTURIN, J., PAGON, Dušan. Cohomologies of Certain Lie-Algebras with an Abelian Ideal. Russ. Math. Surv., 48 (1993), 3 ; str. 181-217.
  5. PAGON, Dušan. Kogomologii nekotoryh algebr Li s abelevym idealom. Uspehi mat. nauk, 48 (1993), 3(291) ; str. 183-184.
  6. BAHTURIN, Yuri, PAGON, Dušan, PAGON, Dušan, ZAICEV, M. Rigidity of free algebras in varieties of Lie algebras. Commun. Algebra, 1996, vol. 24, no. 12, str. 3719-3724.
  7. PAGON, Dušan. Performing operations with matrices on spreadsheets. Math. teac4., 1998, 91, št. 4, str. 338-341.
  8. PAGON, Dušan, ZEITLER, Herbert. Polar lines and tangents. Mitt. Math. Ges. Hamb., 1998, let. 17, str. 127-141.
  9. KOSI-ULBL, Irena, PAGON, Dušan. The n-simplex and its generalizations towards fractals. Int. J. Math. Educ. Sci. Technol., 2002, vol. 33, no. 3, str. 393-404, ilustr.
  10. PAGON, Dušan. Self-similar planar fractals based on branching trees and bushes. Prog. theor. phys., Suppl., 2003, no. 150, str. 176-187, ilustr.

Glej tudi[uredi | uredi kodo]


Jurij Vega Ta biografski članek o matematiku je škrbina. Pomagaj Wikipediji in ga razširi.