Uporabniški pogovor:TBoncina

Vsebina strani ni podprta v drugih jezikih.
Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Če je to tvoj prvi članek, ki si ga ustvaril, bi si morda lahko prebral vodič kako ustvariti prvi članek.

Razmisli tudi o uporabi Wikičarovnika za ustvarjanje člankov, ki ti bo pomagal pri kreaciji članka.

Pozdravljen/-a v Wikipediji, TBoncina. Sodeč po tonu in nekaterih drugih indicih je bil tvoj nedavni prispevek Mark Djuraševič objavljen z namenom promocije osebe/skupine/organizacije, s katero si domnevno neposredno povezan/-a. Temu v Wikipediji pravimo navzkrižje interesov in tako urejanje ni zaželeno. Bodi pozoren na to, da ko je stran enkrat označena za hitri izbris in stran ustreza merilom, se lahko izbriše brez odlašanja.

Ne glede na morebitno osebno (ne)povezanost s subjektom se morajo vsi prispevki v Wikipedijo držati treh osnovnih pravil:
preverljivostnepristranskostbrez izvirnega raziskovanja

Prispevek je drastično kršil vsaj enega od njih, zato je bil odstranjen; v taki ali podobni obliki ne more ostati v Wikipediji, zato te prosimo, da ga ne objaviš ponovno. To velja tudi, če je bil tvoj namen »samo predstaviti« subjekt. Temu je na spletu namenjenih ogromno spletnih strani, kot so poslovni imeniki (za podjetja), MySpace (za glasbenike in skupine), Facebook (za osebe) idr. Wikipedija ni nič od tega, pač pa je enciklopedija.


Kaj storiti?

  • Če o subjektu ne obstaja noben zanesljiv zapis razen njegove spletne strani, izjav za medije ipd., potem ne zadostuje kriterijem pomembnosti in v Wikipediji ne more imeti svojega gesla.
  • V vseh drugih primerih predlagamo, da napotiš skupnost wikipedistov do zanesljivih virov z objavo spletnih povezav do njih ali čim natančnejših citatov in pomagaš ustvariti z viri ustrezno podprt članek. Več o tem je napisano v sestavku »Kako se izogniti navzkrižju interesov«.
  • Spodnji gumb te bo pripeljal na pogovorno stran, kjer boš našel vnaprej pripravljen prostor za besedilo, kjer lahko pojasniš zakaj naj stran ne bo izbrisan(a)

Vztrajanje pri objavi neprimernega besedila bomo skrbniki razumeli kot namerno kršenje pravil; tako početje se ne bo končalo z obstankom neenciklopedičnega teksta, kvečjemu lahko zaradi njega izgubiš pravico do urejanja Wikipedije. Vsa pravila in smernice za delovanje v Wikipediji so zbrana na strani pravila in smernice.


Zgornje obvestilo in izbris neprimerne vsebine nista mišljena osebno, niti nista izraz kakršnega koli mnenja o subjektu članka. Obvestilo je zgolj pojasnilo s strani uporabnika, ki je opazil tvojo dejavnost in posredoval zaradi njene očitne nezdružljivosti s cilji Wikipedije, tikanje na pogovornih straneh pa je dogovor skupnosti za enostavnejšo komunikacijo. Ker je Wikipedija odprt projekt, je mogoče v njej kakšen članek, ki prav tako krši zgoraj našteta pravila in je bil po naključju spregledan. V tem primeru ga lahko predlagaš za brisanje ali popraviš, ne bo pa upoštevan kot argument za ohranitev še enega neprimernega članka.

Borkoli (pogovor) 10:47, 23. december 2022 (CET)[odgovori]

Welcome!, ¡Bienvenido!, Dobrodošli, Wilkommen, Добро пожаловать, Benvenuti, Bem-vindo!, Bonvenon, Welkom
Pozdravljen/a v Wikipediji, TBoncina!
Hvala za tvoje prispevke. Za začetek si oglej uvod in obišči vadnico. Če želiš, se lahko vpišeš na sezname Wikipedistov in na svoji uporabniški strani navedeš jezike, ki jih govoriš ter nekaj malega o sebi (od kod prihajaš, katera področja te zanimajo, in podobno).
Pri urejanju bodi pozoren/na na nekatera pravila in smernice:

Kot vodilo pri slogu in zgradbi članka ti je lahko kateri izmed izbranih člankov – člankov, ki spadajo med najboljše. Med njimi je lahko tudi tvoj!

Preizkušanju urejanja je namenjen tvoj lastni peskovnik (ta je namenjen samo tebi in ga lahko uporabljaš brez skrbi, da bo vsebino kdo pobrisal). Na pogovornih straneh se tikamo in na koncu podpišemo, in sicer takole: --~~~~ ; če v tekst vstaviš ta dva vezaja in štiri »tilde«, se bodo po shranjevanju samodejno spremenili v podpis z datumom in uro vnosa. V člankih se ne podpisujemo.

Z veseljem bomo sprejeli tudi slike in druge datoteke, ki jih boš prispeval/a oziroma dodal/a v članke. Vendar pri tem upoštevaj pravila o uporabi slik in avtorskih pravicah.
Če imaš še kakšno vprašanje:
  • za enciklopedična vprašanja je na razpolago Orakelj.
  • v zvezi z delom v Wikipediji:


Za konec še najpomembnejše: želim ti veliko volje, veselja in uspehov pri delu! — Globokivisoki (pogovor) 20:31, 25. oktober 2022 (CEST)[odgovori]