Biatlon na Zimskih olimpijskih igrah 2014

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Biatlon
na Zimskih olimpijskih igrah 2014
Biathlon pictogram.svg
Datum8.–22. februar
Tekmovalci220
«20102018»

Biatlon je na Zimskih olimpijskih igrah 2014 v Sočiju potekal na smučarskem kompleksu Ski Complex (Krasnaya Polyana). Na teh olimpijskih igrah se je prvič pomerila tudi mešana štafeta.

Dobitniki medalj[uredi | uredi kodo]

Moški[uredi | uredi kodo]

Tekma Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
individualno Zastava Francije Martin Fourcade Zastava Nemčije Erik Lesser Zastava Rusije Jevgenij Garaničev
šprint Zastava Norveške Ole Einar Bjørndalen Zastava Avstrije Dominik Landertinger Zastava Češke Jaroslav Soukup
zasledovano Zastava Francije Martin Fourcade Zastava Češke Ondřej Moravec Zastava Francije Jean-Guillaume Béatrix
skupinski štart Zastava Norveške Emil Hegle Svendsen Zastava Francije Martin Fourcade Zastava Češke Ondřej Moravec
štafeta Zastava Rusije Rusija
Aleksej Volkov
Jevgenij Ustjugov
Dimitrij Mališko
Anton Šipulin
Zastava Nemčije Nemčija
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Zastava Avstrije Avstrija
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger

Ženske[uredi | uredi kodo]

Tekma Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
individualno Zastava Belorusije Darja Domračeva Zastava Švice Selina Gasparin Zastava Belorusije Nadežda Skardino
šprint Zastava Slovaške Anastasija Kuzmina Zastava Rusije Olga Viluhina Zastava Ukrajine Vita Semerenko
zasledovano Zastava Belorusije Darja Domračeva Zastava Norveške Tora Berger Zastava Slovenije Teja Gregorin
skupinski štart Zastava Belorusije Darja Domračeva Zastava Češke Gabriela Soukalová Zastava Norveške Tiril Eckhoff
štafeta Zastava Ukrajine Ukrajina
Vita Semerenko
Julija Džima
Valentina Semerenko
Olena Pidhrušna
Zastava Rusije Rusija
Jana Romanova
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
Zastava Norveške Norveška
Fanny Welle-Strand Horn
Tiril Eckhoff
Ann Kristin Aafeldt Flatland
Tora Berger

Mešana štafeta[uredi | uredi kodo]

Tekma Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
mešana štafeta Zastava Norveške Norveška
Tora Berger
Tiril Eckhoff
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Zastava Češke Češka
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
Zastava Italije Italija
Dorothea Wierer
Karin Oberhofer
Dominik Windisch
Lukas Hofer

Po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1 Zastava Norveške Norveška 3 1 2 6
2 Zastava Belorusije Belorusija 3 0 1 4
3 Zastava Francije Francija 2 1 1 4
4 Zastava Rusije Rusija 1 2 1 4
5 Zastava Ukrajine Ukrajina 1 0 1 2
6 Zastava Slovaške Slovaška 1 0 0 1
7 Zastava Češke Češka 0 3 2 5
8 Zastava Nemčije Nemčija 0 2 0 2
9 Zastava Avstrije Avstrija 0 1 1 2
10 Zastava Švice Švica 0 1 0 1
11 Zastava Italije Italija 0 0 1 1
Zastava Slovenije Slovenija 0 0 1 1
Skupaj 11 11 11 33

Zunanje povezave[uredi | uredi kodo]