Uporabniški pogovor:Popoldanskifilozof

Vsebina strani ni podprta v drugih jezikih.
Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Welcome!, ¡Bienvenido!, Dobrodošli, Wilkommen, Добро пожаловать, Benvenuti, Bem-vindo!, Bonvenon, Welkom
Pozdravljen/a v Wikipediji, Popoldanskifilozof!
Hvala za tvoje prispevke. Za začetek si oglej uvod in obišči vadnico. Če želiš, se lahko vpišeš na sezname wikipedistov in na svoji uporabniški strani navedeš jezike, ki jih govoriš ter nekaj malega o sebi (od kod prihajaš, katera področja te zanimajo in podobno).
Pri urejanju bodi pozoren/na na nekatera pravila in smernice:

Kot vodilo pri slogu in zgradbi članka ti je lahko kateri izmed izbranih člankov – člankov, ki spadajo med najboljše. Med njimi je lahko tudi tvoj!

Preizkušanju urejanja je namenjen tvoj lastni peskovnik (ta je namenjen samo tebi in ga lahko uporabljaš brez skrbi, da bo vsebino kdo pobrisal). Na pogovornih straneh se največkrat tikamo in na koncu podpišemo, in sicer takole: --~~~~ ; če v tekst vstaviš ta dva vezaja in štiri vijuge, se bodo po shranjevanju samodejno spremenili v podpis z datumom in uro vnosa. V člankih se ne podpisujemo.

Z veseljem bomo sprejeli tudi slike in druge datoteke, ki jih boš prispeval/a oziroma dodal/a v članke. Vendar pri tem upoštevaj pravila o uporabi slik in avtorskih pravicah.
Če imaš še kakšno vprašanje:
  • za enciklopedična vprašanja je na voljo Orakelj.
  • v zvezi z delom v Wikipediji:

Za konec še najpomembnejše: želim ti veliko volje, veselja in uspehov pri delu! —

Edmund Husserl[uredi kodo]

- Članek ima nekaj manjših pravopisnih napak (velika začetnica, vejica, sklon).
- Vsebinsko gledano - Husserl ni pisal v angleščini, zato je tudi neprimerno, da imena del navajaš v tem jeziku.
- Če navajaš "Dejal je,...", potem poskrbi tudi za ustrezno navedbo citata
- slog: manjkajo še notranje povezave;
+ tega (angleška, slovenska) wikipedija sama ni vir. Ne moreš referirat na samega sebe. Že pri potrjenih izbranih člankih včasih naletim na nedopustne vsebinske napake. Teh pa je še več, ker se kasneje vsebina izbranega/središčnega članka po delih kopira v ostale povezane članke. Hinko Gnito (pogovor) 12:45, 21. maj 2015 (CEST)[odgovori]

Poglej malo članek o Schopenhauerju, ki ga je pred nekaj dnevi objavila Marusa.jerse. Ta članek je vsebinsko prepričljiv za objavo na katerikoli enciklopediji. Vsebuje še nekaj nepojasnjenih malenkosti, ki pa nimajo vpliva celotno vsebino članka. Vse kar je bilo potrebno dodati z naše strani, so bile notranje povezave in pa urediti naslove poglavij. Tako da članek o Schopenhauerju je nek model, kako naj bi stvar na koncu izgledala. Seveda lahko izgleda še bolje, ampak tega se od nekoga, ki se prvič spopada z Wikipedijo in sitnimi administratorji, niti ne pričakuje. Hinko Gnito (pogovor) 21:04, 25. maj 2015 (CEST)[odgovori]