Seznam poslancev Ljudske zbornice Nemške demokratične republike (1990)

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Seznam poslancev Ljudske zbornice Nemške demokratične republike, ki so delovali v zadnjem sklicu leta 1990.

Seznam[uredi | uredi kodo]

Ime Stranka
Ackermann, ElseElse Ackermann CDU
Albrecht, MichaelMichael Albrecht CDU
Albrecht, PetraPetra Albrecht PDS
Altmann, EckhardEckhard Altmann CDU
Amende, AndreasAndreas Amende SPD
Anders, ReinhardReinhard Anders CDU
Annies, DieterDieter Annies F.D.P.
Anys, LotharLothar Anys DSU
Axthelm, Hans-HenningHans-Henning Axthelm CDU
Backhaus, TillTill Backhaus SPD
Backofen, TimoTimo Backofen DSU
Barbe, AngelikaAngelika Barbe SPD
Barthel, LotharLothar Barthel CDU
Bauer, HaraldHarald Bauer CDU
Bechstein, GunterGunter Bechstein CDU
Becker, RolandRoland Becker CDU
Bednarsky, KerstinKerstin Bednarsky PDS
Bencze, KarinKarin Bencze DFD
Berend, RolfRolf Berend CDU
Bergmann-Pohl, SabineSabine Bergmann-Pohl CDU
Bergt, GünterGünter Bergt CDU
Bierling, Hans-DirkHans-Dirk Bierling CDU
Binus, Karl-HeinzKarl-Heinz Binus CDU
Birthler, MarianneMarianne Birthler Initiative Frieden und Menschenrechte
Bischoff, Josef MariaJosef Maria Bischoff SPD
Bisky, LotharLothar Bisky PDS
Bittner, IngridIngrid Bittner PDS
Blume, HeinzHeinz Blume CDU
Böck, WillibaldWillibald Böck CDU
Bogisch, FrankFrank Bogisch SPD
Böhme, IbrahimIbrahim Böhme SPD
Bohn, JürgenJürgen Bohn LDP
Bormann, KatharinaKatharina Bormann CDU
Börner, RainerRainer Börner PDS
Gerhard Botz SPD
Brandt, ChristophChristoph Brandt CDU
Wolfgang Braun CDU
Brecht, EberhardEberhard Brecht SPD
Brick, ThomasThomas Brick CDU
Brinksmeier, DankwartDankwart Brinksmeier SPD
Brochnow, Jörg GünterJörg Günter Brochnow CDU
Brösdorf, BerndBernd Brösdorf SPD
Brudlewsky, MonikaMonika Brudlewsky CDU
Buck, ManfredManfred Buck CDU
Caffier, LorenzLorenz Caffier CDU
Claus, RolandRoland Claus PDS
Clemens, MartinMartin Clemens CDU
Creter, Klaus-PeterKlaus-Peter Creter CDU
Degner, KarstenKarsten Degner DSU
Dehnel, WolfgangWolfgang Dehnel CDU
Demloff, JürgenJürgen Demloff PDS
Deneke, MarliesMarlies Deneke PDS
Dierich, PeterPeter Dierich CDU
Diestel, Peter-MichaelPeter-Michael Diestel DSU
Dietrich, FrankFrank Dietrich CDU
Domke, KlausKlaus Domke CDU
Donaubauer, BerndBernd Donaubauer CDU
Dorendorf, Hans-GeorgHans-Georg Dorendorf CDU
Dörfler, Ernst Ernst Dörfler Grüne/UFV
Dorias, Hans-WolfHans-Wolf Dorias CDU
Dörr, BurkhardBurkhard Dörr LDP
Dott, ManfredManfred Dott DSU
Douffet, HeinrichHeinrich Douffet CDU
Dräger, HeidrunHeidrun Dräger SPD
Ebeling, Hans-WilhelmHans-Wilhelm Ebeling DSU
Eckstein, ManfredManfred Eckstein SPD
Ehlers, WolfgangWolfgang Ehlers CDU
Ellenberger, IreneIrene Ellenberger SPD
Elmer, KonradKonrad Elmer SPD
Enkelmann, DagmarDagmar Enkelmann PDS
Eppelmann, RainerRainer Eppelmann DA
Hans-Joachim von Essen CDU
Essler, RudolfRudolf Essler CDU
Fache, SabineSabine Fache PDS
Felber, KonradKonrad Felber DFP
Walter Fiedler CDU
Wolfgang Fiedler CDU
Fikentscher, RüdigerRüdiger Fikentscher SPD
Fischer, Klaus-ChristianKlaus-Christian Fischer NDPD
Michael Fischer CDU
Fischer, UrsulaUrsula Fischer PDS
Förster, AlfredAlfred Förster SPD
Förtsch, EvaEva Förtsch PDS
Peter Franke DSU
Friedrich, MichaelMichael Friedrich PDS
Fritsch, ChristinaChristina Fritsch SPD
Frönicke, DieterDieter Frönicke CDU
Fuchs, RuthRuth Fuchs PDS
Funke, ChristianeChristiane Funke SPD
Gauck, JoachimJoachim Gauck Neues Forum
Geisler, HansHans Geisler DA
Geisthardt, RalfRalf Geisthardt CDU
Gerlach, JohannesJohannes Gerlach SPD
Gies, GerdGerd Gies CDU
Glase, Anne-KarinAnne-Karin Glase CDU
Gleisberg, DieterDieter Gleisberg LDP
Glück, Hans-GerdHans-Gerd Glück PDS
Goepel, LutzLutz Goepel DBD
Goldhahn, EberhardEberhard Goldhahn CDU
Gomolka, AlfredAlfred Gomolka CDU
Gottschall, StefanStefan Gottschall DSU
Göttsching, MartinMartin Göttsching CDU
Christine Grabe Grüne/UFV
Grehn, JulianeJuliane Grehn CDU
Gries, GundolfGundolf Gries CDU
Groß, JurijJurij Groß PDS
Uwe Grüning CDU
Gürth, DetlefDetlef Gürth CDU
Gutzeit, MartinMartin Gutzeit SPD
Gysi, GregorGregor Gysi PDS
Hacker, Hans-JoachimHans-Joachim Hacker SPD
Häfner, Hans-PeterHans-Peter Häfner CDU
Hagemann, KarlKarl Hagemann CDU
Andreas Hahn CDU
Hahn, Hans-JürgenHans-Jürgen Hahn PDS
Hajek, RosemarieRosemarie Hajek SPD
Handschack, LotharLothar Handschack CDU
Hannig, Wolf-PeterWolf-Peter Hannig PDS
Hartmann, GertGert Hartmann SPD
Haschke, GottfriedGottfried Haschke CDU
Haschke, JürgenJürgen Haschke DSU
Haschke, UdoUdo Haschke CDU
Hauck, ChristianChristian Hauck CDU
Hegewald, HelmarHelmar Hegewald PDS
Heise, ManfredManfred Heise CDU
Heise-Schirdewan, RosemarieRosemarie Heise-Schirdewan PDS
Helm, DieterDieter Helm DBD
Heltzig, FrankFrank Heltzig SPD
Henning, WernerWerner Henning CDU
Heuer, Uwe-JensUwe-Jens Heuer PDS
Hildebrand, PeterPeter Hildebrand Grüne/UFV
Hildebrandt, RegineRegine Hildebrandt SPD
Hielscher, GünterGünter Hielscher LDP
Hilsberg, StephanStephan Hilsberg SPD
Hönicke, BertramBertram Hönicke CDU
Hofmann, DieterDieter Hofmann DFP
Holz, JoachimJoachim Holz DBD
Höpcke, KlausKlaus Höpcke PDS
Höppner, ReinhardReinhard Höppner SPD
Hörning, GünterGünter Hörning CDU
Hotz, WolfgangWolfgang Hotz PDS
Jacobs, PaulPaul Jacobs SPD
Jaffke, SusanneSusanne Jaffke CDU
Jäger, RenateRenate Jäger SPD
Janka, WolfgangWolfgang Janka CDU
Janovsky, GeorgGeorg Janovsky CDU
Jauch, FrankFrank Jauch SPD
Jelen, FriederFrieder Jelen CDU
Jentsch, MargitMargit Jentsch PDS
Jork, RainerRainer Jork CDU
Junghanns, HartmutHartmut Junghanns PDS
Kalz, ManfredManfred Kalz SPD
Kamilli, Karl-AugustKarl-August Kamilli SPD
Kamm, UdoUdo Kamm CDU
Kassner, KerstinKerstin Kassner PDS
Kauffmann, HorstHorst Kauffmann DFP
Kauffold, PeterPeter Kauffold SPD
Kaufmann, Sylvia-YvonneSylvia-Yvonne Kaufmann PDS
Kayser, BrigitBrigit Kayser CDU
Keller, DietmarDietmar Keller PDS
Kertscher, NorbertNorbert Kertscher PDS
Keßler, UweUwe Keßler CDU
Kilias, GünterGünter Kilias SPD
Kirchner, MartinMartin Kirchner CDU
Kleditzsch, JürgenJürgen Kleditzsch CDU
Klein, LotharLothar Klein DSU
Klein, ThomasThomas Klein Vereinigte Linke
Kleinau, ArminArmin Kleinau CDU
Kley, GerryGerry Kley LDP
Klinkert, UlrichUlrich Klinkert CDU
Kney, JohannesJohannes Kney LDP
Knop, JuttaJutta Knop CDU
Kober, HorstHorst Kober PDS
Kober, ManfredManfred Kober CDU
Koch, Dieter-LebrechtDieter-Lebrecht Koch CDU
Koch, NorbertNorbert Koch DSU
Kögler, Brigitta-CharlotteBrigitta-Charlotte Kögler DA
Köhler, Hans-UlrichHans-Ulrich Köhler CDU
Köhler, JohannaJohanna Köhler CDU
König, WolfgangWolfgang König CDU
Körber, StefanStefan Körber SPD
Kosler, AlbertAlbert Kosler CDU
Koslowski, ManfredManfred Koslowski CDU
Kozian, BärbelBärbel Kozian PDS
Krause, GüntherGünther Krause CDU
Krause, HelmutHelmut Krause DFP
Wolfgang Krause CDU
Krehl, ConstanzeConstanze Krehl SPD
Kreis, RüdigerRüdiger Kreis CDU
Kreuz, BärbelBärbel Kreuz PDS
Kröger, ErdmannErdmann Kröger PDS
Paul Krüger CDU
Thomas Krüger SPD
Krziskewitz, ReinerReiner Krziskewitz CDU
Küchler, SiegfriedSiegfried Küchler CDU
Kuessner, HinrichHinrich Kuessner SPD
Kühne, Harald-DiedrichHarald-Diedrich Kühne CDU
Kummert, AngelaAngela Kummert PDS
Kunckel, Karl-HeinzKarl-Heinz Kunckel SPD
Wolfgang Kunert CDU
Wolfgang Kunert PDS
Kunz, EvaEva Kunz SPD
Kuppe, GerlindeGerlinde Kuppe SPD
Landgraf, KatharinaKatharina Landgraf CDU
Landgraf, SabineSabine Landgraf DSU
Lassowsky, HeinzHeinz Lassowsky CDU
Latussek, PaulPaul Latussek DSU
Lehment, Conrad-MichaelConrad-Michael Lehment LDP
Leja, MichaelMichael Leja CDU
Leskien, JürgenJürgen Leskien PDS
Lindemann, ElkeElke Lindemann SPD
Lindenlaub, AndreasAndreas Lindenlaub DSU
Lippmann, FriederFrieder Lippmann SPD
Löbel, HansHans Löbel CDU
Lubk, Hans-UlrichHans-Ulrich Lubk CDU
Lucyga, ChristineChristine Lucyga SPD
Luft, ChristaChrista Luft PDS
Lüth, PeterPeter Lüth CDU
Luther, MichaelMichael Luther CDU
Mäder, JürgenJürgen Mäder Grüne/UFV
Lothar de Maizière CDU
Maleuda, GüntherGünther Maleuda DBD
Malzat, GotthilfGotthilf Malzat Neues Forum
Manhenke, VolkerVolker Manhenke SPD
Martini zum Berge, DörteDörte Martini zum Berge CDU
Marusch, WernerWerner Marusch DBD
Masuch, GerhardGerhard Masuch CDU
Matterne, DietmarDietmar Matterne SPD
Meckel, MarkusMarkus Meckel SPD
Bernd Meier PDS
Meier, LotharLothar Meier PDS
Meisel, Hanns-UlrichHanns-Ulrich Meisel Neues Forum
Meißner, GertGert Meißner F.D.P.
Meyer-Bodemann, WernerWerner Meyer-Bodemann DBD
Michalk, MariaMaria Michalk CDU
Misselwitz, Hans-JürgenHans-Jürgen Misselwitz SPD
Möbus, WalterWalter Möbus CDU
Mocek, ReinhardReinhard Mocek PDS
Modrow, HansHans Modrow PDS
Claus Möller Die Liberalen
Möller, Jes AlbertJes Albert Möller SPD
Morgenstern, LuiseLuise Morgenstern SPD
Morgenstern, MarionMarion Morgenstern PDS
Mugay, Peter-KlausPeter-Klaus Mugay CDU
Natzius, RüdigerRüdiger Natzius SPD
Naumann, ManfredManfred Naumann SPD
Gerhard Neumann SPD
Neumeister, GünterGünter Neumeister SPD
Niederkirchner, KäteKäte Niederkirchner PDS
Nierade-Koenig, IlseIlse Nierade-Koenig Neues Forum
Niggemeier, AdolfAdolf Niggemeier CDU
Johannes Nitsch CDU
Noack, GabrieleGabriele Noack CDU
Nolte, ClaudiaClaudia Nolte CDU
Nooke, GünterGünter Nooke Demokratie Jetzt
Nowack, Joachim HubertusJoachim Hubertus Nowack DSU
Oleikiewitz, PeterPeter Oleikiewitz SPD
Opitz, BernhardBernhard Opitz DFP
Ortleb, RainerRainer Ortleb LDP
Ostrowski, ChristineChristine Ostrowski PDS
Otto, IrmtrudIrmtrud Otto CDU
Norbert Otto CDU
Paar, GisbertGisbert Paar CDU
Patzig, UweUwe Patzig CDU
Paulinski, SilvinaSilvina Paulinski CDU
Peltsch, SteffenSteffen Peltsch PDS
Pfeiffer, Angelika Angelika Pfeiffer CDU
Piche, LotharLothar Piche DSU
Pietsch, RainerRainer Pietsch Neues Forum
Platzeck, MatthiasMatthias Platzeck Grüne/UFV
Pohl, GerhardGerhard Pohl CDU
Wolfgang Pohl PDS
Polte, WilhelmWilhelm Polte SPD
Poppe, GerdGerd Poppe Initiative Frieden und Menschenrechte
Priebus, RosemarieRosemarie Priebus CDU
Quien, HermannHermann Quien SPD
Rau, RolfRolf Rau CDU
Rauber, KlausKlaus Rauber CDU
Reber, StephanStephan Reber CDU
Rehm, StefanieStefanie Rehm CDU
Reich, JensJens Reich Neues Forum
Reiche, KlausKlaus Reiche SPD
Reiche, SteffenSteffen Reiche SPD
Reichelt, BerndBernd Reichelt Grüne/UFV
Reichenbach, KlausKlaus Reichenbach CDU
Reider, SibylleSibylle Reider SPD
Reimann, Kay WolfgangKay Wolfgang Reimann CDU
Richter, EdelbertEdelbert Richter SPD
Dr. Herbert Richter PDS
Richter, JoachimJoachim Richter SPD
Riege, GerhardGerhard Riege PDS
Ringstorff, HaraldHarald Ringstorff SPD
Romberg, WalterWalter Romberg SPD
Heinz Rother CDU
Rudolph, ChristineChristine Rudolph SPD
Rudorf, DieterDieter Rudorf SPD
Thomas von Ryssel DFP
Schätze, MichaelMichael Schätze CDU
Scharf, EberhardEberhard Scharf CDU
Schemmel, ErnstErnst Schemmel SPD
Scheringer, JohannJohann Scheringer PDS
Schicke, DietmarDietmar Schicke LDP
Schiffner, EberhardEberhard Schiffner CDU
Schirmer, HerbertHerbert Schirmer CDU
Schmidt, ChristaChrista Schmidt CDU
Dr. Frank Schmidt CDU
Thomas Schmidt DSU
Schmieder, JürgenJürgen Schmieder DFP
Schmiele, JoachimJoachim Schmiele DSU
Schmuhl, BojeBoje Schmuhl CDU
Schneeweiß, BurkhardBurkhard Schneeweiß CDU
Schneider, AngelaAngela Schneider PDS
Schneider, ReinerReiner Schneider CDU
Schneider, RenateRenate Schneider DSU
Schnell, EmilEmil Schnell SPD
Scholz, ChristianeChristiane Scholz PDS
Schönebeck, MartinaMartina Schönebeck PDS
Schramm, AndreasAndreas Schramm CDU
Schreiber, HaraldHarald Schreiber CDU
Jürgen Schröder CDU
Schröder, RichardRichard Schröder SPD
Schröder, Hans-JuliusHans-Julius Schröder CDU
Schubert, CordulaCordula Schubert CDU
Schubert, InaIna Schubert PDS
Schultze, Christian FriedrichChristian Friedrich Schultze SPD
Gerhard Schulz CDU
Schulz, Horst KarlHorst Karl Schulz DA
Schulz, WernerWerner Schulz Neues Forum
Schumann, FritzFritz Schumann PDS
Michael Schumann PDS
Schur, Gustav-AdolfGustav-Adolf Schur PDS
Schwalbe, ClemensClemens Schwalbe CDU
Schwanitz, RolfRolf Schwanitz SPD
Jürgen Schwarz DSU
Seeger, Per-RenéPer-René Seeger DBD
Seifert, IljaIlja Seifert PDS
Seils, SusanneSusanne Seils SPD
Selke, Karl-ErnstKarl-Ernst Selke CDU
Sept-Hubrich, GiselaGisela Sept-Hubrich SPD
Sobetzko, WernerWerner Sobetzko CDU
Sorge, WielandWieland Sorge SPD
Stadermann, PeterPeter Stadermann PDS
Staegemann, GerdGerd Staegemann NDPD
Stange, CarmenCarmen Stange CDU
Steinecke, JochenJochen Steinecke LDP
Steiner, AndreasAndreas Steiner DSU
Steinitz, KlausKlaus Steinitz PDS
Steinmann, JoachimJoachim Steinmann CDU
Stempell, KurtKurt Stempell CDU
Stephan, VolkerVolker Stephan SPD
Stetter, IngeInge Stetter SPD
Stockmann, UlrichUlrich Stockmann SPD
Stolfa, RoswithaRoswitha Stolfa PDS
Tamm, IngeborgIngeborg Tamm CDU
Täschner, UweUwe Täschner Grüne/UFV
Terpe, FrankFrank Terpe SPD
Thees, OlafOlaf Thees CDU
Thelen, HolgerHolger Thelen CDU
Thierse, WolfgangWolfgang Thierse SPD
Thietz, Hans-PeterHans-Peter Thietz F.D.P.
Tiesler, FrankFrank Tiesler DSU
Tillich, StanislawStanislaw Tillich CDU
Timm, GottfriedGottfried Timm SPD
Toscher, WillibaldWillibald Toscher CDU
Tschalamoff, NikolajNikolaj Tschalamoff CDU
Tschiche, Hans-JochenHans-Jochen Tschiche Neues Forum
Uecker, SabineSabine Uecker SPD
Ulbricht, HartmutHartmut Ulbricht CDU
Ullmann, WolfgangWolfgang Ullmann Demokratie Jetzt
Unger, Dietmar-RichardDietmar-Richard Unger CDU
Viererbe, RainerRainer Viererbe CDU
Voigt, GiselaGisela Voigt PDS
Voigt, GotthardGotthard Voigt DSU
Voigtländer, BerndBernd Voigtländer SPD
Vollbrecht, UrsulaUrsula Vollbrecht SPD
Heinz Wagner CDU
Walther, HansjoachimHansjoachim Walther DSU
Waschnewski, EckhardEckhard Waschnewski CDU
Dr. Hans Watzek DBD
Weber, Ernst-HinrichErnst-Hinrich Weber CDU
Wegener, SolveigSolveig Wegener PDS
Weigel, SiegfriedSiegfried Weigel SPD
Weis, ReinhardReinhard Weis SPD
Konrad Weiß Demokratie Jetzt
Weißgerber, GunterGunter Weißgerber SPD
Werner, FriederFrieder Werner PDS
Wetzel, KerstenKersten Wetzel CDU
Wetzel, SiegfriedSiegfried Wetzel CDU
Wiebke, KarstenKarsten Wiebke SPD
Wieczorek, BertramBertram Wieczorek CDU
Wietschel, FrankFrank Wietschel SPD
Willerding, Hans-JoachimHans-Joachim Willerding PDS
Winter, JohannesJohannes Winter CDU
Wolf, BerndBernd Wolf CDU
Wolf, IngridIngrid Wolf CDU
Vera Wollenberger Grüne/UFV
Wonneberger, MichaelMichael Wonneberger CDU
Wöstenberg, DieterDieter Wöstenberg F.D.P.
Wunderlich, GertGert Wunderlich CDU
Wünschmann, MartinMartin Wünschmann CDU
Würzner, AlexanderAlexander Würzner SPD
Ziel, AlwinAlwin Ziel SPD
Hans Zimmermann CDU
Zimmermann, RolfRolf Zimmermann CDU
Zirkler, Klaus-OttoKlaus-Otto Zirkler LDP
Zocher, LotharLothar Zocher CDU
Zschoche, BrigitteBrigitte Zschoche PDS
Zschornack, GeorgGeorg Zschornack DBD

Glej tudi[uredi | uredi kodo]