Za vključitev predloge v to kategorijo dodaj [[Kategorija:Predloge za razumljivost]] v sekcijo <includeonly> na koncu predlogine /dok podstrani, če le-ta obstaja. V nasprotnem primeru dodaj kodo <noinclude>[[Kategorija:Predloge za razumljivost]]</noinclude> na konec predloge in se prepričaj, da se le-ta prične v isti vrstici, kot je zadnji znak same kode predloge.
To je kategorija, namenjena administraciji. Uporablja se za administracijo projektov Wikipedije in ni del enciklopedije. Vsebuje strani, ki niso članki, ali pa razvršča članke glede na njihovo stanje in ne po vsebini. Ne vključujte te kategorije v kategorije vsebinskih člankov.
Razumljivost se nanaša na vsebino članka, ki naj bo bralcem logična, razumljiva in, ki prinaša uporabno znanjem. Za to, da bi bil članek razumljiv:
1
članek naj obravnava eno témo ali več tém, ki so med seboj logično povezane,
drugače je članek razdrobljen
2
če se obravnava več tém, mora vsebovati tudi besedilo, ki téme povezuje med seboj,
drugače je članek razdrobljen
3
način izražanja naj bo čim bolj enostaven in tekoč, in naj se ne oddaljuje od téme, and
drugače je način izražanja neurejen
4
izrazi naj bodo kolikor je mogoče splošni, nedvoumni in razumljivi, uporabljeni izrazi,
drugače jezik vsebuje preveč žargona
5
izgled članka na sledi dogovorjenim smernicam v Wikipediji,
ker je to splošni "izgled",
6
in članek naj se spretno poveže, (ni v naprotju in naj se ne prekriva z drugimi članki), v veliko bazo podatkov imenovano Wikipedija.
razumljivost/skladnost v večjem merilu
razumljivost ni v resnici ali preverljivosti, za to obstajajo druge predloge. Razumljivost je v jasnosti in logiki. Če informacij ni premalo ali preveč in je razlaga preprosta in jasna, potem je članek razumljiv!
Strani v kategoriji »Predloge za razumljivost«
Ta del kategorije vsebuje 6 naslednjih strani, od skupno 6.