Gimnastika na Poletnih olimpijskih igrah 1968

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Gimnastika na Poletnih olimpijskih igrah 1968. Tekmovanja so potekala v osmih disciplinah za moške in šestih za ženske med 21. in 26. oktobrom 1968 v Mexico Cityju.

Dobitniki medalj[uredi | uredi kodo]

Disciplina Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
Mnogoboj ekipno  Japonska
Jukio Endo
Savao Kato
Takeši Kato
Eizo Kenmocu
Akinori Nakajama
Micuo Cukahara
 Sovjetska zveza
Sergej Diomidov
Valerij Iljinih
Valerij Karasev
Viktor Klimenko
Victor Lisicki
Mihail Voronin
 Vzhodna Nemčija
Gunter Beier
Matthias Brehme
Gerhard Dietrich
Siegfried Fulle
Klaus Köste
Peter Weber
Mnogoboj posamično Japonska Savao Kato Sovjetska zveza Mihail Voronin Japonska Akinori Nakajama
Parter Japonska Savao Kato Japonska Akinori Nakajama Japonska Takeši Kato
konj z ročaji Socialistična federativna republika Jugoslavija Miroslav Cerar Finska Olli Laiho Sovjetska zveza Mihail Voronin
Krogi Japonska Akinori Nakajama Sovjetska zveza Mihail Voronin Japonska Savao Kato
Preskok Sovjetska zveza Mihail Voronin Japonska Jukio Endo Sovjetska zveza Sergej Diomidov
Enovišinska bradlja Japonska Akinori Nakajama Sovjetska zveza Mihail Voronin Sovjetska zveza Viktor Klimenko
Drog Sovjetska zveza Mihail Voronin
Japonska Akinori Nakajama
Japonska Eizo Kenmocu

Dobitnice medalj[uredi | uredi kodo]

Karin Janz na dvovišinski bradlji
Disciplina Gold medal icon.svg Zlato Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Bron
Mnogoboj ekipno  Sovjetska zveza
Ljubov Burda
Olga Karaseva
Natalija Kučinska
Larisa Petrik
Ljudmila Tourisčeva
Zinaida Voronina
 Češkoslovaška
Věra Čáslavská
Mariana Krajčírová
Jana Kubičková
Hana Lišková
Bohumila Řimnáčová
Miroslava Skleničková|
 Vzhodna Nemčija
Maritta Bauerschmidt
Karin Janz
Marianne Noack
Magdalena Schmidt
Ute Starke
Erika Zuchold
Mnogoboj posamično Češkoslovaška Věra Čáslavská Sovjetska zveza Zinaida Voronina Sovjetska zveza Natalija Kučinska
Preskok Češkoslovaška Věra Čáslavská Vzhodna Nemčija Erika Zuchold Sovjetska zveza Zinaida Voronina
Dvovišinska bradlja Češkoslovaška Věra Čáslavská Vzhodna Nemčija Karin Janz Sovjetska zveza Zinaida Voronina
Gred Sovjetska zveza Natalija Kučinska Češkoslovaška Věra Čáslavská Sovjetska zveza Larisa Petrik
Parter Sovjetska zveza Larisa Petrik
Češkoslovaška Věra Čáslavská
Sovjetska zveza Natalija Kučinska

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1  Japonska 6 2 4 12
2  Sovjetska zveza 5 5 8 18
3  Češkoslovaška 4 2 0 6
4  Jugoslavija 1 0 0 1
5  Vzhodna Nemčija 0 2 2 4
6  Finska 0 1 0 1

Viri[uredi | uredi kodo]