Špil liga

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Jump to navigation Jump to search

Špil liga − prva liga dijaških bendov je natečaj Kina Šiška, namenjen dijaškim glasbenim skupinam, pa tudi solistom. V sklopu Špil lige se odvije serija koncertnih nastopov, v finalu katere se okrona zmagovalca oz. prvaka sezone.

Sezona Leto Zmagovalec Žirija
I. 2013/14 Koala Voice Izak Košir
Melanija Fabčič - Melée
Žiga Klančar
II. 2014/15 StillOut
III. 2015/16 Infected Klavdija Kopina
Tomaž Pezdirc
Toni Cahunek
IV. 2016/17 Joker Out Toni Cahunek
Klara Zupančič
Žiga Klančar/Jernej Sobočan
V. 2017/18 In the Attic
VI. 2018/19 Kiwi Flash Klara Zupančič
Ana Medved
Andi Koglot
VII. 2019/20 Before Time Dominika Maša Kozar
Andi Koglot
Pavel Lipovšek
VIII. 2020/21 Andi Koglot
Tadej Košir
Urška Preis

Format[uredi | uredi kodo]

Na Špil ligo se lahko prijavijo dijaški bendi (vsaj polovica članov mora imeti status dijaka; lahko so tudi osnovnošolci) in solo izvajalci iz Republike Slovenije, ki ustvarjajo tudi avtorsko glasbo (imeti morajo vsaj dve avtorski skladbi) in so sposobni izvesti 20 minut koncertnega nastopa v živo.[1] Žanrskih omejitev ni.

Špil liga poteka v 3 krogih:

  • predtekmovanje (ligaški večeri oz. tekmovalni špili)
  • polfinale
  • finale

Vsi sodelujoči izvajalci se najprej pomerijo na predtekmovalnih večerih. Iz vsakega predtekmovalnega večera se v polfinale uvrstita 2 izvajalca: eden po izboru žirije in eden po izboru občinstva, ki glasuje z SMS-i. Natančneje: žirija izbere dva izvajalca (svojega zmagovalca in drugouvrščenega), ki bi po njenem mnenju morala napredovati v polfinale. Če je zmagovalec občinstva enak zmagovalcu žirije, se poleg njega v polfinale uvrsti drugouvrščeni žirije, če pa se zmagovalca razlikujeta, se uvrstita zmagovalec žirije in zmagovalec občinstva. Na enak način poteka tudi izbor finalistov v polfinalu. V finalu, v katerem se pomerijo 4 izvajalci, pa tako žirija kot občinstvo podelita točke od 1 do 4 (4 za najboljšega, 1 za najslabšega), ki se seštejejo. Zmagovalec (prvak) sezone postane tisti, ki ima najvišji seštevek točk. V primeru izenačenja za 1. mesto zmaga tisti, ki je prejel več točk od žirije.

Zmagovalci za nagrado praviloma prejmejo snemanje pesmi v studiu in nastop v Kinu Šiška, v radijski oddaji ali na festivalu.

Predtekmovalni in polfinalni večeri potekajo v Kinu Šiška (dvorana Komuna), finale pa je bil prve tri sezone na Kongresnem trgu, odtlej pa je prav tako v Kinu Šiška (oz. kot je bilo v primeru 4. sezone, pred njim).

Vse večere Špil lige povezuje Ivan Cepanec.

2013/14[uredi | uredi kodo]

I. sezona Špil lige je potekala od oktobra 2013 do junija 2014. Tekmovalo je 15 izvajalcev (14 bendov in en solist):

  • The Perception
  • High 5
  • Ice on Fire
  • Netherworld
  • Vogi
  • Kung Fu Vegan
  • Vertigo
  • Below Zero
  • The Broken Input
  • Fonem
  • Dehrotom
  • Night Flight

Žirijo so sestavljali:

  • Izak Košir
  • Melanija Fabčič - Melée
  • Žiga Klančar
Predtekmovanje
1. špil[2]
25. 10. 2013
2. špil[3]
22. 11. 2013
3. špil[4]
6. 12. 2013
4. špil[5]
17. 1. 2014
5. špil[6]
14. 2. 2014
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
Koala Voice 1. 45,57 High 5 1. 24,29 Kung Fu Vegan 1. 14,69 Below Zero 1. 19,68 Dehrotom 1. 2,54
Lynch 3. 45,09 Ice on Fire 2. 63,96 Netherworld 3. 16,43 Vertigo 2. 17,94 Fonem 3. 51,8
Sober Assault 2. 9,34 The Perception 3. 11,76 Vogi 2. 68,88 The Broken Input 3. 62,39 Night Flight 2. 45,66
Gostujoči žiranti
Miha Guštin Tomaž Štular Ivo Rimc Mate Brodar Črt Batagelj
Polfinale
1. polfinalni večer[7]
14. 3. 2014
2. polfinalni večer[8]
18. 4. 2014
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
The Broken Input 47,28 Sober Assault 1. 20,44
Vogi 2. 23,83 Ice on Fire 63,78
Below Zero 14,87 High 5 2. 11,47
Koala Voice 1. 14,02 Kung Fu Vegan 4,31
Gostujoči žiranti
Alen Steržaj, Robi Bulešić Robi Bulešić, Borut Marolt

V polfinale so se iz predtekmovalnih večerov uvrstili tudi Fonem in Dehrotom (prvi bi morali nastopiti v 1. polfinalu, drugi v 2.), a ne eni ne drugi niso nastopili (Fonem so nastop zaradi bolezni odpovedali v zadnjem trenutku).

Finale − 13. 6. 2014, Kongresni trg

Stalnim žirantom Izaku, Melée in Žigu se je v finalu pridružil Robi Bulešić.

Izvajalec Glasovanje[9]
(žirija + občinstvo)
Ice on Fire 2 + 3 = 5
Sober Assault 3 + 1 = 4
The Broken Input 1 + 4 = 5
Koala Voice 4 + 2 = 6

Koala Voice so kot zmagovalci sezone za nagrado dobili snemanje 3 singlov na SAE Institutu in nastop kot predskupina uveljavljenemu bendu v Kinu Šiška.

2014/15[uredi | uredi kodo]

II. sezona Špil lige je potekala od decembra 2014 do junija 2015. Tekmovalo je 9 bendov:

  • z3ro z3ro
  • Apokalipsa
  • No Agenda
  • Night Flight
  • StillOut
  • The Pyramids
  • Furu Efu
  • Kung Fu Vegan
  • The Lyrium

Žirijo so zopet sestavljali:

  • Izak Košir
  • Melanija Fabčič - Melée
  • Žiga Klančar
Predtekmovanje
1. špil[10]
16. 12. 2014
2. špil[10]
23. 1. 2015
3. špil[10]
13. 2. 2015
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
No Agenda 1. 7,85 The Pyramids 3. 13,03 Kung Fu Vegan 1. 10,57
z3ro z3ro 2. 17,52 StillOut 1. 31,38 The Lyrium 2. 2,09
Apokalipsa 3. 74,62 Night Flight 2. 55,59 Furu Efu 3. 87,34
Gostujoči žiranti
Tadej Košir Robert Šercer Klavdija Kopina (+ Endre Sík iz A.M.D.)
Polfinale
1. polfinalni večer[10]
6. 3. 2015
2. polfinalni večer[10]
10. 4. 2015
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
Kung Fu Vegan 2. 9,13 Night Flight 1. 35,11
StillOut 1. 36,54 Furu Efu 3. 36,88
No Agenda 3. 54,33 Apokalipsa 2. 28,01
Gostujoči žirant
Robi Bulešić
Finale – 21. 6. 2015, Kongresni trg

Stalnim žirantom Izaku, Melée in Žigu se je v finalu pridružil Robi Bulešić.

Izvajalec Glasovanje[10]
(žirija + občinstvo)
Furu Efu 1 + 4 = 5
No Agenda 2 + 1 = 3
StillOut 4 + 3 = 7
Night Flight 3 + 2 = 5

Kot zmagovalci sezone so StillOut posneli 3 (demo)pesmi na SAE Institutu in nastopili kot predskupina uveljavljenemu bendu v Kinu Šiška.

2015/16[uredi | uredi kodo]

III. sezona Špil lige je potekala od novembra 2015 do junija 2016. Tekmovalo je 15 bendov:

  • Attic Mist
  • Ice on Fire
  • Teenagers
  • Troet
  • Sky Smokers
  • Rock Heroes
  • Blank Page
  • Alarm!
  • Eho
  • Infected
  • Lumberjack
  • Rdeči alarm
  • Furu Efu
  • VestriPullum
  • In the Attic

Žirijo so sestavljali:

  • Klavdija Kopina
  • Tomaž Pezdirc
  • Toni Cahunek
Predtekmovanje
1. špil
25. 11. 2015
2. špil
10. 12. 2015
3. špil
22. 1. 2016
4. špil
12. 2. 2016
Ice on Fire
Teenagers
Attic Mist
Rock Heroes
Troet
Sky Smokers
Blank Page
Eho
Alarm!
Infected
Lumberjack
Furu Efu
VestriPullum
Rdeči alarm
In the Attic
Gostujoči žiranti
Miha Prašnikar Jaka Golob Hamo Peter Baroš
Polfinale
1. polfinale[11]
18. 3. 2016
2. polfinale
22. 4. 2016
Izvajalec Žirija Občinstvo
Infected 2. 30,47 Attic Mist
Sky Smokers
In the Attic
Lumberjack
Teenagers 1. 29,59
VestriPullum 3. 27,27
Blank Page 4. 12,67
Gostujoči žiranti
Antonio Križnič ?
Finale – 17. 6. 2016, Kongresni trg

Stalnim žirantom Toniju, Tomažu in Klavdiji se je v finalu pridružil Andi Koglot.

Izvajalec Glasovanje[11]
(žirija + občinstvo)
Teenagers 2 + 3 = 5
In the Attic 1 + 2 = 3
Infected 3 + 4 = 7
Attic Mist 4 + 1 = 5

Glasovi občinstva v odstotkih: Teenagers (30,8 % oz. 2572 glasov), In the Attic (23,2 % oz. 1937 glasov), Infected (41,6 % oz. 3474 glasov), Attic Mist (4,4 % oz. 367 glasov)

Kot zmagovalci so Infected za nagrado dobili snemanje demoposnetka v studiu SAE Instituta, nastop v oddaji Generator na Valu 202 (19. junija) in nastop kot predskupina uveljavljenemu bendu v Kinu Šiška.

2016/17[uredi | uredi kodo]

IV. sezona Špil lige je potekala od novembra 2016 do junija 2017. Tekmovalo je 13 bendov:

  • Alarm
  • Buržuazija
  • O.K. Band
  • Dark Heart
  • Distortion
  • Wet Cassette

Žirijo so sestavljali:

  • Klara Zupančič
  • Toni Cahunek
  • Jernej Sobočan in Žiga Klančar (slednja izmenjujoče; v finalu sta bila oba)
Predtekmovanje
1. špil
10. 11. 2016
2. špil
16. 12. 2016
3. špil
20. 1. 2017
4. špil
17. 2. 2017
Rock Heroes (žirija)
Tetrarh†
Joker Out (občinstvo)
Lapsus (občinstvo)
The Mint (žirija)
Peš POT band
Liburoa†
Buržuazija (občinstvo)
Alarm†
O.K. Band (žirija)
Dark Heart
Distortion(žirija)
Wet Cassette (občinstvo)
Gostujoči žiranti
Domen Don Holc ? Matic Urbanc Sašo Benko - Bekko

V vsakem tekmovalnem večeru je bila podeljena nagrada Beletrine za najboljše besedilo. Prejeli so jo Tetrarh, Liburoa, Alarm in Distortion (†).

Polfinale
1. polfinale[12]
24. 3. 2017
2. polfinale[12]
21. 4. 2017
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
Lapsus 3. 52,95 Joker Out 2. 75,67
O.K. Junior 2. 15,42 Distortion 4. 0,06
Wet Cassette 4. 28,88 The Mint 1. 1,6
Rock Heroes 1. 2,75 Buržuazija 3. 22,67
Finale – 17. 6. 2017, Kino Šiška
Izvajalec Glasovanje[12]
(žirija + občinstvo)
Rock Heroes 2 + 1 = 3
Lapsus 1 + 3 = 4
The Mint 4 + 2 = 6
Joker Out 3 + 4 = 7

Joker Out so kot zmagovalci sezone posneli singel v studiu Vala 202 in nastopili kot predskupina uveljavljenemu bendu v Kinu Šiška.

2017/18[uredi | uredi kodo]

V. sezona Špil lige je potekala od novembra 2017 do junija 2018 v Kinu Šiška. Tekmovalo je 13 bendov:

  • O.K. Junior
  • Sickbreed
  • Sex Demons
  • Tetrarh
  • Goldhorn
  • Panika
  • Fat Pigeon
  • In the Attic
  • Bajta 23
  • Garlik
  • Lumberjack
  • Jaja Bojz
  • Luxeleutheria

Žirijo so sestavljali:

  • Toni Cahunek
  • Klara Zupančič
  • Žiga Klančar in Jernej Sobočan (slednja izmenjujoče kot predstavnika Vala 202; v finalu sta bila oba)
Predtekmovanje
1. tekmovalni špil
24. 11. 2017
2. tekmovalni špil
15. 12. 2017
3. tekmovalni špil
12. 1. 2018
4. tekmovalni špil
9. 2. 2018
O.K. Junior
Sickbreed
Sex Demons
Tetrarh (20,91)
Fat Pigeon (23,03)
Goldhorn† (7,58)
Panika (48,48)
In the Attic (43,9)
Bajta 23 (11,99)
Garlik (44,11)
Lumberjack
Luxeleutheria†
Jaja Bojz
Gostujoči žiranti
Schatz! ? ? ?

† nagrada Mladinske knjige za najboljše besedilo večera

V krepkem so bendi, ki so se v polfinale uvrstili po izboru občinstva (torej zmagovalci občinstva), v krepkem in ležečem pa tisti, ki so napredovali po izboru žirije.

Polfinale
1. polfinalni špil[13]
9. 3. 2018
2. polfinalni špil[13]
13. 4. 2018
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
O.K. Junior 3. 43,91 Jaja Bojz 18,55
Fat Pigeon 4. 0,75 Panika 10,22
Lumberjack 2. 12,59 In the Attic 1. 32,01
Garlik 1. 42,76 Sickbreed 2. 39,22
Finale – 22. 6. 2018, Kino Šiška
Izvajalec Glasovanje[14]
(žirija + občinstvo)
Sickbreed 3 + 2 = 5
In the Attic 4 + 1 = 5
Garlik 2 + 3 = 5
O.K. Junior 1 + 4 = 5

Glasovi občinstva v odstotkih: Sickbreed (19,36), In the Attic (18,4), Garlik (29,91), O.K. Junior (32,33)

Kot prvaki sezone so In the Attic za nagrado dobili snemanje v studiu Vala 202.

2018/19[uredi | uredi kodo]

VI. sezona Špil lige je potekala od novembra 2018 do junija 2019 v Kinu Šiška. Tekmovalo je 9 izvajalcev (8 bendov in en solist):

  • Bajta 23
  • Bizarregood
  • Blerim Rexhepi
  • Macbeth
  • M8s
  • Tooth in the Sky

Žirijo so sestavljali:

  • Klara Zupančič
  • Ana Medved
  • Andi Koglot
Predtekmovanje
1. tekmovalni večer[15]
8. 11. 2018
2. tekmovalni večer[16]
7. 12. 2018
3. tekmovalni večer[17]
18. 1. 2019
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
Macbeth 2. 57,88 Bizarregood 3. 9,49 Tooth in the Sky 1. 37,01
M8s 3. 7,81 Blerim Rexhepi 2. 1,09 Bajta 23 3. 24,39
Kiwi Flash 1. 34,32 Garlik 1. 89,42 Drone Society 2. 38,6
Gostujoči žiranti
Gregor Strasbergar Ines Midžan Peter Dekleva

V vsakem tekmovalnem večeru je bila podeljena nagrada Mladinske knjige za najboljše besedilo. Prejeli so jo Macbeth, Garlik in Tooth in the Sky (†).

Polfinale
1. polfinalni večer[18]
8. 3. 2019
2. polfinalni večer[19]
12. 4. 2019
Izvajalec Žirija Izvajalec Žirija Občinstvo
Tooth in the Sky 1. Blerim Rexhepi 2. 11,09
Macbeth 2. Drone Society 3. 25,74
Garlik Kiwi Flash 1. 63,17

V prvem polfinalu bi morali nastopiti tudi Garlik, a so zaradi bolezni nastop odpovedali. Ker sta torej nastopila samo dva benda, sta se oba avtomatično uvrstila v finale.

Finale – 1. 6. 2019, Kino Šiška
Izvajalec Glasovanje[20]
(žirija + občinstvo)
Macbeth 4 + 1 = 5
Blerim Rexhepi 1 + 2 = 3
Tooth in the Sky 2 + 4 = 6
Kiwi Flash 3 + 3 = 6

Glasovi občinstva v odstotkih: Macbeth (4,68), Blerim (9,65), Tooth in the Sky (53,52), Kiwi Flash (32,15)

Kot zmagovalci sezone so si Kiwi Flash prislužili nastop na Zmajevem festivalu na Ljubljanskem gradu, medtem ko so organizatorji Lenta za nastop na Mladininem odru izbrali Tooth in the Sky. Vsi 4 finalisti so dobili snemanje singla, vsak v svojem studiu: Macbeth na Radiu Študent, Blerim v studiu Home of Bombyx Lori, Tooth in the Sky na Valu 202 in Kiwi Flash v studiu BearTracks.

2019/20[uredi | uredi kodo]

V VII. sezoni Špil lige so tekmovali:

  • Everyday Bread
  • FTD
  • Granitna kocka
  • Insekti
  • JAJA BOJZ
  • Le Fam
  • Lights Out
  • Manifest
  • Shiver River

Strokovno komisijo so sestavljali Dominika Maša Kozar, Andi Koglot in Pavel Lipovšek.

Predtekmovalni špili
1. špil – 25. 10.[21] 2. špil − 8. 11.[22] 3. špil − 20. 12.[23] 4. špil − 31. 1.[24]
Izvajalci Žirija Občinstvo Izvajalci Žirija Občinstvo Izvajalci Žirija Občinstvo Izvajalci Žirija Občinstvo
Manifest† 2. 31,58 Le Fam† 3. 16,9 DeBeat† 1. 30,61 Lights Out 1. 21,31
Everyday Bread 3. 32,89 JAJA BOJZ 2. 38,03 Almebo 3. 22,45 FTD 2. 12,57
Shiver River 1. 35,53 Before Time 1. 45,07 Insekti 2. 46,94 Granitna kocka† 3. 66,12
Gostujoči žiranti
Luka Flegar Saša Vipotnik Zala Kralj in Gašper Šantl Tomaž O. Rous (Nina Zajc namesto Lipovška)

Na vsakem predtekmovalnem špilu je bila podeljena nagrada (Mladinske knjige) za najboljše besedilo, ki so jo prejeli Manifest, Le Fam, DeBeat in Granitna kocka (†).

Polfinalna večera

Prvi polfinale bi prvotno moral biti 13. marca 2020, a je bil zaradi ukrepov, povezanih s koronavirusom, prestavljen. Na njem bi morali nastopiti JAJA BOJZ, Lights Out in Shiver River. Oba polfinalna večera sta se zgodila v okviru Štreama v Kinu Šiška pred prazno dvorano z neposrednim spletnim prenosom preko Zooma. Čeprav so se Insekti in Granitna kocka uvrstili v naslednji krog, v polfinalu niso nastopili.

1. polfinalni večer – 6. 6.[25] 2. polfinalni večer – 13. 6.[26]
Izvajalci Žirija Občinstvo Izvajalci Žirija Občinstvo
Shiver River 2. ?? JAJA BOJZ 3. 48
Lights Out 3. ?? DeBeat 1. 34,4
Before Time 1. 1. Manifest 2. 17,6

Na predtekmovalni in polfinalni stopnji sta se vsak večer v naslednji krog uvrstila dva benda: eden po izboru občinstva, eden pa po izboru žirije. V primeru, da sta imela občinstvo in žirija istega zmagovalca, je poleg le-tega naprej napredoval še drugouvrščeni pri žiriji.

Finale

Finale sedme sezone je potekal v okviru dogodka Šiška Open pred Kinom Šiška 18. septembra 2020. Zmagali so Before Time.[27]

Izvajalec Glasovanje
(žirija + občinstvo)
JAJA BOJZ 3 + 2 = 5
Shiver River 1 + 1 = 2
DeBeat 2 + 3 = 5
Before Time 4 + 4 = 8

Vsi finalisti bodo imeli možnost snemanja v enem izmed štirih studiev: studio Vala 202, studio Radia Študent, BearTracks Studio in Home of Bombyx Lori. Prvotno naj bi zmagovalci za nagrado dobili nastop na Zmajevem festivalu, eden izmed bendov pa naj bi nastopil na Mladinskem odru Lenta, a se ne eno ne drugo zaradi koronavirusa ni zgodilo.

2020/21[uredi | uredi kodo]

V osmi sezoni Špil lige bodo tekmovali:

  • Acetylen
  • Birdland
  • Code
  • LPS
  • Masaž
  • MYA
  • Plateau
  • ŠKIS
  • the tree man band
  • Uninvited

Žirijo so sestavljali Andi Koglot, Tadej Košir in Urška Preis.

1. krog

Prvi krog nastopov je potekal v (zaradi ukrepov, povezanih z epidemijo covida-19, prazni) veliki dvorani Kina Šiška z neposrednim spletnim prenosom na platformi DICE. Iz vsakega večera sta se v polfinale uvrstila dva izvajalca oziroma benda: eden po izboru žirije in eden po izboru občinstva (SMS-glasovanje). Če sta žirija in občinstvo imela istega zmagovalca, je poleg le-tega naprej napredoval še drugouvrščeni pri žiriji.

1. večer − 18. 12. 2020[28] 2. večer − 22. 1. 2021[29] 3. večer – 5. 2. 2021[30]
Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo Izvajalec Žirija Občinstvo
Škis 2. 27,27 % the tree man band† 2. 21,05 % CODE 3. 20,91 %
MYA† 1. 34,09 % Acetylen 4. 16,11 % Plateau† 1. 40,3 %
Uninvited 3. 38,64 % LPS 1. 8,61 % MASAŽ 2. 38,79 %
  Birdland 3. 54,23 %  

S križcem (†) so označeni prejemniki knjižne nagrade za najboljše besedilo.

Sklici in viri[uredi | uredi kodo]

  1. "Ligaška pravila". Pridobljeno dne 12. 8. 2019.
  2. https://livestream.com/accounts/564247/spilliga
  3. https://livestream.com/accounts/564247/2Spil
  4. https://livestream.com/accounts/564247/3Spil
  5. https://livestream.com/accounts/564247/4Spil
  6. https://livestream.com/accounts/564247/5Spil
  7. https://livestream.com/accounts/564247/SpilLiga1Polfinale
  8. https://livestream.com/accounts/564247/SpilLiga2Polfinale
  9. https://livestream.com/accounts/564247/Spilliga-FINALE
  10. 10,0 10,1 10,2 10,3 10,4 10,5 https://livestream.com/accounts/564247/Spil-liga
  11. 11,0 11,1 https://livestream.com/accounts/564247/Spilliga2016
  12. 12,0 12,1 12,2 https://livestream.com/accounts/564247/SpilLiga2017
  13. 13,0 13,1 https://livestream.com/accounts/564247/spilliga2018
  14. https://livestream.com/accounts/2739930/SpilLiga
  15. spil liga 7.11.2018
  16. spil liga 8.12.2018
  17. Špil Liga 2019
  18. ŠPIL LIGA prvi polfinalni špil 2019
  19. ŠPIL LIGA
  20. ŠPIL LIGA FINALE 6 SEZONE
  21. Špil liga - prvi špil sezone 2019/2020
  22. ŠPIL LIGA drugi špil sezone 2019/2020
  23. ŠPIL LIGA tretji špil sezone 2019/2020
  24. Špil liga - Četrti špil sezone 2019/2020
  25. štream x Špil liga: 1. polfinalni večer
  26. štream x Špil liga: 2. polfinalni večer
  27. https://www.facebook.com/SpilLiga/photos/pcb.3239176962856096/3239158852857907
  28. ŠPIL LIGA: 1. večer sezone 2020/21
  29. Špil liga: 2. večer sezone 2020/21
  30. Špil liga: 3. večer sezone 2020/21

Zunanje povezave[uredi | uredi kodo]