Zvezde plešejo (RTV Slovenija)

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Zvezde plešejo je bila slovenska različica tekmovalnega plesnega resničnostnega šova Dancing with the Stars oziroma Strictly Come Dancing. V njem so znani Slovenci in Slovenke plesali v paru s profesionalnimi plesalci. Potekal je v okviru oddaje Spet doma na Televiziji Slovenija, ki jo je vodil Mario Galunič. Trajal je 6 sezon v letih 2006−2007 in 2010.

Povzetek vseh sezon[uredi | uredi kodo]

Sezona Leto Začetek sezone Konec sezone Št. plesnih parov Zmagovalni par
I. 2006 26. 2. 4. 6. 9 Peter Poles Tina Jarc Šifrar
II. 24. 9. 3. 12. 6 Marko Vozelj Maja Pucelj
III. 2007 11. 2. 3. 6. 9 Tanja Žagar Matevž Ogorelec
IV. 23. 9. 23. 12. 16 Dejan Pevčevič Maja Pucelj
V. 2010 7. 3. 30. 5. 6 Alenka Tetičkovič Miha Vodičar
VI. 17. 10. 26. 12. 9 Tomaž Mihelič Špela Kralj

I. sezona[uredi | uredi kodo]

1. sezona je potekala od 26. februarja do 4. junija 2006.

Pravila

Plesni pari so v vsakem krogu nastopili dvakrat, enkrat s standardnim, drugič pa z latinskoameriškim plesom. Na koncu vsakega kroga so najslabši pari izpadli. Z vsakim krogom se je število plesov, ki so bili na voljo, povečalo:

  • 1. krog: angleški valček, tango, samba, čačača
  • 2. krog: dunajski valček, paso doble
  • 3. krog: quick step, rumba
  • 4. krog: salsa, jive

V vsaki oddaji je svoje strokovno mnenje povedala strokovna komisija, ki je pare ocenjevala z ocenami od 1 do 10. Odločilno vlogo pa je na koncu imelo telefonsko glasovanje.

Oddaja Sodniki
1−2 ???
3−4 Meta Zagorc, Drago Šulek, Andrej Škufca in Katarina Venturini
5−6 Meta Zagorc, Franjo Kozar, Fredi Novak in Daniela Škofic Novak
7−8 Meta Zagorc, Franjo Kozar + Viktorija Tomič, Drago Šulek
9−10 Nataša Ambrož, Viktorija Tomič, Franjo Kozar, Drago Šulek
Četrtfinale (11−12) Meta Zagorc, Franjo Kozar + Barbara Nagode Ambrož in Tomaž Ambrož
Polfinale (13−14) Meta Zagorc, Franjo Kozar + Branko in Alenka Bohak
Finale (15) Meta Zagorc, Franjo Kozar, Katarina Venturini in Andrej Škufca
Tekmovalci
Zvezdniški plesalec Profesionalni plesalec
Tina Gorenjak Gregor Cesar
Sebastian Daniela Pekič
Oriana Girotto Cavazza Andrej Novotny
Blažka Muller Pograjc Matjaž Brinovec
Marko Potrč Nina Gerič
Rebeka Dremelj Aleš Višček
Jernej Kuntner Jasna Gradišar
Živa Vadnov Jernej Brenholc
Peter Poles Tina Jarc Šifrar
Prvi krog
  Plesni par, ki je izpadel
Plesni par 1. nastop 2. nastop ∑ točk
Prva skupina – 1. in 2. oddaja (26. 2. in 5. 3.)
Tina Gorenjak & Gregor Cesar čačača tango 122
Sebastian & Daniela Pekič samba angleški valček 197
Oriana Girotto Cavazza & Andrej Novotny tango samba 94
Druga skupina – 3. in 4. oddaja (12. in 19. 3.)
Blažka Muller Pograjc & Matjaž Brinovec angleški valček samba 150
Marko Potrč & Nina Gerič čačača tango 124
Rebeka Dremelj & Aleš Višček samba angleški valček 138
Tretja skupina – 5. in 6. oddaja (26. 3. in 2. 4.)
Jernej Kuntner & Jasna Gradišar tango čačača 119
Živa Vadnov & Jernej Brenholc samba tango 117
Peter Poles & Tina Jarc Šifrar čačača angleški valček 169
Drugi krog
Plesni par 1. nastop 2. nastop ∑ točk
Prva skupina – 7. in 8. oddaja (9. in 16. 4.)
Sebastian & Daniela Pekič paso doble dunajski valček 161
Rebeka Dremelj & Aleš Višček čačača tango 124
Jernej Kuntner & Jasna Gradišar dunajski valček samba 119
Druga skupina – 9. in 10. oddaja (23. in 30. 4.)
Tina Gorenjak & Gregor Cesar paso doble angleški valček 93
Blažka Muller Pograjc & Matjaž Brinovec dunajski valček čačača 161
Peter Poles & Tina Jarc Šifrar tango paso doble 165
Tretji krog (četrtfinale)
Plesni par 1. nastop
(11. oddaja – 7. 5.)
2. nastop
(12. oddaja – 14. 5.)
Točke
1. nastop 2. nastop
Komisija Tel. glas. Komisija Tel. glas.
Sebastian & Daniela Pekič tango rumba 38 15 40 31 124
Blažka Muller Pograjc & Matjaž Brinovec paso doble quick step 34 12 35 16 97
Rebeka Dremelj & Aleš Višček rumba dunajski valček 32 23 33 27 115
Peter Poles & Tina Jarc Šifrar quick step samba 40 50 40 26 156
Polfinale (četrti krog)
Plesni par 1. nastop
(13. oddaja – 21. 5.)
2. nastop
(14. oddaja – 28. 5.)
Točke
1. nastop 2. nastop
Komisija Tel. glas. Komisija Tel. glas.
Sebastian & Daniela Pekič čačača jive 40 36 39 34 149
Rebeka Dremelj & Aleš Višček jive salsa 32 32 28 32 124
Peter Poles & Tina Jarc Šifrar salsa rumba 39 32 38 34 143
Finale – 4. 6. (15. oddaja / peti krog)
Plesni par 1. ples 2. ples Mesto
Sebastian & Daniela Pekič quickstep dunajski valček 2.
Peter Poles & Tina Jarc Šifrar jive angleški valček 1.

II. sezona[uredi | uredi kodo]

2. sezona je potekala od 24. septembra do 3. decembra 2006. Jedro strokovne komisije sta bila Verena Šulek in Niko Basarič.

Tekmovalci
Zvezdniški plesalec Profesionalni plesalec (plesna šola)
Taiji Tokuhisa Gordana Grandošek (Pingi, Maribor)
Sanja Grohar Miha Perat (Kazina, Ljubljana)
Simon Meglič Tina Pšag (Urška, Ljubljana)
Marko Vozelj Maja Pucelj (Bolero, Ljubljana)
Alya Gregor Karlovčec (Pingi, Maribor)
Lara P. Jankovič Peter Fileš (Bolero, Ljubljana)
Prvi krog
  Plesni par, ki je izpadel
Plesni par 1. nastop 2. nastop
Prva skupina – 1. in 2. oddaja (24. 9. in 1. 10.)
Taiji Tokuhisa & Gordana Grandošek samba angleški valček
Sanja Grohar & Miha Perat čačača tango
Simon Meglič & Tina Pšag tango čačača
Druga skupina – 3. in 4. oddaja (8. in 15. 10.)
Marko Vozelj & Maja Pucelj angleški valček samba
Alya & Gregor Karlovčec samba angleški valček
Lara P. Jankovič & Peter Fileš tango čačača
Drugi krog
Plesni par 1. nastop
(5. oddaja – 29. 10.)
2. nastop
(6. oddaja – 5. 11.)
Točke
1. nastop 2. nastop
Tel. glas. Komisija Tel. glas. Komisija
Taiji Tokuhisa & Gordana Grandošek čačača tango 20 37 30 39 126
Sanja Grohar & Miha Perat dunajski valček samba 27 38 22 39 126
Marko Vozelj & Maja Pucelj tango rumba 31 38 29 38 136
Alya & Gregor Karlovčec rumba dunajski valček 23 35 20 38 116
Tretji krog
Plesni par 1. nastop
(7. oddaja – 12. 11.)
2. nastop
(8. oddaja – 19. 11.)
Točke
1. nastop 2. nastop
Tel. glas. Komisija Tel. glas. Komisija
Taiji Tokuhisa & Gordana Grandošek dunajski valček rumba 31 37 34 40 142
Sanja Grohar & Miha Perat angleški valček paso doble 27 36 26 40 129
Marko Vozelj & Maja Pucelj paso doble slow fox 41 39 40 40 160
Finale
Plesni par 1. nastop
(9. oddaja – 26. 11.)
2. nastop
(10. oddaja – 3. 12.)
Mesto
Taiji Tokuhisa & Gordana Grandošek quick step jive 2.
Marko Vozelj & Maja Pucelj jive dunajski valček 1.

III. sezona[uredi | uredi kodo]

3. sezona je potekala od 11. februarja do 3. junija 2007.

Tekmovalci
Zvezdniški plesalec Profesionalni plesalec
Tanja Žagar Matevž Ogorelec (Plesna šola Miki)
Rok Ferengja Nadiya Bychkova (Plesni klub Fredi)
Violeta Tomič Sašo Krasnov (Plesni center Jenko)
Žana Miha Vodičar (Plesni klub Fredi)
Davor Božič Špela Kralj (Plesni klub Fredi)
Ema Kurent Tomo Tololeski
Uroš Smolej Tina Pšag
Eva Moškon Gregor Cesar
Tomaž Domicelj Mateja Juvan
Prvi krog
  Plesni par, ki je izpadel
Plesni par 1. nastop 2. nastop
Prva skupina – 1. in 4. oddaja (11. 2. in 4. 3.)
Tanja Žagar & Matevž Ogorelec samba angleški valček
Rok Ferengja & Nadiya Bychkova čačača tango
Violeta Tomič & Sašo Krasnov angleški valček čačača
Druga skupina – 2. in 5. oddaja (18. 2. in 11. 3.)
Žana & Miha Vodičar čačača angleški valček
Davor Božič & Špela Kralj samba dunajski valček
Ema Kurent & Tomo Tololeski angleški valček čačača
Tretja skupina – 3. in 6. oddaja (25. 2. in 18. 3.)
Uroš Smolej & Tina Pšag samba tango
Eva Moškon & Gregor Cesar čačača angleški valček
Tomaž Domicelj & Mateja Juvan argentinski tango čačača
Drugi krog
Plesni par 1. nastop 2. nastop
Prva skupina – 7. in 9. oddaja (25. 3. in 8. 4.)
Violeta Tomič & Sašo Krasnov dunajski valček jive
Žana & Miha Vodičar samba dunajski valček
Uroš Smolej & Tina Pšag dunajski valček jive
Druga skupina – 8. in 10. oddaja (1. 4. in 15. 4.)
Tanja Žagar & Matevž Ogorelec rumba slow fox
Davor Božič & Špela Kralj čačača angleški valček
Eva Moškon & Gregor Cesar samba tango
Druga priložnost (22. 4.)
Plesni par Ples
Rok Ferengja & Nadiya Bychkova tango
Violeta Tomič & Sašo Krasnov jive
Ema Kurent & Tomo Tololeski angleški valček
Eva Moškon & Gregor Cesar angleški valček
Tomaž Domicelj & Mateja Juvan tango in rock'n'roll
Tretji krog
Plesni par 1. nastop
(12. oddaja – 29. 4.)
2. nastop
(13. oddaja – 6. 5.)
Tanja Žagar & Matevž Ogorelec jive dunajski valček
Violeta Tomič & Sašo Krasnov quick step samba
Žana & Miha Vodičar slow fox jive
Davor Božič & Špela Kralj pasodoble tango
Uroš Smolej & Tina Pšag rumba angleški valček

Število telefonskih glasov v 3. krogu:

Plesni par 29. 4. 6. 5.
Žana in Miha 1099 2122
Violeta in Sašo 1602 2897
Tanja in Matevž 4087 3487
Davor in Špela 731 630
Uroš in Tina 1661 1712
Četrti krog
Plesni par 1. nastop
(14. oddaja – 13. 5.)
2. nastop
(15. oddaja – 20. 5.)
Tanja Žagar & Matevž Ogorelec paso doble tango
Violeta Tomič & Sašo Krasnov tango rumba
Žana & Miha Vodičar rumba quick step
Uroš Smolej & Tina Pšag paso doble slow fox

Število telefonskih glasov v 4. krogu:

Plesni par 13. 5. 20. 5.
Žana in Miha 1411 2047
Tanja in Matevž 2080 3384
Violeta in Sašo 1881 1921
Uroš in Tina 1499 1249
Finale
Plesni par 1. nastop – ponovitveni ples
(16. oddaja – 27. 5.)
2. nastop
(17. oddaja – 3. 6.)
Točke Končna uvrstitev
1. nastop 2. nastop
Komisija Tel. glas. (št. glasov) Komisija Tel. glas. (št. glasov)
Tanja Žagar & Matevž Ogorelec tango čačača 1. 2. (3768) 1. 1. (9973) 1.
Žana & Miha Vodičar samba tango 3. 1. (4352) 2. 3. (4510) 2.
Uroš Smolej & Tina Pšag jive quick step 2. 3. (2006) 3. 2. (5500) 3.

IV. sezona[uredi | uredi kodo]

Potek

Četrta sezona turnirja, ki je trajala od 23. septembra do 23. decembra 2007, je obsegala 3 mesečne kroge (oktobrskega, novembrskega in decembrskega). V posameznem krogu sta se najprej vsak teden predstavila po 2 plesna para. Trije tedenski zmagovalni pari so napredovali v mali mesečni finale. Zmagovalca le-tega sta se uvrstila v zaključni veliki finale (superfinale). V decembrskem krogu so se v t. i. »drugi priložnosti« znova pomerili trije že izpadli pari, ki jih je komisija ocenila za najboljše.

Tekmovalci
Zvezdniški plesalec Profesionalni plesalec
Alenka Gotar Matjaž Brinovec
Frai Toni Petra Škofic
Regina Peter Fileš
Dejan Pevčevič Maja Pucelj
Barbara Cerar Tomo Tololeski
Dragan Sadžak Tina Jarc Šifrar
Boštjan Kljun Nina Gerič
Špela Grošelj Andrej Rebula
Dennis Katja Mychkova
Brigita Šuler Urban Aljančič
Gašper Jarni Valerija Rahle
Mateja Janežič Hemler Aljaž Škorjanec
Braco Koren Tina Pšag
Turbo Marjetka Miha Perat
Domen Kumer Nadiya Bychkova
Manca Špik Miha Vodičar
Oktobrski krog

Zmagovalni pari posameznega tedna so označeni s krepkim tiskom.

Oddaja 1. plesni par 2. plesni par
23. 9. Alenka Gotar & Matjaž Brinovec
salsa
Frai Toni & Petra Škofic
swing
30. 9. Regina & Peter Fileš
jive
Dejan Pevčevič & Maja Pucelj
samba
7. 10. Barbara Cerar & Tomo Tololeski
samba
Dragan Sadžak & Tina Jarc Šifrar
jive
Mali finale meseca oktobra – 14. 10.
Alenka Gotar & Matjaž Brinovec
Regina & Peter Fileš
Dragan Sadžak & Tina Jarc Šifrar
Novembrski krog
Oddaja 1. plesni par 2. plesni par
21. 10. Boštjan Kljun & Nina Gerič
jive
Špela Grošelj & Andrej Rebula
čačača
28. 10. Dennis & Katja Mychkova
čačača
Brigita Šuler & Urban Aljančič
jive
4. 11. Gašper Jarni & Valerija Rahle
samba
Mateja Janežič Hemler & Aljaž Škorjanec
čačača
Mali finale meseca novembra – 11. 11.
Špela Grošelj & Andrej Rebula
Dennis & Katja Mychkova
Mateja Janežič Hemler & Aljaž Škorjanec
Decembrski krog
Oddaja 1. plesni par 2. plesni par
18. 11. Braco Koren & Tina Pšag
jive
Turbo Marjetka & Miha Perat
čačača
25. 11. Domen Kumer & Nadiya Bychkova
čačača
Manca Špik & Miha Vodičar
samba
Druga priložnost – 2. 12.
Dejan Pevčevič & Maja Pucelj
Dennis & Katja Mychkova
Gašper Jarni & Valerija Rahle
Mali finale meseca decembra – 9. 12.
Dejan Pevčevič & Maja Pucelj
Turbo Marjetka & Miha Perat
Manca Špik & Miha Vodičar
Finale − 23. 12.
Plesni par Ples
Regina & Peter Fileš rumba in čačača
Dejan Pevčevič & Maja Pucelj angleški valček in tango
Špela Grošelj & Andrej Rebula jive

Sodnice: Verena Šulek, Nataša Ambrož in Mirjam Kerpan Izak.

V. sezona[uredi | uredi kodo]

5. sezona je potekala od 7. marca do 30. maja 2010. O rezultatih je odločalo le telefonsko glasovanje.

Tekmovalci
Zvezdniški plesalec Profesionalni plesalec
Ana Marija Mitić Damir Halužan
Peter Klinc Nadiya Bichkova
Alenka Tetičkovič Miha Vodičar
Saša Krajnc Špela Kralj
Josip Miani - Pipi Anna Mashchyts
Nina Osenar Klemen Prašnikar

Vsi tekmovalni plesalci so bili iz ljubljanskega Plesnega kluba Fredi.

Prvi krog
  Plesni par, ki je izpadel
Plesni par 1. nastop 2. nastop ∑ točk Mesto
Datum Ples Datum Ples
Nina Osenar in Klemen Prašnikar 7. 3. čačača 28. 3. tango 83 5.
Pipi in Anna Mashchyts 7. 3. jive 4. 4. tango 114 2.
Saša Krajnc in Špela Kralj 14. 3. tango 28. 3. samba 87 4.
Alenka Tetičkovič in Miha Vodičar 14. 3. dunajski valček 11. 4. čačača 131 1.
Peter Klinc in Nadiya Bichkova 21. 3. čačača 11. 4. angleški valček 110 3.
Ana Marija Mitić in Damir Halužan 21. 3. slow fox 4. 4. čačača 75 6.
Drugi krog
Plesni par 1. nastop 2. nastop ∑ točk Mesto
Datum Ples Datum Ples
Saša Krajnc in Špela Kralj 18. 4. dunajski valček 9. 5. rumba 106 2.
Pipi in Anna Mashchyts 18. 4. samba 2. 5. quick step 80 4.
Peter Klinc in Nadiya Bichkova 25. 4. samba 9. 5. dunajski valček 95 3.
Alenka Tetičkovič in Miha Vodičar 25. 4. quick step 2. 5. samba 119 1.
Polfinale
Plesni par 1. nastop
(15. 5.)
2. nastop
(23. 5.)
Točke Mesto
1. nastop 2. nastop
Peter Klinc in Nadiya Bichkova slow fox jive 30 22 52 3.
Alenka Tetičkovič in Miha Vodičar jive angleški valček 28 38 66 2.
Saša Krajnc in Špela Kralj quick step jive 42 40 82 1.
Finale – 30. 5.
Plesni par 1. ples 2. ples Št. tel. glasov Točke
Alenka Tetičkovič in Miha Vodičar quick step rumba 11.452 (59 %) 59
Saša Krajnc in Špela Kralj quick step čačača 7.877 (41 %) 41

VI. sezona[uredi | uredi kodo]

Zadnja sezona je potekala od 17. oktobra do 26. decembra 2010.

Tekmovalci
Zvezdniški plesalec Profesionalni plesalec (plesna šola)
Erika Žnidaršič Matej Kralj (PK Fredi)
Boštjan Romih Lea Perovšek (PK Fredi)
Vesna Pernarčič Klemen Prašnikar (PK Fredi)
Tomaž Mihelič Špela Kralj (PK Fredi)
Eva Černe Damir Halužan (PK Rolly)
Samuel Lucas Nadiya Bychkova (PK Fredi)
Marika Savšek Miha Vodičar (PK Fredi)
Tomaž Barada Anja Mashchyts (PK Rolly)
Tanja Postružnik Andraž Erzin (Studio Ritem Kranj)
Prvi krog
Plesni par 1. nastop 2. nastop
Prva trojica – 17. 10. in 7. 11.
Erika Žnidaršič in Matej Kralj čačača dunajski valček
Samuel Lucas in Nadiya Bychkova angleški valček čačača
Marika Savšek in Miha Vodičar dunajski valček samba
Druga trojica – 23. 10. in 13. 11.
Boštjan Romih in Lea Perovšek angleški valček jive
Tomaž Mihelič in Špela Kralj čačača dunajski valček
Tanja Postružnik in Andraž Erzin čačača angleški valček
Tretja trojica – 31. 10. in 21. 11.
Vesna Pernarčič in Klemen Prašnikar jive dunajski valček
Eva Černe in Damir Halužan čačača quick step
Tomaž Barada in Anja Mashchyts jive dunajski valček
Drugi krog
Plesni par 1. nastop 2. nastop
Prva trojica – 28. 11. in 12. 12.
Boštjan Romih in Lea Perovšek quick step čačača
Vesna Pernarčič in Klemen Prašnikar samba quick step
Samuel Lucas in Nadiya Bychkova dunajski valček samba
Druga trojica – 5. 12. in 19. 12.
Erika Žnidaršič in Matej Kralj rumba [a]
Tomaž Mihelič in Špela Kralj quick step jive
Eva Černe in Damir Halužan jive slow fox
  1. ^ Erika Žnidaršič je morala zaradi poškodbe pri treningu pred 2. nastopom odstopiti od turnirja.
Finale – 26. 12.
Plesni par Ples Št. tel. glasov
Boštjan Romih in Lea Perovšek slow fox 10.493
Tomaž Mihelič in Špela Kralj samba 17.398
Eva Černe in Damir Halužan samba 8.883

Viri[uredi | uredi kodo]