Pojdi na vsebino

Wikipedija:Zanikanje odgovornosti za tveganje

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
WIKIPEDIJO UPORABLJATE NA LASTNO ODGOVORNOST

INFORMACIJE, KI JIH BOSTE NAŠLI V WIKIPEDIJI, SO MORDA NETOČNE, ZAVAJAJOČE, NEVARNE, ZASVOJLJIVE, NEETIČNE ALI NEZAKONITE.

Nekatere informacije v Wikipediji lahko pomenijo nerazumno tveganje za bralce, ki se jih odločijo uporabiti pri svojih dejavnostih ali za posredovanje tretjim osebam.

Za vašo uporabo informacij , ki jih vsebujejo te spletne strani ali so dostopne s teh spletnih strani, ni odgovoren nihče od avtorjev, sodelavcev, skrbnikov, vandalov ali kdor koli drug, povezan z Wikipedijo.

Naredite vse potrebno, da se prepričate, da so informacije, ki jih pridobite na Wikipediji, pravilne in preverjene.

Preverite sklice na koncu članka. Oglejte si pogovorno stran in zgodovino redakcij strani, da preverite, ali so z vsebino članka povezani nerazrešeni spori. Vse informacije še enkrat preverite v neodvisnih virih.

Če članek vsebuje predloge za nevarne, nezakonite ali neetične dejavnosti, upoštevajte, da lahko take informacije na Wikipediji objavi kdor koli. Avtorji morda niso usposobljeni za posredovanje celovitih informacij ali obveščanje o ustreznih varnostnih ukrepih za preprečevanje poškodb ali druge škode na vaši osebi, premoženju ali ugledu. Če potrebujete konkreten nasvet (npr. pravni, medicinski, finančni, zakonski ali za obvladovanje tveganj), se obrnite na strokovnjaka z licenco ali znanjem s tega področja.

Wikipedija ni enakomerno pregledovana. Bralci lahko popravijo napake ali odstranijo napačne predloge, vendar k temu niso pravno zavezani. Za nobene informacije, ki so na voljo na tem spletnem mestu, ni implicitno zajamčena primernost za noben namen ali uporabo.

Od Wikipedije zato ni mogoče zahtevati povračila škode, saj gre za prostovoljno združevanje posameznikov, namenjeno ustvarjanju prosto licenciranih spletnih izobraževalnih, kulturnih in informacijskih virov. Te informacije so vam zagotovljene brezplačno in med vami in Wikipedijo ni nobenega sporazuma ali dogovora o njihovi uporabi ali spreminjanju, razen nelokalizirane licence Creative Commons Pripis dovoljenja-Deljenje pod enakimi pogoji 3.0 (CC BY-SA) in licence za prosto dokumentacijo GNU (GFDL).

NE ZANAŠAJTE SE NA NOBENE INFORMACIJE V WIKIPEDIJI, NE DA BI JIH PREVERILI.