Wikipedija:WikiProjekt Slovenska literarna veda

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje
WikiProjekt Slovenska literarna veda
Opis
Tematika: Slovenska literarna veda
Mentor: red. prof. dr. Miran Hladnik Hladnikm, doc. dr. Aleksander Bjelčevič
Koordinator: Domen
Sodelovanje: študentje FF

Wikiprojekt Slovenska literarna veda nadgrajuje projekt Slovenski literarni zgodovinarji, ki je potekal med letoma 2006 in 2009 v okviru izbirnega diplomskega seminarja na Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete v Ljubljani pod mentorstvom Mirana Hladnika. Interesenti za razpisana gesla se vpišite (po možnosti skupaj s svojim e-naslovom in uporabniškim imenom na Wikipediji) v naslednji urnik predstavitev. Datumi nastopov se bodo v začetku semestra še malo spreminjali, ker bo treba najti termine za predstavitve diplomskih del. Za navodila in dogovore glej v predhodni projekt (Slovenski literarni zgodovinarji) in na njegovo pogovorno stran <pogovor>.

Študijsko leto 2011/2012[uredi kodo]

Urnik seminarja smo preselili na Wikiverzo, od koder vodijo povezave na članke na Wikipediji, Wikiviru in Geopediji.

Študijska leta 2010 - 2015 v Bjelčevičevem seminarju[uredi kodo]

Študijsko leto 2010/11 v Hladnikovem seminarju[uredi kodo]

Predstavitve, po dve tri naenkrat, so vsako sredo 9.40 do 11.10 v predavalnici # 209. Vpiši svoje ime, uporabniško ime in e-naslov ob temo, ki jo želiš obdelati za referat. Razpored predstavitev referatov do konca tega študijskega leta bo znan sredi oktobra. --Hladnikm 13:25, 18. september 2010 (CEST)

črnska literatura (Saša Majdič, Sasamaj, sasa.majdic at siol.net)
  • 3. novembra
pokrajinska povest (Mojca Rebolj, Trnuljčica, mojca.rebolj pri gmail.com)
  • 10. novembra
ljubezenski trikotnik (Martina Jurkovič, Zverinca, jstsmmartina pri gmail.com)
ljubezenski roman (Tina Habjan, Aar, habjan.tina na gmail.com)
  • 17. nov.
Katja Tiringer, Motiv kazni v slovenski pripovedni prozi (s poudarkom na realizmu) (diplomska naloga)
  • 24. nov.
idila (Barbara Dim, Dbarbara, dimbarbara na gmail.com)
idilična povest (Maša Pliberšek, Asam, masa.plibersek pri gmail.com)
  • 1. dec.
literarna kritika (Nika Filipič, NikaF, nika.filipic.ff pri gmail.com)
  • 8. dec.
besediloslovje (Jasna Živec, Slovenistka, jasna.zivec c/o gmail.com)
  • 15. dec.
postmoderna literatura (Nejc Robida, gozdnisadez, nejc.robida#gmail.com)
humanistika (Mojca Kosi, Aishwarya, copka49 at hotmail.com)
  • 22. dec.
humboldtovska univerza (Barbara Fortuna, Barbka, barbara.fortuna pri siol.net)
mohorjanka (Teja Volk, TejaV, teya.volk pri gmail.com)
  • 5. jan.
metodologija literarne vede (Kristina Dobravc, Ninaa85, kristina.dobravc na gmail.com)
turška povest (Urša Čehovin, LepaBerta, ursacehovin na gmail.com)
  • 12. jan.
trivialna literatura (Živa Mrzlikar, Ziwika, ziva.mrzli pri gmail.com)
Zaliv (revija) (Nika Dolar, Girasol, nika.dolar pri gmail.com)
  • 19. jan.
Josef Friedrich Perkonig (Lea Kastelic, Lea Kastelic, lea.kastelic na gmail.com)
František Ladislav Čelakovský (Tanja Hribar, Tanja Hribar, hribar.t na gmail.com)
  • 23. feb.
ženska književnost (Ema Repnik, Ema88, ema.repnik na gmail.com)
  • 2. mar.
mladinska književnost (Klavdija Zorec, klavdija.zorec pri gmail.com)
  • 9. mar.
slovenska mladinska književnost (Maja Šebjanič, Majaseb, maja.sebjanic pri gmail.com)
  • 16. mar.
didaktika književnosti (Eva Ravlen, Eva.ravlen, eva.ravlen c/o gmail.com)
Jezik in slovstvo (Nina Nagode, NNina, nagode.nina pri gmail.com)
  • 23. mar.
Zbrana dela slovenskih pesnikov in pisateljev (Tina Benedičič, Tinka Marinka, tina.limonca pri gmail.com)
žanrska literatura (Ana Kotnik, Jesenka, anakotnikp pri gmail.com)
  • 30. mar.
publicistika (Nina Križaj, niina1, krizaj.nina at gmail.com)
pokrajinska literatura (Tina Matoz, TinaM87, tina_matoz at hotmail.com)
  • 6. apr.
vojni roman (Aleksandra Repe, Alexia, alexia_03_athotmail.com)
  • 13. apr.
Anja Miklavčič, Leposlovje v časniku Gorenjec 1945–1955 (diplomsko delo)
  • 20.apr.
kolektivni roman (Leon Sabo, Leon.sabo, leon.sabo pri gmail.com)
Rozka Štefan (Kristina Dobravc, Ninaa85, kristina.dobravc na gmail.com)
  • 4. maj
  1. grafomanija (Laura Štorman, Lstorm, laurastorman@gmail.com)
  2. kronikalni roman (Maja Sečnjak, maja. s, secnjak15 ad gmail.com)
  • 11. maj
slonokoščeni stolp (Monika Sušanj, SMonika, monika.susanj at gmail.com)
  • 18. maj
uskoška povest (Veronika Perne, Finka, veronika.perne pri gmail.com)
  • 25. maj, dan mladosti :)

Študijsko leto 2009/10[uredi kodo]

7. okt. 2009 uvodna ura

14. okt. 2008

21. okt. 2009

28. okt. 2009

4. nov. 2009

11. nov. 2009

  • Sodobnost (Vesna Kotnik, vesnakotnik.2 pri gmail.com)
  • Mladika (Nataša, ristovska.natasa pri gmail.com)

18. nov. 2009

25. nov. 2009

2. dec. 2009

9. dec. 2009

16. dec. 2009

23. dec. 2009

6. jan. 2010

13. jan. 2010

17. feb. 2010

24. feb. 2010

  • Diplomsko delo o motivu poroke v slovenski prozi

3. marec 2010

10. marec 2010

17. marec 2010

24. marec 2010

31. marec 2010


7. april 2010

  • Naratologija (Adrijana Leskovšek, adry.lesk pri gmail.com)
  • Verzologija (AlenkaLah, alenka.laharnar pri gmail.com)

14. april 2010

21. april 2010

28. april 2010

5. maj 2010

12. maj 2010

19. maj 2010

26. maj 2010

Barbara Markič, Življenje in delo Cirila Drekonje (diplomsko delo)

Glej tudi[uredi kodo]

Knjiga Portal:Literatura