Uporabniški pogovor:Enklikanketa

Vsebina strani ni podprta v drugih jezikih.
Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Dobrodošli v Wikipediji. Vaše uporabniško ime "Enklikanketa" morda ne sovpada s smernico o uporabniških imenih, ki pravi da ne smete uporabljati uporabniških imen, ki predstavljajo imena društev, podjetij, izdelkov, storitev ali spletnih strani. Primeri nedovoljenih uporabniških imen so "XYZ Company", "MyWidgetsSLO.com", in "Foobar Museum of Art". Vendar vam je dovoljeno ime, ki vsebuje imena zgoraj naštetih subjektov, če se sami identificirate kot posamezniki, na primer "Janez Novak pri XYZ Podjetju", "Mark pri WidgetsSLO", ali "FoobarFan87".

Prosimo, da tudi upoštevate, da Wikipedija ne dovoli računov, ki so deljeni z več ljudmi in imen računov, ki promovirajo katerokoli podjetje, društvo, organizacijo, izdelek, storitev ali spletno stran ne glede na vaše uporabniško ime. Prosimo, preberite si tudi smernico o plačanih prispevkih in smernico o konfliktu interesov. Če se identificirate kot posameznik in želite prispevati k Wikipediji na nepristranski način, vložite prošnjo za spremembo uporabniškega imena tukaj ter izberite uporabniško ime, ki se sklada z našimi smernicami. Če verjamete, da vaše uporabniško ime ne krši smernic, vas prosimo za obrazložitev spodaj. Hvala. Dobrodošel v Wikipediji, Enklikanketa. Čeprav je vsakdo dobrodošel pri urejanju te enciklopedije, se zdi, da si povezan z ljudmi ali stvarmi, o katerih si pisal na Wikipediji - zaradi tega si mogoče v konfliktu interesov.

Za vse urejevalce velja pravilo o nepristranskosti. Ljudje, ki so tesno povezani s témo, imajo o njej pogosto popačen pogled, zaradi česar lahko nenamerno nastane pretirano laskav ali omalovažujoč članek. Članka o temi, s katero si tesno povezan, ti ni prepovedano spreminjati, toda biti moraš še posebej pozoren, da so tvoja urejanja preverljiva z zanesljivimi viri in napisana brez predsodkov.

Če si tesno povezan s témo, je tukaj nekaj načinov, kako lahko zmanjšaš tveganje za nastanek problemov:

  • Vzdrži se ali pa z veliko previdnostjo urejaj oz. ustvarjaj članke, ki so povezani s teboj, tvojo organizacijo ali tvojimi tekmeci, kot tudi z njihovimi projekti in proizvodi.
  • Raje predlagaj izboljšave na pogovorni strani članka, da jih lahko vnese kdo od nevpletenih urejevalcev.
  • Bodi pozoren na razprave o izbrisu. Vsakdo lahko zagotavlja informacije o neodvisnih virih v razpravah za izbris, toda izogibaj se zavzemanju za izbris člankov o tvojih tekmecih.
  • Izogibaj se ustvarjanju povezav na članke v Wikipediji in spletne strani sebe ali svoje organizacije v drugih člankih (glej Wikipedija:Smetenje).

Prosimo, da se seznaniš z ustreznimi pravili in smernicami, še posebno s tistimi, ki se tičejo nepristranskosti, preverljivosti informacij in avtobiografij.

Hvala. --A09090091|(pogovor) 15:17, 11. avgust 2021 (CEST)[odgovori]