Pod lipo (pesniška zbirka): Razlika med redakcijama

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Izbrisana vsebina Dodana vsebina
Ana.z (pogovor | prispevki)
Brez povzetka urejanja
Ana.z (pogovor | prispevki)
Brez povzetka urejanja
Vrstica 1: Vrstica 1:
{{avtoref|Članek govori o zbirki pesmi Josipa Stritarja. Za osrednjo pogovorno stran Wikipedije glej [[Wikipedija:Pod lipo]]}}
{{avtoref|Članek govori o zbirki pesmi Josipa Stritarja. Za osrednjo pogovorno stran Wikipedije glej [[Wikipedija:Pod lipo]]}}
{{ManjkaInfopolje|Infopolje Knjiga}}
{{ManjkaInfopolje|Infopolje Knjiga}}
'''''Pod lipo''''' je [[knjiga]] [[poezija|pesmi]], ki jih je napisal [[Josip Stritar]]. Zasnoval jo je kot spoj med prozno pripovedjo in besedili v verzih, vse pod enotnim naslovom ''Griški gospod''. Nazadnje je ločil povest in vložke v verzih ter je postavil le-te v prvi del, zgodbo pa v drugi del zbirke. Zelo je osredotočen na vzgojo, pouk in delo šolarja, ki skoraj ne pozna igre. V mnogih primerih slutimo poleg igre ali šale globlji pomen, ki pa je izražen bolj s tem, kar je pesnik zamolčal, kakor s tem, kar je šaljivo povedal.
'''''Pod lipo''''' je [[knjiga]] [[poezija|pesmi]], ki jih je napisal [[Josip Stritar]] leta [[1895]]. Zasnoval jo je kot spoj med prozno pripovedjo in besedili v verzih, vse pod enotnim naslovom ''Griški gospod''. Nazadnje je ločil povest in vložke v verzih ter je postavil le-te v prvi del, zgodbo pa v drugi del zbirke. Zelo je osredotočen na vzgojo, pouk in delo šolarja, ki skoraj ne pozna igre. V mnogih primerih slutimo poleg igre ali šale globlji pomen, ki pa je izražen bolj s tem, kar je pesnik zamolčal, kakor s tem, kar je šaljivo povedal.





Redakcija: 12:53, 15. maj 2011

Ta predloga je na napačnem mestu. Spada na pogovorno stran: Pogovor:Pod lipo (pesniška zbirka).

Pod lipo je knjiga pesmi, ki jih je napisal Josip Stritar leta 1895. Zasnoval jo je kot spoj med prozno pripovedjo in besedili v verzih, vse pod enotnim naslovom Griški gospod. Nazadnje je ločil povest in vložke v verzih ter je postavil le-te v prvi del, zgodbo pa v drugi del zbirke. Zelo je osredotočen na vzgojo, pouk in delo šolarja, ki skoraj ne pozna igre. V mnogih primerih slutimo poleg igre ali šale globlji pomen, ki pa je izražen bolj s tem, kar je pesnik zamolčal, kakor s tem, kar je šaljivo povedal.