Organski sistem: Razlika med redakcijama

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Izbrisana vsebina Dodana vsebina
m disambig.
m dp
Vrstica 1: Vrstica 1:
'''Organski sistemi''' so organizacijske enote [[organizem|organizma]], po katerih se študira [[medicina]], po katerih se praviloma razvrščajo [[bolezen|bolezni]] in po katerih se načrtuje zdravljenje. Čeprav ima vsak [[organ (biologija)|organ]] svoje posebne naloge, organi delujejo tudi kot del skupine. Glavni organski sistemi pri [[človek]]u so srčnožilni ([[obtočila]]), [[dihala]], [[živčevje]], [[mišičje]], [[integument]], [[skelet]], [[prebavila]], [[endokrini sistem]], [[limfni sistem]], [[izločala]] in [[spolovila]].
'''Organski sistemi''' so organizacijske enote [[organizem|organizma]], po katerih se študira [[medicina]], po katerih se praviloma razvrščajo [[bolezen|bolezni]] in po katerih se načrtuje zdravljenje. Čeprav ima vsak [[organ (biologija)|organ]] svoje posebne naloge, organi delujejo tudi kot del skupine. Glavni organski sistemi pri [[človek]]u so srčnožilni ([[obtočila]]), [[dihala]], [[živčevje]], [[mišičje]], [[integument]], [[skelet]], [[prebavila]], [[endokrini sistem]], [[limfni sistem]], [[izločala]] in [[razmnoževalni sistem]] ([[spolovila]]).


== Glej tudi ==
== Glej tudi ==

Redakcija: 13:32, 8. oktober 2009

Organski sistemi so organizacijske enote organizma, po katerih se študira medicina, po katerih se praviloma razvrščajo bolezni in po katerih se načrtuje zdravljenje. Čeprav ima vsak organ svoje posebne naloge, organi delujejo tudi kot del skupine. Glavni organski sistemi pri človeku so srčnožilni (obtočila), dihala, živčevje, mišičje, integument, skelet, prebavila, endokrini sistem, limfni sistem, izločala in razmnoževalni sistem (spolovila).

Glej tudi