Svetovno prvenstvo v veslanju 1999

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

22. Svetovno prvenstvo v veslanju se je odvijalo med 22. in 29. avgustom 1999 v St. Catharines, Kanada.

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

Mesto Država Gold medal icon.svg Silver medal icon.svg Bronze medal icon.svg Skupaj
1 Zastava Združenih držav Amerike ZDA 6 3 0 9
2 Zastava Nemčije Nemčija 3 7 1 11
3 Zastava Italije Italija 3 0 2 5
4 Zastava Romunije Romunija 2 0 1 3
5 Zastava Belorusije Belorusija 2 0 0 2
Zastava Romunije Romunija 2 0 0 2
7 Zastava Avstralije Avstralija 1 4 3 8
8 Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo 1 4 0 5
9 Zastava Švice Švica 1 1 0 2
10 Zastava Kanade Kanada 1 0 3 4
11 Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija 1 0 0 1
Zastava Slovenije Slovenija 1 0 0 1
13 Zastava Ukrajine Ukrajina 0 2 0 2
14 Zastava Francije Francija 0 1 1 2
15 Zastava Čila Čile 0 1 0 1
Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska 0 1 0 1
Zastava Češke Češka 0 1 0 1
18 Irska zastava Irska 0 0 2 2
Zastava Rusije Rusija 0 0 2 2
20 Zastava Argentine Argentina 0 0 1 1
Zastava Bolgarije Bolgarija 0 0 1 1
Zastava Hrvaške Hrvaška 0 0 1 1
Zastava Madžarske Madžarska 0 0 1 1
Zastava Nizozemske Nizozemska 0 0 1 1
Zastava Norveške Norveška 0 0 1 1
Zastava Zimbabveja Zimbabve 0 0 1 1
Skupaj 24 24 24 72

Pregled medalj[uredi | uredi kodo]

Dogodek: Zlato: Čas Srebro: Čas Bron: Čas
Moški
enojec Zastava Nove Zelandije Nova Zelandija
Rob Waddell
6:36.68 Zastava Švice Švica
Xeno Mueller
6:40.96 Zastava Kanade Kanada
Derek Porter
6:43.99
dvojni dvojec Zastava Slovenije Slovenija
Iztok Čop (b)
Luka Špik (s)
6:04.37 Zastava Nemčije Nemčija
Sebastian Mayer (b)
Stefan Roenhert (s)
6:06.15 Zastava Norveške Norveška
Fredrik Bekken (b)
Olaf Tufte (s)
6:06.20
dvojni četverec Zastava Nemčije Nemčija
Marco Geisler (b)
Andreas Hajek (2)
Stephan Volkert (3)
Andre Willms (s)
6:24.37 Zastava Ukrajine Ukrajina
Oleg Likov (b)
Oleksandr Marčenko (2)
Leonid Šapošnikov (3)
Aleksandr Zazkalko (s)
6:27.39 Zastava Avstralije Avstralija
Jason Day (b)
Duncan Free (2)
Peter Hardcastle (3)
Stuart Reside (s)
6:28.20
dvojec s krmarjem Zastava Združenih držav Amerike ZDA
James Neil (b)
Philip Henry (s)
Nicholas Anderson (c)
6:48.56 Zastava Nemčije Nemčija
Joerg Diessner (b)
Enrico Schnabel (s)
Felix Erdmann (c)
6:48.81 Zastava Argentine Argentina
Damian Ordas (b)
Walter Balunek (s)
Patricio Mouche (c)
6:56.07
dvojec brez krmarja Zastava Avstralije Avstralija
Drew Ginn (b)
James Tomkins (s)
6:19.00 Zastava Francije Francija
Michel Andrieux (b)
Jean-Christophe Rolland (s)
6:22.21 Zastava Hrvaške Hrvaška
Oliver Martinov (b)
Ninoslav Šaraga (s)
6:24.86
četverec s krmarjem Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Thomas Murray (b)
Daniel Protz (2)
Garrett Klugh (3)
?? (s)
Sean Mulligan (c)
6:38.31 Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo
Rick Dunn (b)
Jonny Searle (2)
Jonny Singfield (3)
Graham Smith (s)
Alistair Potts (c)
6:40.18 Zastava Romunije Romunija
Ovidiu Cornea (b)
Vasile Mastacan (2)
Valentin Robu (3)
Neculai Taga (s)
Dumitru Raducanu (c)
6:41.89
četverec brez krmarja Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo
Ed Coode (b)
James Cracknell (2)
Matthew Pinsent (3)
Steve Redgrave (s)
5:48.57 Zastava Avstralije Avstralija
Ben Dodwell (b)
Bo Hanson (2)
Geoff Stewart (3)
James Stewart (s)
5:50.11 Zastava Italije Italija
Lorenzo Carboncini (b)
Riccardo Dei Rossi (2)
Valter Molea (3)
Carlo Mornati (s)
5:51.41
osmerec Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Bryan Volpenhein (b)
Robert Bob Kaehler (2)
Peter Collins (3)
Tom Welsh (4)
Michael Wherley (5)
Jeffrey Klepacki (6)
Garrett Miller (7)
Christian Ahrens (s)
Pete Cipollone (c)
6:01.58 Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo
Bob Thatcher (b)
Ben Hunt-Davis (2)
Fred Scarlett (3)
Louis Attrill (4)
Luka Grubor (5)
Kieran West (6)
Tim Foster (7)
Steve Trapmore (s)
Rowley Douglas (c)
6:03.27 Zastava Rusije Rusija
Serguei Matveev (b)
Alexander Litvinčev (2)
Dmitri Kovalev (3)
Vladimir Volodenkov (4)
Andrei Gluhov (5)
Dimitri Aksenov (6)
Nikolai Aksionov (7)
Pavel Melnikov (s)
Aleksandr Lukjanov (c)
6:04.64
lahki enojec Zastava Danske Danska
Karsten Nielsen
6:47.97 Zastava Češke Češka
Michal Vabrousek
6:51.14 Zastava Madžarske Madžarska
Gergely Kokas
6:53.14
lahki dvojni dvojec Zastava Italije Italija
Michelangelo Crispi (b)
Leonardo Pettinari (s)
7:12.46 Zastava Avstralije Avstralija
Bruce Hick (b)
Hamish Karrasch (s)
7:15.95 Zastava Nemčije Nemčija
Ingo Euler (b)
Bernhard Ruehling (s)
7:18.80
lahki dvojni četverec Zastava Italije Italija
Simone Forlani (b),
Daniele Gilardoni (2)
Franco Sancassini (3)
Mauro Baccelli (s)
6:27.71 Zastava Nemčije Nemčija
Manuel Brehmer (b)
Franz Mayer (2)
Dennis Niemeyer (3)
Thorsten Schmidt (s)
6:32.41 Irska zastava Irska
Neal Byrne (b)
James Lindsay-Fynn (2)
Noel Monahan (3)
Gearoid Towey (s)
6:32.81
lahki dvojec brez krmarja Zastava Italije Italija
Stefano Basalini (b)
Paolo Pittino (s)
7:28.35 Zastava Čila Čile
Miguel Cerda Silva (b)
Christian Yantani Garces (s)
7:29.05 Irska zastava Irska
Neville Maxwell (b)
Tony O'Connor (s)
7:29.18
lahki četverec brez krmarja Zastava Danske Danska
Eskild Ebbesen (b)
Thomas Ebert (2)
Victor Feddersen (3)
Thomas Poulsen (s)
6:45.63 Zastava Avstralije Avstralija
Darren Balmforth (b)
Simon Burgess (2)
Anthony Edwards (3)
Bob Richards (s)
6:47.15 Zastava Francije Francija
Jean-David Bernard (b)
Xavier Dorfman (2)
Yves Hocde (3)
Laurent Porchier (s)
6:47.35
lahki osmerec Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Josh Cashman (b)
Kevin Cotter (2)
Eric Den Besten Tinholt (3)
Sean Kammann (4)
Christopher Chris Kerber (5)
William Plifka (6)
Gregory Ruckman (7)
Nicholas Tripician (s)
Alexey Salamini (c)
5:34.43 Zastava Združenega kraljestva Združeno kraljestvo
Phil Baker (b)
Gareth Davis (2)
Ned Kittoe (3)
Mike Louzado (4)
james McGarva (5)
Nick Strange (6)
Aidan Tucker (7)
David Webb (s)
?? (c)
5:36.08 Zastava Italije Italija
Lorenzo Bertini (b)
Filippo Dodero (2)
Stefano Fraquelli (3)
Carlo Grande (4)
Andrea Lupini (5)
Salvatore Messina (6)
Marco Paniccia (7)
Bruno Pasqualini (s)
Antonia Cirillo (c)
5:36.93
Ženske
enojec Zastava Belorusije Belorusija
Ekaterina Karsten-Hodotovič
7:11.68 Zastava Nemčije Nemčija
Katrin Rutschow
7:14.70 Zastava Bolgarije Bolgarija
Rumjana Nejkova
7:17.02
dvojni dvojec Zastava Nemčije Nemčija
Kathrin Boron (b)
Jana Thieme
6:41.98 Zastava Ljudske republike Kitajske Ljudska republika Kitajska
Lin Liu (b)
Xiuyun Zhang (s)
6:45.99 Zastava Nizozemske Nizozemska
Pieta van Dishoeck (b)
Eeke van Nes (s)
6:46.18
dvojni četverec Zastava Nemčije Nemčija
Maren Derlien (b)
Meike Evers (2)
Kerstin El Qalqili-Kowalski (3)
Manuela Lutze (s)
7:06.53 Zastava Ukrajine Ukrajina
Jana Kramarenko (b)
Svitlana Mazij (2)
Tatjana Osutužanina (3)
Olena Morozova-Ronžina (s)
7:09.98 Zastava Rusije Rusija
Oxana Dorodnova (b)
Julia Levina (2)
Larisa Merk (3)
Olga Samulenkova (s)
7:11.64
dvojec brez krmarke Zastava Kanade Kanada
Theresa Luke (b)
Emma Robinson (s)
7:00.85 Zastava Nemčije Nemčija
Elke Hipler (b)
Kathleen Naser (s)
7:02.77 Zastava Avstralije Avstralija
Kate Slatter (b)
Rachael Taylor (s)
7:03.83
četverec brez krmarke Zastava Belorusije Belorusija
Julija Bičik (b)
Elena Mikulič (2)
Olga Tracevskaja (3)
Marina Znak (s)
6:26.25 Zastava Nemčije Nemčija
Sandra Goldbach (b)
Marita Scholz (2)
Mira Van Daelen (3)
Sonja Van Daelen (s)
6:28.29 Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Sara Field (b)
Tristine Glick (2)
Wendy Wilbur (3)
Maite Urtasun (s)
6:31.15
osmerec Zastava Romunije Romunija
Georgeta Damian-Andrunache (b)
Magdalena Dumitrache (2)
Doina Ignat (3)
Ioana Olteanu (4)
Marioara Popescu (5)
Doina Spircu-Craciun (6)
Viorica Susanu (7)
Aurica Barascu (s)
Elena Georgescu-Nedelc (c)
6:47.66 Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Torrey Folk (b)
Amy Fuller (2)
Sarah Jones (3)
Katherine Maloney (4)
Amy Marie Martin (5)
Elisabeth McCagg (6)
Linda Miller (7)
Monica Tranel-Michini (s)
Rajanya Shah (c)
6:48.81 Zastava Kanade Kanada
Buffy-Lynne Williams (b)
Laryssa Biesenthal (2)
Alison Korn (3)
Theresa Luke (4)
Heather McDermid (5)
Emma Robinson (6)
Dorota Urbaniak (7)
Kubet Weston (s)
Lesley Thompson-Willie (c)
6:53.19
lahki enojec Zastava Švice Švica
Pia Vogel
7:33.80 Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Lisa Schlenker
7:34.99 Zastava Argentine Argentina
Maria Garisoain
7:35.81
lahki dvojni dvojec Zastava Romunije Romunija
Constanta Burcica (b)
Camelia Macoviciuc (s)
8:12.67 Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Christine Smith-Collins (b)
Sarah Garner (s)
8:16.30 Zastava Avstralije Avstralija
Virginia Lee (b)
Sally Newmarch (s)
8:19.88
lahki dvojni četverec Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Molly Brock (b)
Mary Angie Cummins (2)
Sara Den Besten (3)
Sherri Kiklas (s)
7:17.82 Zastava Nemčije Nemčija
Angelika Brand (b)
Maja Tarmstadt (2)
Anna Kleinz (3)
Christine Morawitz (s)
7:20.19 Zastava Kanade Kanada
Nathalie Benzing (b)
Tracy Duncan (2)
Katrina Scott (3)
renata Troc (s)
7:33.57
lahki dvojec brez krmarke Zastava Združenih držav Amerike ZDA
Linda Muri (b)
Rachel Anderson (s)
8:31.11 Zastava Velike Britanije Združeno kraljestvo
Jane Hall (b)
Milindi Myers (s)
8:31.72 Zastava Zimbabveja Zimbabve
Nicola Davies(b)
Jill Lancaster (s)
9:00.98