Gimnastika na Poletnih olimpijskih igrah 1956

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje

Gimnastika na Poletnih olimpijskih igrah 1956. Tekmovanja so potekala v osmih disciplinah za moške in sedmih za ženske med 3. in 7. decembrom 1956 v Melbournu.

Dobitniki medalj[uredi | uredi kodo]

Disciplina Zlato Srebro Bron
Mnogoboj ekipno Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Albert Azarjan
Viktor Čukarin
Valentin Muratov
Boris Šahlin
Pavel Stolbov
Jurij Titov
Zastava Japonske Japonska
Nobujuki Aihara
Akira Kono
Masumi Kubota
Takaši Ono
Masao Takemoto
Šindži Cukavaki
Zastava Finske Finska
Raime Heinonen
Olavi Laimuvirta
Onni Lappalainen
Berndt Lindfors
Martti Mansikka
Kalevi Suciemi
Mnogoboj posamično Flag of the Soviet Union Viktor Čukarin Zastava Japonske Takaši Ono Flag of the Soviet Union Jurij Titov
Parter Flag of the Soviet Union Valentin Muratov Zastava Japonske Nobujuki Aihara
Zastava Švedske William Thoresson
Flag of the Soviet Union Viktor Čukarin
Konj z ročaji Flag of the Soviet Union Boris Šahlin Zastava Japonske Takaši Ono Flag of the Soviet Union Viktor Čukarin
Krogi Flag of the Soviet Union Albert Azarjan Flag of the Soviet Union Valentin Muratov Zastava Japonske Masao Takemoto
Zastava Japonske Masumi Kubota
Preskok Zastava Nemčije Helmut Bantz
Flag of the Soviet Union Valentin Muratov
Flag of the Soviet Union Jurij Titov
Enovišinska bradlja Flag of the Soviet Union Viktor Čukarin Zastava Japonske Masumi Kubota Zastava Japonske Takaši Ono
Zastava Japonske Masao Takemoto
Drog Zastava Japonske Takaši Ono Flag of the Soviet Union Jurij Titov Zastava Japonske Masao Takemoto

Dobitnice medalj[uredi | uredi kodo]

Disciplina Zlato Srebro Bron
Mnogoboj ekipno Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Polina Astahova
Ljudmila Jegorova
Lidija Kalinina
Larisa Latinina
Tamara Manina
Sofija Muratova
Zastava Madžarske Madžarska
Andrea Bodo
Karolyne Gulyas
Ágnes Keleti
Alice Kertesz
Margit Korondi
Olga Tass
Zastava Romunije Romunija
Georgeta Hurmuzachi
Sonia Iovan
Elena Leuşteanu
Elena Mărgărit
Elena Săcălici
Emilia Vătăşoiu
ekipno (prenosna orodja) Zastava Madžarske Madžarska
Andrea Bodo
Karolyne Gulyas
Ágnes Keleti
Alice Kertesz
Margit Korondi
Olga Tass
Zastava Švedske Švedska
Karin Lindberg
Ann-Sofi Pettersson
Eva Rönström
Evy Berggren
Doris Hedberg
Maud Karlén
Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza
Polina Astahova
Ljudmila Jegorova
Lidija Kalinina
Larisa Latinina
Tamara Manina
Sofija Muratova

Zastava Poljske Poljska
Helena Rakoczy
Natalia Kot
Danuta Nowak-Stachow
Dorota Horzonek-Jokiel
Barbara Wilk-Ślizowska
Lidia Szczerbińska
Mnogoboj posamično Flag of the Soviet Union Larisa Latinina Zastava Madžarske Ágnes Keleti Flag of the Soviet Union Sofija Muratova
Preskok Flag of the Soviet Union Larisa Latinina Flag of the Soviet Union Tamara Manina Zastava Madžarske Olga Tass
Zastava Švedske Ann-Sofi Pettersson
Dvovišinska bradlja Zastava Madžarske Ágnes Keleti Flag of the Soviet Union Larisa Latinina Flag of the Soviet Union Sofija Muratova
Gred Zastava Madžarske Ágnes Keleti Zastava Češkoslovaške Eva Bosáková
Flag of the Soviet Union Tamara Manina
Parter Zastava Madžarske Ágnes Keleti
Flag of the Soviet Union Larisa Latinina
Zastava Romunije Elena Leuşteanu

Medalje po državah[uredi | uredi kodo]

 Poz  Država Zlato Srebro Bron Skupaj
1 Flag of the Soviet Union Sovjetska zveza 11 6 6 23
2 Zastava Madžarske Madžarska 4 2 1 7
3 Zastava Japonske Japonska 1 5 5 11
4 Zastava Nemčije Nemčija 1 0 0 1
5 Zastava Švedske Švedska 0 2 1 3
6 Zastava Češkoslovaške Češkoslovaška 0 1 0 1
7 Zastava Romunije Romunija 0 0 2 2
8 Zastava Finske Finska 0 0 1 1
Zastava Poljske Poljska 0 0 1 1

Viri[uredi | uredi kodo]